Tunizija 2022

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Dec 31, 2022 10:12 am

Kot bi rekel Miran: Še "topla" Tunizija, pa čeprav je v resnici tole le še topel spomin na naše zadnje potepanje.

In ker vemo, da zna biti silvestrski dan malo dolg, si ga lahko krajšate z ogledom slik in branjem naših dogodivščin.
Upam, da vam bodo slike puščave vsaj malce ogrele dušo in srce.

http://adventure-overland.si/?page_id=3976

Slika

Prijetno branje! :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
vrecha
Prispevkov: 538
Pridružen: Ne Feb 10, 2008 10:01 pm
Kraj: Ausrd
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Dec 31, 2022 4:04 pm

Hvala! 8)
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Uporabniški avatar
Timaj
Prispevkov: 175
Pridružen: To Mar 10, 2009 11:57 am

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Timaj » So Dec 31, 2022 6:07 pm

Lep potopis!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a gregor » So Dec 31, 2022 10:52 pm

Fajn.
Sem slike otrokom pokazal namesto pravljice za lahko noč. :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

lasta
Prispevkov: 142
Pridružen: Če Maj 16, 2013 10:09 pm
Kraj: zagreb

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a lasta » Ne Jan 01, 2023 12:31 am

bravo
odličan putopis

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Jan 01, 2023 5:34 pm

Hvala. Sem vesel, če kdo vsaj slike pogleda, potem vem, da se nisem zastonj je**l z vsem tem pisanjem :nazdravljamo: :thank_you:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Jan 01, 2023 7:16 pm

Saj prebrali bomo tudi. :-)
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a rx » To Jan 03, 2023 6:50 am

Jz sem prebral skoraj komplet.. Slike pogledal vse.. Kapo dol, reportaža kot se šika.

Edino predlagam ti, da tako reportažo objaviš v dveh delih - npr. en teden, en del.. Dejansko je res ogromno informacij - naenkrat..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 03, 2023 7:32 am

Ja, vem, priznam, včasih me mal zanese. Sploh ker pišem "netipične" potopise, ki so bolj v obliki dnevnika. Nimam dovolj bogatega besednega zaklada (razen pri kletvicah), da bi znal strnit vtise v manj besedah in s tem vseeno zajeti celoto. Mi ne uspe. :roll: :mrgreen:

P.S. še dobro, da si od Irana nisem zapomnil nič, zapiskov pa tudi nisem delal, ker sem imel dosti dela sam s seboj in s svojim avtomobilom. Si predstavljaš moj potopis iz 5 tedenskega potovanja?? :pije_kavo_in_bere_casopis: ::ooooooo: :a_se_ti_je_odpeljalo: :ah_seveda: :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jan 03, 2023 8:55 am

5 tedenski potopis bi bil odličen. Celovečerc.

Odličen potpopis iz Tunizije. Hvala za to.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 03, 2023 1:21 pm

Nebivedu napisal/-a:5 tedenski potopis bi bil odličen. Celovečerc.

Odličen potpopis iz Tunizije. Hvala za to.

Prosim. 8)

Kar se pa Irana tiče... Iran je bil nepozaben...no...skoraj... saj počasi se trudim po slikah priklicat spomin pa kaj zapisat. V taki obliki pa ne bo šlo, al pa bom mogu it še enrakt :mrgreen:
Dogodivščin je bilo res veliko, veliko jebenih, nekaj pa tudi lepih.

Slike mam objavljene... a so dokaj neurejene in po večini še brez opisa. Ni časa, da bi se posvetil temu... po toliko (letos bo že 5 let tega :roll: ) časa, pa je tudi moj spomin že precej luknjast...

Če koga zanimajo samo slike, kar tako, v tri dni...
http://adventure-overland.si/?page_id=1473

Definitivno bi priporočal to državo vsem, ki imajo dovolj časa, da si lahko to privoščijo. Mi smo bili 5 tednov, pa prevozili skoraj 15.000km v tem času, pa imaš občutek, da si precej dirkal. Kot dopust pa je to cenovno ena izmed boljših destinaciji. Strošek je priti tja in nazaj, vse ostalo je brezveze. <Gorivo zastonj, hrana pa tudi.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Jan 03, 2023 3:10 pm

Sem prebral.

In sem malo jezen sam nase, ker sem si vzel čas za tako čtivo.

Da se ne razumemo narobe: potopis je odličen in dodatni podatki prav tako dobrodošli. Mi je pa naredilo lušte, da bi se še sam odpravil tja, pa trenutno ne tehnika ne finance tega ne dopuščajo. No, s financami bi mogoče še šlo, tehnika pa pušča lužo olja kjerkoli se ustavi... In potem gledam take potopise in "precejam sline" in sem samo še bolj slabe volje zaradi te ku***ve nezanesljive tehnike, da ne morem še jaz tja...

Upam, da mi bo pa enkrat le uspelo...

Aleksander
Prispevkov: 44
Pridružen: Sr Mar 02, 2022 2:20 pm

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Aleksander » To Jan 03, 2023 9:04 pm

Ali je imel kombi kje težave s terenom oziroma kako se je obnesel v primerjavi z vašimi terenci?
Sprašujem zato, če se da tako pot prevoziti s 4x4 SUV in strešnim šotorom?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 04, 2023 10:11 am

Kaj pa je SUV?
Danes s to kratico označujejo vse živo: od Defenderja do malenkost višjega osebnega avta z elektromotorčkom na zadnji osi.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 04, 2023 11:10 am

Aleksander napisal/-a:Ali je imel kombi kje težave s terenom oziroma kako se je obnesel v primerjavi z vašimi terenci?
Sprašujem zato, če se da tako pot prevoziti s 4x4 SUV in strešnim šotorom?

Aleksander.
Razen puščave, je kombi z zadnjim pogonom prevozil isto kot mi in to brez vsakršnih težav. Tunizijo - razen puščave - lahko obiščeš z bilo katerim avtomobilom. V puščavo pa je priporočljivo imeti malce bolj sposoben 4x4. Sredi sipin smo naleteli na T3 syncro, pa Suzuki Jimny, pa... torej se da. Se pa lahko zgodi, da bo kakšen novodobni "SUV" v puščavi vzel konec. Vsaj začasni, ko bo prerukalo elektroniko in bo zaradi vibracij ali prahu odpovedal kakšen senzor.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 04, 2023 11:41 am

Hribovc napisal/-a:Sem prebral.

In sem malo jezen sam nase, ker sem si vzel čas za tako čtivo.

Da se ne razumemo narobe: potopis je odličen in dodatni podatki prav tako dobrodošli. Mi je pa naredilo lušte, da bi se še sam odpravil tja, pa trenutno ne tehnika ne finance tega ne dopuščajo. No, s financami bi mogoče še šlo, tehnika pa pušča lužo olja kjerkoli se ustavi... In potem gledam take potopise in "precejam sline" in sem samo še bolj slabe volje zaradi te ku***ve nezanesljive tehnike, da ne morem še jaz tja...

Upam, da mi bo pa enkrat le uspelo...

Tunizija bo še nekaj časa tam kjer je, pesek tudi Inšalah! :mrgreen:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Jan 04, 2023 4:42 pm

Hvala za prijetno branje. Si je kar treba vzeti čas.
Ste bili kar zanimiva skupina ... šele ob ponovnem ogledu slik mi je kapnilo, da so zraven tudi obrazi, ki se jih še komajda spomnim, saj sem imena že skoraj pozabil.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Sr Jan 04, 2023 8:43 pm

navigator napisal/-a:Hvala za prijetno branje. Si je kar treba vzeti čas.
Ste bili kar zanimiva skupina ... šele ob ponovnem ogledu slik mi je kapnilo, da so zraven tudi obrazi, ki se jih še komajda spomnim, saj sem imena že skoraj pozabil.

Res je Marko. Ne spomnim se niti kdaj smo se mi videli na 4 oči nazadnje. Bo treba kaj posodobit to stanje :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Jan 10, 2023 10:46 pm

Rečem lahko samo KAPO DOL za napisano/poslikano za nas - tiste, ki npr. ne naredimo korak v tej smeri a po duši smo off (y)

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: Tunizija 2022

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Sr Mar 01, 2023 6:56 pm

Dr.Patrol napisal/-a:Kot bi rekel Miran: Še "topla" Tunizija, pa čeprav je v resnici tole le še topel spomin na naše zadnje potepanje.

In ker vemo, da zna biti silvestrski dan malo dolg, si ga lahko krajšate z ogledom slik in branjem naših dogodivščin.
Upam, da vam bodo slike puščave vsaj malce ogrele dušo in srce.

http://adventure-overland.si/?page_id=3976

Slika

Prijetno branje! :wink:


Hej, nov tu gor in sicer v vseh smislih, razen starosti. Torej nov med navdušenci, star po duši in telesu in želji, ki je torej tudi stara, to je: bi se pridružil eni taki Tuniziji, če lahko, da bi imel nek backup v znanju popravljanja avtomobila, če bi bilo treba. In prvenstveno, da bi pregledali svet v dobri družbi. Rad tudi planiram izlete. Bi kaj dobrega dodal k teamu pri tem. Kaj imam? Nevino nežno staro dete: Nissan Pathfinder. Nič obdelan. In takega bi, zaenkrat tudi pustil. Dodal bom samo predalnike s posteljo za prespat, pa prtljažnik, pa tendo. Zato mogoče za kako priporočilo, kje bi bilo najceneje dobiti najboljše predalnike in tendo. Drugače pa, verjetno bi kar dobro pripomogel pri navigiranju in kakšnem drugem računalniškem delu. Torej, če bi bil Dr.Patrol za, pa še kdo, ajde, čim prej. Lahko tudi kako turo po Balkanu, Turčiji, Gruzija, Maroko, ... veliko želja.

Sicer pa res hvala vsem, ki tu in sicer delijo uporabne nasvete in potopise, kot je to na http://adventure-overland.si/. Upam, da dodam k temu tudi sam, čim več in čim prej.
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov