LOCOWAY in avti

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Če Mar 02, 2023 2:03 pm

Ojla,

rad bi omenil nekaj dejstev. Kličejo me Đoni. Sem iz centra Slovenije. Ukvarjam se z informacijskimi sistemi.
Sem bolj mehak popotnik, ki ne ljubi skakanja s svojim avtom, ampak taka čisto pritlehna potovanja bo bližnji in daljni okolici. Namreč, še nikdar nisem bil na nobenem terenskem potovanju, pa čeprav sem prevozil do danes po cestah in kolovozih že čez 1.5 mio km. Do sedaj najdaljša potovanja so bila na sever Norveške, na jug Turčije, do Atlantika in do Rusije. Mika pa me tudi kaj več, čeprav časa še nimam dovolj.
Na strani http://adventure-overland.si/?page_id=3976 sem opazil npr. izlet v Tunizijo, kjer je bil soudeležen tudi en Volkswagen T2 in sem si rekel, da v to kategorijo, verjetno, spadam tudi sam. Torej bolj za mehkužce, pa vseeno malo avanturistično. Če kdo gre kam v tem smislu in bi vzel s sabo dva mehkužca, ki ljubita potovanja v svojem avtu, naj se javi s predlogom :skace_od_srece: Osebno ne znam lastnoročno popravljati avta, če imam inštrukcije, pa znam :lol: Lahko pa pripomorem pri čem drugem, organizaciji, navigaciji, logistiki ipd. Včasih sem sicer delal servise na avtu sam, samo od tega je že nekaj desetletij. Pa bili so samo navadni servisi, pa kakšen zaganjač, hladilnik, alternator ipd, sem zamenjal sam. Ležajev npr. še nikoli.

Do sedaj sem imel svojih 5 motorjev in 31 "avtov", med katerimi so bili tudi SUV-i in terenci: Vitara 1.6, Rav 4 2.2D, LC 120 3.0D, Vitara 2.0D, Vitara 5VX 1.6, G 300 GD in sedanji Pathfinder 2.5 dCi. Navadni avti pa so zelo različnih znamk: Austin, Opel, Zastava, Mercedes, Citroen, Volvo, Mitsubishi, VW, Ford, Audi, Toyota, Nissan. Večino avtov sem na koncu prodal v boljšem stanju, ko so bili, ko so bili kupljeni, pa čeprav so tudi kupljeni bili vedno bolj salonskega videza in ohranjenosti. Večino časa namreč posvetim izboljšavam in popolni tehnični brezhibnosti, pri čemer pa me motijo tudi odrgnine, svinjarija, šklepetanje česarkoli že in vsak šum, ki ni normalen za posamezen tip vozila. Ko je avto v nulo, ga pa po navadi prodam :) Neoriginalnosti ali napol zadev po navadi ne maram preveč.

Trenutno sem kupil Pathfinderja 2.5 dCi, ki mi je všeč, ker je škatlasto praktičen, ravno dno, zelo udobna vožnja, primeren tudi za pot po avtocesti, ima reduktor, na trgu je polno rezervnih delov, ne zgleda zelo star, pa čeprav je :D Ohranjen odlično:

20230207_114621_NoLicensePlateNumbersVerySmall.jpg


Z njim letos načrtujem par izletov (vikendi + en daljši izlet), vendar moram najprej dodati nekaj praktičnih zadev:
- posteljo s predalniki
- deflektorje na vsa okna
- komarnike za okna
- izolacijo za okna
- strešne nosilce (prečke) oz. celoten prtljažnik. Če kdo prodaja original prečke ali kakšen hud strešni prtljažnik, naj se javi :!:
- nosilec za kolesa za v avto (tega pa bom sam naredil v naslednjem mesecu), ki ga rabim za vikend izlete

Kasneje bom dodal še kakšne luksuzne zadeve kot so hladilnik, inverter, sončne celice. Vse pa je mišljeno bolj tako, da bo avto še vedno tudi za vsakdanjo rabo, torej nobenih ekstremnih predelav, ki bi ga naredila trdega in izstopajočega.

Rad skočim sam tudi na kakšen bolj ekstremen izlet (veliko km, malo časa), na katerem pa sem lahko samo sam (žena prenese par ur vožnje, potem pa pavza), ker večina ne ljubi preveč km v premalo časa. Službeno sem namreč pripravljen narediti tudi več kot 1000km na dan, celo brez da bi se ustavil vmes. Osebni avto mi namreč nese 1300 km daleč brez tankanja. Če je kdo takšen, ki ga tudi občasno veseli kaj tako odšpičenega, naj se prav tako javi :skace_od_srece: Zato pa je forum, da poiščeš koga, ki ga sicer ne najdeš. Edini pogoj je, da je človek zanesljiv in resen, ko je treba.

Tako, toliko za prvič o meni.

Sicer pa še: res hvala vsem, ki tu in sicer delijo uporabne in praktične nasvete in potopise, kot je to na http://adventure-overland.si/. Upam, da dodam k temu tudi sam, čim več in čim prej.
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
game-on
Prispevkov: 283
Pridružen: Ne Okt 31, 2010 10:17 pm
Kraj: Ptuj

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a game-on » Če Mar 02, 2023 7:02 pm

LocoWay, dobrodošel na forum! :welcome:

Se nadejam, da bo tudi iz tvoje strani v prihodnje kakšen potopis, ali popis nadgradnje vozila, našel svojo pot na tale forum.
In pa, lep Pathfinder. Upam, da ti ga čim prej uspe zapeljati tudi na črno celino.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Mar 03, 2023 1:18 am

Dobrodošel.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Mar 03, 2023 8:54 am

Dobrodošel.. Upam, da je šasija na pathfinderju zdrava... :D

Roofrack z lučmi lahko naredimo.. enkrat pozimi, če se ti ne mudi :)

Drugače pa lep nissanček, naj ti sluzi :)
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Mar 03, 2023 12:34 pm

#game-on - hvala za želje, potopis bo, pa čeprav iz poti okoli doma :oops: Črna celina mi vedno dela težave, ker nimam časa za kaj tako dolgega.
#rx - šasija je zdrava, totalno, niti še ni bila nikoli zaščitena, tako da sedaj to pride prvo na vrsto, za roofrack pa bomo videli, ne vem, če ne bi že prej rad kaj, se oglasim preko ZS, ko bom vedel, kaj bi rad točno
#gregor - hvala, upam, da bo trajalo in da je/bo forum živ :roll:
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Mar 05, 2023 7:23 pm

Dobrodošel!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a kloshar » To Mar 07, 2023 9:21 am

Dobrodošel :veselo_za_volanom:
Slika

ofc
Prispevkov: 28
Pridružen: Pe Feb 16, 2018 12:24 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a ofc » Če Mar 09, 2023 8:46 am

Živjo,

za strešni prtljažnik in še marsikateri dodatek lahko kakšno z Žigo - Fabcore rečeš:
https://www.facebook.com/FabCore.0/

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Mar 10, 2023 1:52 pm

za strešni prtljažnik in še marsikateri dodatek lahko kakšno z Žigo - Fabcore rečeš


Sva navezala stik, thx
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Apr 14, 2023 11:57 am

Evo, da malo posodobim stanje in objavim, kaj sem že storil. No, prav veliko še ne.

Deflektorji kupljeni in nalepljeni. Kot gospod doktor Patrol, sem se tudi jaz odločil za nalepljene, da ne tiščimo v prostor za stekla še nekaj :lol:

NissanPathfinderSlovenia_Italy_Deflectors.jpg
NissanPathfinderSlovenia_Italy_Deflectors.jpg (100.66 KiB) Pogledano 1709 krat




Spanje v avtu in kondenzacija na šipah preizkušena. Smo se nadihali :oops: Sicer je bilo mraz, ponoči okoli nule, ampak sva se z ženo grela na akumulator (električna dekca priključena na akumulator preko razsmernika):

NissanPathfinderSloveniaSleeping.jpg
NissanPathfinderSloveniaSleeping.jpg (57.21 KiB) Pogledano 1709 krat




Nosilce za kolesa za v avto sem naredil. Kupil nosilčke preko Alibabe, ker v Sloveniji jaz tega nisem našel. Prej sem seveda doktoriral kakšne sploh rabim, ker je kar nekaj velikosti in načinov ter potem nabavil ne ravno najdražje). Potem sem kupil še eno navadno opažno ploščo (1000x500mm), privijačil vanjo nosilce, dodal na vsakem koncu še obročne matice, preko katerih vse skupaj potem s povezovalnim trakom pritrdim na obstoječa notranja pritrdila v avtu, ki jih je na voljo res precej. In tako se lahko gibamo brez nosilca na strehi ali na kljuki + briga me za vreme med vožnjo :)

NissanPathfinderSlovenia_BikeRacks.jpg
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Apr 14, 2023 12:24 pm

Kolesa so tudi malenkost bolj varna v avtu, ker od daleč niso opazna.
Kam jih pa skriješ, ko spiš?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Apr 14, 2023 12:32 pm

Aha, glede strešnega prtljažnika pa je cela štala. Da bi kje kupil kaj za ta avto, tu v Evropi, nisem našel. Očitno je preveč soft avtek, da bi delali neke profesionalne zadeve. S predlaganim FabCore-om sva bila sicer na vezi (enkrat), potem pa zaradi njegove zasedenosti nič več in je, kot zgleda, v vodo padlo vse skupaj za letos. Tako bom sedaj, za prvo silo probal narediti hitro en prtljažnik, kot je trenutno minimalno potreben. Če kdo pozna koga, ki bi to zvaril po mojih načrtih in ima takoj čas, mi prosim javite. Ideja je taka:

NissanPathfinderSlovenia_RoofRackForRoofTent_RoughDesign.jpg
NissanPathfinderSlovenia_RoofRackForRoofTent_RoughDesign.jpg (34.24 KiB) Pogledano 1705 krat


Sive barve so obstoječe sanke. Rjavo je treba zvarit iz palic. Vijači se na obstoječe mesto za prečke, zato je treba narediti luknje v L nosilce, njihovo obliko in razdalje med njimi v nulo. Širina je oz. bo 1400mm
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Pe Apr 14, 2023 12:41 pm

gregor napisal/-a:Kolesa so tudi malenkost bolj varna v avtu, ker od daleč niso opazna.
Kam jih pa skriješ, ko spiš?


Ja, kolesa so bolj varna tudi zato, ker so temne šipe in se na daleč ne vidi, kaj je notri :!:

Ponoči so pokrita poleg avta. Sicer imam neko napravico, ki sem jo dal v okvire koles, ki javlja pozicijo. Tako da za krajo se ne bojim preveč.
Sicer pa kmalu, upam, bo spanje na strehi avta :roll:
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a rx » Pe Apr 14, 2023 1:36 pm

Tisto kar imaš narisano lahko zvarimo do prvega kofeta zjutraj, nabavi material pa pridi okoli, bo mimgrede fertik..
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a miran » So Apr 15, 2023 6:56 pm

S tem prtljažnikom pa malo kompliciraš.
Rabiš le dve prečki, ki ju z U vijaki pritrdiš na originalna vzdolžna nosilca. Če se le da, ne vrtaj nobenih lukenj v originalna vzdolžna nosilca.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Apr 16, 2023 12:33 am

Miran, če prav vidim na slikah, imajo original nosilci iz notranje strani na strani luknje.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Ne Apr 16, 2023 6:33 am

Pathfinder ima luknje v strešnih sankah tako da se prečni nosilci pritrdijo direktno MED strešne sani. Se pravi ne NA sani ampak vmes. Prečni nosilci so na ebayu ali amazonu že od 50 ojrov naprej za par. So pa alu, visoki ali niski.... Da se pa tudi navadne thule prečke namontirat, sam ne za tak denar, pa še precej visoko je potem vseskupaj.
Kar se tiče vrtanja v strešne sani, pa ima Miran prav, nikar tega počet, noslnost strešnih sani se bo drastično zmanjšala, tudi če namontiramo vijake z 0 tolerance.
Se pa da lepo tudi doma narest.....vsak ki nima ravno dve levi roki bo prečke skupaj spravil iz profiliranih alu palic. Brez varjenja, barvanja..... To potem omogoča tudi nastavljanje po želji, ali pa, če je potreba, postavitev kakšnih dodatnih nosilcev ali pa ušes za gurtne, itd........ ki so tudi nastavljivi ali odstranjljivi, če jih ne potrebujemo......
Tudi s tem, kar je narisal loco, ni čist nič narobe....enostavo in efikasno....simpl k pasulj.

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Po Apr 17, 2023 9:33 am

miran napisal/-a:S tem prtljažnikom pa malo kompliciraš.
Rabiš le dve prečki, ki ju z U vijaki pritrdiš na originalna vzdolžna nosilca. Če se le da, ne vrtaj nobenih lukenj v originalna vzdolžna nosilca.
Miran

Hihi Miran, hvala za nasvet o vrtanju! Drugače pa ja, res kompliciram, vendar imam razloge :o
Kot zatem ugotavljata

gregor napisal/-a:Miran, če prav vidim na slikah, imajo original nosilci iz notranje strani na strani luknje.


in
ALIEN napisal/-a:Pathfinder ima luknje v strešnih sankah tako da se prečni nosilci pritrdijo direktno MED strešne sani. Se pravi ne NA sani ampak vmes


ima Pathfinder res originalne prečke vmes. Tole je fotografija mojega avta:

NissanPathfinderSlovenia_OriginalCrossBarsjpg.jpg
NissanPathfinderSlovenia_OriginalCrossBarsjpg.jpg (49.97 KiB) Pogledano 1578 krat


Vendar, kot sem rekel, so prenizki in so uporabni recimo le za strešni kovček, ki ne seže čez sani. Če pa imaš gor šotor, na strani šotora pa še tendo, rabiš prečke ki gledajo čez sani in so višje od njih, sicer šotor sloni na saneh na delu, kjer nima nosilnosti. To, kar sem si zamislil, je najnižje možno, da gleda čez sani, hkrati pa bo privijačeno na istih mestih kot pa originalne prečke.

Mimogrede pa še informacija za morebitne druge lastnike enakega vozila: razen https://www.g3spa.it/en/categoria-prodotto/clop-railing-en/ prečk z obveznim dodatkom https://www.g3spa.it/en/product/kit-68-900-3/ na trgu nisem našel ničesar drugega. Na ebay-u je sicer kar nekaj oglasov, kjer propagirajo, da so njihove prečke kompatibilne s Pathfinderjem R51. Ko pa jih vprašaš, če res podpirajo debelino sani 60mm, pa priznajo, da podpirajo največ do 55m oz. tam blizu nekje... Torej, brez kompliciranja bi že kake standardne prečke za sani kupil, pa se zafrknil, ker jih žal ni oz. jih nisem našel. Omenjene G3 pa so tudi neprimerne (zaradi montaže tende), ker so, ustrezne za R51, lahko največ 110cm dolge, sam pa rabim najmanj 140cm dolge prečke.
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Apr 17, 2023 9:46 am

Ok za sam šotor bi še vedno lahko rešil, da podložiš npr tanko vezano ploščo med prečko in šotor.
Tende pa res nimaš kam dat.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Po Apr 17, 2023 9:49 am

gregor napisal/-a:Ok za sam šotor bi še vedno lahko rešil, da podložiš npr tanko vezano ploščo med prečko in šotor.
Tende pa res nimaš kam dat.


Res je!
Razen, spet kompliciram :), če imaš Alu-Cab šotor, na katerega lahko kar direkt tendo privijačiš :) Samo potem bi bil pa res smešen. Da namreč nekih 5+ jurčkov vržeš na prečke, ki so, kot je napisal #AŁIEN, "od 50 ojrov naprej za par", hkrati pa je cel avto manj vreden kot šotor :)
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a miran » Po Apr 17, 2023 12:23 pm

Spet jaz!
Moja rešitev - to sem tudi svetoval malo višje - je bila taka. Preživelo več peščenih akcij. Zraven je bilo še dovolj prostora za nosilec zastavice ali karkoli ti pač paše. Pač prilagodiš dolžino prečk.
Ni pa fancy.
Miran
Slika

Slika
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
LocoWay
Prispevkov: 38
Pridružen: Sr Mar 01, 2023 5:55 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a LocoWay » Po Apr 17, 2023 12:33 pm

miran napisal/-a:Spet jaz!
Moja rešitev - to sem tudi svetoval malo višje - je bila taka. Preživelo več peščenih akcij. Zraven je bilo še dovolj prostora za nosilec zastavice ali karkoli ti pač paše. Pač prilagodiš dolžino prečk.
Ni pa fancy
[\quote="miran"]


Super Miran. Hvala za info, da je ta U zdržal veliko tresenja. Sicer sem razumel besedno opisano konstrukcijo že prej, ampak slika doda še kakšno drugo informacijo, nevezano na dotično temo:). Hvala! Zato pa po moje ne smemo "šparat" s slikami tukaj. Moti me sicer, da stari posti vsebujejo neskončno število nedelujočih slik/linkov, zato (to bi bilo bolj ideja za admin-e za prihodnost), da vse linke na img shranijo/pretvorijo na lokalni forumski strežnik.
Do 2023: 5 motorjev, 31 avtov, skupaj 1.516.000 prevoženih km

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Apr 17, 2023 10:43 pm

Kompliciraš brez potrebe.......imaš originalna pritrdilna mesta in jih uporabi, ne potrebuješ nobenih U - jev...

Izberi prečko željene dolžine.....levo imaš filter:
https://www.mimovrste.com/precne-palice ... lFilters=1
Torej:
https://www.mimovrste.com/precne-palice ... 115-150-cm

Prečke se dajo krajšati.......rabiš flexarco pa zaščitna očala....

Nosilčke narediš sam iz alu kotnega profila in pritrdiš na originalne luknje v saneh. Ne otkrivaj tople vode ker je tovarniško narejeno da bolj ne more bit.

Cenejša home made varianta:
Pojdi v: https://www.tuli.si/
Izberi primeren profil: https://www.tuli.si/alu-profilna-tehnik ... rofili?p=2
Probaj najti primerne tačke: https://www.tuli.si/alu-profilna-tehnik ... ti-kotniki
Če ni nič primernega jih naredi iz alu kotnega profila, pis of kejk....rabiš flex, pormašino in meter.
Ne pozabi na zaključne čepe da bo lično zgledalo.

Tule je sicer roof rack ampak da se pogledat kako je enostavno delat s tem:
https://www.youtube.com/watch?v=q6XRAMaZmQY
How To Build Anything with Aluminum Extrusion
https://www.youtube.com/watch?v=gJIChIs4g6A

Na tak prtljažnik lahko potem montiraš tendo levo ali desno brez vrtanja in komplikacij.......ali pa karkoli drugega, ker je ogromno dodatkov na voljo. Imaš recimo tirnico za tendo:
https://www.nazraku.si/keder-aluminij-n ... na-3m.html
Ni cenejše variante za tendo....Tirnica, platno 3x3 in nastavljive tačke me je prišlo 80€ na avtu se ne vidi nič dokler tenda ni zmontirana. Tendo postaviš v parih minutah.

Ali pa podi do uporabnika @rx pa ti bodo naredili zadevo, kot si narisal, iz železnih pohištvenih cevi.......čisto OK za drobiž....še najmanj dela. Bo pa rjavela pa barvaj kokr češ.....vedno bo nekje rjvina pritekla, če ne drugje pa pri vijakih. Ni pa cenejše opcije, za kombi sem naredil sani in štiri prečke iz 4x3 pohištvenih cevi pa je bilo komaj 60 ojrov stroškov za cel roof rack.........po predkoronskih cenah. Zdaj je verjetno kakšen ojro več.

franko
Prispevkov: 11
Pridružen: Sr Dec 29, 2021 5:45 pm

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a franko » To Apr 18, 2023 9:09 pm

Teli aluprofili od Tulija lahko potrdim da so odlična zadeva. Na avtu sicer še nisem delal z njimi, v firmi pa smo že marsikaj sestavili iz njih.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: LOCOWAY in avti

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Apr 18, 2023 9:51 pm

Tuli je zakon za sam svoj mojster.....vedo kaj delajo, prijazni tudi za malenkosten nakup....priporočam! Zakaj metati solde preč za kitajsko če imamo boljše doma....


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov