BoziceK

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
BoziceK
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Avg 09, 2015 2:42 pm
Kraj: Poljanska dolina

BoziceK

OdgovorNapisal/-a BoziceK » Ne Nov 08, 2015 10:34 pm

Pozdravljeni!

Sem Domen, prihajam iz Poljanske doline (Škofja Loka - Žiri) in star sem 20 let. Po poklicu sem orodjar (oblikovalec kovin)
Veselje do terencev imam že od nekdaj. Pozimi delam na smučišču kot zasneževalec, saj je med drugim tudi to moje veselje, saj sem pred časem izdelal svoj snežni top.
V mislih sem imel nabaviti ta staro Fiat Pando, ampak po enem letu nabavljanja nisem našel prave zase, pa še,.. italjan kaj češ...

No letos na pomlad pa se mi je ponudila priložnost nabavit Japonca Suzukija Jimnyja. nisem prav veliko razmišljal in seveda sem ga nabavil. Na avtu je bilo potrebnega kar veliko popravila karoserije z spodnje strani in pri sprednjih lučeh,.. Katastrofa,.. če bi vedel, da je tako, ga nebi rihtal. Porabil sem namreč skoraj 3 kvadrate pleha,. poden v prtljažniku je popolnoma nov,.. sploh nisem dal zadnjih sedežev noter.
opis mojega delain predelav na kinderjajčku:
- obnovljen je sprednji bullbar, pojačan ter privarjeni nosilci za skopce.
- V odbijač sem vgradil Mammutov vitel vlečne sile 2.500kg
- blatnika sem zamenjal z novima.
- V motornem delu je vgrajen dodatni akumulator za vso dodatno elektrifikacijo. povezan z obstoječim akumulatrjem z relejem in varovalko. (Zaenkrat zadeva dela in polni preko obstoječega sistema, bomo videli kako bo čez čas)
- na desni strani blatnika je nameščen rabljen snorkel starejše izdelave, ki ga je priskrbel @Ałien.
- Na strehi vozila je nameščen roof rack izdelan iz 1/2" železne cevi v sprednjem delu z LED BARom moči 180 W, ki ga je priskrbel S-line. V zadnjem delu pa 2x 18 W LED refletorjema zvezanima relejsko z "rikverc" lučmi ter posebej stikalom za vklop.
- V notranjosti vozila je nad vzvratnim ogledalom vgrajena stropna konzola z stikali, ter mobilno radijsko postajo.
- V prtljažnem delu imam namen vgraditi dva predala v spodnji del in povišati poden prtljažnika.

Trenutno iščem neko rešitev glede lift kita. Vrjetno bo kar nov padel pod avto, saj so amortizerji kar zmatrani.

Še slika ali 3:
Avto pred predelavo.
Slika

Slika

Nja,.. japanac...
Slika

nov poden pod mojimi nogami, slike pred tem raje nebi objavil.
Slika

roof rack z razsvetljavo
Slika

in zadaj
Slika


še končna slika,..
Slika

Slika

Slika


Še feltne speskat in pobarvat. Kaj pravite dam originalno srebrno barvo ali kakšno odbito? pa katero? mogoče v kombinaciji z barvanimi vzvratnimi ogledali :) ?


LP B

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Nov 09, 2015 10:25 pm

Prvo... :welcome:

Drugo...če bi bil tvojih let, bi najbrž razmišljal isto o drugi barvi...
zdej pa nevem...al sem pri 30 star, al kaj... :lol: Meni sede drugačnost od ostalih, le v mejah normale rad držim to drugačnost... imajo pa vsake oči svojega malarja, tako da to odločitev prepuščam povsem tebi :wink:

Kaj pa o dvigu, si kaj razmišljal? Avto na slikah deluje dokaj originalen? Glede na to, da si izrazil željo po osvajanju dugih kotičkov, boš moral razmisliti tudi v tej smeri...dvomim, da se rad voziš le po asflatu... :lol:
Le ne pa ja, vitel je, prtljažnik tud... vse se da če se hoče :!: :twisted:

Keep the good work! 8)

EDIT: pardon, površno prebral temo... vidim da razmišljaš o dvigu :lol: Za Albance boš kmal taprav! :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

BoziceK
Prispevkov: 18
Pridružen: Ne Avg 09, 2015 2:42 pm
Kraj: Poljanska dolina

OdgovorNapisal/-a BoziceK » So Apr 16, 2016 2:38 pm

da se še jaz malo prebudim iz zimskega spanca :)

posodobitve v strešni del vozila.
Doma sem imel vojaški kufer, ki sem ga znižal iz 50cm na 25cm,
v merkurju sem nabavil še dva manjša ALU kufra.
Pri mamutu sem dobil še tendo in liftjack.

Počasi pa bo.

V juliju planirava z punco izlet do sarajeva, mostar, dubrovnik, in po magisttrali počasi nazaj. Če je še kdo zainteresiran, več v ZS.

Slika
Suzuki Jimny


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov