GPS

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

GPS

OdgovorNapisal/-a fonza » Pe Feb 24, 2006 5:46 pm

Odpiram tole temo, tudi po nasvetu Noisa. Lahko se razpišete uporabniki GPS naprav, katere so za offroad priporočljive, seveda v sklopu Foruma Pesek, to se pravi, uporabni za potovanja "tja dol" in ne samo po Evropi. Ker tudi sam razmišljam o nakupu , bi verjetno še koga drugega tale tema zanimala. Vem, da je na to temo že bilo nekaj napisanega, morda pa bo tema spodbudila k nakupu še koga drugega. Nekje je Ručman predlagal, da bi lahko imeli nekakšno neformalno društvo puščavcev kjer bi si lahko izmenjevali zemljevide, tracke in podobne stvari. Vem, da na tem forumu obstaja precej starih mačkov, ampak tudi oni so pričeli iz ničle. :welcome:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Pe Feb 24, 2006 11:30 pm

Če kupuješ "pravo" GPS napravo, se pravi GPS only (in ne kakih PDA variant), potem je edina dobra firma Garmin (Magellanovo prčkarijo pozabi). Garmin ima odličen support, pa tudi karte se da dobiti, pri Magellanu pa zelo redko "poslušajo kupce" in popravijo napake v softveru...

Je pa prvo vprašanje/dilema:
PDA z GPS modulom ali GPS only.

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » So Feb 25, 2006 9:27 pm

Dilema ki jo omenja Noise je bistvena pri odločitvi...
Jest osebno uporabljam kar prenosnik, pa bom navedel razloge zakaj:
Na prenosniku imam ogromno raznoraznega programovja za navigavijo po evropi in še kje. Pri poletnem potepanju iz Lj in krogu po celi turčiji sem uporabljal Mappoint 2001 (večinoma vse ceste hrvaške, yuge, bolgarije in turčije) povezan z usb GPS anteno. Tako je bilo lahko planirat sprotne etape, saj samo vneseš točke in program izračuna razdalje. Pogled na ekranu prenosnika precej boljši kot na avtonavigacijskih napravah, saj je prenosnik večji...Ima pa minus, saj sabo vlačiš PC!!
(ta minus je bil tudi plus, je lahko sin še kakšno igrico nažgal :lol: )

Na prenosnik lahko naložiš tudi programe, ki uporabljajo slike kart, kar pomeni (laično) da karto poskeniraš in uvoziš v program (seveda kalibracije in podobno naredi nekdo drugi :shock: )in potem vedno veš kje si. Slike se da tudi dopolniti z satelitskimi slikami, tako da lepiš eno preko druge/sliko preko karte (spet nekdo ki je vešč tega) in dobiš super uporabno zadevo.. To v enem od postov omenjata Noise in Navigator....

Vprašanje je kaj rabiš, ali pa kaj že imaš. Ker sem jest prenosnik že imel (in ne enega) mi je bilo najenostavneje dokupiti napajalnik za avto in USB GPS anteno. vse skupaj cca 25 kSIT in evo navigacije. Programovja je nekaj zastonj, nekaj sem nabavil po "daj dam" sistemu, nekaj pa je dala "mula". prenosnik ki potuje z mano je že za odpis, tako,da ko bo dokonca rekel keks, ne bo joka za njim.....

Sem bil pa prejšnji teden na Dunaju in sem uporabljal Si.navigator. Vnesel naslov hotela (ulica in hišna številka)..Prijetno presenečen. Pripeljal me je točno do vrat, parkrat opozoril na stacionarne radarje, enkrat na obvoz zaradi nesreče in enkrat obvoz zaradi dela na cesti...ampak to je druga zgodba, za off road neprimerna (čeprav zgleda,kot da bi po SLO stalno vozil offroad, ker so karte SLO zlo boge :!: . zunaj pa so super!)

lp,Rooky

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Ne Feb 26, 2006 11:24 am

Še tole:
Če obstaja večji interes za navigacijo/opremo Garmina, bi bilo verjetno mogoče zrihtat tudi kakšno predstavitev opreme s strani dilerja.Bolj problematično je to, ker smo v glavnem na forumu in kakšnih (gostilniških) srečanj ni.

V glavnem, če je interes, lahko na zasebno, pa bom poizkusil povabit dilerja na predstavitev, tam pa udri po njemu z vsemi vprašanji in željo po popustih in podobno :twisted: :twisted:

Glede na to, da z enim od dilerjev sodelujem pri drugih poslih, mi je že parkrat ponudil opremo na testiranje....Žal je še nisem nikoli vzel, saj je bilo vedno kaj drugega za testirat.

Ideje in predlogi dobrodošli ( jest nimam nič od tega!!! razen dela in časa, ki ga za to porabim :cry: )

LP, Rooky

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Ne Feb 26, 2006 1:12 pm

Rooky
Tvoj prispevek me je navdušil predvsem z idejo o predstavitvi GPS naprav s strani dilerjev. Mislim, da se izdelki, tako kot so predstavljeni na internetnih straneh, prodajajo le izkušenim, oziroma kupcem , ki vedo kaj kupujejo ali pa kupujejo po prijateljskem nasvetu. Verjetno so tudi v trgovini dovolj prijazni z nasveti, vendar pri malo širši predstavitvi včasih pade kakšno vprašanje, ki se ga takrat ne spomniš, saj veš, če nič ne veš, niti ne veš kaj vprašati. Če vzamemo primer prodaje avtomobilov, praktično ni več firme, ki ne bi imela predstavitvene vožnje obstoječih in novih modelov. Za nakup avtomobila – novega ali rabljenega, na tem forumu obstaja kar precej stručkotov, ki imajo določene izkušnje z raznoraznimi firmami in modeli. Tale tema, pa vsaj dosedaj kaže, da se z GPS napravami ukvarja ozek krog navdušencev, ki svoje znanje, ali ne želijo prenašati na druge, ali pa se s tem premalo ukvarjajo, da bi kaj pametnega svetovali. Meni kot totalnem začetniku ni niti jasno, ali je boljše imeti prenosni ali cestni model. Vseh teh vprašanj je toliko, da se ti lahko samo ob kakšni predstavitvi porodi ideja, kaj bi sploh rad in kaj potrebuješ. Mislim da, če ima kdo možnost aktivirati kakšnega dilerja, da pripravi kakšno predstavitev za potencijalne kupce, bi najverjetneje obstajalo zanimanje. Verjetno bi bilo smiselno takšno predstavitev organizirati v sklopu kakšnega srečanja, ali pa dirke, kamor pride kar precej voznikov.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Feb 28, 2006 12:35 pm

2 Franci in vsi ki jih zanima navigacija:

Sem govoril z dilerjem za Garmin...

Če hočem si lahko izposodim opremo in jo prinesem pokazat.....
So pa pripravljeni zadevo predstavit širšemu občinstvu, prezentacija, kartografija, diskusija..... Pogoj je nek zaprt prostor (vseeno če soba v gostilni, večja garaža,.....) če je seveda interes vsaj nekaj ljudi.

Do sedaj se ni še nihče oglasil, da ga zadeva zanima :?: :?:

LP Rooky

skiper
Prispevkov: 12
Pridružen: To Nov 29, 2005 3:40 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a skiper » To Feb 28, 2006 3:50 pm

Hola

Tole bi pa tud mene zanimal ....

lp g.

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » To Feb 28, 2006 3:52 pm

Mene zanima. Je pa udeležba odvisna od lokacije in časovne umestitve.

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » To Feb 28, 2006 4:40 pm

ČE BI BILA PREZENTACIJA V LJUBLJANI SE BI LAHKO IZVEDLA TUDI PRI MENI V PIZZERIJI IMAM POSEBEJ SOBO ZA cca 30 LJUDI SEVEDA PA ZANIMA TUDI MENE IN PRIJATELJE lokacija je pa lj.Bežigrad

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » To Feb 28, 2006 4:48 pm

Tudi jaz sem interesent za prezentacijo. Upam, da se casovno uskladimo.
LP Cyrus

Uporabniški avatar
no use for a name
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Dec 22, 2005 7:28 pm
Kraj: Ljubljana-Tobruk

OdgovorNapisal/-a no use for a name » To Feb 28, 2006 4:50 pm

trco napisal/-a:lokacija je lj.Bežigrad


Z moje strani bi to zelo odgovarjalo..
Only in a Rover..

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

gps

OdgovorNapisal/-a fonza » To Feb 28, 2006 5:13 pm

Tudi meni Ljubljana odgovarja, upam samo, da jo bom brez GPS-a našel. :wink:
Še za pameten termin se domenimo ali pa počakamo še na kakšnega interesenta.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » To Feb 28, 2006 5:22 pm

Predlagam kar predlog za termin, ker bo najbrz usklajevanje nekaj casa trajalo. Tisti, ki pa se ne vedo,pa lahko spotoma "skocijo" na vlak. Ta teden mi ne ustreza cetrtek.

Ce bo pa TRCO se pec zakuril, bomo pa navigirali po kaksni pici, njam, njam :lol:
LP

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » To Feb 28, 2006 5:48 pm

meni je glede termina vse eno edino zaradi kuharja če bi bile kake prazne malhe se dejmo zment okoli 20:00 ker revež dela samo do 22:00 za tekoče je pa lokal odprt v nedogled (stranka ima vedno prav) nudim pa še čevape in pleske z kajmakom in ostale priloge tako da nebi ravno trpeli ob poslušanju in razlagi o delovanju in sposobnostih GPS.......

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » To Feb 28, 2006 6:11 pm

2 trco: lokacija odlična dej mi še na privat točen naslov... :lol: :lol:

Vsem ostalim, ki jih zanima in so se javili in tistim, ki jih zanima pa se še niso javili: za termin se bom dogovoril vsaj dva različna dneva, potem pa "grška demokracija". Za ta teden sigurno ne bo šlo, je prekratek rok...Nekateri imamo tudi kaj drugega že planiranega.

Drugi teden ima Mišo v torek prezentacijo iz Libije, tako, da ta dan odpade!

Mogoče četrtek,......Bom javil, trco ne pozabi lokacijo rabim.

lp
Rooky

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Mar 01, 2006 7:17 am

Mislim, da bi vsi rabil lokacijo če bi hotl pridet tja.
Pred EUR sem bil SIT!

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Sr Mar 01, 2006 7:52 am

ja lokacija je OŠTARIJA OBELIX LJ. SAVLJE-BEŽIGRAD to je 30m pred končno postajo lpp št. 14 na levi če prideš v savlje iz smeri (ruski car -dunajska-hors pub) drugače če se zmenimo za določeno uro vas pa pridem ikat naprimer pred porshe verovškova ker je tam izvoz za savlje iz lj. obvoznice se bomo najdli ni problema......

skiper
Prispevkov: 12
Pridružen: To Nov 29, 2005 3:40 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a skiper » Sr Mar 01, 2006 9:26 am

Hola

KR se mene tice ... 20.00 pa mam cajt ker kol dan...

lp g.

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Mar 01, 2006 12:27 pm

Trco a zdej si ti najemnik Obeliksa?
Samo s parkiranjem je lahko malo problema, ker na parkirisce gre cca. 15 avtov, ce se vse zaparkira.
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

Uporabniški avatar
no use for a name
Prispevkov: 38
Pridružen: Če Dec 22, 2005 7:28 pm
Kraj: Ljubljana-Tobruk

OdgovorNapisal/-a no use for a name » Sr Mar 01, 2006 12:37 pm

Parkirat se da pri (za) mladinski knjigi, to je tam kjer je bil včasih pink panter, par metrov stran.
Only in a Rover..

DiscoV8
Prispevkov: 226
Pridružen: To Dec 28, 2004 5:22 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a DiscoV8 » Sr Mar 01, 2006 12:38 pm

Ja sej na avtobusni bi slo tud za par avtov, pa ob cesti se tudi skoz parkira, ampak smo dobil ze listke tam :x
DISCO - pravi terenec s pravo obliko

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Sr Mar 01, 2006 2:11 pm

za parkiranje ni problem ker jaz sem tudi sosed in bi šlo par avtov k meni na dvorišče ene par direkt čez cesto pred založbo karantanja tako da ni za bad je pa še parking od cablex-a frej za cca 40 avtov ......ni bojazni

Uporabniški avatar
Rooky
Prispevkov: 136
Pridružen: Ne Jun 12, 2005 5:01 pm
Kraj: Lj.

OdgovorNapisal/-a Rooky » Če Mar 02, 2006 12:35 pm

Lep pozdrav,

situacija je trenutno takšna:
Z dilerjem se dogovarjam za četrtek 09.03.2006 ob 20 uri.

To je v naprej, da si lahko vsi, ki vas predstavitev zanima planirate.....
Ko mi diler potrdi, bom takoj objavil v tem forumu.

Lokacija, ki jo je dal na razpolago trco je bila brez konkurence izbrana za odlično (da se jest, pit in kej novga zvedet :wink: :wink: )

Toliko zaenkrat, če pa ima kdo še kakšno idejo....na plan z njo.

LP, Rooky

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Če Mar 02, 2006 1:41 pm

Kdo pa je diler?

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Mar 02, 2006 2:18 pm

Meni osebno četrtek odgovarja, pa še ura je takšna, da bi se pizza prilegla. :nazdravljamo:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov