Pick up in pesek - zakaj taka redkost?

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
Uporabniški avatar
thor
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Mar 03, 2008 6:51 pm
Kraj: Radomlje

Pick up in pesek - zakaj taka redkost?

OdgovorNapisal/-a thor » Sr Nov 04, 2009 7:49 pm

Živjo, tole vprašanje leti bolj na tiste, ki imate dolgoletne izkušnje s peskom; namreč zanime me, zakaj se za reide tako redko uporabljajo pick-upi, pa čeprav nekateri slovijo po svoji trpežnosti? Tudi nosilnost le teh je ponavadi precej večja, pa so vseeno, vasj po mojih izkušnjah LWB terenci edini, ki se uporabljajo za takšno nalogo (pravzaprav poleg Toyot LC lahko ostala vozila preštejem na prste).
Mogoče je slabost bolj izpostavljena prtljaga, sam se to s plastično nadgradnjo kesona odlično reši.
Nekega pametnega vzroka jaz enostavno ne najdem, a tiči mogoče le v navezanosti na določene modele terencev?

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 11:40 pm

Lokalci jih imajo polno, a takih neudobnih in nenašminkanih, s kakršnimi se pri nas nihče za hec ne vozi. Tisti, ki imajo pri nas take "delovne", jih pa rabijo za delo in jih ne želijo uničevati po pesku.
Tisti, ki se pa tu pri nas s šminkerskimi okoli vozijo, imajo pa v glavnem prenežne ri... , da bi sami sebe po pesku guncali.
No, vsi le niso taki:
Slika

Malce zloben P Miran

PS: po pravici povedano, ne vem, zakaj jih ni, saj jim nič ne manjka, pa še bolj praktični so.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Če Nov 05, 2009 7:06 am

Razlog je po moje dokaj preprost. Večina nas ima vozila, ki jih uporabljamo tudi vskodnevno, pickup pa ni ravno najboljša verzija družinskega avta. Da bi pa imeli avto samo za potovanja, pa si nas večina ne more privoščiti.

Drugače pa ne vidim nič slabega na njih za potovanja v pesek. Prostora za tovor ni malo, pa še strešni šotor se da namontirati na tako višino, da ti ne kvari preveč težišča.

Tule je ena dobra predelava, ki smo jo srečali doli. Škoda, ker jo je lastnik nenamerno še malo dodelal.

Slika
Slika

tom cruiser
Prispevkov: 90
Pridružen: Če Maj 18, 2006 8:10 am
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a tom cruiser » Pe Nov 06, 2009 8:45 am

Toyotin pickup HZJ 79 in predvsem njegova bencinska razlicica (4.5 l motor) je glavno prevozno sredstvo puscavskih tihotapcev ... pa tudi policajev in vojske ... kolikor vem je ta avto v evropi precej redek saj je precej bolj neudoben od pickup-ov tipa hilux, navara itd... seveda so pa slednji precej manj robustni od 79-ke.

l.p.
Tomaz
He who dares, wins (Del Boy)

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Pe Nov 06, 2009 10:32 am

pomoje je razlog tudi ta, da imajo (skoraj vsi) pick upi priklopljiv 4x4, pa tudi manj praktični se mi zdijo- v navadnem terencu imaš en velik prostor, v pick upu pa je ta razdeljen na kabino in keson.... posledično je potem pick up zelo obtežen na zadnjem delu....

Uporabniški avatar
thor
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Mar 03, 2008 6:51 pm
Kraj: Radomlje

OdgovorNapisal/-a thor » So Nov 07, 2009 7:16 pm

To, da jih na veliko uporabljajo domačini mi je dobro znano, kot tudi udobnost 79 (na kesonu 2h, vozijo pa ti arabci noro). Kar se tiče pa teže na zadnjem delu vozila, pa listnate vzmeti več kot odlično opravijo svojo nalogo. Verjetno je res najverjetnejši razlog ta, da so bili pick-upi še pred par leti v Evropi redki in pa predvsem delovni stroji, v nekaj letih pa bodo po vsej verjetnosti tudi bolj pogosti obiskovalci puščav.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Nov 08, 2009 10:52 am

thor napisal/-a:..... v nekaj letih pa bodo po vsej verjetnosti tudi bolj pogosti obiskovalci puščav.


Bojo, bojo, do Ksara je že asfalt
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
frenk
Prispevkov: 74
Pridružen: So Jan 09, 2010 11:03 pm
Kraj: Škofljica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a frenk » Sr Jan 20, 2010 11:57 am

Pickupi imajo medosno razdaljo od cca 300 do 320 cm, kar je za sipine preveč za cesto pa super. Daljša je medosna višje ga je treba dvigovat. Logično, da ga tihotapci uporabljajo, saj vozijo tovor in le tega ne čez sipine.

To je moje mišlenje, se pa strinjam še z nekaterimi pred menoj.


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov