OZI navigacija v "Pesku" in drugje

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Feb 23, 2006 11:02 am

:D :D :D :D :D :D

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Pe Feb 24, 2006 12:26 am

:aplavz:
vsem za eno konstruktivno in strokovno temo tle gor na forumu.
Moje dosedanje navigiranje po Sahari je potekalo s pomočjo ruskih in francoskih specilak, roadbookov rallyev Optic, ElChott, Dakar, GPS tracki in na koncu tudi s TTQV, ... In vedno prišel brez težav domov z vsemi člani odprav.
Mi je pa tale Noisova kombinacija zelo simpatična. Noise se vidimo kaj, a ne. Se toplo priporočam.
Pa tudi Navigatorjeva trotlzihr uporaba tehnike na klasičnem papirju ni napčna.

Glede na to, da nas kar nekaj poseduje kar nekaj takšnih in drugačnih zemljevidov, trackov, roadbookov, GPS točk, ... o raznoraznih SLO poteh po pesku, da bi te materiale nekako zbrali in uredili za skupno uporabo.

Mogoče je že čas, da "ustanovimo" kakšno neformalno združenje slovenskih saharcev.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Feb 24, 2006 1:24 am

Drugače je papir varianta špica ja... sem po celi poti Libije metal koordinate kempov na klasičen papirnat zemljevid, sicer 1:1.75mio, a vseeno super zgleda ko potem pogledaš ja...

"neformalno" združenje pa že mamo tle na forumu, zdaj, ko je Vigadu odprl ustrezno forumsko kategorijo...

pesek = fajn. :)

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Pe Feb 24, 2006 2:11 am

Še zaklenit ta del foruma možnost objavljanja nereg. uporabnikom pa bi blo skor špica.

A boš kaj slikco vaše libijske poti tel gor nalimu za nas ta foušne.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Pe Feb 24, 2006 3:08 pm

Ker vidim, da ste se nekateri precej strokovno razpisali o uporabi raznih kart, predvidevam, da satelitsko navigacijo odlično obvladate. Zato bi prosil za nasvet o nakupu GPS-a. Vem, da kot pri vseh stvareh obstaja, več denarja več muzike, vendar mislim, da obstaja tudi kakšen kompromis med ceno in kvaliteto.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Feb 24, 2006 4:56 pm

Morda bi bilo smiselno o GPS-ih (napravah) odpreti novo temo.

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » So Feb 25, 2006 8:52 pm

2 Noise ja obe karti, ki si jih navedel...Jest jih žal še nimam. A se da kej za kakšno tekočino "trejdat"..jest tekoča sredstva v zameno za karte :lol: :lol:

2 Navigator: kot že zgornji odgovor, le da sem imel isto v mislih. Južni del iz Googla, nanj nalepit tistih nekaj cest iz avtokart, ki tam obstajajo in vse skupaj skalibrirat za OZIja. To bi bila nekako naj kombinacija, skoraj kot bi v "radar" gledal. Precej plastična zadevica :lol: :lol:

Se strinjam z Mamutom, kdaj se kje dobit in ob pijački poklepetat kaj je dobro in kaj ne toliko, ter za kaj. Sigurno OZI ni najboljša rešitev, ker rabiš ali notebook ali pa dlančnik...Oboje slabo prenaša pesek in vročino.Je pa precej "butlproof" varianta :D

lp, Rooky

Uporabniški avatar
miso
Prispevkov: 116
Pridružen: Sr Nov 26, 2003 12:29 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miso » Ne Feb 26, 2006 2:44 pm

Že nekaj časa spremljam tole temo in sem prijetno presenečen, ker ostaja še vedno na zelo strokovnem nivoju.

Moje osebno mnenje je sicer, da so vsa ta elektronska igračkanja pretirana in zameglijo bistvo doživetja puščave. Prav zabavna so ob premišljevanju, kam bi lahko enkrat šli in zelo koristna za grobo načrtovanje bodoče poti, doma v dnevni sobi, brez peska in vetra. V Afriki pa so stvari precej drugačne.

Zame Sahara ni TTQV, OZI, Linux, Fugawi, PDA, iPaq, BT in še in še ... ampak sipine J. Tunizije in Libije, skale Akakusa, Tassilija in Hogarja, oaze kot so Terjit in Ksar Ghilene, souki v Marakeshu, Fesu ...., predvsem pa ljudje, ki jih srečuješ sredi dobesedno ničesar. Vse tehnične igrače so samo nujno zlo, ki se mu ne moremo popolnoma izogniti, lahko pa ga zmanjšamo na minimum.

Za off road (najbrž bi bilo pravilneje off track) pridejo v poštev tako ali tako samo takšni in drugačni satelitski posnetki, za kar pa potrebuješ PC (ali pa zelo veliko potiskanega papirja). Na žalost, ali pa mogoče na srečo, večina elektronskih igrač (razen vodotesnih GPS-ov) v pravem pesku kmalu izdihne.

Tistim pa, ki karte v elektronski obliki vseeno potrebujejo lahko mogoče kaj pomagam. Imam 1:200K karte Tunisa, Libye in Mavertanije, vse IGN karte Maroka in Malija, Michelinove karte in Nasine satelitske posnetke severne Afrike, karte za Fugawi in še kaj bi se našlo. Vse karte so seveda kalibrirane.

2Miran
lepljeneje kart iz Googla in risanje mrež si lahko poenostavite, ker to že obstaja (npr OZI + NASA N-32-30_2000)


lep pozdrav in veliko užitkov v pesku

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Mar 05, 2006 3:24 pm

Moje osebno mnenje je sicer, da so vsa ta elektronska igračkanja pretirana in zameglijo bistvo doživetja puščave.... ....Zame Sahara ni TTQV, OZI, Linux, Fugawi, PDA, iPaq, BT in še in še ... ampak sipine

Sem že mislil, da sem dokončno za v katakombo za zazidat, pa vidim, da mogoče pa le še ni taka kriza.
Z vrhunsko opremo: avto, navigacija, servisna ekipa.. postane prečkanje katerega koli peščenega dela tega sveta le še navadno vrtenje volana in stiskanje pedala plina, kar bi lahko ne nazadnje bilo tudi v kakšnem simulatorju....
:bruha: :bruha:
Po mojem je čar tistega dela sveta tam doli tudi v tistem rahlem stiskanju pod hrbtenico, ko ne veš če bo vse šlo tam in tako, kot bi si želel... in tako naprej. Pa stanje na neki x točki in odločanje, katera bo naslednja točka, kje in kako do nje, pa malo potipati ali je pesek trd ali mehak (nisem ravno prepričan, če razni OZIji in vsi ostali to povejo) za avto in in .... na tak način je tudi 100 ali 200 km potovanja po peščenem brezpotju lahko zelo velika avantura, ki ti kar za nekaj časa napolne vse izpraznjene predale.
Prepričan sem, da naša lanska pot tam dol, če bi bila podprta z vso to šaro sploh ne bi bila prav zanimiva. Saj tudi z lokalnim vodnikom izgine dobršen del tistega čara takega potovanja.
L staromoden P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

Digitalne karte - Ciper

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Apr 07, 2006 1:51 pm

Glej hudiča. Danes sem izvedel, da grem čez en teden za nekaj dni na Ciper. Namen: bom ga navedel, ko se vrnem.

Zdaj pa me mori naslednja stvar - nikjer ne morem najti kakšnih uporabnih kart Cipra - uporabnih mislim za Ozija. A se morda komu valjajo kje po predalih, mu na disku zavzemajo prepotreben prostor, ali bi me morda lahko kdo prijazno napotil do kakšnega FTP-ja?

Hvala vsem, izredno hvaležen vam bom.

LP, R. (z mislimi že na 30+° C)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

nute
Prispevkov: 79
Pridružen: Sr Sep 15, 2004 11:07 am
Kraj: Nova Gorica
Kontakt:

...

OdgovorNapisal/-a nute » So Apr 08, 2006 9:15 am



Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov