Sahara - veliko ceste, malo peska

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Gost

Sahara - veliko ceste, malo peska

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Sep 29, 2004 10:37 am

LP
Imam terenca, ne maram asfalta in novembra nameravam iti na jug Tunizije. Nimam kaj prakse z vožnjo čez sipine, zato bi šel bolj po pistah in cestah, malo pa tudi po sipinah. Klasičnega turizma ne maram, zato se mislim izogniti čim več turističnim krajem. Na dan delam kar veliko kilometrov.
Torej: novembra grem (upam vsaj) Genova - Tunis - Borj El Khadra (po cesti) - Ksar Ghilane (po pisti) in nazaj po cesti. Imam Toyoto LC in notri bom dal še en motor (KTM) da se bova s sinom malo po pravih sipinah preganjala. Odhod iz Portoroža v soboto, povratek nazaj domov v torek - enajsti dan.
Zakaj to pišem: zanima me, če bi šel še kdo. Naj se mi javi. Čimprej.
Miran

Uporabniški avatar
Zoran
Prispevkov: 71
Pridružen: Pe Avg 27, 2004 1:55 pm
Kraj: Trbovlje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Zoran » Sr Sep 29, 2004 11:34 am

Miran, kakšni so stroški za trajekt?
Ali je 11 dni fiksno? To pomeni 2+2 dni vožnje Portorož-Tunizija-Portorož, ostane 7 dni...
/l ,[____],
l---L []lllllll[]-
()_) ()_)----)_)

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Sep 29, 2004 12:50 pm

Kok je pa okvirna cena vsega potovanja skupaj?

LP
Nebivedu

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Sep 29, 2004 11:58 pm

Okvirna cena italijanske barke za dva v kabini notranji (tuš,WC) povratna karta Genova Tunis je po ceniku tam cca 730 EUR.
Vse skupaj računam za dva (ker je ta drugi moj sin tako plačam vse jaz) - pa če ne bo kakšne polomijade - 1200 EUR.
Ja jest sem norec kar se vožnje tiče, raje, kot spim v (naj mi kdo ne zameri) ušivem hotelu, to nardim v avtu ali šotoru ob avtu.
Ja računam v Tunis pridet v nedeljo zvečer in naslednjo nedeljo zvečer (preko Malte) nazaj proti Genovi.
Za več info me pokličte na 041 645 437.
Ker je treba dobiti dovoljenje za na jug, je treba zanj zaprosit baje kar 5 - 6 tednov v naprej, zato bo treba, če bi še kdo rad šel, pohiteti.javascript:emoticon(':oops:')
javascript:emoticon(':oops:')

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Po Nov 01, 2004 6:37 pm

Dovoljenje dobiš v dveh-treh dneh. Najbolje, da v Desert kampu v Douzu urediš, so najbolj prijazni... ti bo oni v kempu kar vse uredil (ne vem kako mu je že ime)...

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Po Nov 01, 2004 6:39 pm

Drugače pa bomo maja ponovili "motosvetovo Tunizijo"... z endurcami in 4x4 ... potopis in veliiko informacij najdete tukaj: http://www.motosvet.com/tabla/index.php?showtopic=7250

in vabimo podobno misleče entuzijaste, da se nam pridružite...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Nov 01, 2004 8:48 pm

Ej hvala za odgovor(e)!
Dovoljenje bom kar direktno v Tataouinu dvignil, sem jim že poslal vse papirje in govoril z njimi po telefonu in pravijo, da me vse že pri njih čaka. Verjamem in zato sem že kupil karto za trajekt in 13. 11. grem.
Tisti dan se konča ramadam in imajo praznik Eid (Eid Mubarak!!), upam, da bodo 15.11. že delali in dali papirje od sebe.
Grem bolj na hitro varianto in zato ne nameravam še dol čakati (upam, da ne bo treba - inšallah) na papirje, saj se v enem tednu že vračam.
Pridružil se mi ni nobeden, tako da grem kar sam - oziroma s sinom, ki bo dal njegov motor v avto in ga bova šele na pesku ven potegnila.
No ja, bomo videli, kaj se bo izcimilo iz tega, če prej ne, se kaj javim, ko pridem nazaj (beri spodaj pod črto).
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Po Nov 01, 2004 9:33 pm

Naj ti bo Allah mil. Tudi jaz bi šel, če bi mi že zdej zneslo s časom... :(

Če boš kaj po Douzu hodil, pozdravi Habiba v KTM Shopu na trgu v Douzu. Ne moreš ga falit. Reč da si iz Slovenije in da ga pozdravlja KTM fanatik :) Tisti ki je bil lani na Chottu pa maja v Ksaru itd...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Nov 01, 2004 10:08 pm

Bom, če bom le do Douza prišel.
V solo varianti ne grem v pesek, če bom pa doli kakšno OK klapo srečal se jim bom mogoče pridružil iz Ksara do Douza direktno....
Sploh so pa tukajle iz fotelja po zemljevidu vse poti precej enostavne in kratke.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Po Nov 01, 2004 10:32 pm

Hja, iz Ksara do Douza vodi veliko poti. Nekako tri variante so dosti razširjene.

Gremo od najlažje do najtežje: prva je zelo kul. Če greš iz Douza proti Ksaru je to tista varianta, ko pri "Caffeju" zaviješ desno. Kar se tiče peska, je tukaj tako: če imaš dober in star TRACK shranjen (ko je bila še nenapihana cesta), sipin skorajda ni.. ok, ene dva, trije pasovi po nekaj sto metrov, to je tudi vse. Če nimaš TRACKa shranjenega (samo RUTO, torej samo GPS točke in NE točne poti kjer je nekdo prej vozil) je tudi ta "easy" varianta postala precej zahtevna, ker je pesek vsepovsod, sploh pa med direktnimi GPS koordinatami, ki so na poti (z drugimi besedami, prava pot gre MED posameznimi GPS koordinatami kar dosti levo-desno!).

Druga varianta je pri caffeju direkt naravnost čez pesek do Ksara. Še nisem šel, slišim pa, da je pesek pesek pesek vsepovsod.

Tretja varianta je preko TImbouina, pot, ki ti vzame kaka dva dni, in gre precej naokrog - seveda, samo po puščavi.


Kakorkoli že, nobene se ne loti sam! Priporočam, da se najprej po Ksaru voziš sem-in-tja, ker tam te lahko vsaj kdo reši oz. lahko prideš peš do oaze, pa "normalna cesta" je tudi le kak kilometer stran.

Aja, v Douz pa le pojdi. "Vrata v puščavo" kot pravijo tudi Douzu so fina. Meni je Douz bil zelo všeč... itak je samo kakih 50-100km stran od direktne poti do Ksar Ghilana iz Tunisa (no, odvisno, kje greš)...

Lahko pa se od Douza do "Caffeja" (na poti proti Ksaru, po puščavi) čisto enostavno zapelješ -- vodi direkt peščena cesta, no problem at all... Ker pipeline do Ksara ti bo nažrl živce (in avto), ker je totalno zrukan...

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Sr Nov 03, 2004 12:02 am

Noise, pozabil si se ruto douz, matmata, bir soltana, gsar ghillane. PIPE LINE - ribzn popularno imenovano.
lp
ab

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Sr Nov 03, 2004 12:53 am

hehehe breco, res je ja.. ribžn rules... no, če smem pripomnit, niti nisem pozabil... ker sem imel v mislih le direktne variante douz-ksar, po pesku...

drugače pa je ribžn za vse "normalne" ja... iz douza ali matmate pičiš do pipe line-a (nekje na polovici poti med obema se začne), ki piči direktno ob "alžirskih naftovodih" do ksara... mimo bir soltana seveda (znan kafič)...

jaoo.. i wanna go back -- no, za prvega maja gremo spet. AB, greš tokrat zraven? Saj veš -- easy varianta, brez divjanja sem in tja, direktivac v ksar in nato uživancija... jutranja fura, brunch, oaza, kuhanje večerje + popoldanska fura, oaza, šiša, .. in seveda čaj stokrat vmes... pa vmes še kakšna varianta na jug (imamo tracke od lanskega chotta) do bir aouina in nazaj, vmes kampiranje, dva dni... i tako jovo na novo.. pa vmes še ene dvakrat ksar-douz-ksar...

odhod 22.4., prihod 6.5.... javi se!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Nov 09, 2004 11:32 pm

Noise!
Kako bi pa jaz prišel do teh tvojih trackov? Sem sedaj dobil enega Garmina, ki je res natančen (moj GPS je iz leta 1994 in meri natančnost na 100 m, tale je pa čisto nekaj drugega) in mi je ideja o tracku postala razumljiva in simpatična. Zlasti Douz - Ksar Ghilane me zanima. In še kaj bolj južno, če imaš??
Pa še nekaj. Ne spada prav sem na to stran pa vseeno. Moj mali gre zraven z motorjem (KTM 450 EXC) in ima enduro kramparice gor, ki so precej zrabljene - po sredini mu je ostalo tam 2 mm štofelcov. Po straneh ni tako zrabljena. Ima pa novo cross gumo namen gor dati pred potjo. Kaj je bolje (oz. manj slabo) za pesek: novi štofelci ali zrabljeni štofelci? Govorim o zadnji gumi.
Hvala
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » To Nov 09, 2004 11:52 pm

Kaj pa vem kako? Jaz jih imam na GPS...

Kar se tiče gum pa je po moje bolje, da da nove, ker je pomembno, da drži smer... fajn je, da ima čimbolj po robovih dobre štofle (da drži pri "ovinkanju" na pesku)...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 24, 2004 9:35 am

Šel sem, saj sem prišel nazaj!!!
Bil sem do Borj el Khadre, klepetal z Daoujem v njegovem kafiču, jedel dateljne z njegove palme, izkopaval puščavske rože in sploh užival kot sto ..... Najlepše je pa prenočiti na pesku sredi niča.
Sem pa tudi postal doktor za ribežn - ampak, če greš po njem več kot 90 na uro, sploh ni problem, težava so le jarki, ki so vsake toliko časa na "cesti(??)". Uf, kako takrat vse leti po zraku, sploh še, če imaš avto full naložen (dva potnika, 60 l goriva dodatnega v kantah, hrana, voda in še motor KTM - vse to v avtu!!). Ne bi rad delal reklame, ampak Toyota LC JE ZAKON!!
Komaj čakam, da spet grem...
Več info (slike, video....) sledi, ko pridem k sebi

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Sr Nov 24, 2004 9:50 am

Na evo, pa imamo še enega odvisneža. Gresta z nami za prvomajske?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 24, 2004 10:12 am

Ne, ker načelno grem že prej.
Pa z drugim partnerjem, ker tokratni je še bolj kot od peska odvisnež od študija in pravi, da se bo spomladi učil. Pa brez skrbi, imam še kakšnega pri hiši...
Tudi drugih se ne branim. Če koga zanima, naj se javi.
Pa spet bi šel rad na jug, saj so tiste sipine južno od El Borme daljše, višje in dosti bolj luštne za avtomobile.
No ja, ampak spet velja tisto, kar piše pod črto spodaj...

LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Pe Nov 26, 2004 3:09 pm

No, nekaj slik je že na http://lenuh.no-ip.org/tunizija/
Par besed z nekaj podatki še sledi.

LP
Miran

Dar Naouar

OdgovorNapisal/-a Dar Naouar » Če Maj 11, 2006 4:57 pm

Do novembra bo kot zagotavljajo pipeline asfaltiran skoraj do Ksar Ghilana.
Trenutno so dela na cca 1/3 poti. Prejšnji teden sem bil dol in kot zgleda ne bo več problem prit do Ksar Ghilana po asfaltu.

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Če Maj 11, 2006 5:26 pm

Anonymous napisal/-a:No, nekaj slik je že na http://lenuh.no-ip.org/tunizija/
Par besed z nekaj podatki še sledi.

LP
Miran



zakaj pa ne dela????

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Če Maj 11, 2006 5:46 pm

Trco: poglej datume.
Sedaj je pravi link: http://lenuh.no-ip.org/slike/tunizija_2004/
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Če Maj 11, 2006 7:20 pm

Dar Naouar napisal/-a:Do novembra bo kot zagotavljajo pipeline asfaltiran skoraj do Ksar Ghilana.
Trenutno so dela na cca 1/3 poti. Prejšnji teden sem bil dol in kot zgleda ne bo več problem prit do Ksar Ghilana po asfaltu.


Iiihaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!

Pa vodič na jugu, pa je !!!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Maj 12, 2006 6:58 am

Na koncu nam ostane le še Delibarska peščara. Pa o njej smo že razpravljali.
Ali pa peščena plaža(??) v Portorožu :po_glavi:

L :cry: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

...

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » So Maj 13, 2006 7:58 pm

...
Nazadnje spremenil 4x4rac, dne Sr Maj 17, 2006 7:56 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » So Maj 13, 2006 11:14 pm

Mislim, da si narobe razumel mojo objavo :?


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov