GB

Kratka samopredstavitev članov foruma. Kaj delamo, s čim se vozimo, od česa živimo, kaj znamo in česar ne, od kod smo....
Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

GB

OdgovorNapisal/-a GB » So Jan 23, 2010 3:06 pm

Pozdravljeni,
Ime mi je Boris star 40 in sem iz Šentjurja/Celju.Po poklicu optik in sem samostojni podjetnik.Z offroadom se navdušujem že 21 let in forum spremljam že tudi od začetka saj je moj prvi avto bila Lada Niva nato Pajero sedaj pa že vrsto let znamka Nissan.Deset let 260 sedaj pa y61 3.0 DI letnik 2005.Ne zanimajo me tekmovanja ampak popotovanja najraje po Sahari,kjer uživam z ženo in hčerko ,mulc nas pa itak ima za čudake.Obiskali že Turčijo,Mongolijo,celo severno Afriko in seveda,da ne pozabim Menino.


lp,
Boris

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » So Jan 23, 2010 3:44 pm

lepo pozdravljen!
ker si tak popotnik in ljubitelj sahare ne morem mimo, ne morem mimo ne da bi te vprašal za kakšen nasvet za Zahodno Saharo in Mavretanijo (še 4 tedne mam do odhoda :skace_od_srece: ) 8)
grem pa po cesti in ne posipinah, tako da upam da nasvetov o odkopavanjou iz sipin nebom potreboval :roll:

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » So Jan 23, 2010 4:34 pm

V Zahodni Sahari sem bil 2006 in ni bilo problemov.Verjetno boš šel ob obali tako,da nimaš kaj skrbet.Mavretanija je pa pesem za sebe sploh te dni.Po zadnjih podatkih že Maroko odsvetuje obisk ZS,Mavretanijo in Mali pa vsi odsvetujejo in se ti zna zgoditi,da te vojska niti ne bo spustila naprej,če boš imel pa srečo se boš peljal v konvoju vendar so tudi iz konvoja že izginili avti nazadnje pred enim mesecem Švicarji.Teroristi za vsakega zahtevajo milijon dolarjev(Pahor ti jih že nebo dal)Koliko sem bral imaš namen peljat avto dol in ga prodat v Senegalu.Verjetno se ne zavedaš oziroma nimaš podatkov kaj se tam dogaja.Mali je postal oaza za teroriste in niti vojska jim ne pride do živega ali pa nočejo.Delujejo predvsem po Mavretaniji in Nigru nato te pa čez noč odpeljejo v Mali zato tudi ni turistov .Sami smo mislili obiskat Niger in Mali vendar bomo počakali do jeseni.Zaradi tega so tudi vsi reliji odpovedani v tem koncu.

Lp,
GB

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » So Jan 23, 2010 5:21 pm

uff. si me pa prestrašil! Ja v Senegalu nebom mogel prodati avta, zato bom to storil že v Mavretaniji (nouakchott). potem pa z ??avtobusom?? nazaj v maroko ali pa še rajše v Dakar. če ne bo šlo drugače bom pa iz nouakchotta vzel let za domov. V Mali nisem niti mislil it, okrog terorizma v Maveratniji pa sem slišal da se dogaja bolj v notranjosti in ne na obali kod sem bom vozil jaz. Nouadhibou-Nouackchott.
kje se pa da kej spremljat novice tega konca sveta (v angleščini po možnosti)
thnx za info GB!

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » So Jan 23, 2010 7:31 pm

Uf nisem te hotel prestrašiti so pa to informacije iz Alžirije izpred štirih tednov,ko smo bili dol in smo dobil informacije iz prve roke(vojska) in nato še od kolegov,ki so jih na Malijski meji kljub vsem papirjem zavrnili . Najbolje je ,da se obrneš na Mavretansko ambasado in dobiš informacije iz prve roke.Sicer je to moje mnenje,da načeloma problemov nebi smel imeti,če ne boš vozil pozno v noč in spal v hotelih mi pač kampiramo.So se pa ugrabitve zgodile na obalni cesti v nočnih urah kljub konvoju.Pokliči me na 041 623480

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » So Jan 23, 2010 7:42 pm

Mavretanska ambasada
8 Carlos Place
Mayfair London
W1K 3AS
Tel: 020 7478 9323
Fax: 020 7478 9339

A ti si boš vizo v Maroku rihtal?

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Ne Jan 24, 2010 12:12 am

jou. sm se dobil z enim majstrom iz Ljubljane, ki pogosto vozi vozi v Mavretanijo avte in sem dobil veliko koristnih informacij.
ponoči ni za vozit ne. bolj previdn je treba bit.
oddal sem pa prošnjo za vizo v Berlin. tko da bom mel za Mavretanijo vizo že. bom še tam vprašou u ponedeljek kakšne so razmere. za Senegal bom pa v nouakchottu zaprosu. bojda jo v 3 dneh dobiš.
l.p.
pajk
hvala za številko.

marc
Prispevkov: 74
Pridružen: Ne Jan 03, 2010 8:57 pm

OdgovorNapisal/-a marc » Ne Jan 24, 2010 7:11 pm

Hi,
dobrodošel med nami.

Lep pozdrav Marcel.


Vrni se na “Povejmo kaj o sebi”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov