Vlečna naprava in vpis v prometno

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

Vlečna naprava in vpis v prometno

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Maj 16, 2011 10:44 pm

Torej kako je s tem po novem? Namreč gospa za šalterjem mi je zatrdila, da se v prometno več ne vpisuje vlečna naprava. Ker je Jeep imel vlečno napravo že prej je seveda v stari prometni to pisalo in je na tak način bilo uradno. Sedaj to ne piše nikjer....kako je s tem? Oz. kako je potem v primeru kontrole kjer bi moral dokazat ustreznost?

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » Po Maj 16, 2011 11:15 pm

Idi na https://e-uprava.gov.si/e-uprava/emrvl.euprava in klikni podrobnosti vozila tam imaš vpisano če je homologacija vpisana za vlečno napravo. Če je ti ni treba skrbet, če pa ni pa je problem.
LP
Cobra13

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

Re: Vlečna naprava in vpis v prometno

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Po Maj 16, 2011 11:24 pm

lisko napisal/-a:Torej kako je s tem po novem? Namreč gospa za šalterjem mi je zatrdila, da se v prometno več ne vpisuje vlečna naprava. Ker je Jeep imel vlečno napravo že prej je seveda v stari prometni to pisalo in je na tak način bilo uradno. Sedaj to ne piše nikjer....kako je s tem? Oz. kako je potem v primeru kontrole kjer bi moral dokazat ustreznost?


če imaš kopijo stare prometne bi bilo možno...

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

Re: Vlečna naprava in vpis v prometno

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Maj 16, 2011 11:39 pm

5x4 napisal/-a:
lisko napisal/-a:Torej kako je s tem po novem? Namreč gospa za šalterjem mi je zatrdila, da se v prometno več ne vpisuje vlečna naprava. Ker je Jeep imel vlečno napravo že prej je seveda v stari prometni to pisalo in je na tak način bilo uradno. Sedaj to ne piše nikjer....kako je s tem? Oz. kako je potem v primeru kontrole kjer bi moral dokazat ustreznost?


če imaš kopijo stare prometne bi bilo možno...


Nimam ker staro je obdržala....
V e upravi mi pod podrobnosti pa vrže ven tole...
.
.
.
V.11.1 Vsebina CO (vol%): Ni podatka
V.11.2 Vrednost lambda: Ni podatka
V.11.3 Temperatura olja (°C): Ni podatka
Z.1 Dovoljene pnevmatike in platišča: Ni podatka
Z.2 Hom. oznaka vleč. naprave: DA
.
.
.

Je to dovolj?

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Maj 17, 2011 1:26 am

V prometno se vlečna naprava ne vpisuje. Prav tako ne tretja tablica. Se pa vlečna naprava vpiše v homologacijski kartonček, če ga imaš. Vpis stane, mislim da okoli 25 eur. Predložiti moraš račun za kljuko in potrdilo o ustrezni namestitvi na vozilo s strani pooblaščene delavnice.

Uporabniški avatar
Cobra13
Prispevkov: 203
Pridružen: To Okt 30, 2007 10:05 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a Cobra13 » To Maj 17, 2011 2:44 pm

Če ti piše homologacija vlečne naprave: da ,te ni treba skrbet, ker to je izpis homologacijskega kartončka in to zadostuje.
LP

Cobra13

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Maj 17, 2011 5:09 pm

robinzon napisal/-a:V prometno se vlečna naprava ne vpisuje. Prav tako ne tretja tablica. Se pa vlečna naprava vpiše v homologacijski kartonček, če ga imaš. Vpis stane, mislim da okoli 25 eur. Predložiti moraš račun za kljuko in potrdilo o ustrezni namestitvi na vozilo s strani pooblaščene delavnice.


Vse lepo in prav...ampak , ker je avto 96 letnik homo kartončka ne potrebuje (izjema so predelave, kar pa se po starem vlečna naprava ni smatrala). Sicer imam kartonček ( tist stari, ki tako ali tako ni veljaven) ampak tudi v njem ni vpisane vlečne naprave....Torej naprava je bila vgrajena naknadno ampak očitno z vsemi papirji , ker je bila vpisana v staro prometno(in to je bilo včasih dovolj). Ko sem avto kupil je v prometni bilo vpisano, ker je bilo vpisano v prometni je tudi zadostovalo, saj je vsak, ki je pogledal prometno videl da je naprava legalna (drugače je ne bi moral prejšni lastnik vpisat v prometno).Sedaj pa kaj?
Sedaj namreč ( meni in verjetno tudi vsakemu policaju) izgleda kot, da sem vlečno napravo vgradil sam in to kr eno (ne vem tipa,modela...ploščice ni..). Je pa vpisana v homologaciji, ki pa je seveda nimam.....Torej bi naj to pomenlo , da moram na rti ,lpp ali kamorkoli že in zahtevat izpisek homologacije in seveda plačat? Pa da se jim zapeljem nekam.....

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Maj 17, 2011 6:41 pm

Če imaš tisti mali kartonček, pomeni da imaš homologacijo. Ko boš šel podarit 25 eur na Lpp, ti bodo tisti tvoj mali kartonček vzeli in izdali papir velikosti A4, Potrdilo o skladnosti vgrajenih dodatkov avtomobila, ter nanj vpisali vlečno napravo. In to je tista prava homologacija ki velja. Sicer ne vem kako je če nimaš potrdila o montaži, potrdila o skladnosti vlečne naprave, ploščice na vlečni napravi, računa....., ker so od mene to zahtevali. Meni je kljuko vgradil Bartolj iz Šentruperta za 150 eur, z računom in potrdilom.

Sicer pa, če kljuka ne zija preveč iz odbijača ti verjetno tud policaj ne bo težil. Pri nas imamo najbolj žleht policaje na celem svetu in vsej okolici, pa še nisem slišal da bi koga za kljuko poj...

Lahko vprašaš na Lpp in poročaš.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Maj 17, 2011 6:53 pm

robinzon napisal/-a:Če imaš tisti mali kartonček, pomeni da imaš homologacijo. Ko boš šel podarit 25 eur na Lpp, ti bodo tisti tvoj mali kartonček vzeli in izdali papir velikosti A4, Potrdilo o skladnosti vgrajenih dodatkov avtomobila, ter nanj vpisali vlečno napravo. In to je tista prava homologacija ki velja. Sicer ne vem kako je če nimaš potrdila o montaži, potrdila o skladnosti vlečne naprave, ploščice na vlečni napravi, računa....., ker so od mene to zahtevali. Meni je kljuko vgradil Bartolj iz Šentruperta za 150 eur, z računom in potrdilom.

Sicer pa, če kljuka ne zija preveč iz odbijača ti verjetno tud policaj ne bo težil. Pri nas imamo najbolj žleht policaje na celem svetu in vsej okolici, pa še nisem slišal da bi koga za kljuko poj...

Lahko vprašaš na Lpp in poročaš.


Ne razumema se najbolje....kljuka je vpisana ampak ni nikjer zabeleženo. Na stari prometni je bila....sedaj pa ni in tu nastopi problem. Vpisana je v registru ampak nimam kartončka. In zakaj pri kurcu bi zdaj jaz moral bilokaj nardit, če je prej bilo legalno in je to lahko vsak videl, sedaj pa so nekaj mučkali in bi moral plačat 25eur za homologacijo, ki je prej nism rabil?

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Maj 17, 2011 7:17 pm

Zato je pa najbolje da se oddrsaš na tehničnega ali na Lpp, ter vprašaš. Morda je tako kot z tretjo tablico. V prometnem je ni, v registru pa je. Če jo imaš še doma, si zmagal! ;)
Jaz npr, sem kupil avto in čez pol leta me kliče policaj iz Koroške in mi pove da so tam našli mojo tablico, meni pa nč jasno ker os bile obe tablice na avtu.
Ponavadi je treba kr oreng težit da ti ob nakupu in prijavi avta povejo ali imaš tretjo tablico. Lastnik jo lahko zamolči, ti pa naj...., ko nekdo veselo tanka na tvoj račun.

Če je kljuka v registru, tudi jaz ne vidim razloga zakaj bi jo moral še enkrat homologirat.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Maj 17, 2011 8:44 pm

po "novem" nibveč zabeležena v prometni. Prav tako ne tretja tablica.

Ko sem šel po nakupu defa menjat prometno sem šele po enem dnevu opazil da ni nikjer vpisana vlečna naprava. v prometni prejšnjega lastnika je pa bila.
Sem se odpravil nazaj na tehnične kjer mi je gospodična povedala da se po novem to v prometno ne vpisuje več, imajo pa to zapisano v računalniku.


O homologacijskem tudi jaz ne vem nič ker ga nimam.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Maj 17, 2011 8:54 pm

Bom ob priložnosti poklical na lpp in mal povprašal. Da se ne bo potem najdu res nekdo "prepameten" in :a_vi_mene_malo: sploh na kaki meji s hrvaško...

Kak je pa recimo s tretjo tablico? Prej (stare table) sem jo imel....sedaj je posebej nisem vzel, ker svoje prikolice nimam. Kak pa je v primeru če zahaklam sposojeno prikolico na kateri je pač tabla lastnika ?

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Maj 17, 2011 10:03 pm

heh... tudi glede te informacije nisem čisto 100% vendar mislim da kakor vidijo da imaš vpisano vlečno napravo ti dajo avtomatsko tretjo tablico poleg.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 17, 2011 10:11 pm

lisko napisal/-a:Kak je pa recimo s tretjo tablico? Prej (stare table) sem jo imel....sedaj je posebej nisem vzel, ker svoje prikolice nimam. Kak pa je v primeru če zahaklam sposojeno prikolico na kateri je pač tabla lastnika ?


Tablica na lahkem priklopniku mora bit enaka kot na avtu.
Če je težja prikolica, ima pa svojo tablico in prometno.

Lahko donaročiš tretjo tablico, če imaš čisto tazadnjo serijo tablic, to so tiste ki imajo na vsaki tablici šifro in črtno kodo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Maj 17, 2011 10:42 pm

Picpoki napisal/-a:heh... tudi glede te informacije nisem čisto 100% vendar mislim da kakor vidijo da imaš vpisano vlečno napravo ti dajo avtomatsko tretjo tablico poleg.

Mislim da ne...Ker je imela samo v kompletih (original zapakirano v plastični foliji) po en par.
Gregor te zadnje imam ja. Maš slučajno kak info koliko pride če jo naročim? Ker svpje prikolice (še) res nimam....ampak vlačim jo pa dosti za sabo.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Maj 18, 2011 6:00 am

Prikolica mora imeti isto tablico kot avto. Razen če ima svojo prometno in svojo tablico.

Če imaš tiste tablice z modro EU levo stranjo in zelenim robom, naročiš na tehničnem tretjo tablico. Nanjo čakaš skoraj 3 tedne in jim podariš nekaj čez 10 eur.
Če pa imaš tablice z modro levo stranjo in črnim robom ali celo starejše, pa moraš kupiti vse 3 nove. Cena nekaj čez 40 eur če vzameš nove številke ker moraš tud prometno menjat. Če vzameš iste številke čakaš 3 tedne ampak prišparaš 8 eur za novo prometno.

Nikjer ti sami ne dajo 3 tablice. Če dama za šaltarjem ponoči ni bila nataknjena, je verjetno nataknjena podnevi in jo prav malo briga koliko tabilc ti da. Samo ponavadi so prijazni in mi zložijo cel kup tablic na pult in pustijo da si izbereš znake.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Maj 18, 2011 7:42 am

mene so vedno, kadar sem kupil avto, ki je imel kljuko, ob prvi registraciji vprašali, če hočem tudi tretjo tablico. Vedno pa registriram v eni in isti firmi - interservice na letališki.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Sr Maj 18, 2011 10:41 pm

Ko sem kupil Berlinga, seveda še ni imel vlečne kljuke, pa sem lahko naročil tretjo tablico B.P. Ne gledajo več, ali imaš vlečno napravo ali ne. No, nato sem kljuko še dal zmontirat in ker nmi je tip obljubil popust, nato pa nekaj mencal, sem ga sprobal s foro "OK, pol pa mi tretjo tablico plačaj". In mi jo je, tako da ima sedaj štiri. Sploh ni bilo problema. ,)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Maj 19, 2011 7:16 am

Tretja tablica ni in ne more bit vezana na kljuko ter z njo nima nič. Če na avto daš zadaj npr. bicikl ti ta zakrije luči in tablico, zato moraš dati gor še ene luči in še eno tablico. Nekateri nosilci za kolesa se montirajo na kljuko, nekateri pa na rob strehe in havbe.
Npr, na pickupa obesiš tisto bivalni boks in ga ne fiksiraš na kljuko, tablico pa moraš obesit zadaj. Ne moreš pa vzet tablice iz avta.

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Ne Maj 22, 2011 11:51 am


Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Maj 23, 2011 12:54 am

MM, vidim da si iz naših krajev? :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » So Jun 18, 2011 7:19 pm

Tretja tablica stane cca. 15 EUR...............sem jo ravnokar naročil. 8)

Svetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Nov 30, 2009 3:16 pm

OdgovorNapisal/-a Svetnik » To Feb 21, 2012 3:39 pm

Sicer malo pozno ampak vseeno....tisti ki ste imeli prej vpisano kljuko-dokler se je še upisovala v prometno, ste avtomatsko v registru in se ne bati ničesar....problem nastane če kljuka ni vpisana nikjer.....lastne izkušnje letos na tehničnemu....kljuko sem montiral sam in zadeva ni homologirana in vpisana nikamor......je pa euro kljuka testirana...na tehničnem so mi rekli da me po pravilih sploh nebi smeli spustit čez tehničnega ker mam gor kljuko :? .....če me ustavi policaj me zaradi tega lahko zajebava in plačam kazen :? ....avto je letnik 87 :roll: .....tako da kljuka ni važno kaka je-VAŽNO DA JE UPISANA V REGISTRU..pa tisti ki sam montira kljuko na avto je težko da bo naredil homologacijo....namreč za vpis je treba imeti potrdilo o vgradnji kljuke ter račun...sicer enim je uspelo vpisat tudi brez potrdila...sam nevem kako ..meni namreč ni ratalo...kamorkoli sem poklical rabim potrdilo o vgradnji...novejši avtomobili imajo homologacijski karton kjer se upiše kljuko...tretjo tablico pa itak dobi vsak če želi!

Svetnik
Prispevkov: 7
Pridružen: Po Nov 30, 2009 3:16 pm

OdgovorNapisal/-a Svetnik » To Feb 21, 2012 4:50 pm

sicer kot zanimivost....ko se je še vpisovala kljuka v prometno se je tudi tretja tablica.....namreč takrat tretje tablice nisi dobil če nisi imel vpisane kljuke

luka32
Prispevkov: 200
Pridružen: To Nov 16, 2010 2:49 pm
Kraj: Litija

OdgovorNapisal/-a luka32 » To Feb 21, 2012 11:08 pm

Sej to je logično, da če sam montiraš razne dele, da jih ne moreš homologirat brez računa in potrdila.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov