Dovoljenje za jug tunizije

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

Dovoljenje za jug tunizije

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Po Jun 05, 2006 4:01 pm

Lep pozdrav,

glede na to, da ste tukaj sami prekaljeni borci se na vas obracam z prosnjo za pomoc.
Cez 10 dni se odpravljam na svojo prvo pot z lastnim avtom v tunizijo (toyota lc 95). Zanima me ali so kaksni problemi ob vstopu v Tunizijo povezani z avtom (papirji itd...) in pa ali se da urediti dovoljenje za jug tunizije iz Ljubljane. oz. kako ga je najlazje urediti (kaksni so stroski, katero dokumentacijo je treba poslati itd...).

ze vnaprej se vam za odgovore najlepse zahvaljujem.

lep pozdrav,
Tomaz

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jun 06, 2006 7:02 am

Če se dobro spomnim se je na veliko pisalo o tem na tem forumu. Malo poišči. Mislim pa da moraš kar tam najet vodiča in policaja, da se vozita poleg tebe.
Pred EUR sem bil SIT!

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » To Jun 06, 2006 9:13 am

Odgovore sem sicer ze preiskal in nasel tudi odgovor, da je mogoce ta dovoljenja urediti tudi od doma. Zato me je zanimalo ce lahko kdo pojasni kako to gre.

Ali je spremstvo pogoj za dovoljenje ?

Pozdrav,
Tomaz

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jun 06, 2006 10:53 am

Dalo se je od doma, le dvigniti si jih moral tam.
Kako sedaj teče procedura, še ne vem.
Brez zamere, junij je običajno za jug Tunizije prevroč mesec. Kolikor jaz vem, čez poletje že prej (še pred spomladansko paniko glede vodičev ali spremljevalcev) niso delili dovoljenj za južno Tunizijo.
Ko prideš v Tunizijo z ladjo (ali z avtom po cesti) urediš vse formalnosti, ki niso nič posebnega, na meji. Glej, da imaš urejene dokumente glede lastništva avtomobila (če avto ni na tvoje ime, rabiš pooblastilo). Registracija (veljavna) in naše obvezno zavarovanje nista potrebna (preverjeno). Če nočeš imeti komplikacij skrij GPS, radio postaje in satelitske telefone. Čas čakanja pa v arabiji tako nič ne šteje....
Pa lepo se imej.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » To Jun 06, 2006 2:18 pm

Najlepsa hvala vsem za odgovore in dobre zelje !!!

Kar se temperatur tice jih se kar dobro prenasam - upam da jih bo tudi avto :-) Zal zaradi delovnih obveznosti nimam kaj dosti lufta glede terminov.

porocilo sledi ...

Lep pozdrav,
Tomaz

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » To Jun 20, 2006 3:12 am

V puščavi POLETI nimaš kaj delati, zato se s tem ne zajebavaj. Prekleto vroče in sipko je že sredi aprila, kaj šele sedaj. Da ne govorim o tem, da si samo 1 vozilo.

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Pe Jul 14, 2006 8:18 am

Srecno prispel nazaj v SLO .... kar se tice vrocine je bilo kar hudo - v Douz-u je bilo 52 v ksar-u pa malo manj pa tudi bilo je malo bolj vetrovno in se kopas se lahko. Mogoce se slisi malo cudno vendar je vseeno zelo zanimiva izkusnja obcutit to vrocino na lastni kozi ...
Kar se tice pa voznje po pesku - ni je bilo prav dosti kar je bilo povsem v skladu z mojimi pricakovanji - plan je bil popolnoma neambicozen saj sem zacetnik pa se sam sem se se odpravil. V ksar-u sem imel veliko sreco saj sem srecal Darija iz Gorice tako, da sem z njegovo pomocjo opravil "krstno" voznjo.
Rezultat je seveda tak, da sem se dobro nakuril za nove podvige :-) - seveda v skupini itd...
Tik pred odhodom pa sem nasel se zanimiv link, ki bo verjetno komu prisel prav - gre za brezplacno karto tunizije za GARMIN GPS na naslovu: http://gps.4x4travel.org/index_e.html#Tunisia
Na istem naslovu je na voljo tudi : Tunisia Off Road Overlay Map V1 (Transparent), ki gre preko osnovne karte.

Lep pozdrav,
Tomaz

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Pe Jul 14, 2006 5:27 pm

kje so slike ....dej slike

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jul 17, 2006 12:18 pm

Lepo da si se imel lepo!
Pa hvala za link!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Po Jul 17, 2006 2:05 pm

Prilagam nekaj slik ... nimam jih prav veliko na razpolago saj smo bili kar zaposleni, kot je "razvidno iz prilozenega slikovnega gradiva" :wink:

l.p.
Tomaz

Slika
Slika
Slika
Slika


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov