Priprava avtomobila!

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
runner
Prispevkov: 107
Pridružen: Sr Mar 22, 2006 9:30 pm

Priprava avtomobila!

OdgovorNapisal/-a runner » To Feb 06, 2007 11:01 pm

Pozdravljeni!

Zanima me kako pripravite avtomobil za potovanje npr; do tunisa.

koliko rezervih gum, goriva, kakšen komplet gidor - orodja, ostalih delov, kakšen kompresor, filter, če je možno kje nabavit kakšen del na poti itd.

lp

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Če Feb 08, 2007 10:02 pm

Tu si lahko pogledaš par stvari.

http://www.4x4rollingclub.com/?p=slike_p&page=2

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Feb 12, 2007 9:09 am

Za pot do Tunisa ni treba avta popolnoma nič predelovati, saj je Tunis le kakšnih 5 km oddaljen od pristanišča La Goulette, do katerega se pripelješ s trajektom iz Genove. Iz Slovenije do Genove je pa dobrih 600 km avtoceste. Še goriva ni treba dolivati. :lol:
Če pa misliš na Tunizijo (državo), potem je pa stvar lahko malce drugačna. Glede na to, da takšne stvari sprašuješ, prav velik puščavski popotnik še nisi, zato ti bo en izlet do Ksar Ghilana za prvič kar dovolj. Tudi do tja pripelje lepa asfaltirana cesta, le še kakšnih 20 km je vmes makadama. Če imaš dizla sploh ni težav, ne vem pa, kako je v osrednji Tuniziji z neosvinčenim bencinom. V Ksar Ghilanu pa rabiš šotor (ali pa malo več denarja za sobo v platnenem hotelu) in veselje za ritje po pesku, saj ga je okoli Ksara dovolj. Za riti po pesku okoli okoli Ksara pa rabiš: lopato, gurtno z vsaj 3 škopci, kompresor za dopolnjevanje zraka v vseh 4 kolesih (za lažjo vožnjo po pesku jih boš moral spustiti) - in to ne nekih jajc za 20 EUR, en ali dva rezervna vložka filtra zraka (če nimaš šnorkla s ciklonom menjaš filter po vsakem dnevu vožnje po pesku, je ceneje kot možnost tega, da ti pride pesek v notranjost motorja) in predvsem sopotnika, ki bo z veseljem porival (avto v pesku - tisto drugo ni stvar tega foruma) in kopal. Če si pa še en par pjašter pri Mamutu sposodiš ali kupiš pa tudi ne bo nič narobe, pa še avto bo bolj izgledal, ko se boš vozil dol in bodo že v Sloveniji vsi videli, da imaš pjaštre na strehi ..uauu!
In veselo v pesek. Pa še en nasvet: nikakor ne bodi vesten šofer, ki pred rajžo namaže tečaje vrat, ključavnic in podobnega - pesek se bo prilepil gor in vse ti bo zaribalo...
BTW: peska iz avta NIKOLI VEČ ne spraviš ven
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Dec 15, 2009 3:19 pm

vprašanje:
Mora snorkel nujno imeti filter notri za pesek?
Sem danes dobil to smotano zadevo pa sem ugotovil da nima te opcije :buta_z_glavo_ob_zid:
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » To Dec 15, 2009 3:47 pm

Picpoki napisal/-a:vprašanje:
Mora snorkel nujno imeti filter notri za pesek?
Sem danes dobil to smotano zadevo pa sem ugotovil da nima te opcije :buta_z_glavo_ob_zid:


Ne,če ti bo ostal še serijski filter ni potrebno. Snorkel je v bistvu samo dvignjen zajemalec zraka. Lahko pa ustje snorkla namesto glave zamenjaš z ciklonom, ki ima v posodi olje za absorbcijo peska.
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Dec 15, 2009 4:22 pm

Serijski filter bo ostal. Sem mislil da je poleg njega še vedno potreben dodatni filter pri zajetju zraka.

Hvala za odgovor
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Sr Feb 09, 2011 6:40 pm


mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Ne Mar 27, 2011 8:58 pm

Ravno ko je debata o snorklu.
A kdo pozna to robo se mi zdi kar malo preveč poceni da bi bilo res??

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Mar 27, 2011 9:55 pm

Nimam pojma o čem govoriš?
O katerem šnorklu? kateri avto?

Po moji prvi izkušnji v puščavskem pesku oz. strašnem vetru, sem si omislil donaldsonov ciklon TopSpin brez posode za ločevanja smeti, ima pa direkten izmet kar pomeni da ni več praznenja posode.
Poceni roba, samo s kapo na vrhu pri meni ni nikakor delovala ter je še zelo zamorila motor ker ni imela dovolj dovoda zraka.
Moram še testno vrečtir pest žaganja v topspin da vidim če deluje :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Po Mar 28, 2011 5:57 pm

http://www.snorkels.es/index.php

Sem pozabil prilepit!

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Mar 28, 2011 6:33 pm

Mogoče je plastika bolj tanka in slabše kvalitete, mogoče je samo zaradi znamke, videti bi bilo potrebno, pa malo otipati, da vidiš, če je plastika kaj trpežna, da ne takoj pokne. Videti ni slabo, odločit se moraš pa sam.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » To Mar 29, 2011 8:31 pm

Zanima me če je možno snorkel zmontirati brez notranjega obstoječega filtra?

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Mar 29, 2011 9:51 pm

po logiki ni priporočljivo, osebno tega nisem videl. Sam sem to preizkusil za doma - čist teren. Na vrh snorkla sem dal športni filter in je kar žvižgalo gori, delal motor enako, za pesek pa to ne priporočam.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Sr Mar 30, 2011 7:14 am

sem postavil isto vprašanje nekaj časa nazaj pa so možakarji odsvetovali .

Lp
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Po Okt 03, 2011 9:28 pm

http://www.xor.org.uk/silkroute/equipment/choosevan.htm
Za malo dlje kot do Tunizije.
Navdušen nad stranjo dejansko najdeš vse kar rabiš o predelavah.


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 35 gostov