Kvazi terenec, kvazi japanec

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Floyd
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Jul 23, 2017 11:32 am

Kvazi terenec, kvazi japanec

OdgovorNapisal/-a Floyd » Sr Maj 01, 2019 5:55 pm

Zdravo!

Že ene dve leti malo po forumu prebiram razne dogodivščine, ampak ker sem vozil družinsko limuzino se raje nisem oglašal (op.a ta limuzina je predelala precej cest po počku, kljub podpovprečnem odmiku od tal)

Po pravici povedano, se še v tem trenutku komaj oglasim, vsaj glede na moj tenski voz ki je pri hiši dobre pol leta.

Moj terenec:
Mazda Tribute 4x4, 2.0, 122hp, bencin.
https://photos.app.goo.gl/G7f58tou9EQU2kvN8

Okej, avto je v resnici Ford Escape ker je bila v tem času Mazda pod lastništvom Forda, v resnici tudi ni terenec ampak "utility vehicle", niti nima stalnega 4x4 ampak priklopljivega. Ima neke sorte sredinski diff, ki pa niti to ni, baje. Pregledal miljon strani, vsak malo drugače pravi.

Ampak, ima pa nekaj kar nima večina terencev, soliden daily performance, ker je to moj primarni avto, je oresenetljivo trpežen je ugoden za vzdrževanje in b resnici ponuja kar precej offroad užitkov. Če seveda odmislim dele ki jih moram uvažati iz amerike, kot so zajla za ročno zavoro.

Bivši lastnik jo je uporabljal za točno to kar je namenjena, kolovoze in spravilo drv, vendar je zanjo zgledno skrbel, rje skoraj ni, podvozje je dobro, zraven so prišle AT gume cooper 3.

Moje predelave so zaenkrat omejene na vgradnjo plinske naprave in redni servis+olje v menjalniku, kmalu menjam tudi nekaj ležajev ter svečke (morjo bit iridium za lpg).

Za tem pride odprava obstoječe rje in dober sloj protikorozijske pace, na zimo pa dobi nove gume ker so trenutne stare že 5let.

Nekje do zime se ji bo zgodila še obnova električne antene (yup, une ki se ob kontaktu raztegne in potem pospravi) ter vgradnja radijske postaje, menjava stereota in neksj obnove iztrošene notranjosti.

Zaenkrat je to vse, če ima kdo rnak voz in ga obvlada v julo naj pa se javi, imam marsikatero vprašanje!

Uf. Ime mi je Matej, polnopravni vendar nečistokrvni gorenjec, štromar po profesiji, strelec, tabornik in outdoorsman po duši :)

Floyd
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Jul 23, 2017 11:32 am

Re: Kvazi terenec, kvazi japanec

OdgovorNapisal/-a Floyd » Sr Maj 01, 2019 6:00 pm

Pozabil dodat najpomembnejše. Mojemu 5 letnemu sinu so "džipi" izjemno všeč, žena tudi ne jamra. Future is bright!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Kvazi terenec, kvazi japanec

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Maj 01, 2019 9:23 pm

Dobrodošel!


Dober terenc je tisti, v katerem uživaš.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
rx
Prispevkov: 704
Pridružen: Ne Dec 14, 2014 4:08 pm
Kraj: Texas

Re: Kvazi terenec, kvazi japanec

OdgovorNapisal/-a rx » Če Maj 02, 2019 9:29 am

Dobrodošel :)

Dober avto je tisti kateri prevaža srečne ljudi :)

Floyd napisal/-a:Pozabil dodat najpomembnejše. Mojemu 5 letnemu sinu so "džipi" izjemno všeč, žena tudi ne jamra. Future is bright!


To odtehta veliko. Marsikoga doma ne podpirajo in marsikatera ideja ostane nerealizirana..

________

Kakšno slikco pa le nalepi :)
Don Felipe > Google :D

Floyd
Prispevkov: 8
Pridružen: Ne Jul 23, 2017 11:32 am

Re: Kvazi terenec, kvazi japanec

OdgovorNapisal/-a Floyd » Če Maj 02, 2019 12:35 pm

Slike še pridejo, ena je sicer na linku, tudi pravopis bom malo popravil, ker dostop prek telefona je zgleda pustil kar precej škratkov.

Moram ga pa itak še na pravo krstno vožnjo odpeljat, po možnosti nekam kjer me lahko bližnji kmet pride ven potegnit.

P.S a je bila kje kakšna tema o kakšnih krajših turah primernih za začetnike? Ne bi ravno rad končal sred mlake z lokvanji do jajc, me obišče socialna če pridem s takim avtom naslednji dan v vrtec :D


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov