Kako odstraniti rjo iz kromiranih platišč?

Vse v zvezi z offroadom
dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

Kako odstraniti rjo iz kromiranih platišč?

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » Pe Dec 28, 2012 9:24 pm

Dober dan. Kupil sem kromirana platišča mangels za samuraja pa so rahlo rjasta, sedaj pa me zanima ali je rja površinska in jo je možno odstraniti in s čim lahko to storim.
Lp Dejan

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Pe Dec 28, 2012 10:30 pm

Je krom lakiran oz je dejansko krom?Da ni poliran aluminij z lakom....
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,
GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Pe Dec 28, 2012 11:31 pm

Aluminij še nisem videl da bi bil rjav :shock:

Slika bi povedala kakšna rja je .......

Priporočam wd in fin šmirgl okol 1000 ... je pa to začasna rešitev... :wink:

Pa pohiti da boš še letos konec......hehe

lp
nikoli ne reci nikoli

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » So Dec 29, 2012 7:45 am

Polirna pasta pa nastavki za poliranje kroma za na fleksarco in seveda veliko potrpljenja.......al pa tkole.... http://www.youtube.com/watch?v=Vz2g-yGyIOc ..... moram priznat, da še nisem poskusil, me pa zanima, če deluje....
Slika

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Dec 29, 2012 8:51 am

Rjasta krom feltna je samo posledica poškodbe kroma, na tistem mestu pač udari rja ven, saj tam jeklo ni zaščiteno...ene podobne feltne sem jaz kupil od Marolta pred leti, pa sem samo s cunjo močno podrgnil in je bilo rešeno...kot je že nekdo pred mano napisal, si lahko pomagaš z WDjem, vendar bosta obe rešitvi samo začasni, saj bo rja spet začela na izpostavljenih mestih tolčt ven...trajna rešitev(€€€) je namakanje v neki mešanici solne kisline al nekej takega in kromiranje na novo...to pa opravlja "Galvanika" tam nekje za Domžalami, verjetno pa niso edini ;)

Lp

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » So Dec 29, 2012 9:10 am

ferrarist napisal/-a:Rjasta krom feltna je samo posledica poškodbe kroma, na tistem mestu pač udari rja ven, saj tam jeklo ni zaščiteno...ene podobne feltne sem jaz kupil od Marolta pred leti, pa sem samo s cunjo močno podrgnil in je bilo rešeno...kot je že nekdo pred mano napisal, si lahko pomagaš z WDjem, vendar bosta obe rešitvi samo začasni, saj bo rja spet začela na izpostavljenih mestih tolčt ven...trajna rešitev(€€€) je namakanje v neki mešanici solne kisline al nekej takega in kromiranje na novo...to pa opravlja "Galvanika" tam nekje za Domžalami, verjetno pa niso edini ;)

Lp



radomlje- homec http://www.galma.si/
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

g

OdgovorNapisal/-a duce » So Dec 29, 2012 9:11 am

podjetje Galma Radomlje dela take zadeve najceneje. Lp

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Dec 29, 2012 12:58 pm

Mogoče veš ceno enega platišča? pod 100eur najbrž ne prideš skozi...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » So Dec 29, 2012 2:28 pm

Matjazzz napisal/-a:Priporočam wd in fin šmirgl okol 1000 ... je pa to začasna rešitev... :wink:
lp


Šmirgl pa naj bo še tolk fin bo samo naredil mikroskopske praske in ko bo to "zacvetelo" bo še slabše. Če nisi prav mahnjen na krom, pobarvaj vse skupaj z barvo npr črno in bo rešeno za več časa. Fajn pa bi blo res prej odstranit trenutni nanos kroma in tudi začetke rjavenja.
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Dec 29, 2012 3:17 pm

Kromiranje platišč stane več kot nova platišča!
Mangels se rade luščijo. Če so odpadli kosi kroma potem ni pomoči, če so samo pikaste se dajo zrihtat, da so kot nove. Vzami purol pasto in jih spoliraj z mehko krpo. Nikar pa ne uporabljaj brusnega papirja!! Lahko pa uporabljaš vse pene za pipe in podobno, vendar ni boljšega kot purol.
V vsakem primeru pa je potrebno terapijo s Purolom občasno ponoviti. Bolj slabo je stanje, bolj pogosto je treba polirat. Zdaj te mal matra, ker si jih šele nabavil, s časom bo popustilo in ti bo vseeno. Boš spucal samo takrat, ko boš šel babe jagat.


Pred terapijo in po terapiji s purolom
SlikaSlika

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » So Dec 29, 2012 5:26 pm

Kje pa je možno kupit purol pasto?

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » So Dec 29, 2012 5:31 pm


Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » So Dec 29, 2012 5:49 pm

TRCO1 napisal/-a:
ferrarist napisal/-a:Rjasta krom feltna je samo posledica poškodbe kroma, na tistem mestu pač udari rja ven, saj tam jeklo ni zaščiteno...ene podobne feltne sem jaz kupil od Marolta pred leti, pa sem samo s cunjo močno podrgnil in je bilo rešeno...kot je že nekdo pred mano napisal, si lahko pomagaš z WDjem, vendar bosta obe rešitvi samo začasni, saj bo rja spet začela na izpostavljenih mestih tolčt ven...trajna rešitev(€€€) je namakanje v neki mešanici solne kisline al nekej takega in kromiranje na novo...to pa opravlja "Galvanika" tam nekje za Domžalami, verjetno pa niso edini ;)

Lp



radomlje- homec http://www.galma.si/


Ja, ja, to je to...sem pred nekaj leti eni stranki nesu ene inox kugle kromirat gor :)

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Dec 29, 2012 6:46 pm

Purol odlično polira tudi inox ter aluminij :wink:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » Ne Dec 30, 2012 9:22 am

preden greš in zmečeš tromestno številko € na takšne in drugačne paste/popravila probaj srečo z kokakolo...kupi en sixpack 1,5 l orginal cole nalij v kakšen sodček oz kej podobnega toliko da bo pokrilo celotno platišče in pusti da se "moči" kakšen dan/dva...če niso poškodbe pregloboke boš nad rezultatom presenečen :shock:

jaz sem tako zrihtal krom dele na svojem mopedu 8)
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Ne Dec 30, 2012 11:00 am

100g paste stane manj kot 3 eure, jo ima pa za 100 platišč....nevem, če se ravno splača kokakolo stran zlivat...bolje da se jo spije(tisti ki jo pač pijete) :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

OdgovorNapisal/-a motorka » Ne Dec 30, 2012 2:50 pm

upsy daisy :oops: nisem si mislil da je ta pasta tako poceni...se pardoniram...je pa treba pri kokakoli manj migat, tudi to je nekaj :lol:
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Dec 31, 2012 2:14 am

Nič hudega, pravkar si namreč izumil perpetuum mobile na cocacolo.........nima veze, če je cola dražja od domačega proizvoda Purola.
Brez Muje se še čevelj ne obuje. Mujooooooooooooo pridi spolirat feltne.............
Važno je, da je uvoženo, pa ni važno koliko stane in če deluje ali ne.
Če je ameriški Muyo pa sploh. Muyo zakon! Muyo se poščije na feltne pa se svetijo k šus. Ker Muyo ščije cocacolo.

koren5321
Prispevkov: 139
Pridružen: Ne Feb 24, 2013 6:32 pm

l.p

OdgovorNapisal/-a koren5321 » Če Feb 28, 2013 6:59 pm

za od stranit rjo uzami brus papir 2000 in z vedejom pošprici pa podrsaj proč al pa z krtačo jekleno na rahlo ko to nrdiš magar pošprici z lakom da bo zaščiteno. čene ko boš šou u prvo blato al vodo bojo yačele spet cvetet pa l.p


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov