Tunizija - nov režim dovolilnic po 1.1.2009

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

Tunizija - nov režim dovolilnic po 1.1.2009

OdgovorNapisal/-a navigator » To Nov 11, 2008 8:23 am

Ugrabitev dveh avstrijcev v bližini Alžirske meje je pošteno prevetrila režim dostopa v Tunizijski del Sahare.
Uradno naj bi nov režim začel veljati s 1.1. 2009.
Južni del (bivša"vojaška" cona) je že od pozne spomladi zaprt, v severnem delu pa so nekateri ukrepi že v veljavi.

Naslednje informacije temeljijo na podlagi pričevanj iz tujih forumov in informacij, ki smo jih dobili na zadnji poti (oktober/november 2008) po Tuniziji. Uradnih informacij iz različnih virov, je kar nekaj, a kot kaže še niso vse stvari čisto "uradne".


Jug Tunizije se po novem deli na 4 cone:

- prosta cona severno od linije J’Bill – Ksar Ghilane

- Severna (zelena) cona med J’Bill – Ksar Ghilane – Lorzot – El Borma

- Južna (viola) cona med Lorzot - El Borma to Bordj El Khadra

- Prepovedano (rdeče) območje 30km vzhodno od alžirske meje od Matrouha (N 33 ° 21'12 ,1 "E 7 ° 47 '40,6") do Bordj El Khadre, ki je popolnoma zaprto, razen dostopa do El Borme in Bordj El Khadre.


Za severno in južno cono naj bi bilo potrebno naslednje:
- itinerar poti
- dovoljenje Guvernorata iz Tatauina
- podpisano izjavo, da se boste držali predloženega itinerarja
- GPS
- satelitski telefon
- minimalna velikost skupine vsaj štiri vozila

Za južno cono je obvezen še vodič (50€ na dan)



Slika


Na zadnji poti zaenkrat nismo potrebovali zgoraj navedenega. Jaz sem imel s sabo napisano vlogo (kot smo jo ponavadi oddali za dostop v južno "vojaško" cono z navedenimi vsemi podatki oseb in vozil, ki je zadostovala, čeprav ni bila potrjena s strani oblasti. V campu v Douzu smo oddali še formalno prijavo poti, za katero ne vem, če je bila posredovana kam naprej. Na poti iz Douza proti J'Billu sta nas pri Cafe du Desert ustavila vojaka Nacionalne garde, in zahtevala dovolilnico, takoj sem jima porinil v roke našo vlogo, s čimer sta bila zadovoljna.

Oblasti očitno spremljajo skupine terencev po celi državi, saj je do mene pri El Jemu pristopil policaj in vprašal po številu oseb in vozil v skupini in vse podatke sproti diktiral po mobitelu nekomu drugemu.

...............

Kot kaže je "proste" vožnje po Tuniziji konec. Za tiste, ki smo najraje zahajali v južni del (brez vodiča) je tunizijske pravljice konec, saj bo najbrž preteklo kar nekaj časa preden se bo režim ponovno sprostil. Glede na varnostno cono ob meji z Alžirijo, je pa tako ali tako dejstvo, da je območje, kjer smo se lani še prosto vozili, sedaj definitivno zaprto, tako da je onemogočen dostop tudi do jezer severno od El Borme. Edina izjema je Ain Oudette, ki je na srečo izven prepovedane cone. Nekje sem zasledil informacijo, naj bi bila prepovedana cona pogojno dostopna za organizirane skupine in dirke.


.

Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov