do katerega dne krije zavarovalnica škodo????

Vse v zvezi z offroadom
NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Pe Feb 08, 2013 7:33 am

uzitek napisal/-a:nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !

drugače pa je tebe NN teško razumet...če imaš na polici sklenjeno zav. z 1% odbitne franšize, zakaj jo nisi rabil krit?
Zakaj bi te zdaj vžgali več ? ti lahko vsak mesec razbiješ avto in zav. bo krila popravilo, če ne bo ocenjen totalka, kar pa je seveda lahko hitro.


Najprej je bila počena luč, tam nism nč plaču. zdaj je poškodba malo večja in bom mogu plačat 1% avta. Kaj pa potem pri zavarovanju vozila??? Mi lahko kaj več zaračunajo?

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Pe Feb 08, 2013 11:52 am

uzitek napisal/-a:nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !


Saj vem, da ne, to je bilo samo za boljšo razlago.
TUDI NA FB>>>KLIK

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Pe Feb 08, 2013 11:58 am

Sven napisal/-a:
uzitek napisal/-a:nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !


Saj vem, da ne, to je bilo samo za boljšo razlago.


Stare dele mora servis hraniti nekaj časa preden jih lahko uradno zavrže, če zavarovalnici kaj smrdi pride pogledat, če so bili res zamenjani. Poleg tega lahko tudi zahtevajo dobavnico oz. račun za nabavljene kose. To bi kot agent lahko vedel.
Il potere logora chi non ce l'ha

Uporabniški avatar
miha
Prispevkov: 415
Pridružen: So Nov 08, 2003 3:33 pm
Kraj: Gabrovka GPS N46° 00' ,E15° 00'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miha » Pe Feb 08, 2013 12:57 pm

Zavarovalni pogoji so v okviru pri vseh zavarovalnicah isti, razlike pa so v detaljih. Da pa ne bi kvasil neumnosti ( imam licenco zavarovalnega zastopnika in posrednika ), si poglejte splošne pogoje zavarovalnice, pri katerih boste sklenili zavarovanje......ker nisem tega vedel......lahko vsaka zavarovalnica izpodbije z splošnimi pogoji o zavaroavnju.
Recimo naprimer....prijavite škodo na vozilu čez 14 dni, v pogojih pa piše, da morate prijaviti škodni primer v treh dneh.
Govorim na pamet, tri leta za uveljavljanje škodnega primera, je ob prijavljeni škodi, čas da oddate zahtevek za povračilo škode, mislim, da samo v primeru telesnih poškodb in ne poškodb na vozilu.

LP in čim manj škodnih primerov...
Rekli so da tu ni poti, jaz sem jih videl na tisoče !
Dobri planinski čevlji.

uzitek
Prispevkov: 577
Pridružen: Ne Jan 17, 2010 9:30 pm
Kraj: oplotnica

OdgovorNapisal/-a uzitek » Pe Feb 08, 2013 3:01 pm

def110 napisal/-a:
Sven napisal/-a:
uzitek napisal/-a:nobena zavarovalnica ne bo zahtevala starih- poškodovanih delov ! kam pa si jih naj odnesejo? !


Saj vem, da ne, to je bilo samo za boljšo razlago.


Stare dele mora servis hraniti nekaj časa preden jih lahko uradno zavrže, če zavarovalnici kaj smrdi pride pogledat, če so bili res zamenjani. Poleg tega lahko tudi zahtevajo dobavnico oz. račun za nabavljene kose. To bi kot agent lahko vedel.

zavarovalnica po novem zahteva račun za dele in delo, poškodovanih delov pa nikakor ni treba shranjevat, kajti itak so bili poslikani iz strani cenilca, so pa določeni primeri ,kjer zavarovalnica izplača škodo, potem "lahko" zahteva stare kose po opravljenem delu, ampak le tam ,kjer je padel sum goljufije...tak nekak ,kakor si opisal. Treba pa je pojasnit ,da si po uradni poti tega ne smejo dovolit.

dolci
Prispevkov: 17
Pridružen: So Mar 28, 2009 11:27 am

OdgovorNapisal/-a dolci » Ne Feb 10, 2013 5:02 pm

Stare kose, dodatni ogled že popravljenega vozila in podobno lahko cenilec zahteva ob ogledu škode ali naknadno med popravilom v dogovoru z kleparjem...
Če izplača gotovino potem vse to odpade, ker ko podpišeš sporazum, tudi če kasneje vidiš skrite poškodbe ne pride v poštev nič več. Ker ko si zadevo podpisal si končal in zavarovalnica do tebe nima obveznosti več.

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Feb 11, 2013 9:44 am

1. Avto sem kupil, torej je moj.
2. avto zavarujem-> plačam ustrezno zavarovanje.
3. avto razbijem ali mi ga razbijejo.
4. prijavim škodo.
5. zavarovalnica škodo in popravilo odobri.
5. avto se popravi.
6. kose odnesem domov, ker so moji in ne od zavarovalnice.

Če je kakor koli drugače je to kraja. In zavarovalnica meni nič ne plača, ker sem jaz plačal zavarovanje za "škodne primere".

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Po Feb 11, 2013 2:51 pm

6. kose odnesem domov, ker so moji in ne od zavarovalnice.

Če je kakor koli drugače je to kraja. In zavarovalnica meni nič ne plača, ker sem jaz plačal zavarovanje za "škodne primere".

V OZ ju piše tudi nekaj o prepovedi obogatenja. Ne bom ti pisal ( jaz sem si prebral). v kolikor ti je plačnik ( beri zavarovalnica) škode škodo 100% povrnil je prišlo do nekih ostankov pa čeprav po kilah železa . Ti si dobil nazaj svojih 100% vrednosti tisto kar pa je ostalo in ti nihče ni dovolil vzet pa si ukradel ker je to last plačnika škode.

Če pa si dobil vrnjen popravljen avto si dobil svojih 100% vrednosti pred nastankom škodnega dogodka, tisto kar si pa nesel domov pa je že preko 100ih % ( oz prepoved bogatenja). samo tako je in .

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » To Feb 12, 2013 2:32 pm

moja.malenkost, ker si zavarovalni agent te sprašujem če mi bo zavarovalnic avseeno krila škodo, medtem ko bo avto zavarovan že drugje, ker je pač zavarovanje poteče in bi se prestavu na drugo zavarovalnico. Nesreča se je pa zgodila že pred 14 dnevi in še niso uspel popravit

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » To Feb 12, 2013 6:37 pm

NN napisal/-a:moja.malenkost, ker si zavarovalni agent te sprašujem če mi bo zavarovalnic avseeno krila škodo, medtem ko bo avto zavarovan že drugje, ker je pač zavarovanje poteče in bi se prestavu na drugo zavarovalnico. Nesreča se je pa zgodila že pred 14 dnevi in še niso uspel popravit
Če se je škodni primer zgodil takrat, ko si imel veljavno zavarovanje, je vseeno ali imaš zdaj avo zavarovan pr njih, ali drugje, ali pa celo nezavarovan ali neregistriran...
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » To Feb 12, 2013 6:56 pm

Rafter napisal/-a:
NN napisal/-a:moja.malenkost, ker si zavarovalni agent te sprašujem če mi bo zavarovalnic avseeno krila škodo, medtem ko bo avto zavarovan že drugje, ker je pač zavarovanje poteče in bi se prestavu na drugo zavarovalnico. Nesreča se je pa zgodila že pred 14 dnevi in še niso uspel popravit
Če se je škodni primer zgodil takrat, ko si imel veljavno zavarovanje, je vseeno ali imaš zdaj avo zavarovan pr njih, ali drugje, ali pa celo nezavarovan ali neregistriran...


Saj to je imel napisano že v prvem postu, pa še vedno ni dojel.
Il potere logora chi non ce l'ha

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Feb 12, 2013 7:22 pm

Škodo se prijavi v treh dneh in če si jo prijavil so ti verjetno že na zavarovalnici povedali kako in kaj. Če pa že 14 čakaš da boš prijavil škodo, si verjetno malce zamudil in boš ostal brez vsega.

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Sr Feb 13, 2013 5:34 am

Škoda je bila že prijavlena po 2 dneh od nesreče, mi smo v prejšnjih postih govoili o času, ne pa o tem kje je avto potem zavarovan.

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Feb 13, 2013 6:34 am

Dajmo se v bodoče rajši kaj pametnega menit!

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Feb 13, 2013 10:46 am

moja.malenkost napisal/-a:V OZ ju piše tudi nekaj o prepovedi obogatenja.


Jaz sem imel smolo, sem razbil vozilo in sedaj bom obogatel.

Zato so vse zavarovalnice tako revne....
In kaj potem na zavarovalnici počnete s temi odvzetimi, da ne napišem legalno ukradenimi kosi, ki mi jih nihče ne dovoli vzeti ?!?
Verjetno ste tako prijazni, da jih namesto lastnika nekaj časa nekje hranite, kar stane, potem pa jih po vseh opravljenih študijah za vozniku bolj prijazno zavarovalnico odneste na smeti, kjer jih primerno razvrstite v smetnjake. Kako prijazno...
Verjetno ne!

Bučke....


Škodo NIKOLI ni moč povrniti 100%.

NN
Prispevkov: 90
Pridružen: Ne Jul 31, 2011 2:50 pm
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a NN » Ne Feb 24, 2013 1:56 pm

predvsem vprašanje za tiste, ki ste že uveljavljali kasko. Kdaj potem plačaš ta 1% nabavne vrednosti avta, takoj pri kleparju ali to potem pozneje poračunaš z zavarovalnico?

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Feb 25, 2013 12:34 am

NN napisal/-a:predvsem vprašanje za tiste, ki ste že uveljavljali kasko. Kdaj potem plačaš ta 1% nabavne vrednosti avta, takoj pri kleparju ali to potem pozneje poračunaš z zavarovalnico?
Če se s kleparjem (mehanikom itd.) tako dogovoriš, ti njemu plačaš polno ceno, zavarovalnica ti vrne znesek računa zmanjšan za odbitno franšizo, ko predložiš račune + dogovorjeni rok.

Splošna praksa pri uigranih kleparjih je, da kar oni poračunajo za zavarovalnico (podpišeš mui pooblastilo), a ko je avto končan, moraš pri njemu poravnati razliko v višini odbitne franžize, drugače ti ne da avta.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov