pomoč....potrebujem in fo....

Vse v zvezi z offroadom
bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

pomoč....potrebujem in fo....

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 5:25 pm

stvar je sledeča.niva mi gre kar po svoje.nevem ali je uzrok gum ali česa drugega.prvi pogon dela.samo na terenu mi gre kar nekam po svoje.zdaj nevem ali zadnja kolesa bol grabijo kot prva?ker iz jarka je zelo težko prit.ona gre po svoje.mam pa gume originalne.175/80r16.une voltaire al kaj..pa če se lahko na blatu vozim z uključeno špero?mislim če lahko obračam volan?ker zdaj sem imel samo v reduktorju.da se mi nebi kaj polomilo.je pa ta volan kar problem.ker na vsak način bo niva rada šla na streho....danes spet..bo treba bol pazit.hvala za vse odgovore...

Ghostrider
Prispevkov: 304
Pridružen: Po Jan 05, 2009 8:06 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a Ghostrider » Po Feb 07, 2011 6:10 pm

Škoda, ker na google prevajalniku ni butalščine :res_ne_vem:

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 6:40 pm

Ghostrider napisal/-a:Škoda, ker na google prevajalniku ni butalščine :res_ne_vem:


ne razumem...kaj je nečitljivo?ali nerazumljivo?

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 07, 2011 7:00 pm

bugimajstr napisal/-a:
Ghostrider napisal/-a:Škoda, ker na google prevajalniku ni butalščine :res_ne_vem:


ne razumem...kaj je nečitljivo?ali nerazumljivo?



Oboje! :shit_happens:

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 7:09 pm

kaj res nihče ne razume kaj me zanima??ja škoda no..pa drugič....

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 07, 2011 7:21 pm

Prvo kot prvo nisi napisal kakšen teren! Zdaj ko se sneg topi in nastaja blato, ne gre noben avto tja kamor bi šofer hotel, ampak kar nekaj po svoje rije.
Drugo kot drugo, na suhem se vlezi pod avto in z kakšnim pajsarjem v roki poglej če ima kje luft ali si kaj odtrgal, ali volanski mehanizem deluje brezhibno....
Tretje kot tretje, preveri če so kolesa z nevem katerimi gumami zategnjena.
Četrto kot četro, dvigni avto z dvigalom in preveri če diferencijali delujejo kot je treba.
Peto kot peto, vsi se nekako trudimo spoštovati bonton ter uporabnike foruma. Zato pišemo slovensko, v stavkih, z velikimi začetnicami, pikami in vejicami. Kakšen hvala in prosim je pa itak že luksuz!
Poizkusi tudi ti.
LP

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 7:34 pm

robinzon napisal/-a:Prvo kot prvo nisi napisal kakšen teren! Zdaj ko se sneg topi in nastaja blato, ne gre noben avto tja kamor bi šofer hotel, ampak kar nekaj po svoje rije.
Drugo kot drugo, na suhem se vlezi pod avto in z kakšnim pajsarjem v roki poglej če ima kje luft ali si kaj odtrgal, ali volanski mehanizem deluje brezhibno....
Tretje kot tretje, preveri če so kolesa z nevem katerimi gumami zategnjena.
Četrto kot četro, dvigni avto z dvigalom in preveri če diferencijali delujejo kot je treba.
Peto kot peto, vsi se nekako trudimo spoštovati bonton ter uporabnike foruma. Zato pišemo slovensko, v stavkih, z velikimi začetnicami, pikami in vejicami. Kakšen hvala in prosim je pa itak že luksuz!
Poizkusi tudi ti.
LP


hvala za odgovore sem napisal...pa to piše na koncu pa verjetno noben ne prebere do konca...teren je blato kamor pogledaš.bregi in blato+skale.sklepam da imam gume slabe oziroma da niso za blato.odtrgal nisem še nič.podvozje je uredu in nima nikjer lufta,use dela.me sam zanima če prva kolesa enako grabijo kot zadnja?in če se lahko vozim in zavijam z uklopljeno špero.
poskušam pisat čim bol čitljivo.velike začetnice in ločila na pravem mestu so pa v šoli ostali...jst sm kmet..:) redim odojke....

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Feb 07, 2011 7:50 pm

Blato, skale... moral bi kupit samuraija, ne nive.
Niva ni traktor, niva je SUV.

Na mehki podlagi seveda lahko voziš s špero, in tudi ovinkaš. Le špere ne vklapljaj takrat ko ti samo spreden ali zadnji pogon koplje. Spusti gas, potegni špero, potem pa spet gas.

Ruske voltyre niso nek čudež.
Kot so že predhodniki rekli, je tak teren, kjer je spodaj zmrznjeno, na vrhu pa odtaljeno, najbolj zaje*an.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 7:57 pm

gregor hvala za odgovor..to je mene zanimalo...so bili pa samuraji preveč našponani s ceno decembra.tako da sem trenutno na nivi..dokler se ne razpade.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Feb 07, 2011 8:34 pm

bugimajstr napisal/-a:
robinzon napisal/-a:Peto kot peto, vsi se nekako trudimo spoštovati bonton ter uporabnike foruma. Zato pišemo slovensko, v stavkih, z velikimi začetnicami, pikami in vejicami. Kakšen hvala in prosim je pa itak že luksuz!
Poizkusi tudi ti.
LP
poskušam pisat čim bol čitljivo.velike začetnice in ločila na pravem mestu so pa v šoli ostali...jst sm kmet..:) redim odojke....
Čeprav dam popolnoma prav robinzonu, sem se od srca nasmejal tudi bugiju in mu odslej vsakič pol oprostim. :lol: :lol: :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Po Feb 07, 2011 9:18 pm

Rafter napisal/-a:
bugimajstr napisal/-a:
robinzon napisal/-a:Peto kot peto, vsi se nekako trudimo spoštovati bonton ter uporabnike foruma. Zato pišemo slovensko, v stavkih, z velikimi začetnicami, pikami in vejicami. Kakšen hvala in prosim je pa itak že luksuz!
Poizkusi tudi ti.
LP
poskušam pisat čim bol čitljivo.velike začetnice in ločila na pravem mestu so pa v šoli ostali...jst sm kmet..:) redim odojke....
Čeprav dam popolnoma prav robinzonu, sem se od srca nasmejal tudi bugiju in mu odslej vsakič pol oprostim. :lol: :lol: :lol:
O gospod rafter je dobrega srca zato ga spoštujmo :moli:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 9:23 pm

medo se strinjam...gospod.rafter je videl da sem pač mal za luno in mi oprosti..:)hvala..:)pač me je res zanimalo sam to da nebi kaj polomil...

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Po Feb 07, 2011 9:27 pm

bugimajstr napisal/-a:medo se strinjam...gospod.rafter je videl da sem pač mal za luno in mi oprosti..:)hvala..:)pač me je res zanimalo sam to da nebi kaj polomil...
al smo vsi krvav pud kožo,lp pa adojkce pozdrav :wink:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Po Feb 07, 2011 9:30 pm

medo-1 napisal/-a:
bugimajstr napisal/-a:medo se strinjam...gospod.rafter je videl da sem pač mal za luno in mi oprosti..:)hvala..:)pač me je res zanimalo sam to da nebi kaj polomil...
al smo vsi krvav pud kožo,lp pa adojkce pozdrav :wink:
drugač pa ne se sekirat zdele je tak terenen najbol zaj...za vozit se ker je moker blat pa ti profil zadela po gre pa avto k da bi ga en u rt suval :D
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Po Feb 07, 2011 9:32 pm

gospa niva je taka, da če še nisi kaj odlomil pa še boš :twisted: , brez skrbi.
..gre kar po svoje... :krohota_se:

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » Po Feb 07, 2011 9:52 pm

pajk napisal/-a:gospa niva je taka, da če še nisi kaj odlomil pa še boš :twisted: , brez skrbi.
..gre kar po svoje... :krohota_se:


jou pajk...ne me strašit...menda nebom že na začetku kaj polomil..sej jo čuvam in grem počasi..je pa to blato zdaj res problematično.saj v suhem bo vrjetno šlo malo bolje.

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » To Feb 08, 2011 3:49 pm

nivo sm danes konkretno stestiral.pogoni delajo kot je treba.za usa moja uprašalja je blo krivo blato...gre pa neverjetno dobro.. :D

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Feb 08, 2011 5:59 pm

bugimajstr napisal/-a:nivo sm danes konkretno stestiral.pogoni delajo kot je treba.za usa moja uprašalja je blo krivo blato...gre pa neverjetno dobro.. :D
pa kaj sem ti reku "da je blat kriv"ti pa prec v jok pa na drevo :lol:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

bugimajstr
Prispevkov: 112
Pridružen: Ne Feb 07, 2010 2:44 pm
Kraj: bela krajina

OdgovorNapisal/-a bugimajstr » To Feb 08, 2011 7:56 pm

medo kak jok?kako drevo??je res da je use mokro..pa da bi šla rada niva u drevo.. :) bi treba met gume za blato..ampak tut to bo..saj sem dal slikce gor samo se res ne vidi da je strmo.povsot pa ni šlo slikat ker sem moral :veselo_za_volanom:

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Feb 08, 2011 9:14 pm

bugimajstr napisal/-a:medo kak jok?kako drevo??je res da je use mokro..pa da bi šla rada niva u drevo.. :) bi treba met gume za blato..ampak tut to bo..saj sem dal slikce gor samo se res ne vidi da je strmo.povsot pa ni šlo slikat ker sem moral :veselo_za_volanom:
ne sekiraj se sej bo, boš kupu enkrat ene kobra gume če boš rabu bom šou stabo u tolmin ,al pa boš kupu ene rbljene MUD-TERAIN pol bo šlo pa tud po blatu mim drevja ne pa vanjga ,pa lep pozdrav mogoče bom šel en vikend vkratkem v tvoj konc eno žlahto obiskat pa bova kšn :si_pa_privoscim_pivo: pa kšno rekla de bo veselje.drž se :wink:
Najbolša je pečenka iz hoste!!!

če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov