GPS: Garmin 276C je šel v pokoj ... in sedaj?

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

GPS: Garmin 276C je šel v pokoj ... in sedaj?

OdgovorNapisal/-a miran » So Jun 16, 2012 2:12 am

Kateri izdelek je (po uporabnosti, trpežnosti in namenu) naslednik ukinjenega 276? Zakaj so ga sploh ukinili?
Hvala za odgovore in debato!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Po Jun 18, 2012 6:42 am

Tole spodaj ne bo odgovor ...

Tudi jaz sem zastavil Garminu podobno vprašanje ... odgovora raje ne navajam, bolj zato, ker sem govoril s kolegom, ki dela pri Garminu Slovenija. Njegov dobronameren nasvet ob koncu debate - vprašaj Stanovnika, kaj uporablja, saj ga sponzorira Garmin.
Uraden naslednik je GPSMAP 620, ki pa mi ga je prej omenjeni prodajalec med vrsticami odsvetoval.

Se pa da dobiti rabljene, ampak malo, tisti ki so na voljo, pa držijo ceno.

Dejstvo je da je 276/278 že zelo zastarel (zato tudi najbrž razlog zakaj je ukinjen). Predvsem nalaganje kart in urejanje vsebine je na nivoju vmesnika izpred 10 let. 278, kateri ima vgrajenig 2gb za karte, je pa sploh cvetka, saj se do nje prebiješ le z precej velikimi mukami, tako da s težavo sploh nadgradiš obstoječo karto, kaj šele da bi nalagal kakšne nove ... čeprav je prostor na voljo.


Odkar so večino tovrstnih funkcij prevzeli pametni telefoni in tablice je dejstvo, da so tovrstnim specialinim napravam šteti dnevi ... o kakih heavy duty lastnostih, pa se nam bo v prihodnosti, večinoma lahko le še kolcalo, ali pa bomo morali pošteno razvezati mošnjiček zanje.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jun 18, 2012 8:51 am

Saj ne, da rabim res nekaj heavy duty, a vsaj podobno naj bo. Prisegam na OZI in me na potovanjih (čeprav mi v "običajnem" življenju navigacija z usmerjanjem na določen naslov kar prav pride) zelo lepo usmerjajo na OZI kalibrirani zemljevidi. Pa sem pred leti za ta namen kupil en mali prenosnik Asus EEE in ga prilepil na armaturo, super, delal je dve in pol rajže, pa je šel u maloro (notri se je dobesedno stalil). Pa sem kupil tablico z nameščenim GPS, dela lepo, a kaj, ko po 8 do 10 urah uporabe zaštrajka (touch screenu se zmeša) in jo je treba za nekaj ur izklopiti, da si, revica, malo odpočije :evil: :evil: :evil:
Imam še Oregona 300, po nekaj letih (pa verjemite mi, res ne mečem mojih dragih igrač po tleh ali kaj podobnega) je začel delati po svoje, kompas ne dela, nosilec se je razletel :evil: :evil: :evil: :evil:
Pa gledam mojega kapota Borisa zadnjič v Romuniji: 276-ka mu laufa in laufa in laufa in laufa ..... Zato sem odprl to temo.
Sem že sam gledal ta 620 - velik ekran, OZI-ja v bistvu ne bi rabil več in še kaj, nenazadnje tudi cena ni tako grozotna v primerjavi z vsem, kar sem že stran zmetal - jaaa, a bo delal? Cel dan, vsaj 18 ur na armaturi, soncu, rukanju, vsaj 3 tedne vsak dan ... a bo??? Ima kdo kakšne izkušnje??
In na kaj ti je namignil tvoj frend med vrsticami??
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jun 18, 2012 8:55 am

Ja še to: in kaj ima Stanovnik na motorju??? Magellana v Garminovi škatli? Panasonicov Toughbook?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » Po Jun 18, 2012 11:06 am

jaz imam garmin 2450 in zraven mali kompjuter acer na nosilcu, filtri malo dodelani, vsake toliko ga s kompresorjem spiham pa deluje (do sedaj naredil Iran in fajn zaprašeno Tunizijo), baterijo sem mu menjal- dal močnejšo. Ko bo crknil, podaljšam naročnino na Siolu in vzamem ven (ko bo kaka akcija) zopet en mali kompjuter :wink: , zakaj bi kompliciral.
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jun 18, 2012 8:55 pm

Kompliciral :shock: :shock:
Poenostavil bi rad, poenostavil!
Samo en nosilec na šipi in samo ena stvar, ki jo lahko v vsakem kraju (saj vem, da so povsod sami poštenjaki, nikjer nič ne kradejo, še najmanj v Iranu) v žep vtaknem in s seboj vzamem. To si želim. Ne pa da najprej ustavim, pol ure vse pospravljam in potem v naslednji ulici parkplac iščem. :bruha:
Tudi to mi že hodi po glavi, da bi vso k.. mašinerijo doma pustil in lepo samo s papirnatim zemljevidom po svetu hodil. Tako kot včasih. Koga pa še zanimajo moji tracki in waypointi?? Jaz se v te dežele tako ne bom vračal. Jih je še preveč drugih za obdelati.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

jjernej
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 12:40 pm

Re: GPS: Garmin 276C je šel v pokoj ... in sedaj?

OdgovorNapisal/-a jjernej » Ne Jun 24, 2012 10:29 am

miran napisal/-a:Kateri izdelek je (po uporabnosti, trpežnosti in namenu) naslednik ukinjenega 276? Zakaj so ga sploh ukinili?
Hvala za odgovore in debato!
Miran


Jaz uporabljam Garmin 60CSx, je pa bolj pocasne sorte ampak drzi baterija po en teden. IPX7 standard. Nazadnje je mulcu padel iz avtomobila pri kaksnih 50-60kmh na asfalt in razen prask mu ni hudega. Ohisje nic poceno, nic ne skripa, dela itak normalno.

jjernej
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 12:40 pm

OdgovorNapisal/-a jjernej » Pe Jun 29, 2012 6:32 pm

Sej je ze v redu. Hvala jjernej za mnenje... :roll:

calypso
Prispevkov: 5
Pridružen: Po Dec 28, 2009 10:22 pm

OdgovorNapisal/-a calypso » So Maj 04, 2013 9:39 am

Garmin Montana 600/650

Univerzalno uporaben in robusten. Zaslon diagonala 10,2. Zaslon omogoča postavitev ležeče in pokončno – pokončno je naprava bolj uporabna v rokah, ležeče pa v avtomobilu, motoju, barki. Nosilci so prilagojeni vozilu in uporabi – tako je nosilec za na motor izjemno robusten, nosilec za v avtomobil pa ima vgrajen zvočnik, ki omogoča glasovno usmerjanje. Kompas, barometer (vreme!!), višinomer, sd reža,...in še in še.

http://www.garmin.si/view_product.php?p ... &cat_id=73

Cena je malo hard ma me mika. Čakam, da crkne dinozaver (e-trex legend, 8MB) pa noče. 10 let je bil intenzivno na morju plus Maroko (kombi), 2x Tunizija (motor),... Zdaj ga goni mulc na crossu, da vidi koliko gre na uro.
Če bi verjel, da Montana toliko zdrži bi se lažje odločil...

Je že kakšen lastnik z iskušnjami?


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov