Južna Tunizija

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 08, 2005 9:10 am

KTM gre na osvinčem bencin. Preizkušeno. In to letnik 2004!
Kleno: odvisno kam greš. Jaz po moji (edini) izkušnji bi potrebno gorivo računal takole: zračna razdalja x 1,5 x 3xobičajna poraba na običajnih cestah (velja za prava brezpotja po puščavi, kjer voziš dokaj v ravni črti od starta do cilja).
Torej za 200 km po zemljevidu in pri običajni porabi 10 l/100km:
200x1,5x3x10:100 = 90 litrov. Če je vse OK, ti bo še kaj ostalo, če imaš pa malo smole, boš pa klel mojo računico, saj boš moral malo pešačiti.
In še eno opzorilo vsem: če v puščavi pustiš avto (ali karkoli drugega) si ga po njihovih regelcih lahko prilasti kdorkoli pride mimo. Tudi če je avto brez goriva, se da dol še vedno sneti kolesa, razne rezervne dele in tako naprej...
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Dec 08, 2005 9:42 am

V Tuniziji je na črpalkah nafta tam ene 90 SIT/liter (od lani so kar močno podražili), v El Bormi je cca 1 EUR liter.
Za bencin žal ne vem cene.
Ob pipeline ki vodi vse do juga (Borj el Khadra) ima Trapsa nekaj postaj (na potokazih so označene z SP in številko) kjer so črpalke z vso opremo - ni nujno da deluje - in običajnimi cenami goriva. Neosvinčenega kolikor se spomnem NI!
Te črpalke na jugu so (pod 32,5 stopinjami):
SP 4 v Kamour-ju
SP 3 v Tiaret-u in
v Remada.
Pa še tista (draga) v El Bormi.
Drugih ni!
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » So Dec 10, 2005 9:43 pm

Samo napisal/-a:A v Ksaru imajo neosvinčen bencin? Kje bolj južno (razen na obali) ga najbrž ni.


Veš da je, saj si bil zraven, ko smo tankali motorje maja 05. OK, bmwja... :D

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » So Dec 10, 2005 9:45 pm

miran napisal/-a:Ne vem. če so v SLO delovali, saj smo preklopili na satelitske (vsaj jaz) šele takrat, ko navaden GSM ni več deloval.


Zna biti to problem. Meni leta 2003 ni deloval, in sicer zaradi tega, ker ga v SLoveniji na svojo kartico nisem inicializiral in priklopil na satelit.

SO POTEM UGOTOVILI, DA JE TO KAO JE OBVEZNA PROCEDURA. Torej, da s svojo GSM kartico še v SLoveniji (preko svojega ponudnika, torej Mobitela), Thurayo povežete na satelit preko SAT Only opcije.

Ne vem sicer, če je to res (obvezno), a 2005 mi je zadeva, ko sem naredil tako, kot so svetovali, delovala.

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Ne Dec 11, 2005 12:43 am

Noise napisal/-a:Zna biti to problem. Meni leta 2003 ni deloval, in sicer zaradi tega, ker ga v SLoveniji na svojo kartico nisem inicializiral in priklopil na satelit.

SO POTEM UGOTOVILI, DA JE TO KAO JE OBVEZNA PROCEDURA. Torej, da s svojo GSM kartico še v SLoveniji (preko svojega ponudnika, torej Mobitela), Thurayo povežete na satelit preko SAT Only opcije.

Ne vem sicer, če je to res (obvezno), a 2005 mi je zadeva, ko sem naredil tako, kot so svetovali, delovala.


Ni tako enostavno ... :? nam so telefoni delali čisto ok, seveda preko satelita ... Ko pa smo odhajali iz BeK se je pooblačilo ... in telefoni so nehali delat. Imeli smo tri telefone, od tega je bil najin (ki sva ga dobila v Lj - ostala dva sta bila dvignjena v Kopru) drugačen model kot ga je imel Miran, tako da smo lahko možnost napake v telefonu mirno odmislili.
Edina logična (čeprav se sliši malo čudno) razlaga je bila, da telefoni ne delajo, ker je bilo oblačno - GPS naj bi imel podobne težave, čeprav tega nismo doživeli. Se je pa najin GPS, v primeru da sva ga postavila nekam nižje v avtu in je začel izgubljati signal, vedno pritožil tako, da je izpisal SLAB SPREJEM - POTREBNO ČISTO NEBO (oz. nekaj v tem stilu). :lol:


lp


marko

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Ne Dec 11, 2005 2:20 am

Was just guessing in navedel enega izmed možnih vzrokov.

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Dec 11, 2005 9:06 am

'Clear sky' v tem pomenu pomeni tudi 'brez ovir' ... recimo hribov, vej, hiš, ...

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » Sr Dec 14, 2005 12:46 pm

Miran!
Priporočam ti,da navedeš starost svojega otroka,kajti glede na zapisano obstaja velika možnost v prednovoletni evforiji,da te kakšen ne najavi sociijalni službi v Kopru kako neodgovorno ravnaš s svojim lastnim otrokom,ko mu v žep tlačiš rakete.

LP Brane

PS ko meni naraste poraba goriva preko 100L na sto kilometrov,kljub nizkim cenam le tega preklopim "iberlauf" nazaj na rezervoar goriva.

brane
Prispevkov: 145
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 9:50 pm
Kraj: kamnik
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a brane » To Dec 20, 2005 1:17 pm

Kdo se strinja,da je v tej temi slika leta?

LP Brane

PS No?

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Dec 20, 2005 2:34 pm

brane napisal/-a:Kdo se strinja,da je v tej temi slika leta?

LP Brane

PS No?


Že na računalniku je lepa, povečana na platnu pa je bila še bolj impozantna. :aplavz:

Franci

Uporabniški avatar
M/T
Prispevkov: 200
Pridružen: So Mar 12, 2005 6:28 pm
Kraj: Moravče

OdgovorNapisal/-a M/T » Sr Dec 21, 2005 6:54 pm

No koncno je tudi meni uspelo nekaj naklofat skupaj, ...

Potopis Južna Tunizija 2005
Nazadnje spremenil M/T, dne Če Dec 22, 2005 9:21 am, skupaj popravljeno 1 krat.
lp, ... jana

Uporabniški avatar
Agar
Prispevkov: 49
Pridružen: To Maj 27, 2003 9:57 am
Kraj: obala
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Agar » Sr Dec 21, 2005 7:47 pm

miran napisal/-a:Mogoče je treba izbrati kakšnega drugega ponudnika in ne Thuraje (če še kakšen je), po možnosti takega, ki ne sodeluje z lokalnimi oblastmi...
LP Miran


Lahko izbiras vendar razen palete Inmarsata(b,c,m,mini m) ki je zanesljiv($$$) ostane še peščica....

alesb1
Prispevkov: 169
Pridružen: Ne Jan 04, 2004 1:51 pm
Kraj: postojna

OdgovorNapisal/-a alesb1 » Sr Dec 21, 2005 7:49 pm

Lepo lepo upam,da taka avanturca tud mene kdaj doleti :pomiluje_ga: lp.PASTWJNČAN :strika:
wrangler

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Dec 21, 2005 8:31 pm

Povezava v operi ne dela. Takoj vržne vn source strani. Očitno slabo prebavlja asp.

Uporabniški avatar
M/T
Prispevkov: 200
Pridružen: So Mar 12, 2005 6:28 pm
Kraj: Moravče

OdgovorNapisal/-a M/T » Sr Dec 21, 2005 9:45 pm

Ja sem pozabila napisat, da verjetno v drugih brskalnikih razen v IE ne bo delovalo OK.

Se še lovim in učim :oops:
lp, ... jana


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov