Bloodfard

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
bloodfard
Prispevkov: 2
Pridružen: Po Mar 14, 2022 7:57 am
Kraj: Ljubljana

Bloodfard

OdgovorNapisal/-a bloodfard » Pe Jun 17, 2022 3:07 pm

Živjo družba,

Moje ime je Aleksandar , prijatelji me kličejo Alex.
Živim v Vidmu - Dol pri Ljubljani, in sem v najboljših letih 8) - (rojen 1975). Nad terenci pa sem se navduševal že odkar sem prvič videl Defenderja parkiranega pred osnovno šolo. Pač cela nepremičnina v primerjavi z ostalimi stoenkami in fičaki, in ves polepljen z "Paris-Dakar Rally" nalepkami itd...

Prvo izkušnjo z offroadom pa sem imel pred leti ko mi je kolega (hvala Čiko) posodil svojo Grand Vitaro za eno furo po bohinjskem koncu. Takoj sem spoznal da je to bolj kot vožnja z avtom, neke vrste upravljane s strojem. Všeč! Ker sam veliko preživim v naravi, in se veliko prevozim po makadamih, sem se odločil za nakup svoje gajbice.

Končno mi je po kakem letu uspelo stauhat mojim financam primerno Suzuki Vitaro (letnik 96 -kratka ali slatka). Zadeva je precej okretna, pride marsikam, in "življenje z njo ni pretirano drago". Seveda ima tudi svoje maluse, ampak katera jih pa nima?

Drugače sem računalničar, in me veseli tu pa tam kaj pošraufati, čeprav nisem noben expert. Ampak pri teh veteranih se vedno kaj najde kar bi lahko malo uštimal... In moram priznati da je to prvi avto, na katerega sem se nekako navezal. Če zapeljem čez kako gršo lukno, me kar v jajcih stisne- kot da bi se sam udaril :shock: .

Trenutno se ogledujem za LC70 ali Y61, saj potrebujem nakaj starega da se ne boli vsakega grmička, in robustnega da se mi meni ni treba bati vsakega kilometra. Pa "ta pravo streho" mora imeti, da lahko nanjo naložim čolnič. Ne bi se pa čudil tudi če bi končal z XJ ali pa Jimny-jem... We'll see - budget is tight.

Gospoda ,to je to za začetek, ko pa me navdihne kaka večja sprememba, so oglasim.

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

Re: Bloodfard

OdgovorNapisal/-a gregor » Če Jun 30, 2022 11:18 am

Dobrodošel.... :welcome:
še en računalničar...


Za toyoto in patrola lahko rečem, da išči solidno ohranjenega(kolikor je sploh izbire na trgu), ker deli so dragi.

Če praviš, da pretirano veliko ne misliš zapravit za avto, bi (po mojih nekajletnih izkušnjah s patrolom) bil jimny res bolj smiseln, kot kakšen patrol.
Pri manjšem avtu je vse ceneje, če začnemo s tankanjem, pa gumami, itd...
Sicer pa se boš tud z velikimi kravami znašel, glede na to, da se z računalniki znajdeš, in da se česa tudi sam lotiš, ti ne bo problem najdit informacij po netu, ter dele naročevat od arabcev itd...

Mogoče lahko še vržeš oko na kakšnega terranota 2.7 in pajerota.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov