PAJERO 3.2DID let 2007

Vse v zvezi z offroadom
tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

PAJERO 3.2DID let 2007

OdgovorNapisal/-a tuduki » Ne Feb 17, 2013 4:22 pm

Fantje zelo rad bi kakšno informacijo glede omenjenega vozila. 8) Je pa res da je avtomatik. Zanimam me malo kako kej z menjalnikom porabo motorjem pogoni podvozjem in podobnim. Lastnosti vožnje. Malo me mika da bi še osebno vozilo zamenjal za cestno terensko vozilo. :moli: Hvala za info.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6893354&show=1
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Feb 18, 2013 7:10 am

Kaj nima nobeden nič izkušenj? :res_ne_vem:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Po Feb 18, 2013 8:13 am

Za ta denar zihr kaj boljšega lahko dobiš. Saj ne da bi bil slab tale pajero, ampak cena je pa zelo pretirana za 6 let star avto.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=5701865&show=1
Tale je recimo ene 5 jurjev cenejši, pa je terenec, ne pa šminka.

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Po Feb 18, 2013 8:13 am

kdo pa naj bi imel izkušnje,vozilo je drago pa niti senca starega pajera II deli dragi vzdrževanje prav tako. Kolega ga ima par let pa ga prav nič ne pohvali. Aja pa še nekaj je že parkrat mojih 100 vleklo njegovih 170 konjičev iz blata ali snega. Pajero II ki ga imaš je zakon samo mora biti vse poštimano. Za ogromno manj dinarčkov grozno več muzike. Zdaj pa je na tebi ! Aja je pa kvaliteten sound system v njemu v 3.2 mislim. :D

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

pajero

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » Po Feb 18, 2013 10:35 am

lep avto in eleganten za vozit, proti patrolu. sicer sem vozil prejšni model, vendar verjetno ta ni slabši ampak boljši
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Po Feb 18, 2013 3:55 pm

Fantje ste me narobe zastopli. duce jst bi seveda še naprej imel Pajera2. Audi A3 bi zamenjal zanj. Sem bil danes na porscheju. Porazno. Avto znotraj po stropu poln pasjih dlak po naslonjalih zadnjih sedežev kar blato stoji k je cucina vrjetn gor s tacami drkala.... okrog in okrog kar fejst spraskan tko da :ne_ne_ne: Če bi bil mal lepši bi ga z veseljem zamenjal saj sva bila z ceno dost solidno skupaj čeprav so bile tudi obljube da bi ga kompletnega spolirali in globinsko očistili. Sam sej veste ko enkrat dobiš prvi tko slab vtis te vseeno res odbije.
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

Uporabniški avatar
moonshiner
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 9:01 pm
Kraj: POHORJE

pajero

OdgovorNapisal/-a moonshiner » Po Feb 18, 2013 10:21 pm

Imam 2003 letnik, ki ni bistveno drugacen od tega, ki ga gledas. Pomoje je malo posodobljen in par konjev so dodali, kar pa sploh ni problem doseci tudi pri starejsem modelu.
Ni ravno vzor tihe kabine in varcnosti, sicer pa odlicno in predvsem prakticno druzinsko vozilo in po potrebi tudi mali kombi. Kar se tice vzdrzevanja, jaz nekih pretresov nisem dozivel, kvecjemu presenecen sem bil nad nizko ceno dolocenih delov, ki sem jih menjal. Recimo desna kugla spredaj pod 30€. Je pa drazja menjava akumulatorja-ev, ker ima (vsaj moj) dva. Pa tudi zavore grejo glede na maso vozila malo hitreje v maloro kot na obicajnem avtu. So pa vsi stirje diski s ploscicami pod 200€. Pa olja gre v motor za par cliotov :twisted:
Jaz ga v glavnem ne dam..
Aja, moj ima spero. Samo mi ob trenutni obutvi klinc kaj hasne.

Duce- glede na tvoje izkusnje s pajotom pa mislim, da konjenica pri terenski voznji ni ravno neko merilo. Ima moj samurajcek pol manj konjev (kaj sele kil) pa se poscije na tank od pajota. Pa se tu bi lahko debatirali o razlicnih terenih..

V kaksne copate pa je bil obut kolegov pajo? Ker nisem se videl novejsega pajota v cem drugem kot salonarjih na najmanj 17kah.

Pa pardon za kljukice.. se na kavcu zaje.avam z andoidom, ker se mi ne da do racunalnika.
:roll:
Diabolus fecit, ut id facerem! :twisted:

duce
Prispevkov: 1266
Pridružen: To Mar 25, 2008 4:21 pm
Kraj: koper

OdgovorNapisal/-a duce » Po Feb 18, 2013 11:50 pm

kolega je imel gume cobra malatesta s precej profila 16 . Aja pa še nekaj samurai ima glede teža moč več konjev zato je špica,le ni mi do celodnevne vožnje v njem raje mal večjo kravo vozim čeprav ni zakona kaj se bolje ali slabše obnese na razlicnih terenih.

Uporabniški avatar
moonshiner
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 9:01 pm
Kraj: POHORJE

pajo

OdgovorNapisal/-a moonshiner » To Feb 19, 2013 4:48 pm

Najslabse se obnese pussy voznik.. :twisted:

Kobre pravis? V kaksni dimenziji? Bi bilo zanimivo imeti tudi taksen komplet na lagerju..
Diabolus fecit, ut id facerem! :twisted:

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » To Feb 19, 2013 5:51 pm

Ooooo sem jih pa kar fejst na Porscheju skritiziral. so popravlji ceno za 2jurčka že na avtonetu. ni več 18990. hehe :roll:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!

dama
Prispevkov: 129
Pridružen: Ne Jan 03, 2010 12:53 pm

OdgovorNapisal/-a dama » To Feb 19, 2013 9:15 pm

še jaz grem na porsche pa bo cena pocasi 14000 jurjev

drugace pa super avto tako na cesti kot na terenu

(sem sprobal oboje(sicer v seriski izvedbi z 17 felnami in gumami ne ravno za teren) pa se je obneslo vse solidno)

poraba je bila od 8.5 litra pa do 14l

recem lahko samo to da ce das na avto še par jurjev € opreme(se ve kaj mislimo)
tako kot jo oziroma ste jo zmetali na dosti starejsa vozila pa mislim da dobis zelo dober kos vozila
sicer zelo dragega pa vendar.....



:veselo_za_volanom: :veselo_za_volanom:
avtolicar-klepar

Uporabniški avatar
GB
Prispevkov: 156
Pridružen: Pe Maj 09, 2008 6:57 pm
Kraj: Šentjur

OdgovorNapisal/-a GB » To Feb 19, 2013 10:51 pm

Žal ne vem kaj mislimo?Če misliš šminko potem se mi nekako sanja,če misliš kaj resnega potem se mi nikakor ne sanja.Sorry saj meni ne!

lp,
Boris

tuduki
Prispevkov: 368
Pridružen: To Okt 18, 2011 5:25 pm
Kraj: RIBNICA

OdgovorNapisal/-a tuduki » Sr Feb 20, 2013 7:29 pm

ja seveda da je to vozilo bolj za šminko kot za kaj bolj resnega. :lol:
DOKLER NE POIZKUSIM LEVA, JE ZAME ŠE VEDNO PRAŠIČ KRALJ ŽIVALI!!!


Uporabniški avatar
moonshiner
Prispevkov: 41
Pridružen: Pe Nov 02, 2012 9:01 pm
Kraj: POHORJE

OdgovorNapisal/-a moonshiner » Sr Feb 20, 2013 9:35 pm

dama napisal/-a:
recem lahko samo to da ce das na avto še par jurjev € opreme(se ve kaj mislimo)
tako kot jo oziroma ste jo zmetali na dosti starejsa vozila pa mislim da dobis zelo dober kos vozila
sicer zelo dragega pa vendar.....



:veselo_za_volanom: :veselo_za_volanom:


Verjetno je kaj takega mislil: http://www.4x4offroads.com/2005-mitsubishi-pajero.html
B

:plese: :veselo_za_volanom:
Diabolus fecit, ut id facerem! :twisted:

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Sr Feb 20, 2013 10:12 pm

Mi ga imamo 04 letnik sedaj tri leta, je avtomatik z nekaj dodatne opreme pa ga uporabljamo za v Afriko kot na Škotsko....
Ko smo nabavljali sem iskal avto ki mi bo olajšal transfer do obljubljenih dežel ter potem samo potovanje po makadamih ali peskovnikih.
Avto je velik če pa daš na streho še šotor ter zadaj 40 litrov cisterno vode v prtljažnik pa lahko kampiraš brez problema.

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a meli » To Feb 26, 2013 8:29 pm

Kaj menite o tem Pajerotu in kako se obnesejo avtomatski menjalniki.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6766152&show=1

mack
Prispevkov: 159
Pridružen: To Dec 07, 2010 5:03 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a mack » Če Feb 28, 2013 5:24 pm

Ta k si ga gledal je malo drag za tak letnik. Drugače pa avtomatik BP.

meli
Prispevkov: 144
Pridružen: Ne Jun 10, 2012 7:41 pm
Kraj: ljubljana

OdgovorNapisal/-a meli » Če Feb 28, 2013 6:55 pm

Sem šel pogledat ene štiri Pajote in sem bil tako razočaran nad korozijo, da me je kar minilo.

Uporabniški avatar
thundercat
Prispevkov: 535
Pridružen: So Jan 01, 2011 7:18 pm
Kraj: Dolenjska

OdgovorNapisal/-a thundercat » Če Feb 28, 2013 7:57 pm

meli napisal/-a:Kaj menite o tem Pajerotu in kako se obnesejo avtomatski menjalniki.
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=6766152&show=1


Meli, tale pajero je zelo všečen, sam avtomatski menjalnik je po moje za babe, ni za dedce!! Pa ko kaj ribne si v brezveznih stroških. Ponavadi še kako težko prikolico obesijo nanj in je okvara kmalu na vidiku.
No to je moje mnenje. :wink:

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Feb 28, 2013 9:38 pm

To da je avtomatik za babe, lahko ti razlagaš v vaši gostilni.
Pol sveta se vozi z avtomatiki, pri nas je pa to še vedno tabu. Če je avtomatski menjalnik pravilno vzdrževan, če ga vozi normalen voznik, čisto enostavno preživi delovno dobo avtombila.
Sploh če kupiš nov avto je avtomatik zihr dobra izbira. Odpade draga menjava sklopke, menjava dragega dvomasnega vztrajnika.... In na koncu je lahko avtomatski menjalnik cenejša izbira kot pa ročni.
Če je avto kaj vreden, je tudi menjalnik skonstruiran za obremenitev vleke prikolice. Sploh pri terenskem vozilu! Še kamijoni in avtobusi gredo na avtomatike.
Res pa je da imaš več možnosti da naletiš na slabega avtomatika, kot pa na slabega ročnega in popravila avtomatika so svinjsko draga.
Seveda je treba poznati simptome kdaj je z menjalnikom nekaj narobe in če smo dovolj hitri, tudi popravilo ni pretirano drago. Če pa počakaš da dokončno škripne, potem si pa v ri.....
Jaz sem npr pri "neuničljivem" Patrolu dvakrat ročni menjalnik vlekel dol. Prvič je bil že pokvarjen menjalnik ko sem avto kupil in je kmalu odpovedal, drugič, ko sem kupil od člana tega foruma, drug rabljen menjalnik pa je bil isto slab. Če seštejem stroške, isto ni bilo poceni!

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Pe Mar 01, 2013 9:11 am

robinzon napisal/-a:... Če je avtomatski menjalnik pravilno vzdrževan, če ga vozi normalen voznik, čisto enostavno preživi delovno dobo avtombila...


Ne nabiji, kaj pa je normalen voznik? Kako pa se vozi avtomatiko normalno??? Dejstvo je, da gre več avtomatskih menjalnikov v maloro kot ročnih.

Busi in tovornjaki zgledajo res avtomatiki, v resnici gre pa za robotiziran menjalnik kar pomeni, da je mehansko podoben ročnemu. Vsaj tko je pr volvotih, za druge ne vem, sklepam pa, da podobno.

EJAG
Prispevkov: 235
Pridružen: To Mar 18, 2008 8:37 pm

OdgovorNapisal/-a EJAG » Pe Mar 01, 2013 12:29 pm

Pri Pajerot z avtomatskim menjalnikom je najpomembnejše da:

1) se zamenja filter olja v menjalniku
2) se uporabi točno določeno olje za menjalnik (ne šparat, ampak uporabi tisto olje, katerega navede proizvajalec v service manual in ne tistega katerega uporablja servis ali pa tvoj mehanik))

in to je to... :lol:
Robert
Team FUNCK

Nidjo
Prispevkov: 18
Pridružen: Če Apr 16, 2009 9:12 pm
Kraj: KK

OdgovorNapisal/-a Nidjo » Pe Mar 01, 2013 12:34 pm

Tukaj se strinjam z robinzonom. Normalen voznik avtomatika in normalno vzdrževanje.

Normalen voznik je za mene tisti ki prestavi v "D" počaka da menjalnik prestavi v prestavo preden pritisne plin in pa med pretikanjem iz "R" v "D" in obratno ustavi avto. Pa da ko stojiš dlje časa prestaviš v "N" in ne držiš avta v "D" in na zavori.

Normalno vzdrževanje pa je redna menjava olja in filtra. Primer slabega vzdrževanja avtomatika je za mene BMW X5. BMW je namreč uporabljal GM menjalnik kot veliko ameriških avto z razliko, da so navodila pri BMW-ju bila da olja ni potrebno menjavati pri ameriških avtih pa je bila menjava olja predvidena na 15000 milj oziroma 7500 milj v primeru vleka prikolice.

Pa še ta podatek na X5 mi je zdrobilo menjalnik pri cca 280.000, popravilo in novi pretvornik navora pa je koštalo 1500 EUR, kar pa za moje pojme ni pretirana cena.

Sama odločitev kateri menjalnik uporabljati je na posamezniku, le sodit ni smiselno če ne preizkusiš oba.

LP

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » Pe Mar 01, 2013 1:29 pm

Bmw je uporabljal gm-ov menjalnik na starih x5-ha 3,0d (vgrajen je bil tudi v serjo 3 ter rr l322 td6). Ti menjalniki so imeli serijsko napako in so vsi po vrsti crknili. Kasnejši modeli so imeli ZF-ove menjalnike.
Avtomatik je zakon :)
Il potere logora chi non ce l'ha


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 32 gostov