DP Slovenije - predlog

Vse v zvezi z offroadom

Kakšen se vam zdi predlog?

Se strinjam s predlogom
39
93%
Naj ostane tako kot je
3
7%
 
Skupaj glasov: 42

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

DP Slovenije - predlog

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jan 20, 2011 8:10 am

Podzravljeni!

Glede na to, da dirke za DP (soft, spretnostna) v zadnjih letih ne kažejo skoraj nobenega zanimanja za tekmovalce, kaj šele za gledalce bi predlagal naslednje:
da se namesto spretnostne in softa organizira en dalši soft.
npr podoben hardu, le da bi bil prevozen brez vitle...
pa da bi se vozilo na večih progah in malo več časa, kot je praksa sedaj (2 min)
za zaprisežence hitrosne bi tudi tu lahko ostali tudi hitrejši deli prog....
in pa težji tereni, kjer pa bi bil parkiran npr terenc ali traktor z vitlo, in bi jo lahko koristili tekmovalci, ki niso kos temu delu, seveda za kazenski pribitek....
mislim da bi bila to velika popestritev za naše DP
no prosim za odgovore in komentarje

Lp

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Če Jan 20, 2011 10:23 am

Pa kaj spet nekaj sanjate pustite tak kot je ker počasi še tega več nebo.
Matej ti še sploh greš na kako dirko ?
na dirkak ni druga več kot samo kreganje oni je onega petrego pa oni je od onega biu bolši zato pa tut ni več zanimanja za tekmovalce gdor pa še bo sploh šau da bo plačau štartnino svoj avto bo skup lomo pa še kregat se bo tam morau .
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Če Jan 20, 2011 10:38 am

cero napisal/-a:Pa kaj spet nekaj sanjate pustite tak kot je ker počasi še tega več nebo.
Matej ti še sploh greš na kako dirko ?
na dirkak ni druga več kot samo kreganje oni je onega petrego pa oni je od onega biu bolši zato pa tut ni več zanimanja za tekmovalce gdor pa še bo sploh šau da bo plačau štartnino svoj avto bo skup lomo pa še kregat se bo tam morau .


Pogledat grem večino dirk, akmak gledam predvsem hard, saj je ostalo skrajno nezanimivo.

sem pa 3 leta aktivno dirkal vse dirke, potem pa sem ugotovil da je škoda dat 40 oz 50€ za se vozit 3 min, pa zraven prištet še stroške prevoza na dirko....

moje mnenje je še vedno da zanimanje upada zaradi nezanimivh dirk, ne vem zakaj se ne bi nekaj obrnilo na bolje, če je že možnost.

poglejte malo dirke v tujini....

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 20, 2011 10:39 am

Brzinca ki ne spada na ofroad bi bilo treba ukinit in namesto njega naredit tako kot je danes soft trial. Tako da bi bilo še vedno nekaj za začetnike in ljubitelje lažjega offa.
Namesto sedanjega soft triala pa narediti trial ali pa hard brez vitla.
V obeh disciplinah je pa uporaba vitla prepovedana. Tisti trenutek ko tekmovalec obstane je tekma zanj končana.
Za vitlanje je na voljo hard poleg tega bi pa tekme trajale v nedogled če bi se vitlali.
Če bi bila uporaba vitla dovoljena ne bi nič napredovali v kvaliteti. Dokler bodo tekme za DP prevozne za vsakega, ki mimo pride, resnih tekmovalcev ne bo. Pol je to vaška liga ne pa DP. Kdor ne zmore naj gre domov avto štimat pa več sreče prihodnjič.
Seveda bi bila najboljša rešitev krožne dirke, ampak za to je pri nas bolj malo možnosti. Za RB pa je itak neizvedljivo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 20, 2011 10:41 am

cero napisal/-a:Pa kaj spet nekaj sanjate pustite tak kot je ker počasi še tega več nebo.
.


če bi vsi tako razmišljali bi bili še danes v kameni dobi. Nobena stvar ni tako dobra da se ne bi dalo naredit še boljšo. Seveda če se hoče......če pa jo pustiš pri miru in čakaš da bo nekdo drug opravil delo namesto tebe po propadla, langsamabaziher.......

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Če Jan 20, 2011 3:23 pm

alijen sem kaki sem dirko več nebom. Gledam pa zato TAK ker vsi tuka po forumu nekaj nabija zveza pa nima precednika pa nič novi precednik je dau odpovet. Pa vprašanje če še sploh zveza bo ker kolikor sem seznanjen je premalo klubov plačalo članarino, meni pa je osebno čist vse eno kaj delate.
čudi me samo da še si nena zmislite da bi morali biti avti homologirani pa šoferi imeti licenco :nazdravljamo: :nazdravljamo:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » Če Jan 20, 2011 5:00 pm

cero napisal/-a:alijen sem kaki sem dirko več nebom. Gledam pa zato TAK ker vsi tuka po forumu nekaj nabija zveza pa nima precednika pa nič novi precednik je dau odpovet. Pa vprašanje če še sploh zveza bo ker kolikor sem seznanjen je premalo klubov plačalo članarino, meni pa je osebno čist vse eno kaj delate.
čudi me samo da še si nena zmislite da bi morali biti avti homologirani pa šoferi imeti licenco :nazdravljamo: :nazdravljamo:


tole sm pa zelo težko zastopu oz. delno nism...

moje mnenje pa je, da bi mogli klubi dobit mal sveže krvi, "frišnih" navdušencev, ker so po moje bolj zagnani kot nekateri k so že naveličani vsega...mogoče se motim

mogoče ne bi bilo slabo če bi se klubi nakratko predstavili (lokacija, članarina, aktivnosti,ugodnosti...)če jim seveda ni odveč

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

Re: DP Slovenije - predlog

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Jan 20, 2011 7:17 pm

Matej napisal/-a:Podzravljeni!

Glede na to, da dirke za DP (soft, spretnostna) v zadnjih letih ne kažejo skoraj nobenega zanimanja za tekmovalce, kaj šele za gledalce bi predlagal naslednje:
da se namesto spretnostne in softa organizira en dalši soft.
npr podoben hardu, le da bi bil prevozen brez vitle...
pa da bi se vozilo na večih progah in malo več časa, kot je praksa sedaj (2 min)
za zaprisežence hitrosne bi tudi tu lahko ostali tudi hitrejši deli prog....
in pa težji tereni, kjer pa bi bil parkiran npr terenc ali traktor z vitlo, in bi jo lahko koristili tekmovalci, ki niso kos temu delu, seveda za kazenski pribitek....
mislim da bi bila to velika popestritev za naše DP
no prosim za odgovore in komentarje

Lp


AŁIEN napisal/-a:Brzinca ki ne spada na ofroad bi bilo treba ukinit in namesto njega naredit tako kot je danes soft trial. Tako da bi bilo še vedno nekaj za začetnike in ljubitelje lažjega offa.
Namesto sedanjega soft triala pa narediti trial ali pa hard brez vitla.
V obeh disciplinah je pa uporaba vitla prepovedana. Tisti trenutek ko tekmovalec obstane je tekma zanj končana.


Matej in Alien, se popolnoma strinjam z Vama.
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 20, 2011 11:03 pm

Največji problem je ravno v tem da je tudi na offroad sceni prisotna taka apatija kot je na splošno v naši družbi........pustite tak kot je saj itak kmalo še tega ne bo, kot pravi cero.
Najprej zveza ne dela zdaj še v klubih ni entuziazma več do DP, k jih zveza za jajca drži. Seveda če se držijo ko klopi svojih položajev in so gluhi in slepi za vse okoli sebe. Plačaj članarino zvezi potem pa tiho bodi in delaj tako kot ti mi rečemo. Japajade ti časi so minili.....
Saj ni treba bit pameten, ozri se okoli sebe pa poglej kva dogaja.
Zunaj je že zelo dolgo in trial na umetnih progah recimo. Nimajo zeleni kaj srat. Verjetno bi se našel tudi kdo ki bi imel interes tako progo postavit pa bi bilo. Zakaj mora nekdo biti pa apriori član zveze da organizira tekmo za DP? Zakaj mora biti pravilnik tako neprilagodljiv?
V avstriji je pravilnik na tekmah napisan v parih stavkih, osnovne stvari pač. Ostalo je prepuščeno organizatorju. In ni panike.
Daj tistemu tekmo narest, ki ima interes in voljo pa je. Kušni ga na rit pa vesel bodi da dela. jih je strah da se ne bo obogatil na njihov račun mogoče? Ma kaj te briga kako bo naredil, tekma šteje za DP in adijo. Bolje brez pravilnika pa dobro kot pa resno in po pravilniku nič.
Jih je kar nekaj kaveljcev ki bi to naredili, seveda pa ne po pravilih in pogojih zveze, ker se jim ne splača.
Tudi na hrvaškem se zdaj dogaja podobno zaradi neprilagodljivosti in togosti zveze, nekateri klubi so odnehali in naredili svoje tekme ki ne štejejo za DP. In imajo vse polno čeprav so štartnine zelo visoke. Prav tako pri nas Xsports.
Zakaj ne more Xsports, ki je več kot očitno uspešen šteti za DP. Ja jasno, ker ni po volji in pravilih zveze.......
Vse je tako kot naša birokracija. Če ne bo po moje, potem sploh ne bo. Je to potrebno. Pa saj gre samo za hobi, denarja in zaslužka tukaj ni. Očitno gre samo za princip nekaterih.
Potem pa vik in krik. Ni tekmovalcev, ni gledalcev, ni sponzorjev.......seveda jih ni če nikomur ni zanimivo. Komu pa bo zanimivo če je na taki stopnji da mularija za vasjo vozi težje stvari kot so na DP. Na dp pa lahko uleti vsak mulo z gnilim samurajem ali pa nivo za par sto € in raztura......ne moreš sto let imeti enak nivo.
U EU že dolgo časa raztura eurotrial, pri nas niti slišat ni o čem takem....
No pa to je že kar zahtevno za naše razmere.
Obstajajo pa zato bolj izi variante, ki pa bi vendarle bile vredne imena DP.
Klubi ki imate možnost narediti tekmo, pozabite na zvezo in DP. Nima smisla. Naredite tekmo po svoje tako kot se za gre pa bo. In ne se bat za obisk tekmovalcev in gledalcev. Prišli bodo z veseljem ker imajo vsi že pol k. tega sprenevedanja.Če vsaj trije klubi naredite dobro tekmo se združite in imate offroad pokal slovenije.....zakaj pa mora apriori biti DP?
Fantje iz Xsportsa so dakazali, da se da brez zveze narediti veliko več. Orkodijo kako so pluvali po njih pred premierno krožno no kaj pa zdaj? Prišli so Nemci, italijani, avstrijci.....tudi hrvati bi, če nebi bilo meje......in vsi udeleženci so bili zadovoljni. Gledalci pa tudi.
Kapo dol.
Še kdo resen ve kaj je to SLO DP v offroadu?? Malo morgen ve.....še tukaj na forumu ni več slik in videov z DP, kaj šele kje drugle.....na hrvaškem v nekem avtomagazinu najdemo redno reportažo z vsake tekme za pokal.
Pri nas pa prst u rit.....50€, par minut vožnje, golaž pa per v rit, in marš domov Kje si bil? Nikjer! Kaj si delal? Nič!
Aja, sori....dobiš štartno številko......da se pol mal kažeš okoli da voziš DP. A ni fajn.....

Hvala bogu da imamo Xsports.....če ne bi bila totalna tema. No pa na obali nekaj še dogaja, ostalo je pa poden.

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Pe Jan 21, 2011 12:03 am

alien to je vse lepo in prau pa jas sem istiga mnenja samo pri nas že sama država nedopušča sam veš :kadi_in_zgleda_kul: :kadi_in_zgleda_kul:
Če organiziraš prirediteu moreš met soglasje od občine ko prideš na občino pa jim začneš razlagat za off road te vsi :grozno_prestrasen: :grozno_prestrasen:
če želiš na pireditvi jauno vrteti glazbo moraš dobiti soglasje od sazasa
če želiš imeti hrano moraš imeti gostinca z to dejaunostjo
pol še pridejo zeleni šest metrou od tekoče vode nesmeš imeti dirke nesmeš met blizu naselja nešmeš da nebi kratiu jauni red in mir
nesmeš imeti blizu glaune ceste
pol pa še rabiš reševalno službo požarna varnost mora biti ob prizorišču rabiš še en kup ljudi za izvedbo organizacije kolko je sam z tem dela te ludje pa nepridejo več samo za :nazdravljamo: :nazdravljamo: pa za porcijo čevapov se spauniš ko sem ti piso da bi svojo privatno progo nardiu samo če ko se začnež zanimat za dovolenja te :bruha: :bruha:
G. Rafter oprosti slaunici pa upam da razumete kaj sem želeu povedat sem pa z stanjem orzs -ja dopro seznanjen samo memorev vsega kometirat :D :D
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Jan 22, 2011 5:51 am

Zakaj pa potem enim gre? cero ti ne zastopiš da za slab DP niso krivi klubi in organizatorji ampak zveza. Klubi bi delali ampak ne morejo drugače kot zahteva pravilnik. Kapiš.
In če je to slabo ne more tekma bit dobra. Pravilnik je pač star in ne ustreza več sodobnim merilom.
Če ti se žena slabo kreše in nisi zadovoljen, greš pač k sosedi k to dela boljše. In zato osip resnih tekmovalcev na DP, posledično pa vaška liga ne pa DP.

cero napisal/-a:samo pri nas že sama država nedopušča sam veš


To seveda ni res.
http://www.youtube.com/watch?v=sF5JygC0CdE

Delat je treba, cero. Pol pa gre....

No in pol eni rečejo da v nemčiji ni za offroader bit. Takoj tule pri meni čez mejo greš k tipu in najameš gmajno in narediš dirko. Za papirje ni panike, ima zrihtano. In to v GOZDU ne na deponiji!!! 30-40 avtov ni problem.
Bi bil problem narediti tekmo za DP tam. Verjetno ne.
Zakaj nihče ne stori tega. Ker se po sistemu in pravilniku zveze tega ne splača. Ker nihče ne bo prišel ali pa trije štirje iz klubov, ki so vplačali članarino zvezi. Ostali pa ne, ker nočejo vozit po takem sistemu ki ni zanimiv ne tekmovalcem, ne gledalcem in posledično tudi sponzorjem in organizatorjem ne.
Saj sem že prej napisal. Ene par klubov ki imajo možnost tekmo narest bi se moral zmenit in narediti DP po svoje. Fertik maša.
Že tako ni na DP skoraj nikogar več. Potem ne bi šel več nihče.
Je treba leta fehtarit za spremembe pravilnika???
Ne ni treba.....klubi naj nehajo plačevat zvezi tisti denar naj dajo na banko. Izberejo naj si par tekem, recimo xsports, na obali je tudi ena, kakšno bodo naredili še sami, lahko tudi kakšno izven naših meja ki je blizu in se pač zmenijo da te tekme štejejo za pokal slovenije.
Vsi člani teh klubov, ki so vplačali za pokal pa lahko točkujejo. Iz vplačanega denarja pa nagradijo najboljše. In dobimo tudi državnega prvaka. Vsako leto pa naj en od klubov ureja zadeve in se vsako leto menjajo.
Organizatorjem pa ni treba težit z pravilniki. Naj naredijo po svoje. Če je OK se izbere tekma za DP če ni pa pač ne. In potem bo tudi med organizatorji konkurenca in interes da naredijo čim boljše tekme s katerimi bi bili zadovoljni vsi.
Se je treba jebat z zvezo? NE. Bo offroad šel na višji nivo v SLO. Bo, zagotovo.
Konec koncev kdo ali kaj je ORZS. Je v kakšni avtomobilistični organizaciji. Kot jaz vem ni. Pol ni vredna nič. Trije štirje so se zmenili naredili neko zvezo in strižejo klube. Dajo pa nič.

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » So Jan 22, 2011 6:19 am

ja te pa začnite delat pa bomo rade volje prišli pogledat pa še kak krog
:veselo_za_volanom: :veselo_za_volanom: ne pa da se piše samo tu po forumu kaj se bi lahko. Če čebula nebi mela če bi bla bula :skace_od_srece: :skace_od_srece:
eno je pisat tu po forumu drugo je pa delat :aplavz: :aplavz: :aplavz:
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » So Jan 22, 2011 11:12 am

cero napisal/-a:ja te pa začnite delat pa bomo rade volje prišli pogledat pa še kak krog
Mali, nehaj se napihovat. :lol:

Ti bi samo imel, potrudil pa se ne bi nič.

Tudi v mojem športu nam ni z rožicami postlano, ampak nekako gre.

V SLO nam manjka divje vode, pa zraven obstoječih prog (Sava Dolinka, Soča, Kolpa, Drava) naredimo kakšno tekmo še drugje. Recimo tekma v Slunju (na Korani-CRO) je vsako leto v našem programu DP in tudi dobro obiskana. Po drugi strani pa recimo Madžari, ki SPLOH NIMAJO divje vode, naredijo kvalifikacije za Svetovno prvenstvo (!!!) pri nas v Tacnu.

Tudi glede zveze nehajte kukat. Kje pa piše da je ORZS edina krovna organizacija na Offroad področju? Kot je A. napisal, niti niso vključeni v nobeno mednarodno zvezo, se pravi je ORZS pravno formalno pičkin dim.

Pri nas je RZS članica OKS (olimpijskega komiteja Slovenije) in IRF (Svetovne rafting zveze) in bi jo težko na brzino zamenjali z neko drugo krovno organizacijo. Pri ORZS ne vidim težave - se pač ustanovi druga. Recimo ZLOS - Zveza Ljubiteljev Offroada SLovenije, ali pa recimo ZVTS - Združenje Voznikov Terencev Slovenije. To sta samo dva predloga, ki sem jih izstrelil na pamet. Potem pa se s tem novim pravnim subjektom poskušajte lansirat v višje inštance. Z dobrim vodstvom, dobrim programom in ustreznim pristopom je vse mačji kašelj.

Pač na glas razmišljam.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Jan 22, 2011 1:58 pm

Ja,vse vredu in prav...pa naj se zdej lepo ORZS priključi pod FIO ali pa AŠ...pol bomo komej vedli po kolk so hruške...še tako se čudim da se še ni AŠ vtaknil v offroad...v avtoslalomu so že delali čistke,nekaj fantov je tudi fasalo po 500eur kazni od velegospoda šusterja...sam tolk v vednost...če bi bla pa kakšna opcija za povezovanje v kako večjo,evropsko OFFROAD organizacijo, bi pa stvar znala postat zelo,zelo zanimiva...mogoče lahko celo Marolt preko AMZSja kej pomaga...

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » So Jan 22, 2011 4:11 pm

glej rafter nena se jas nič napihujem v mariboru samo sta bila dva jeep kluba zaj je še samo en aktivn drugi je raspado pol je bilo avto moto društvo nina so avto cross organizirali tud tega ni več pol se je vsako leto avto cress organiziro ga tuji več uradno ni ker hoče lastnik imena preveč za njega motokros proga v vosku je tud raspadla tak bo še počasi v orehovi nvasi v radljah ob dravi je isto biu jeep kub pa je tud raspado pa so isto imeli svojo privat progo tak da ni vse tak rožnato ko tu pišete

Spet neberljivo, brez enega samega ločila.

R.
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??

vun pridem jas :) :)

_orc_
Prispevkov: 132
Pridružen: To Mar 25, 2008 8:47 pm
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a _orc_ » To Jan 25, 2011 3:38 pm

Hmmmm je pa res da se tle pogovarjajo skoraj sami takšni ki ne vozijo dirk dp ja.
Se pa strinjam da bi bilo potrebno nekaj ukreniti na področju off road dirk v Sloveniji.
Predlog Mateja je zanimiv vendar teško izvedljiv za te razmire.
V povprečju pride na dirko(soft , spretnostna) 30 vozil od tega je 25 vozil takih katere vozniki uporabljajo za vsakdanjo uporabo(delo,lov,....), po tem lahko sklepamo da bi bilo ljudem škoda tak avto za neke zelo luknjaste terene(posledično veliko stroškov).

Kar bi sledilo da bi prišlo na dirko 10 vozil, 5 katere bi pripeljali na prikolicah in so samo za to namenjeni, 5 takih katerim vozila nebi bilo škoda oz imajo dovolj financ za to.

Mislim da bi bilo potrebno poiskat katero drugo rešitev.
lp :nazdravljamo:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 25, 2011 8:11 pm

_orc_ napisal/-a:Hmmmm je pa res da se tle pogovarjajo skoraj sami takšni ki ne vozijo dirk dp ja.
:


Če ne voziš še ne pomeni da ne smeš debatirat o tem. kaj če bi se raje vprašal zakaj ne vozimo.....

Razmišljaš pa res v pravi smeri, bolje kvantiteta kot pa kvaliteta, kakšen je nivo DPja ti ne pomeni nič.
Če bi bil na nivoju ne bi bilo panike da bi primanjkovalo resnih tekmovalcev. Dokler je pa na nivoju lovca ribolovca potem bo pa tako kot je.
Samo koroška ima 2x več tekem na sezono kot naš DP. Na precej višjem nivoju, če nimaš poštiman avto nimaš kaj iskat tam. Pa vendar pride tudi po 50 ekip na tekmo. Cela avstrija pa najmanj 30, od najnižjega ranga za kaučoffroaderje ali pa družine do najvišjega profi.
Tisti ki imajo avte za vsak dan naj gredo na srečanja. Dokler se bo tekme delalo da jo z lahkoto prevozi vsak ki mimo pride bo tako kot je. Žalostno in nič drugače.
Tistemu kateremu je škoda avtomobila naj pa gre med gledalce. Kaj če bi se kdo vprašal kako je tistemu, ki bi resno vozil potem mora pa kot butec čakat na vrsto da 20 takih ki jim je škoda avta in se štulijo tja kamor ne spadajo odvijuga tistih par ovinkov. Ravno zaradi takih so tekme take kot so........da si ja ne bo kdo kaj naredu...kakšno praskico mogoče. Jebeš tako tekmo.
Koga bomo zdaj vprašali kakšne tekme in proge naj bodo, slabe ali dobre??? Je tekma ali otroški vrtec?
Poleg tega se gremo pa še nevem koliko razredov :shock: tega ni že zdavnaj nikjer več......

_orc_
Prispevkov: 132
Pridružen: To Mar 25, 2008 8:47 pm
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a _orc_ » To Jan 25, 2011 11:06 pm

Ja Alien jst te popolnama razumem jst bi tudi rajši imel daljše proge ( vsaj 30 min vožnje) in bolj usmerjene v off roadu ne pa nekakšne krožne dirke ki jih lahko prevoziš s >>katrco>>. :veselo_za_volanom:

Kaj če bi se kdo vprašal kako je tistemu, ki bi resno vozil potem mora pa kot butec čakat na vrsto da 20 takih ki jim je škoda avta in se štulijo tja kamor ne spadajo odvijuga tistih par ovinkov.

To pa me je čakalo že kr nekajkrat nazadnje na dirki whit tigra in te res mine vsa volja sploh vozit

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Jan 26, 2011 12:23 am

Ma saj se tisti, ki bi radi nekaj več čisto zastopimo glede tega. Ne zastopim pa zakaj je čredni nagon tako močan. Pa kaj smo mi to za eni ljudje da nam je veseeno? Ne razumem pa da me je...š.
Pa če smo že kot posamezniki taki bogaboječi, zakaj potem pod okriljem klubov še vedno drvimo v brezno......očitno nam ni pomoči.
Vzel si bom čas in predstavil delo drugih in kaj dogaja izven naših meja glede offa. Mogoče se bo kdo zamislil in naredil korak v "neznano".
Če nič drugega bodo vsaj tisti, ki pravijo kako se imamo fajn pri nas glede offa malo manj brcali v temo. Če bo pa kakšen klub seštel 2 in 2 pa toliko bolje.
Pa ne toliko zaradi vas offroaderjev, bolj zaradi "zelenih". mogoče pa komu vendarle prebije kakšni kreteni so.
Matkurjo :evil:

_orc_
Prispevkov: 132
Pridružen: To Mar 25, 2008 8:47 pm
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a _orc_ » Sr Jan 26, 2011 3:24 pm

Vsi tisti ki imajo radi pravi of road se raje odpravijo v tujino, saj je veliko lažje naredit 500 km do dirke kot pa dopovedat našim šalabajzerjem kako in kaj.

Nekdo bi moral začet z nekimi spremembami na offu pa bi ga drugi posnemali.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 26, 2011 10:06 pm

_orc_ in ravno to je problem, ker zaradi takega mišljenja potem noben ne vstraja, da bi to dopovedal našim šalabajzerjem in oni zmagujejo na celotni fronti. Na koncu boš pa pol metra iz ceste zapeljal, pa boš dobil kazen, ki je s celoletno plačo ne pokriješ.

Treba bi bilo vstrajat in jim dopovedovat. Pa n en človek, tukaj bi morala biti velika skupina. Samo nikomur se tega ne da početi. Vsi gredo raje ven iz države, se navozijo, potem pa pridejo nazaj, pa tukaj javkajo nad mačehovskim odnosom države.
Pred EUR sem bil SIT!

_orc_
Prispevkov: 132
Pridružen: To Mar 25, 2008 8:47 pm
Kraj: brkini

OdgovorNapisal/-a _orc_ » Če Jan 27, 2011 6:49 am

Nebivedu s teboj se popolnama strinjam sam trenutno ni takega junaka da bi zbral te ljudi na kup.....upam da bo čim prej se našel kakšen tak.

Tle pri na je pa tudi veliko takih kateri se med seboj postrani gledajo in se raje kot da bi kot del skupine nekaj naredili za napredek odpravijo v tujino.
(vseeno nas ostaja še veliko takih kateri bi lahko kot skupina dosegli neke spremembe)

Kot vsi vemo gre ORZS ju bolj slabo, oziroma imajo letno en mogoče dva sestaneka na katerem bi se sploh težko kaj dogovorili o večjih sprememban.
Treba je začet na začetku in to najprej uredit in potem bi se lahko še vse drugo. :res_ne_vem:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 27, 2011 7:08 am

Nebivedu napisal/-a: Vsi gredo raje ven iz države, se navozijo, potem pa pridejo nazaj, pa tukaj javkajo nad mačehovskim odnosom države.


Če v merkatorju nisi zadovoljen ne greš direktorju merkatorja jamrat ampak greš čez cesto v Tuš ali Interspar.
Rad bi tebe videl ko boš dal za avto, ki bo služil samo za tekme in nič drugega 5-10k€ + 2-3 tisoč na sezono in en mesec življenja na leto za vaško ligo.
Za vse skupaj pa dobiš kos pleha na gajbicah in paletah.
Kar tudi priča o odnosu do tekmovalcev in nivoju DP. OK v offroadu itak ni denarja, če pa voziš pri nas nimaš niti lepih spominov.
Če pokažem tole sliko otrokom ali vnukom bodo rekli: Ja ata na kakšno vaško ligo si pa ti hodil.....
Slika

Na srečo so tudi kakšni malo bolj lepi spomini. Da ne boste rekli da samo pljuvam pa jamram. Za pohvalit je klub ARO iz prekmurja. Dober odnos do tekmovalcev in dobra proga kljub izredno majhnemu prostoru. Pa je bilo takrat kup jamranja nekaterih da je preteško in so samo tri ekipe od devetih končale hard. To se pravi da se da če se hoče ane.
To je pa lep spomin.
Slika

Tudi 4x4 Lijak je vedno imel dobre tekme, takrat ko se je vozilo še na tistem hribu nad vasjo. V istem glinokopu kjer je danes xspots je bil pa skupni čas vožnje na vseh treh etap na hardu celih 13 minut :shock:
Renče so bile pa dobre.
Definitivno najsabša tekma in odnos do tekmovalcev je bil na tekmah bivšega prezidenta zveze. In to pove vse.

Ko bodo tekme na nivoju bodo pa tekmovalci in gledalci nazaj prišli. Dokler lahko vozi vsak pol ni treba hodit na tekmo ker boljše vidiš že na kuclju za vasjo.
Mogoče je pa čas za češko ligo.....dobro poglejte, nihče nima vitla. Pa gre....
http://www.youtube.com/watch?v=dCl1IEDW ... _embedded#

Da se pa ne da mi pa nihče ne bo govoril. Za kvaliteto je dosti že sto metrov umetne proge.
http://www.youtube.com/watch?v=VbewvzGZXw8&NR=1

Dokler bomo imeli DP za stare mame ne bo nič........pa nimam nič proti starim mamam. Ena je vozila DP z ferozo. In to zelo uspešno, kapo dol. Marsikaterega mladega junca je z lahkoto ugnala v kozji rog.
Samo tako se pač reče...stereotip pač.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jan 27, 2011 7:10 am

_orc_ napisal/-a:Kot vsi vemo gre ORZS ju bolj slabo, oziroma imajo letno en mogoče dva sestaneka na katerem bi se sploh težko kaj dogovorili o večjih sprememban.
Treba je začet na začetku in to najprej uredit in potem bi se lahko še vse drugo. :res_ne_vem:


Treba je pozabit na zvezo ker očitno ne gre več na ta način. Klubi ki še organizirajo tekme morajo pa to začeti delat samostojno. Tako kot xsports.
Pika.

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Če Jan 27, 2011 8:59 am

Mogoče je pa čas za češko ligo.....dobro poglejte, nihče nima vitla. Pa gre....
http://www.youtube.com/watch?v=dCl1IEDW ... _embedded#


Haha čehi so pa norci. :) Kakšen gasilni aparat več jim ne bi škodoval na tekmi


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov