POTOK IN ALKOHOL

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

POTOK IN ALKOHOL

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » Pe Nov 30, 2012 2:55 pm

danes 30 novembra ob 2 zjutraj sem se z prijateljema peljal domov iz gostilne, kjer smo seveda pili kajti kake 2 urice prej smo iz močvirja rešili mojega mitsubishi pajerota. Skratka peljemo se domov rahlo pod vplivom alkohola po polju ki ga ločuje potok. Ta potok ima strugo kake 3 metre nižji od polja ki je dokaj ravno. Čez ta potok je betonski most da lahko kmetje pridejo čez in do svojih njiv. Vendar je na desno stran mostu tik ob mostu lepo speljana pot čez potok in seveda nazaj na glavno pot! Ta potok je drugače dokaj miren in brez težav prideš skozenj! Vendar je včeraj ob obilici dežja njegov pretok bil močno povišan! in mi se pripeljemo v potok kjer nas je v trenutku močan tok potoka z bokom vrgel ob betonski most kjer gre glavni pretok vode čez! in tako smo zamašili luknjo skozi katero gre voda naprej seveda pajero ni mogel iti ne naprej ne nazaj ker se je naslonil in tok ga je preveč tiščal ob betonski most. V sekundi je potok zaradi zamašitve zelo narastel zato je voda začela pritekati noter! prijatelja sta čez šipe poskakala na streho in stopila na most! jaz sem hitro še rešil nekaj stvari iz avtomobila in tudi sam splezal ven. Voda je v trenutku ko sem splezal ven že začela pritekati noter skozi šipe ki so bile odprte! Tako je bil avto v minuti do polovice prve šipe v vodi! Nekaj vode je seveda šlo pod podvozjem naprej pod most in po potoku, ampak je bilo več pritoka kot odtoka zato je nastal velik jez in voda je tekla že čez most! Eden od prijateljev ki sta bila z mano je odšel domov po traktor kak kilometer stran kjer živi vendar je sila vode avto preveč tiščala ob most! zato se prišel znanec z drugim traktorjem in vitlo. Največja težava je bila seveda iti v ledeno mrzlo in deročo vodo navezat avto! Seveda sem zbral pogum in šel v to hudourniško blatno vodo in navezal avto. ko smo ga potegnili ven seveda z kar nekaj težavami sem avto privlekel prijatelju ki je bil z mano domov kjer me sedaj čaka en velik projekt da avto rešim!Na avtu seveda ni nič poškodovan je le levi blatnik bok ter levi smernik! bolj me skrbi kaj je z motorjem ter inštalacijo! slike mojega včerajšnega podviga še sledijo. upam da jih bom znal naložiti.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Nov 30, 2012 3:08 pm

Če si zbral pogum, da si se - citiram - "rahlo pod vplivom alkohola " - konec citata - vsedel za volan, potem tvojega poguma za odpravo v ledeno mrzlo in deročo blatno hudourniško vodo niti ni treba preveč poudarjati. Buh te je štrafal, duša ferderbana!
Če je bil motor ugasnjen, ko ga je zalila voda, prav velike škode ne bo. Hudourniški potoki ponavadi niso iz morske vode, torej avto ni slan.
Lepo ga posuši, za vsak slučaj zamenjaj olje in pred prvim verglanjem odpri vse cilindre (če je bencinar poberi ven svečke, če je dizel, odstrani ali popusti injektorje). Da vrže ven vodo, če je slučajno kje noter prišla.
Pa zračni filter je verjetno moker -> zanič.
In to bo to.
Pa en polivinil na sedež, da se ne boš v tazadnjo prehladil na mokrem sedežu.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Pe Nov 30, 2012 7:26 pm

Se pridružujem Miranovemu mnenju. Dodal bi še, da si pred vožnjo privošči šnopček, ali dva, tri, štiri, ...da se ne prehladiš zaradi vlege v avtu.

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Nov 30, 2012 7:40 pm

Brez zamere, ampak z tem se jst nebi hvalil...me veseli, da ste se vsi rešili celi in da ste znali vsaj "trezno" rešiti situacijo.
Tudi glede slik, če jih boš že objavil, daj vsaj take, ki ti morebiti ne bojo v škodo...nikoli ne veš kdo vse bere forum.
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Nov 30, 2012 9:30 pm

Treba se je lotit čimprej.
Bolj enostavno kot šobe je ven vzeti grelne svečke.

Če je na šibki olja preveč, bi ga jaz takoj ven spustil, ke je spodaj voda, in nalil noter eno poceni olje.

Potem če je turbodizel je treba spraznit in oprat še interkuler, pa cevi pri turbini razdret ker je v turbini tudi voda.

potem pa zaverglat, da zmeče vn vodo iz cilindrov.
Potem sestavit in zalaufat, malo pustit laufat in menjat olje.

Eno Xantio TD smo tako rešili.
Naprej pa je smiselno menjat olje v diferencialih, menjalniku, preverit zavorno olje, olje servo volana itd.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » So Dec 01, 2012 2:25 am

MOJ MITSUBISHI 2500 TD JE ŽE ZALAVFAU! IMEL SEM OGROMNO SREČO DA SEM AVTO TAKOJ KO SEM VIDEU DA NI VEČ REŠITVE TAKOJ UGASNIL TAKO DA NI VODE POTEGNILO V MAŠINO! SEVEDA SMO RAZDRLI CEVI OKOLI INTERKULERJA, FILTRA TURBINE POČISTILI IN POČAKAČI DA JE ZMETALO KAK DECI VODE VEN! ZAMENJALI SMO OLJE IN AVTO VŽGALI! MED MAŠINSKEM OLJEM NI BOLO NIČ ALI ČISTO MALO VODE! PRED TEM SEM AVTOMOBIL TEMELJITO OPRAL Z VISOKOTLAČNIM ČISTILCEM SAJ JE BILO VSEPOVSOD POLNO LISTJA VEJ IN UMAZANIJE! OPRAL SEM GA TUDI ODZNOTRAJ! SPIHAL SEM GA Z KOMPRESORJEM SEDAJ PA RAZMIŠLJAM DA BI AVTO PELJAU K LIČARJU IN V PEČ DA BI SE HITREJE POSUŠIL SAJ NEMORAM BREZ TERENCA SAJ ODZUNAJ PADA SNEG! SLIKE SO PA ZELO MALO VIDLJIVE TAKO DA JIH NAJVRJETNEJE NEBOM OBJAVIL.

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » So Dec 01, 2012 10:15 am

Me veseli da ti je uspelo reštii zadevo. Piši z malimi črkami, velike tiskane se smatrajo kot vpitje. ;)

... se strinjam z ostalimi, da se po netu ni ravno fajn hvaliti z "alkoholnimi podvigi", sploh v povezavi z vožnjo, čeprav smo vsi krvavi pod kožo. 8)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Dec 01, 2012 10:17 am

No vidiš, če rabiš kakšen dodaten zaslužek, lahko odpreš globinsko pranje vozil :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » So Dec 01, 2012 11:31 am

miran napisal/-a:No vidiš, če rabiš kakšen dodaten zaslužek, lahko odpreš globinsko pranje vozil :wink:
Miran



:lol: :lol: :lol:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Dec 01, 2012 12:37 pm

Simon, nkar ne poslušaj Mirana.............ena sama foušija ga je.
Ni ga lepšga kot potapljanje s kakšnim pirom preveč v riti. Sploh pa novembra.
Tega Miran pač ne more, pa tudi sme ne :zena_z_valjarjem:
Slika

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » So Dec 01, 2012 1:03 pm

AŁIEN napisal/-a:Simon, nkar ne poslušaj Mirana.............ena sama foušija ga je.
Ni ga lepšga kot potapljanje s kakšnim pirom preveč v riti. Sploh pa novembra.
Tega Miran pač ne more, pa tudi sme ne :zena_z_valjarjem:
Slika


:lol: :lol: :lol:

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » So Dec 01, 2012 4:46 pm

Hahahahaha ja ste pa modeli. Res nimas lepsega kot potovati po brezpotju z kaksno pivico prevec v riti. Hehe :si_pa_privoscim_pivo:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

Re: POTOK IN ALKOHOL

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Dec 01, 2012 5:22 pm

Drži, če ne ni žurke
http://www.youtube.com/watch?v=8grzRgQ_AWY

NOMIS ČILVAP napisal/-a: peljemo se domov rahlo pod vplivom alkohola po polju .


https://www.youtube.com/watch?v=bGWplHVdCCA

Uporabniški avatar
NOMIS ČILVAP
Prispevkov: 257
Pridružen: Pe Nov 23, 2012 10:30 am
Kraj: DOLENSKA

OdgovorNapisal/-a NOMIS ČILVAP » So Dec 01, 2012 5:51 pm

Danes sem v avto nalil čisto novo olje zamenjal oljni filter ter zračni filter tako da motor čisto normalno in še lepše teče kot pred tem :D Še enkrat sem izpihal celo mašino interkuler in iz luči izlil vodo. Avto sem pustil laufati da se je dodobra segrel in v kabinski prostor namestil grelec (kaolifer) da izsuši vlago! sedeži so se že dan prej začeli sušiti v kurilnici ob centralni peči tako da računam da bo jutri avto že občutil prvi sneg. :twisted: Vse kar se je uničilo od inštalacije je da je crknila digitalna urica na armatura druge lući svetijo čisto normalno kod da ni bil v vodi! neke motnje ima le servo pumpa ki nekaj melje vsake toliko časa! :amen:

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » So Dec 01, 2012 8:46 pm

tuduki napisal/-a:Hahahahaha ja ste pa modeli. Res nimas lepsega kot potovati po brezpotju z kaksno pivico prevec v riti. Hehe :si_pa_privoscim_pivo:

Pri nas se brez zaloge alkohola sploh ne spravimo na brezpotja-nikoli ne veš:lahko kje zakuha :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

Re: POTOK IN ALKOHOL

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » So Dec 01, 2012 9:51 pm

AŁIEN napisal/-a:Drži, če ne ni žurke
http://www.youtube.com/watch?v=8grzRgQ_AWY



To se je dogajal ko je pajero zalavfu :twisted: :krohota_se:
nikoli ne reci nikoli

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Dec 02, 2012 7:20 am

Z kaloriferjem v avtu pa kr previdno. Poznam modela, ki je na tak način zažgal avto..... :)

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Dec 04, 2012 12:00 pm

robinzon napisal/-a:Z kaloriferjem v avtu pa kr previdno. Poznam modela, ki je na tak način zažgal avto..... :)
Pred časom je šel nekje v SLO en A6 na ta način k vragu, zraven tega pa so še morali evakuirati blok z 20 stanovanji, ker se je to dogajalo v kletni garaži. ;)
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Dec 04, 2012 12:35 pm

Škofja loka, nedolgo nazaj.

Uporabniški avatar
moonshiner
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 9:01 pm
Kraj: POHORJE

Re: POTOK IN ALKOHOL

OdgovorNapisal/-a moonshiner » To Dec 11, 2012 9:18 pm

AŁIEN napisal/-a:Drži, če ne ni žurke
http://www.youtube.com/watch?v=8grzRgQ_AWY

NOMIS ČILVAP napisal/-a: peljemo se domov rahlo pod vplivom alkohola po polju .


https://www.youtube.com/watch?v=bGWplHVdCCA


Sem gledal, od kje so mi ti mandeljci znani.. jap.. pri meni so kupli kacjo slino.. :twisted:
Diabolus fecit, ut id facerem! :twisted:


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov