vračanje kupnine vozila!!!

Vse v zvezi z offroadom
tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

vračanje kupnine vozila!!!

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Jan 14, 2013 6:44 pm

Fantje ima kdo izkušne glede tega. Namreč prodal sem đipa letnik 96. Kupca sem seznanil da ima avto par napak in sicer da mora menjati tesnilo pokrova ventilov, in v bodoče obnovitit šasijo. Po 32dnevih od nakupa me kliče da je ugotovil pri menjavi pnevmatik da je šasija gnila za katero pravi da sem mu zamolčal kar pa definitivno ni res. Avta praktično ni nič pregledal ne kupec kakor tudi ne njegov oče ki je bil z njim. Torej sedaj pravi njegova odvetnica od katere sem dobil pismo da mu moram JAZ popraviti šasijo, oziroma vrniti kupnino vozila :a_se_ti_je_odpeljalo: Lepo prosim za kakšen nasvet kaj in kako. Je pa od podpisa pogodbe kakršno bom pokazal tudi v linku do prvega klica glede reklamacije minilo 32 dni. Malo me samo bega saj na pogodbi nikjer ne piše in nisva napisala VIDENO-KUPLJENO. :oops:
:vdam_se:
Pogodba je popolnoma ista bila sklenjena razen namesto SIT so bili napisani EUR.
http://alea.dzs.si/obrazci/images/4782a ... 977e0e.gif
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Po Jan 14, 2013 6:47 pm

Nima kej srat.nisi ti kriv da je sasija znotraj zgnila....
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,
GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Jan 14, 2013 6:54 pm

itaq da nisem jaz kriv. Fora je to da tip neki ustrahuje pa odvetnica napisala da če se z njim ne dogovoriva glede popravila ali vrnitve kupnine da me bo šel tožit zaradi goljufije in neupravičenega obogatenja. Kakor tudi da smatra da sem ga po domače povedano nategnil čeprav sem mu vse jasno povedal kaj in kako je z vozilom.:roll:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 14, 2013 7:13 pm

http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp? ... vilka=4826

Poglej zakon o obligacijskih razmerjih od člena 458 naprej.
Stvarna napaka je torej npr, če zatrjuješ, da je avto brezhiben, da je generalno obnovljen in podobno, kar v tvojem primeru verjetno ni bilo.
Če je gnil je to posledica obrabe, ker je to rabljeno vozilo. Če je nov avto gnil pa je to stvarna napaka, ker mora bit nov avto pač nov in brezhiben.
Poleg tega, če gnilobe nisi skril in je bila vidna, ne gre za prikrito napako in si lahko gospa odvetnica z grozilnimi pismi obriše rit.
Lahko pa tudi ti častiš kakemu dobremu advokatu 100 eur, pa napiše pritožbo. Potem se drugače pogovarjajo.

Riot88
Prispevkov: 181
Pridružen: To Feb 21, 2012 5:24 pm
Kraj: Lj

OdgovorNapisal/-a Riot88 » Po Jan 14, 2013 7:18 pm

Ce ti grozi ga prijavi.Ce ne pomaga pa par kolegov pa sej ves...... :twisted:
Maknite ruke s mog volana,maknite dupe sa mog sica,ja putujem bez GPSa,

GPSa sa nebesa......:veselo_za_volanom:

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Jan 14, 2013 7:23 pm

On avta sploh ni pogledal - čisto niččč, samo hitel je. Imam pa odvetnika v Grosuplju - ovd. družba Čeferin,.. kateri sem že dal 250€, da je odgovorila njegovi odvetnici, on pa še kar vztraja in zatrjuje, da mu nisem povedal in da me bo šel tožit, če mu jaz ne popravim šasije oz, da mu vrnem kupnino. :ne_ne_ne: :bruha:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Po Jan 14, 2013 8:53 pm

Vidva se drkata, odvetniki pa služijo. Še parkrat, pa bo več kot je avto vreden.


Če že hoče vrni kupnino, odštej 30 eur najemnine na dan, pa je.


V poduk drugim, vse take stvari, pa naj še tako smešno zgleda, se pišejo v pogodbo.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

cero
Prispevkov: 447
Pridružen: Sr Nov 18, 2009 10:03 am
Kraj: maribor

OdgovorNapisal/-a cero » Po Jan 14, 2013 8:58 pm

Jase sem meu en taki problem pred sedmimi leti pa sem avto vzeu nazaj , odvzeu sem si nekaj denarja za oporabo od te pa ne prodajam vec nic na hitro.
Na vsako pogodbo pa napisem da je kupec bil z napakami vozila seznanjen in da poznejsi reklamacij ne upostevam
foter mesar ,mati pek kaj pride vun ??
vun pridem jas :) :)

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » Po Jan 14, 2013 8:59 pm

Ima Grega prav.Glede na to,da zadevo nista napisala v prodajno pogodbo in verjetno nimaš niti priče,ki bi to potrdila on je pa imel zraven očeta boš potegnil kratko in ti bojo še nabili dodatne stroške glede obravnav.Jeba je to,žal :cry: .

LP,
Boris

zsoru
Prispevkov: 66
Pridružen: Sr Mar 11, 2009 7:14 am
Kraj: Laško - okolica

OdgovorNapisal/-a zsoru » Po Jan 14, 2013 9:38 pm

Če sam za napako nisi vedel in ni vidna s "prostim očesom", se nimaš kaj bati.

Nisi strokovnjak, za vozila, si laik. Druga stvar bi bila, če bi sam napako ugotovil, jo "zamaskiral" in tak avto prodal. Kakšna pa je bila cena, glede na ostala vozila (isti letnik, model, oprema)?

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Jan 14, 2013 9:41 pm

" 461 člen
(1) Kupec je dolžan prejeto stvar na običajen način pregledati ali jo dati v pregled, brž ko je to po normalnem teku stvari mogoče, in o očitnih napakah obvestiti prodajalca v osmih dneh, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma, sicer izgubi pravico, ki mu gre iz tega naslova."
Je šasija gnila na takem mestu da se je to ugotovilo šele ob odstranitvi kolesa? Če temu ni tako, je kupec zamudil, avto bi moral dat pregledat ob prvi priložnosti. To pa verjetno ni po 32 dneh?

"462 člen
(1) Če se potem, ko je kupec prevzel stvar, pokaže, da ima stvar kakšno napako, ki je z običajnim pregledom pri prevzemu ni bilo mogoče opaziti (skrita napaka), mora kupec obvestiti o njej prodajalca v osmih dneh, šteto od dneva, ko je napako opazil, pri gospodarskih pogodbah pa nemudoma; sicer izgubi to pravico."
Spet, koliko je napaka skrita? Če se gnilobo vidi ko se malce skloniš pod avto to zagotovo ni skrita napaka. Če je gniloba skrita za kako plastiko, ja pa mal jeba.
Poleg tega zahtevaj od kupca račun za menjavo gum. Zaradi datuma! Če te je res obvestil v 8 dneh od odkritja napake. Lahko mu tudi omeniš da npr mama dela na davčni in naj nikar ne išče računa naknadno. Če računa nima, bo težko dokazal kdaj je začel tečt 8 dnevni rok......

Res je dobro imeti ob prodaji kako pričo ki ni ravno tvoja žlahta. In pa NIKOLI, res NIKOLI ne ZATRJUJ, da je avto brezhiben in da vse dela kot mora. Vedno moraš rečt, da je avto pač rabljen in je tak kot je.
Če zatrdiš da je avto brezhiben, daš na tak način nekakšno ustno garancijo, da je vse ok z njim. Če boš rekel da je motor brezhiben in bo čez en teden črn okoli pokrova ventilov si prikril stvarno napako. Če pa rečeš da je avto rabljen in je tak kot je, jebi ga, olje pač spušča, pri tebi ni kaj se pa potem dogaja z rabljenim avtom pa ni tvoj problem.
Ne se kr tako dat. Pa svetujem ti cenejšega odvetnika če sam ne znaš!

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » Po Jan 14, 2013 10:07 pm

gregor napisal/-a:Vidva se drkata, odvetniki pa služijo. Še parkrat, pa bo več kot je avto vreden.


Če že hoče vrni kupnino, odštej 30 eur najemnine na dan, pa je.


V poduk drugim, vse take stvari, pa naj še tako smešno zgleda, se pišejo v pogodbo.


Tako se to dela, če bo hotel e nazaj mu obračunaš uporabo po cenike ki je za to kategorijo določen..in 32dni najemnine ni malo..
nissan tractor 3.3sdt

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » To Jan 15, 2013 10:32 am

zsoru napisal/-a:Če sam za napako nisi vedel in ni vidna s "prostim očesom", se nimaš kaj bati.

Nisi strokovnjak, za vozila, si laik. Druga stvar bi bila, če bi sam napako ugotovil, jo "zamaskiral" in tak avto prodal. Kakšna pa je bila cena, glede na ostala vozila (isti letnik, model, oprema)?


cena glede ostalih je bila cca 500-1000e cenejša. Ampak za napako sem jaz vedel nisem je zamaskiral. Sem ga tudi seznanil kako jo odpraviti in podobno tko da :res_ne_vem:

robinzon res je da vsi vemo kje pri pajotu šasije gnije. Skor se ne rabiš pripogniti da vidiš.
Glede računa mi je tudi odvetnica rekla da bi ga potipala kaj in kako ker vrjetn ga nima.Kakor je tudi rekla da njegova priča kot je v tem primeru oče je itak PRISTRANSKA PRIČA saj nobeden oče nebo nikoli govoril ali se strinjal drugače kot njegov fantiček!!!

Pa tud reku sem jima citiram "lej avto naj nov. Je tak ku je" mogoče pa ni zastopiu Ribniške šprahe :roll:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

strojnik555
Prispevkov: 9
Pridružen: Po Sep 10, 2012 9:42 pm

OdgovorNapisal/-a strojnik555 » So Jan 19, 2013 6:54 pm

Ko si ga dal ti od sebe še ni bil gnil. Boh ve kaj je on delal z njim da je zgnil v 32 dneh 8)

Gorenski
Prispevkov: 60
Pridružen: Ne Jan 20, 2013 8:39 am
Kraj: Zreče

OdgovorNapisal/-a Gorenski » Ne Jan 20, 2013 10:21 am

Če bo enkrat na sodišču boš ti potegnil takratko...govorim iz lastnih izkušenj...
Sem prodal avto, odlično ohranjen, čez 52dni, me pa kliče kupec da je ugotovil da je bil zadnji bok barvan ter da zahteva kupnino nazaj. seveda sem takoj bil 100% da mi nič ne more, ker je pač že tolko minilo od nakupa, lahko bi že vmes on avto karamboliral in ga barval...zadeva je šla na sodišče in razsodba je bila njemu v prid...k sreči mi takrat ni naredil zavarovanja ko je avto kupu, tako da je koristil mojega in sem šel v protitpžbo, tako da sem na koncu plačal samo 100eur, namreč toliko je bila razlika njegove tožbe in moje protitožbe....
Tako da se ti vedno bolj splača vzet avto nazaj in se boš rešil sodišč in še njihovih stroškov. lp

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

problem

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Ne Jan 20, 2013 10:00 pm

jaz sem imel tudi tako izkušnjo, to so prevaranti prvega razreda, s takim človekom nimaš samo ti probleme, jih ima vsak ki ima kaj veze z njim, problematičen človek. Običajno tak niti ti noče vrnit avta, češ da je jmel do sedaj še stroške, on te bi pač rad izkoristil. V mojem primeru so se težave pojavile že prvi teden, pa mi ni hotel vrnit avta oziroma mu bi moral plačati več kot mi je dal, saj sem bil pri pogodbi nepazliv in je on napisal 100€ več, sepravi je že takrat vedel da me bo drkal v glavo. No vglavnem sem se na brzino takrat posvetoval s prijateljem odvetnikom, ki je rekel, da se za tako star avto (7let) lahko pričakuje napake in da bi od težko dobil sodbo. Sploh pa to traja pri nas kakšnih 2-5 let, tako da moraš biti prav bedak da se s tem vkvarjaš za tako majhno vsoto Recimo v tvojem primeru, bi kupec zapravil kakih 300-400€ da mu popravijo gnilobo, če te pa toži in izgubi, sem pozabil točne številke ma recimo sodna taksa, odvetnik,...1000€ nevem če se mu glih splača reskirat. Osebno mislim da ima malo možnosti da zmaga, če pride do tega. Kar se odvetnikov tiče ti priporočam da vzameš kakšnega nepoznanega, ki se bol potrudi, temu si pa bolj ime plačal kot kaj druzga.
l.p. erik
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 21, 2013 8:23 am

Najcenejše je pr takih rečeh vrečka in pajser... :lol:
Mater,ja...ne morš verjet kakšna golazen pešta naš košček zemljice...

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » To Jan 22, 2013 7:57 pm

jeep corporation ma veš glede odvetnika sem tko da me je ful razpizdl k sm dobil od njegove odvetnice pošto tko da sem takoj reku ma jebal me pa ne bo in sem izredno zadovoljen glede odgovora iz moje strani in podobno. Ja avto sem mu prodal za 2300e letnik 96 in z vsem je bil seznanjen ampak on misli da bo za to dobil nevem kaj. Mah pa nej gre v tožbo sam mislim da kakor sem se tud mal pogovarjal z prjatli in ljudmi so rekli da bo bolj kriza z njegove strani. Ko pa tožbo izgubi pa DOĐE I MOJIH 5 MINUTA!!! Je pa res ferrarist da bi ga mogu mal čez roke spustit pa bi ga najbolj prizemljiu... :twisted:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

dejan1992
Prispevkov: 214
Pridružen: Po Feb 08, 2010 2:16 pm

OdgovorNapisal/-a dejan1992 » Po Feb 11, 2013 1:32 pm

Tuduki kako ste se potem zmenili glede vračanja kupnine?

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » So Feb 16, 2013 7:46 am

Še nič še. Čakam. Baje da me bo šel tožit. On bi rad zdej da vzemem nazaj avto in vrnem kupnino. Kar pa seveda ne bo dosegel. lp
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » So Feb 16, 2013 4:01 pm

Zanimivo branje. Če bi jaz ,kot švercer nekomu prodal tak avto ,bognedaj forumašu, bi blo oh in sploh, debate o tem ,kako bi moral vrniti denar, vzeti avto nazaj ,kakšne barabe smo preprodajalci itd.
Ker pa je sedaj druga zgodba, ti Tuduki naj povem, da bo na tvojo žalost dosegel vračilo kupnine, vračilo sodnih stroškov + njegovega odvetnika, v kolikor ga pred prodajo nisi zeznalil z tem.
Tak to gre v naši prelepi...

Uporabniški avatar
dolsina
Prispevkov: 409
Pridružen: Sr Jul 01, 2009 8:05 pm
Kraj: V. Lašče

OdgovorNapisal/-a dolsina » So Feb 16, 2013 4:10 pm

@uzitek Ti je v temi lepo napisano, da naj bi bil kupec seznanjem s stanjem vozila.
Once you go black, you can never go back, 'aaight.

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Ne Feb 17, 2013 9:56 am

On je za vse napake bil obveščen. Res da da sem mu povedal ustno in da nisva zapisala na pogodbo. In on to prizna da sem mu rekel za tesnilo pokrova ventilov ter za silen bloke da mora zamenjati samo za obnovitev šasije pa noče reči da je bil istočasno opozorjen oz. obveščen. :roll:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Ne Feb 17, 2013 10:29 am

Torej gre potemtakem samo za tvojo besedo proti njegovi...na podlagi česa pa se potem sodnik odloči kdo ima prav?

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Ne Feb 17, 2013 10:47 am

Ja baje da tako. Nebi vedu na podlagi česa se odloči. On ima pričo kao očeta sam baje je to sam še velik minus zanj saj je oče pristranska priča.
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov