Nova pot v tople kraje

Sahara, puščava, pesek in vse kar spada zraven...
timpro
Prispevkov: 52
Pridružen: To Feb 23, 2010 11:50 am

OdgovorNapisal/-a timpro » To Nov 02, 2010 12:32 pm

EJAG napisal/-a:Fantje, za tiste ki nimate časa (pa si ga je TREBA vzet) pa se da priti tudi malo hitreje.. Od Londona do Cape towna v rekordnem času z avtom in sicer 11 dni 14 ur in 11 minut :shock: :shock: :shock:
http://www.maxadventure.co.uk/L2CT :veselo_za_volanom: R



Norci :aplavz:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Nov 02, 2010 4:30 pm

NESMISEL, zakaj če ni potrebe? Ob podiranju rekordov ni užitkov.
To je isto kot kdo pride v čimkrajšem času na goro. Postavlja se vprašanje: Kaj je med potjo videl, kje mu je srce zaigralo itd..
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » To Nov 02, 2010 7:32 pm

se strinjam lom17.
zahodnoafriške države in centralnoafriške države so nevarne, prav tako so nevarne tudi avtoceste (se kdaj vprašaš kaj se zgodi če ti poč guma al pa se ti (bognedaj) pripelje kdo nasproti po tvojem pasu na avtocesti? pa se voziš po avtocesti? :) ).
kjer ni nbenga tveganja ni take zabave :)
res je treba v naprej pogledat če je kakšn orng državni udar al pa kj tazga, ampak načeloma ni take strašne panike.....

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » To Nov 02, 2010 9:49 pm

lom17 napisal/-a:NESMISEL, zakaj če ni potrebe? Ob podiranju rekordov ni užitkov.
To je isto kot kdo pride v čimkrajšem času na goro. Postavlja se vprašanje: Kaj je med potjo videl, kje mu je srce zaigralo itd..


Srce mu je zaigralo ko je postavil rekord, in še bolj ko so ga sponzorji nagradili. :lol:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » To Nov 02, 2010 11:16 pm

ROGI, ROGI ti si nepoboljšljiv - lahko se pa pridružiš, da bo še tebi kaj igralo. :welcome:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Sr Nov 03, 2010 3:06 pm

Ne vem će mi bo do 2013 uspelo prepričat ženo. :twisted:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Sr Nov 03, 2010 4:03 pm

prepričat jo moraš prej, da lahko računamo nate - če ne probaš ne boš vedel. :wink: :po_glavi:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 14, 2010 11:29 am

malo galerije za lažjo odločitev. Iščem zelo resnega sopotnika.
http://www.afrika.si/S50000/Galerije
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

timpro
Prispevkov: 52
Pridružen: To Feb 23, 2010 11:50 am

OdgovorNapisal/-a timpro » Ne Nov 14, 2010 9:02 pm

Mogoče pa tale video pritegne koga, ki ima rad malo več akcije. :)


http://www.youtube.com/watch?v=utW3jHEH5uo

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Po Nov 15, 2010 3:13 pm

Ena majhna motorna žaga - obvezna oprema, fajn pa bi bilo imet tudi mulčer :twisted:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Nov 15, 2010 4:23 pm

za stroje ni prostora v terencu. Je pa prostor zate in dva taka moža,kot sva midva tiste vejce z lahkoto odstraniva :aplavz: :twisted: :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 21, 2010 8:37 am

no, končno sem dobil (moral kupiti) knjigo Dolga pot navzdol. Sedaj bo malo kavčinga, da to preberem. Ko sem malo pregledoval Afriko sem dobil tudi tole začimbo:

Slika
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Nov 21, 2010 9:58 am

kdo je avtor knjige?
obstaja tudi kniga Uroša Blažkota ko je šel z motorjem v afriko pa pol v južno ameriko. fina knigca.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 21, 2010 10:23 am

Avtorja sta Ewan McGregor & Charley Boorman (Dolga pot navzdol). Napisala pa sta tudi Dolga pot naokrog, ko sta šla okrog sveta. Sem jo prebral. Moj komentar na knjigo je sledeč: z tako podporo - sponzorji, in pa ljudmi (beri: organizatorji)v vsaki državi, ki sta jo prečkala bi znal to prevoziti marsikdo! Občutek pa sem imel, da sta tudi malo "mehkužna". Je pa branje zanimivo in ti da vsaj malo vpogleda na stvar, zato sem se odločil, da preberem še drugo knjigo.
Vem, da mi ne bomo imeli niti približno take vsestranske podpore kot onadva, čeprav bomo prevozili več in precej težjo traso kot onadva (onadva prevozila samo 24000 km). Imeti moramo le levje srce in napisali bomo debelejšo knjigo!
Upam le, da bomo vse to finančno spravili skozi. :wink: :D
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Nov 21, 2010 2:49 pm

jajaja, sm pogledou oba filma, naokrog in navzdol.. aha.. ja kr beda. rajš preber od uroša blažkota ker je velik bolj hard-core. ko je šou čez afriko je na zadnjem sedežu prevažal še ženo..

am.. ja malo dražje, seveda ampak se še vedno da nardit čim bolj low-budget. in pa seveda (ne ukol govort) jaz bom vsaj enem sopotniku poturil staro mečko do gambije ali mavretanije (mogoče slonokoščene obale) kjer se jo bo za fine dinarčke prodal in si s tem ustvariš +1500 eurou za skorajda nič dodatnega dela ;) in pa, če imaš star TV ali pa hladilnik in prostor za le tega ga bojo mavretanci z veseljem kupil za fine dinarčke. ;)

drugače pa kar se tiče stroškov... največ stroškov je z avtom in njegovo opremo, vizami ter nafto? in seveda rezervo za popravila ipd.
hrana in voda sta tako ali tako poceni.

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Ne Nov 21, 2010 6:20 pm

Jaz ne bi nobenega podcenjeval. Fanta sta vse to prevozila na dveh kolesih, kar nje po moje težje kot v avtu. Imela sta pa sponzorje in tako velik badget, da sta lahko vse pripravila in splanirala v nulo oz. skoraj v nulo, tako, sa je bilo tveganje čimmanjše. Občutek imam, da se večina popotnikov na pot odpravi premalo pripravljenih in tako dobesedno izzivajo usodo. Zaradi tega se jih nekaj ni nikoli več vrnilo domov, nažalost tudi iz Slovenije.

Srečno vsem, predvsem pa dobrodošli spet doma.

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 21, 2010 6:41 pm

vem, da ni nič za podcenjevat in da je težko sedeti v sedlu toliko ur na dan, ma, da ti napiše kako je težko ker se že tri dni ni tuširal...ta stavek in nekaj podobnih mi pa ne gre iz glave. Če sta že splanirala(oz. njihova podpora) bi pa ja morala vedeti kaj ju čaka, ne pa da stokajo- na glas. Še enkrat pravim, da pa ne podcenjujem prav nobenega, ki kaj takega naredi v življenju, samo stokanje me ...
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Ne Nov 21, 2010 7:00 pm

Ja,če si navajen se tuširat, večkrat na dan, niti približno ne tako smrdeč kot tam, potem ti to manjka. Mismim, da je prav, da tudi tiste manj lepše stvari poveš. Jaz temu ne bi rekel jamranje in stokanje. Predlagam ti, da tudi ti, če ti bo uspelo - v kar srčno upam-, da napišeš kako je ko greš v naravo srat in imaš več muh na riti kot na dreku in podobne cvetke. Knjiga bo bolj zanimiva, pa še kakšnemu mehkužca boš prihranil jamranje. Saj si že imel izjušnje, da te je sopotnik zapustil,ko je ugotovil, da to ni zanj.

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Nov 21, 2010 7:04 pm

hja, razvajena fanta pa še celotni film oz. knjiga je bolj zanimiva če kaj tazga spravita notri, sploh za vse mestne ljudi ki si ne znajo tega predstavljat :)
sta pa vseeno ful fest fanta in sta valda kul spravla celotno zadevo čez 8)
http://www.expeditionportal.com/equipme ... srover.php
takole malo za rajcanje :pes_me_vlece:

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Ne Nov 21, 2010 7:29 pm

Točno tako. Vseeno pa kapo dol, da sta se tega lotila in uspešno izpeljala. V projekt so mnogi dvomili, nenazadnje tudi KTM, kateri jima je tik pred zdajci odpovedal sponzorstvo in ni hotel dati mopedov. Mogoče pa je podvomil v vzdržljivost svojih mopedov?

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 21, 2010 7:41 pm

prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Nov 21, 2010 7:43 pm

Rogi napisal/-a:. V projekt so mnogi dvomili, nenazadnje tudi KTM, kateri jima je tik pred zdajci odpovedal sponzorstvo in ni hotel dati mopedov. Mogoče pa je podvomil v vzdržljivost svojih mopedov?

jaz menim nasprotno. KTMu je točno jasno da so njegovi motorji tega sposobni zato ne potrebujejo posebne promocije ki bi pokazala kako dobre motorje imajo. :) dobro blago se samo hvali :)

lom17 napisal/-a:malo za študij
http://www.odysseyoverland.co.uk/africa-2010.htm

tole zgleda pa tako kot da bi šel z turistično agencijo za 6 dni v tunizijo ali kaj podobnega :S
Nazadnje spremenil pajk, dne Ne Nov 21, 2010 7:50 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Rogi
Prispevkov: 139
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:48 am
Kraj: Plave

OdgovorNapisal/-a Rogi » Ne Nov 21, 2010 7:48 pm

Ja, samo ne razumem zakaj jim mopedov niso dostavili, če so jim jih obljubili. Glede vzdržljivosti BMW - zakon. :lol:

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Ne Nov 21, 2010 8:24 pm

iz linkov, ki sem jih nizal sem tudi dobival delčke za našo pot. Mislim, da bom z tem prekinil( nisem hotel nobenega izpostavljati kot karkoli oz.kakorkoli),ker je sto ljudi sto čudi, bom pač naredil tako kot sam mislim in kot bomo kot ekipa odločili. Brezveze, da ustvarjam neko napetost na forumu.
LP
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Nov 21, 2010 8:28 pm

ups, sorry, lahko bi lepše napisal.
ne maram turističnih agencij :D
kul kul, kr zbiraj informacije, sem že žejen decembrskega piva ob atlasu :nazdravljamo:


Vrni se na “Pesek”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov