dvig pajerota

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Po Jan 17, 2011 8:08 pm

Lejga hirkon najbol da res prodaš ker zgleda, da s pajotom ne bo nič. Pošlji sliko od njega, mogoče ti ga vzamem v račun za Patrola :lol:


Lep pozdrav Mato

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » To Jan 18, 2011 11:33 pm

dobro ALIEN se bom držal tvojega nasveta in bom pajerota obdržal za na cesto!! samo zbrskat moram kakšen že narejen avto za off- road!! tako kot si ti rekel imaš prav nisem še nič delal glede offroada! zanimalo me je samo če bi lahko šel gor s pajerotom in kaj bi moral naredit! prosil bi te da mi rajši poveš kje se da dobit že naštimane stroje pa je to to!! za terenca sm pa pripravljen dat 10K evrov!! ti mi le svetuj ker vidim da imaš modre ideje!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 19, 2011 1:23 am

To niso modre ideje ampak iskušnje.
No vidiš da se da napisat tudi mal več kot en stavek. Če si ti ne boš vzel časa si ga ne bo tudi nihče drug zate.
Za kar tako na široko je preveč tega tako da boš najprej moral povedati kaj več. Predvsem kaj bi sploh rad. Kar tako malo, SLO DP, hard RB mednarodne tekme, imaš sploh kaj izkušenj z terensko vožnjo, itd.....tega je toliko da se ne da vse v enem stavku.
recimo tole tudi ne bi bilo napačno če hočeš da te kdo resno jemlje. http://www.nivaoffroadteam.com/forum/vi ... 6b7dc85568

Za začetek bi ti pa itak dal moj standarni nasvet glede na to da si začetnik.
Če nimaš nobenih iskušenj pozabi na hard in vsaj eno sezono pojdi na soft, RB ali pa vsaj brzinec. Poglej kaj dogaja, spoznaj ljudi in si oglej hard in avtomobile ter se poskušaj čim več naučiti. Žal je naš DP z tremi hard tekmami v sezoni bolj žaloste tako da je komaj kaj za videt. Tudi hardistov mislim da je zadnje čase bolj malo. Pomoje da jih lahko na prste ene roke preštejemo. Ne vem točno ker zadnji dve leti ne hodim na DP. Imaš pa xsports na voljo.
Brez kakršne koli podlage iti na hard je bolj tako. Verjetno boš uničil avto ali pa si bognedaj še kaj naredil. No na DP verjetno ne. Ne vem kako je zdaj ampak včasih je bilo celo tako da je bil skupni čas vseh prog 13 min. Bi moral bit pa prav nekaj posebnega če bi ti uspelo v trinajstih minutah, da bi si kaj naredil, če je varnostna oprema v skadu z pravili :lol: Ne verjamem da je zdaj kaj boljše. Upam pa da je.
Avto sploh ni problem dobiti, sploh za tak denar kot praviš. Problem je vedet kaj z njim počet in kako tak avto in opremo na njem pravilno in varno uporabljat. To se pa ne da kupit.
No zdaj pa le tipkovnico v roke.......saj ni treba da pišeš kaj si danes jedu, ampak tako na splošno pa le lahko.
Pa ne piši koliko denarja bi dal za avto, ker boš takoj dobil kup ponudb z našponano ceno za škart. Sploh glede na to da ne veš prav dosti o tem.

hirkon
Prispevkov: 41
Pridružen: So Jan 08, 2011 5:39 pm

OdgovorNapisal/-a hirkon » Sr Jan 19, 2011 9:22 am

aha!!!
no alien! Jaz bom držal tvoj nasvet in bom pajerota poštimal za soft!! povej mi če na soft tekmovanju rabim registrirano vozilo? pa me zanima še kaj bi moral poštimat! recimo malo dvignit, gume, vitel! Kaj bi še bilo? a rabim tudi kletko? 8)

Uporabniški avatar
saks
Prispevkov: 195
Pridružen: To Jan 18, 2011 1:36 pm
Kraj: Vipavska dolina

OdgovorNapisal/-a saks » Sr Jan 19, 2011 10:49 am

Za soft ne rabiš registriranega vozila! Dvig, terenske gume in kletka pa je zelo zaželjeno,vitla pa ne rabiš :!:

offcesta
Prispevkov: 158
Pridružen: Po Dec 28, 2009 11:11 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a offcesta » Sr Jan 19, 2011 4:36 pm

za soft pa hitrostno rabiš samo terenca. :D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 19, 2011 5:11 pm

Tako je offcesta, kratko in jedrnato.
Za naš DP ne rabiš niti tega, samo pri nas iz nevem kakšnega vzroka ne pustijo štartat z osebnim čeprav pravilnik tega ne prepoveduje. Zunaj lahko pri nas pa ne. Pa ni primerjave po teži tekme.
In zato tudi svetujem pubecu soft. takole po forumu in za šankom ni nič.
Iskušnja je najboljša šola (sam je draga u pm).......torej zalavfaj pajota pa na tekmo, plačaj štartnino in gas.
Le to glej da na prvi tekmi ne fašeš številke ena.
Brzinec je pa brezvezen v offroadu. Jaz bi ga prepovedal. Kogar pa veseli naj gre na rally.

Ostalo bo prišlo samo po sebi. Potem pa sproti delaj na avtu. Za začetek priporočam le dobre copate. Avto pa le imej registriran. Zato da se pelješ na tekme pa še zavarovanega imaš če gre bognedaj kaj po zlu.
Če hočeš kaj več bo treba ven vozit. Pri nas se ne boš navozil, posledično boš pa porabil veliko več časa za nabiranje iskušenj.
Me pa veseli da ti sive celice delajo, in ne rineš z glavo skozi zid.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov