LIBIYA RALLY MAMUT 2004

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
andraz
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Okt 22, 2004 10:47 pm
Kraj: lj

LIBIYA RALLY MAMUT 2004

OdgovorNapisal/-a andraz » To Nov 23, 2004 8:18 am

A kdo kj ve kaj se je zgodil z rallyijem ki naj bi bil konec septembra in začetek oktobra v Libiji katerega naj bi se udeležil Mamut klub. Veliko se je govorilo o tem a potem ni bilo nobene informcije (mogoče da je bila samo da sem jo jaz spregledal). In tudi nikjer na spletih nisem zaznal nič o tem.

Hvala za odogovor.

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Nov 23, 2004 4:08 pm


andraz
Prispevkov: 7
Pridružen: Pe Okt 22, 2004 10:47 pm
Kraj: lj

LIBIYA RALLY MAMUT 2004

OdgovorNapisal/-a andraz » Sr Nov 24, 2004 10:53 am

Slayer jaz sem vprašal za Libiyo in ne za Kitajsko. Na kitajskem vem kaj je bilo, sam za Libijo pa ni bilo nič objavljenega samo da bodo šli pol pa nič.

LP

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Nov 24, 2004 2:30 pm

Moja napaka... Za libijo nevem nic.

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Po Nov 29, 2004 1:25 am

Med našimi tekmovalnimi načrti za letošnje leto je bil tudi Rally Libya v francoski organizaciji. Tekmovanje naj bi se pričelo v Franciji s prologom v Le Manu in nato nadaljevalo naslednji dan iz Tripolija. Vmes nas naj bi z avio transferjem vozil in tekmovalcev preselili preko morja.
Po Libiji so bile poleg 2. prologa predvidene še 3 etape, od tega najdaljša kar 2200 km - skupaj pa kar 5000 km.
Ker takšnih dolžin ni možno premagati v enem dnevu oz. dveh je organizator predvidel obvezen počitek v času od sončnega zahoda do vzhoda. Za kontrolo obveznega mirovanja in siceršnji nadzor nad našim gibanjem bi v vsako vozilo vgradili t.i. "black box". V času počitka lahko posadke same popravljajo vozilo oz. počivajo medtem, ko bi lahko uradna asistenca imela dostop do vozila samo med etapami po še to samo za 10 ur.
Vsa ta zanimiva pravila naj bi med rallye profije ponovno vrnila nekaj avanturizma, improvizacij, večjo težo bi imela navigacija in vzdržljivost vozil.
Skratka nastopa na tem rallyu smo se zelo veselili a nas je žal organizator v avgustu obvestil o prestavitvi tega rallya na pomlad 2005.
Se pa že malce bojimo za že vplačano štartnino, ker še do danes ni novega točnega datuma rallya. Vendar glede na to, da rallye organizira eden slavnejših francoskih tekmovalcev in večkratni udeleženec Dakarja verjamemo v vse naj…

Skratka upamo, da bo Mamut team v pomladnih mesecih 2005 z Land Cruiserjem uspešno zarisal sledi v libijskem pesku našega prvega FIA rallya.
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
Noise
Prispevkov: 154
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 7:36 am

OdgovorNapisal/-a Noise » Po Nov 29, 2004 11:59 pm

Držimo pesti, da res gresta! 8)


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov