AFRIKA 2008

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

AFRIKA 2008

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » So Jul 19, 2008 12:59 pm

A gre kdo kaj dol?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Jul 19, 2008 2:05 pm

Eni se cvrejo dol te dni, jaz grem s klapo enkrat oktobra (drugi in tretji teden), za ostale ne vem.
Če misliš seveda na Tunizijo, ki je tudi del Afrike. Če te pa zanima kaj drugega, bodo pa drugi povedali.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Ne Jul 20, 2008 10:32 pm

miran napisal/-a:Eni se cvrejo dol te dni, jaz grem s klapo enkrat oktobra (drugi in tretji teden), za ostale ne vem.
Če misliš seveda na Tunizijo, ki je tudi del Afrike. Če te pa zanima kaj drugega, bodo pa drugi povedali.
Miran


Ja, sam dvakrat še gremo spat :malo_zadremal: , medtem skočmo ta teden v Romunijo, pol so Šavrini, pol pa emerček, pa lopatca in bomo delal potičke v peskovniku :po_glavi:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Ne Jul 20, 2008 11:28 pm

Za vse tiste ki potujete z CTN moram povedati, da je ladja za 25/10/2008 v celoti zasedena.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Sep 29, 2008 2:01 pm


Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Po Sep 29, 2008 7:36 pm



Vsak dan slišimo črno kroniko na cesti, padec aviona, pa se kljub temu še vedno vozimo z motorji , terenci in podobnim... :res_ne_vem:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Sep 29, 2008 8:09 pm

Ja in kaj hočeš povedat? Samo kot novico sem prilepil povezavo.

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Po Sep 29, 2008 10:27 pm

slayer napisal/-a:Ja in kaj hočeš povedat? Samo kot novico sem prilepil povezavo.


Gentili clienti,
in riferimento ai viaggi in Libia, abbiamo ricevuto notizia oggi dal nostro corrispondente libico che al momento sono vietate al turismo le zone di Kufra, dell’Akakus e di Waw Namus. Non ci sarebbero problemi invece per tutte le altre zone del paese (compreso Ghadames e la zona dei laghi).
Il collega libico ci comunica comunque che questa è la situazione ad oggi, ma che potrebbe cambiare in maniera positiva entro pochi giorni.
Vi terremo comunque informati circa gli sviluppi che avremo direttamente dalla Libia.


KUFRA, AKAKUS IN WAW NAMUS(vulkani) je za enkrat prepovedano, ostalo pa je OK.
lp

Uporabniški avatar
Desert Soul
Prispevkov: 34
Pridružen: To Jan 03, 2006 1:08 am

OdgovorNapisal/-a Desert Soul » Sr Okt 01, 2008 10:11 pm

No, vidim, da si že prišel do informacij. Tudi moji viri pravijo tako. Ni pa nujno, da bo prav dolgo takšno stanje, po mojem se bo kmalu normaliziralo, če ne bo novih podobnih dogodkov.
Še hipno najhujše stvari v življenju so dolgoročno za nekaj dobre.

Ne sanjaj življenja. Živi sanje.

www.desertsoul.com

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Okt 01, 2008 11:11 pm

Desert Soul napisal/-a:No, vidim, da si že prišel do informacij. Tudi moji viri pravijo tako. Ni pa nujno, da bo prav dolgo takšno stanje, po mojem se bo kmalu normaliziralo, če ne bo novih podobnih dogodkov.

Tilen, živjo. Kje si ti zdaj? :lol: :lol: :lol:

Ko te že imam tukaj, te prosim za obrazložitev Battery chargerja s te slike:

Slika
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Desert Soul
Prispevkov: 34
Pridružen: To Jan 03, 2006 1:08 am

OdgovorNapisal/-a Desert Soul » So Okt 04, 2008 1:50 am

Živio, Rafter!

Sem že od marca na južnem koncu Evrope, službujoč po zame običajnih deželah. Arabije od takrat sploh še ni bilo, šele konec meseca ponovno zaplužim službeno za dva tedna v Jordanijo. Od začetka septembra ponovno živim "doma", torej v popravljeni potujoči hiši in se nadejam čimprejšnjega nadaljevanja poti, kjer sem jo v začetku leta prekinil...

Sedaj pa odgovor na vprašanje o polnilcu:
Uporabljam ga za polnjenje servisnih accu, 2x225 Ah vzporedno, torej 450 Ah 12V. Ker je alternator kamiona 24V, smo izračunali, da so najmanjše izgube, če to najprej z inverterjem našopam na 230 V AC, kamor je potem vklopljen polnilec 230 VAC - 12 VDC. Manjše kot s pretvornikom 24 VDC - 12 VDC.

Polnilec preveri stanje accu in temu primerno odredi režim polnjenja. To opravi z več zaporednimi impulzi, dolgimi približno 1sec, z različnimi napetostmi in tokovi. Potem začne 12 V polniti z največjim tokom (40A). Polnilci so različni glede na kapaciteto accu, ki se polni (v mojem primeru 450 Ah / 10h =~ 40 A).

Levi stolpec prikazuje % napolnjenosti accu, sredinski napetost, desni tok. Polnjenje do cca 80% poteka na 40A, potem pa se zmanjšuje na 30, 15, 10, 5A, tako da proti koncu polni samo še čisto nežno in potem kapaciteto samo še vzdržuje. Prednost je, da se na tak način skrbi za dolgo življenjsko dobo accu, slabost pa ta, da pri običajni uporabi nikoli ne napolniš accu do konca. Verjetno bi jo, če bi kakšne 4 dneve brez prestanka polnil in nič trošil, dejansko napolnil, vendar mi to še ni uspelo.

Gumba zgoraj sta za preklop med režimoma delovanja. Ko se vklopi, avtomatsko začne polniti accu, z daljšim pritiskom na levi gumb pa se vklopi le "power supply", ki do toka 40A daje energijo, ki jo eventualno obešeni porabniki srkajo. Ob poskusu polnjenja na max. do 100% sem dvakrat ob priklopljenjih accu za krajši čas vklopil ta režim, vendar sem ob odsotnosti indikatorja dejansko srkanega toka iz ljubezni do alternatorja funkcijo kmalu izklopil in ponovno vklopil nadzorovano polnjenje.

Na fotografiji je le komandna plošča, dejanski polnilec je v nadgradnji na drugi strani 10m dolgega LAN kabla, velik kakor 1kW inverter.

Na tejle fotki http://admin.adriamedia.si/ADMIN/upload/slike/IMG_35437_big.JPG se par stvari vidi. Glavnega inverterja 12 VDC - 230 VAC se ne vidi, ker je nad robom slike. Pred accu je takrat bil še neprivit inverter 24 VDC - 230 VAC, ki lahko napaja bivalnik, ko motor teče, čeprav je njegova primarna funkcija napajanje modrega polnilca, o katerem zgoraj govorim. Levo je prvotni črni inverter 800 W 24 VDC, ki ga je zaradi premajhne moči nasledil srebrni 1 kW inverter.

Če imaš še kakšno vprašanje, dobrodošel.
Še hipno najhujše stvari v življenju so dolgoročno za nekaj dobre.



Ne sanjaj življenja. Živi sanje.



www.desertsoul.com

Uporabniški avatar
4x4rac
Prispevkov: 192
Pridružen: Po Apr 03, 2006 12:45 pm
Kraj: S.Primorska anci GORIŠKA!
Kontakt:

...

OdgovorNapisal/-a 4x4rac » Če Okt 09, 2008 9:45 am

Desert Soul napisal/-a:No, vidim, da si že prišel do informacij. Tudi moji viri pravijo tako. Ni pa nujno, da bo prav dolgo takšno stanje, po mojem se bo kmalu normaliziralo, če ne bo novih podobnih dogodkov.

:lol: :lol:
Gentili clienti,



vi informiamo che oggi ci è pervenuta la notizia da parte del collega libico, che non è più vietata la zona dell’Akakus, mentre è ancora chiuso Wan Namus.

La situazione speriamo si risolva quanto prima, vi terremo sempre aggiornati al riguardo.



Akakus je odprt, Wan Namus je pa še zaprt...

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Okt 09, 2008 11:42 am

Desert Soul napisal/-a:Če imaš še kakšno vprašanje, dobrodošel.

Hvala zaenkrat. Moram še malo preštudirat. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Če Okt 09, 2008 8:30 pm

fonza napisal/-a:
miran napisal/-a:Eni se cvrejo dol te dni, jaz grem s klapo enkrat oktobra (drugi in tretji teden), za ostale ne vem.
Če misliš seveda na Tunizijo, ki je tudi del Afrike. Če te pa zanima kaj drugega, bodo pa drugi povedali.
Miran




Ja, sam dvakrat še gremo spat :malo_zadremal: , medtem skočmo ta teden v Romunijo, pol so Šavrini, pol pa emerček, pa lopatca in bomo delal potičke v peskovniku :po_glavi:
LP Franci

Takole, Romunija je že kar nekaj časa lep spomin, za Tunizijo me je pa ravno danes moj sotrpin spomnil, da gremo samo še 15x spat, potem pa :veselo_za_volanom: :po_glavi:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 37 gostov