Končno lastnik Nive

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Končno lastnik Nive

OdgovorNapisal/-a plazydor » Sr Okt 21, 2020 7:28 am

Pozdravljeni!
Tukaj sem že nekaj let registriran, a šele pred 14 dni nazaj sem postal končno lastnik Lade Niva. Naj se sliši še tako čudno (vsaj za tiste, ki niso offroad ljubitelji) je to moj sanjski avto. Niva le letnik 1996, model VAZ-21213. Dokaj lepo ohranjen: podvozje skoraj nima gnilobe, nekaj mehurčkov okoli oken in na robovih vrat, motor odličen, pogoni vzdrževani, le menjalnik ni najboljši - ven meče 4 prestavo. Rezervni menjalnik že imam in tudi naročene ležaje, semeringe in tesnila, za obnovo menjalnika.
Plani za naprej: popravilo menjalnika in saniranje rjastih površin. Montaža radioamaterske opreme. Kasneje pa se bom lotil predeleve iz VAZ-21213 na 21214.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Končno lastnik Nive

OdgovorNapisal/-a gregor » Sr Okt 21, 2020 11:17 am

Zdravo, dobrodošel.

menjalnik se enostavno razstavi. Ni nobene znanosti. Če meče iz prestave, so verjetno ležaji krivi. Če bi slučajno kak del od menjalnika rabil, imam še kak razdren menjalnik.

Nimam zdaj teh številk v glavi, kaj bi predelal, iz vplinjača na singlepoint vbrizg (SPI) ali iz single point vbrizga na multipoint vbrizg?
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

plazydor
Prispevkov: 7
Pridružen: Če Jun 06, 2013 8:42 pm
Kraj: Sevnica
Kontakt:

Re: Končno lastnik Nive

OdgovorNapisal/-a plazydor » Če Nov 05, 2020 7:30 am

Pozdrav Gregor,
Sem na enem odpadu našel en menjalnik, preko AUTODOC naročil garnituro ležajev in tesnil za menjalnik in te dni se bom lotil obnove menjalnika.

Mi pa je en starejši mehanik dejal da naj pri Nivi pazim na en zobnik , ki je med ditrbuterjem (frtal kapo) in oljno pumpo. Naj posledično pazim na lučko za olje. Zobnik je že naročen.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Končno lastnik Nive

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Nov 05, 2020 10:38 pm

Sem tudi jaz nekaj slišal. Pa tudi to, da niso vsi zobniki enaki.

pri menjalniku pazi na količino olja. Ni dovolj, ko začne ven tečt.
Za menjalnik GL4 olje, ne GL5.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov