Off Road poligon - Začetek

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
jurecek
Prispevkov: 124
Pridružen: Sr Apr 18, 2007 9:47 pm
Kraj: Tmin

Off Road poligon - Začetek

OdgovorNapisal/-a jurecek » Sr Feb 29, 2012 6:08 pm

Pozdravljeni,ker imam veliko uporabnih površin (gmajn) za tovrstni šport me zanima kako bi lahko uradno registriral poligon (razna dovoljenja,papirji...),in kje začeti?

LP
Rekli so mi da tam nimajo poti,ko sem prišel jaz tam sem jih videl na tisoče. OFFROAD JE ZAKON!!!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Feb 29, 2012 7:23 pm

Za začetek se moraš preselit v drugo državo... :)

Če ti povem da pridobitev dovoljenja za širitev kamnoloma traja cca 8 let s tem da so že nekaj časa poenostavljeni postopki....
In off road poligon je približno podoben poseg v prostor......

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Feb 29, 2012 7:47 pm

Prvo mora bit zemljišče v državnem prostorskem načrtu označeno kot zemljišče za ...... Pridobitev tega terja cca 25 različnih dovoljenj od vseh ministrstev in vladnih ter nevladnih organizacij, kjer imajo zeleni velik vpliv. Naslednji sprejem državnega prostorskega načrta bo verjetno čez kakšnih 6 ali 7 let, ker še tega, ki sedaj poteka niso v celoti pospravili pod streho.
Ko imaš enkrat ta papir imaš 90 % vsega.
Potem sledi OPN ki ga boš verjetno plačal sam kar nanese kakšnih 12 jurjev, ali več in sprejem OPN na občinski ravni, kar tud traja.
Ko imaš to, dobiš projektanta, ki ti naredi projekt in te olupi za kakšnih 5 jurjev....
Ostalo je sam še birokracija, dokler ne dobiš koncesije za upravljanje s SVOJIM zemljiščem...

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Sr Feb 29, 2012 10:26 pm

skratka, če bi imel veliko denarja in vsem razdelil kuverte, bi se verjetno dalo marsikaj naredit, tako vsaj zgleda trenutno v sloveniji. Mislim pa, da je tudi problem v naših karakterjih, da se preveč pustimo. l.p. erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Če Mar 01, 2012 9:13 am

Na zadevo pozabi.
Tudi če je kaj bolj pomembnega za okolje in prebivalce katerega koli kraja, kot je poligon, se vedno najdejo raznorazni organi, iniciative, soglasodajalaci in naredijo pizdarijo....

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

poligon

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Če Mar 01, 2012 11:01 pm

ja saj zato, ker tako razmišljamo, ni nič, takoj obupat, nič pozanimat. Dirka x-sports je dolga 5 kilometrov, čeprav se je 5 let nazaj trdilo da se tam ne da naredit daljše od 500m in so lahko bli zakoni idino še milejši
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Mar 08, 2012 7:54 am

Saj ni tako pesimistično. Najprej si pridobi lokacijsko informacijo parcel in potrdilo o namenski rabi prostora.

Tisti ki še niste nikoli urejali papirjev za uradni poligon ga pa ne strašit.
Problem bo edino, če si v kakem naravnem parku ali varovanem območju.

lp
Slika

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » So Mar 10, 2012 2:42 pm

Potrdilo o namenski rabi prostora...
Seveda, nič lažjega!
Pojdi na upravno enoto in vloži vlogo za spremembo namembnosti. Trajalo bo leta in leta preden boš dobil odobreno ali zavrnjeno. Ampak če ne poizkusiš nikoli ne boš vedel ali ti bo uspelo.
Kot sem že napisal, če boš imel ta papir, imaš 90 % vsega kar potrebuješ.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Mar 12, 2012 7:51 am

Robinzon, pa kaj je s tabo?

Jureček je lepo napisal kje začeti. In začne se točno tu kar sem napisal.
Koliko poligonov si pa že poskušal naredit?
Slika

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Mar 12, 2012 8:22 am

Američani, pa naj jih imamo za še tako butaste , imajo en lep rek, ki ga prekleto radi uporabljajo: WE DON'T TAKE NO FOR AN ANSWER!! In ne gre le za direkten prevod, ampak tudi za način razmišljanja pri kakršnih koli novotarijah in ovirah.
In če boš pri poligonu tako razmišljal, ti bo pa mogoče uspelo, zakaj pa ne?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Mar 12, 2012 9:56 pm

In kaj si pomagaš z potrdilom o namenski rabi prostora, če je parcela označena kot travnik ali pašnik?
Najprej mora bit parcela kjer nameravaš imet poligon, označena v prostorskem načrtu kot parcela namenjena za poligon ali nekaj podobnega kar pač potrebuješ.
Prostorski načrt ni nekaj kar lahko spremenijo čez noč. Zato nima kaj izgubit če gre na UE in vloži prošnjo za spremembo namebnosti zemljišča. Seveda tukaj govorimo o trajnem poligonu in ne vikend off road dirki v zapuščenem kamnolomu.
Marolt, nisem registriral še nobenega off road poligona, sem pa registriral kamnolom z vsemi dovoljenji in prekleto dobro vem kako stvari potekajo, koliko stanejo in koliko časa traja preden lahko začneš obratovat!
Poleg tega vem kaj vse potrebuješ če hočeš zgradit navadno cesto, kanalizacijo, vodovod.....
Pa ne odvzemam nikomur poguma, tisti ki se bo jutri lotil vlagat papirje bo čez desetletje lahko imel poligon, tisti ki se bo pa smilil sam sebi, pa ne bo nikoli imel ničesar.

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

poligon

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Po Mar 12, 2012 10:09 pm

to kar je rekel miran, se mi zdi da je še najbolj res, sem tudi to slišal od ljudi iz tujine, da se v sloveniji preveč pustimo in mislim da je res. Sam nisem še organiziral nobene dirke in zato ne bi rad preveč pametoval, vem da stvar ni enostavna, nemaram pa da se govori, da se ne da, ker s tem samo zamoriš ljudi ki so tega sposobni in imajo voljo.

lep pozdrav Erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)

+386 40 697 872; +386 40 798 615

www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » To Mar 13, 2012 8:52 am

Vikend dirka v kamnolomu je moj hobi zato, da se tisti, ki jim je všeč off road lahko kje uradno vozjo.
Sem pa zasnoval off road poligon na Vranskem v CVV, ki ima uradno vse papirje. In tam je bil prej gozd in travnik, tako da dobro vem kaj govorim.
Če si tak pesimist, da misliš da je vse nemogoče pol pač bot sam nehi drugim vlivat pesimizma. S takim razmišljanjem pač ne bomo uspeli imet več poligonov, ki jih potrebujemo.
Slika

madmitch
Prispevkov: 31
Pridružen: So Dec 10, 2011 7:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a madmitch » To Mar 13, 2012 8:58 am

Vsi uradni postopki so narejeni tako, da ljudem vzamejo veselje. Bemti, še otroka naredit in rodit ni nič proti birokraciji, ki spada zraven.

Če ne gre drugače, greš k odvetniku, ki se s tem veliko ukvarja in začuda se vsi postopki skrajšajo na 10% samo zato, ker takega uradniki ne morejo pošiljati od vrat do vrat, da se ga rešijo in da imajo manj dela. ko vidijo, da standardni izgovori in prelaganje odgovornosti z ene pisarne na drugo ne bodo palili, raje na brzino oddelajo, samo da ne vidijo več ne tebe, ne tvojega groznega odvetnika. Večkrat preverjeno.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Mar 13, 2012 9:30 am

marolt 4x4 napisal/-a:Vikend dirka v kamnolomu je moj hobi zato, da se tisti, ki jim je všeč off road lahko kje uradno vozjo.
Sem pa zasnoval off road poligon na Vranskem v CVV, ki ima uradno vse papirje. In tam je bil prej gozd in travnik, tako da dobro vem kaj govorim.
Če si tak pesimist, da misliš da je vse nemogoče pol pač bot sam nehi drugim vlivat pesimizma. S takim razmišljanjem pač ne bomo uspeli imet več poligonov, ki jih potrebujemo.

Mimogrede, Janez: kakšne so pa kaj možnosti za kakšno 4x4 druženje na tem poligonu v Vranskem? Mislim brez tečajev in podobnega. Le malo preganjanja po terenu. Kolikšen pa sploh je ta poligon?
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Quadracer
Prispevkov: 173
Pridružen: Sr Okt 22, 2008 11:36 am
Kraj: Zg. Savinjska

OdgovorNapisal/-a Quadracer » To Mar 13, 2012 6:28 pm

marolt 4x4 napisal/-a:Če si tak pesimist, da misliš da je vse nemogoče pol pač bot sam nehi drugim vlivat pesimizma. S takim razmišljanjem pač ne bomo uspeli imet več poligonov, ki jih potrebujemo.


:aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz: :aplavz:

negativno razmišljanje pripelje : nikamor!

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » To Mar 13, 2012 6:39 pm

miran napisal/-a:
marolt 4x4 napisal/-a:Vikend dirka v kamnolomu je moj hobi zato, da se tisti, ki jim je všeč off road lahko kje uradno vozjo.
Sem pa zasnoval off road poligon na Vranskem v CVV, ki ima uradno vse papirje. In tam je bil prej gozd in travnik, tako da dobro vem kaj govorim.
Če si tak pesimist, da misliš da je vse nemogoče pol pač bot sam nehi drugim vlivat pesimizma. S takim razmišljanjem pač ne bomo uspeli imet več poligonov, ki jih potrebujemo.

Mimogrede, Janez: kakšne so pa kaj možnosti za kakšno 4x4 druženje na tem poligonu v Vranskem? Mislim brez tečajev in podobnega. Le malo preganjanja po terenu. Kolikšen pa sploh je ta poligon?
LP Miran


Tole bi tudi mene zanimalo. Mogoče celo ne samo za avto....tud kaki manjši traktorček in podobno.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Po Mar 19, 2012 6:49 pm

del ki je trenutno v uporabi je velik približno 1,5 hektara. bo pa kmalu precej večji, če bo šlo vse po planu.

Glede druženja, se računa najem poligona. Točno ceno pa se lahko pozanimam. Za KLRS delamo vsako leto srečanje.
Slika


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov