Hribovc

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Hribovc

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Okt 16, 2019 8:15 pm

Torej, da se še jaz predstavim.

Prihajam s planote v bližini Nove Gorice. Nimam kakšnega hudega terenca, imam pa "pick-upa" z dvojno kabino, kesonom, štirikolesnim pogonom in vitlom. Ter tanarjabltaboljšimi pnevmatikami, kar ji je - Malatesta Kobra. Po navadni cesti se lepo vozi, imajo krasen oprijem, malo bolj pazljivo je pa potrebno po asfaltni cesti. Sploh, če je asfaltna cesta mokra. Ampak za potovanja v daljne dežele je pri hiši drug avto. Tega pa mi vseeno kličemo "džip", čeprav ni noben pravi terenec. Mislim, ni terenec vse, kar ima štirikolesni pogon... Ko sem se odločal za nakup, mi je žena naročila: "Pa modro se odloči." Zato je vozilo v kovinsko modri barvi...

Zakaj sem se sploh lotil to pisat in se predstavljat?

Lani sem imel neko delo na Stari Gori, kjer je oddelek za invalidno mladino. Ko sem bil pri avtu, pride mimo en fantič, četrti ali pa peti razred. Invalid. Zraven pa še njegova mamica. In fantek gleda v "džipa" in reče: "Gospod, jaz se pa še nikoli nisem peljal z džipom. A me peljete en krog?"

Njegova mamica ga takoj začne "postrojavat", da se to ne sme in da to ni prav in se meni opravičevati in razlagati, da ji je nerodno,.. Jaz pa sem samo rekel fantičku: "Glej, zdaj imam delo. Se pa še oglasim, pa dorečeva." In se odpeljem.

Kasneje sem po interni liniji poslal sporočilo tej mamici, da bi rad govoril z njo, ko bo fantič zaspal. In sem se potem zvečer tam ustavil in ji razložil, da imam pet otrok in da vem, kakšni so otroci in da v bistvu mi je bila njegova neposrednost všeč in da mi ni problem dečka malo zapeljati naokoli - da pa me zanima njeno stališče. Konec koncev, dati otroka nekomu nepoznanemu, da ga odpelje... Pa sva se kar nekaj časa pogovarjala, najprej stoje, nato sede... Po dveh urah in pol je "pristala" na to, da naslednji dan, preden grem v službo (popoldanska izmena), pridem po fantiča in ga odpeljem z džipom, ampak ne kakšen "overland" in ne kakšen ekstremni offroad. Že dopoldan se mi je uspelo zmenit z Goriškimi opekarnami, da lahko pridem v glinokop Ajševica.

In tako sem naslednji dan pred službo prišel po fantička, montiral njegov sedežek spredaj desno, in sva šla. Še vreme je lepo sodelovalo in se je zlivalo kot zmešano, luže povsod, blato je špricalo izpod koles,... Po eni uri sva se vrnila. Ja, pri teh otrocih je obrazna mimika precej "zakrnela" in ne moreš ugotoviti, kako se počuti. To moraš razvozlat iz ostalih gest. Jaz sem teh otrok kljub vsemu malo vajen, čeprav ni moje delo z njimi. Jih pa pri svojem delu srečujem... Torej, med vožnjo nisem imel časa "prodajat zijala" in gledat, kako je s fantičem, na koncu pa, ko sva se vračala, se mi je zdelo, da je kar malo razočaran. No, ko sva prišla nazaj, mi je postalo jasno, da je fantič v vožnji sicer užival, razočaran je pa bil, ko sva se odpravila nazaj... Ga je bilo pa prav veselje gledat in poslušat, s kakšnim navdušenjem je svoji mamici razlagal, kje sva se vozila in kako je bilo. Kakšne malenkosti je opazil, ki jih jaz nisem.

Imam pet otrok, kar pomeni, da imam dovolj svojega dela. Ampak vseeno je bila tista ena ura in tiste 4 litre nafte za tistih nekaj deset km vredno tega. Nikoli si ne bi mislil, da lahko nekemu dečku - invalidu narediš tako veselje s tem, da ga malo pelješ po blatnih lužah...

Zakaj pišem vse to?

Tega dečka sem danes spet srečal. In spet je spraševal, če bi ga peljal. Pa sem pomislil, da bi tukaj prosil za pomoč. Ali ima kdo tukaj čas in možnost priti v četrtek, 24.10. ob 16ih do glinokopa Ajševica s kakšnim resničnim terencem, pa da fantička zapeljemo tudi skozi malo globje luže. Če sem sam, se bojim, da se kje zakopljem. Vitlo sicer imam, a za kaj naj se na tisti ravnini privežem. S tistim fantičem pa si tudi ne morem nič pomagati. Bolje bi se počutil, če bi imel vsaj enega še za spremstvo. Še bolje pa, da sem jaz spremstvo in nekdo s pravim terencem zapelje fantička naokoli in skozi blato. Seveda ne divjaško, ker kljub vsemu gre za invalida, vseeno pa bolj adrenalinsko, kot bi ga lahko jaz...

Bi imel kdo čas in možnost?

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Ne Okt 20, 2019 8:11 pm

Na off road forumu povabit v blato in se nihče ne odzove? To je možno samo, če je zelo nerodna ura, pa nihče nima časa...

zokster
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Feb 11, 2019 9:14 am

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a zokster » Po Okt 21, 2019 7:25 am

Za tako zadevo bi se rade volje s celjskega konca prpreljal. Ampak žal premorem samo Subaru Outbacka, kar pa ni nek hard terenec.

Bi bila opcija za kakšen vikend? Bi dečko lahko prišel do tja? Pa da vidimo, kako se moj kosa s tvojim. ;)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Okt 21, 2019 12:44 pm

Hm...vikend bi bil res bolj primeren, večina jih/nas do te ure dela. In pa objavi v kakšno drugo temo... prav pogosto še sam ne zaidem v ta del foruma.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Po Okt 21, 2019 7:28 pm

Dečko je tukaj na nekakšnem zdravljenju. Pride v nedeljo zvečer in je tu do petka popoldan. Potem ga kakšno leto ni, nato spet pride za en teden...

Ja, mogoče bi res bilo bolje, če objavim še kje drugje...

zokster
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Feb 11, 2019 9:14 am

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a zokster » To Okt 22, 2019 12:47 pm

Od kod je pa drugače? Ker bi se dalo tudi na kakšen drugačen način njegovo željo uresničit. Star angleški pregovor pravi where's the will there's the way.

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a Hribovc » To Okt 22, 2019 9:07 pm

Od kod je? Nimam pojma.

Mislim, da je tablica na njihovem avtu LJ, nisem pa prepričan.

In tudi tablica LJ pokriva precej velik okoliš: lahko je Kamnik, lahko je Ribnica, lahko je Trbovlje...

Mogoče zvem naknadno...

Hribovc
Prispevkov: 481
Pridružen: Po Nov 30, 2015 12:46 pm

Re: Hribovc

OdgovorNapisal/-a Hribovc » Sr Okt 23, 2019 11:37 am

Zaradi terapij bomo prestavili na 17to uro.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov