nissan pathfinder 89 vs BMW 5

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
boris pohorje
Prispevkov: 8
Pridružen: To Apr 09, 2013 2:32 pm
Kraj: hočko pohorje

nissan pathfinder 89 vs BMW 5

OdgovorNapisal/-a boris pohorje » To Jul 23, 2013 2:43 am

pol leta se jebemo z snegom pol leta pa z lesom za drva, nissan džip pa vedno prav pride

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Jul 23, 2013 7:33 am

te pa še napiši, kaj je bilo, ne pa samo nissana hvalit. :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » To Jul 23, 2013 7:51 am

Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » To Jul 23, 2013 7:53 am

sej je po vseh cajtngah, a rad bi pa slišal iz prve roke :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
boris pohorje
Prispevkov: 8
Pridružen: To Apr 09, 2013 2:32 pm
Kraj: hočko pohorje

kaj se je zgodilo

OdgovorNapisal/-a boris pohorje » To Jul 23, 2013 10:22 am

čakam na semaforju, da bom zavil levo za bencinsko črpalko, prižge se zelena luč, počasi speljem, ko sem v križišču močno poči in me obrne za 180 stopinj, najprej mi ni nič jasno, stopim iz avta in gledam naokoli, najprej sem mislil, da se je v mene zaletel motorist, ker je bil bmw oddaljen kakih 150 m od mojega vozila in je bila škoda na avtu minimalna nato zaslišim, motor avtomobila v polnih obratih, tip v bmw je na strehi in še kar drži gas, ker sem bil prostovoljni gasilec podzavestno tečem do avta, pri avtomobilu so že delavci z bencinske in gasijo avto, iz avtomobila se splazi sopotnica cela v krvi, prizor kot v vojnem filmu, ko zadenejo tank in se vojaki plazijo iz njega, šofer v nezavesti, pripasan za volanom, avto na strehi, tip je pripičo z nenormalno hitrostjo, omejitev na tem delu je 70kh/h, plus šel je skozi rdečo, BMW si je baje kupo pred 2 dnevoma, plus imel je rojstni dan 28, zlomil si je vrat in hrbtenico, je v krtičnem stanju, ženska si je hujše poškodovala koleno.


BMW se je torej odbil od mojega nissana, zapeljal na robnik, kjer ga je obrnilo in začelo premetavat, groza! Še kar ne morem verjeti da sem prišel skozi brez praske!

Pohvala delavcem bencinskega servisa, da so se odzvali tako hitro, tudi reševalci in gasilci so bili v dveh minutah na kraju dogodka. Policija je seveda prišla zadnja, prasci so mi vzeli tablice, čeprav je avto za silo vozn (z zadnjim pogonom sem ga umaknil z ceste) in mi do konca njihove preiskave niso pustili z kraja dogodka. Težili so mi kot da sem jaz kriv za prometno nesrečo. Verjetno jim je bilo hudo, da so morali zapustiti kak bar!
pol leta se jebemo z snegom pol leta pa z lesom za drva, nissan džip pa vedno prav pride

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » To Jul 23, 2013 6:21 pm

:shock: Uf, si imel pa res srečo .... fant jo je očitno kar hudo skupil .. :(

Policijski postopek mislim da je čisto normalen, sploh glede na to, da so udeleženci utrpeli hude poškodbe. ;)

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » To Jul 23, 2013 8:21 pm

Pa kdo je imel tablice od drugega vozila, ti ali oni????????? :cry:

Uporabniški avatar
motorka
Prispevkov: 43
Pridružen: Ne Feb 19, 2012 12:50 am

Re: kaj se je zgodilo

OdgovorNapisal/-a motorka » To Jul 23, 2013 9:35 pm

boris pohorje napisal/-a:Policija je seveda prišla zadnja, prasci so mi vzeli tablice, čeprav je avto za silo vozn (z zadnjim pogonom sem ga umaknil z ceste) in mi do konca njihove preiskave niso pustili z kraja dogodka. Težili so mi kot da sem jaz kriv za prometno nesrečo. Verjetno jim je bilo hudo, da so morali zapustiti kak bar!


ma ti pa si model...še dobro da si ti jih vzeli ker ti bi se zgleda z razfukanim avtom naprej drajsal...svašta! :ah_seveda:
Nosi svoje rane na prsih, ne na hrbtu!

Uporabniški avatar
def110
Prispevkov: 323
Pridružen: To Maj 06, 2008 12:51 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a def110 » To Jul 23, 2013 9:52 pm

Mogoče se boš zdaj navadil pogledati levo in desno preden spelješ.
Il potere logora chi non ce l'ha

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » To Jul 23, 2013 10:29 pm

A ni zanimivo, da ima večina voznikov BMW-jev probleme z ostalimi udeleženci v prometu????
Zakaj pa je v hlačah voznikov "Dacie" ali "Cliota, Twingota, Fijata,.." vse trdno in OK??

Lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Sr Jul 24, 2013 10:40 am

GPW1942 napisal/-a:A ni zanimivo, da ima večina voznikov BMW-jev probleme z ostalimi udeleženci v prometu????
Zakaj pa je v hlačah voznikov "Dacie" ali "Cliota, Twingota, Fijata,.." vse trdno in OK??

Lp, andrej



Ma dej ne pretiravaj ... debilne voznike imaš v vseh znamkah avtov ... :roll: dejstvo je, da novinarji vedno kadar je v prometnem dogodku udeležen BMW to napišejo z odebeljenimi črkami, pri ostalih znamkah pa ne. :twisted:

Lep primer novinarske površnosti imaš v članku o zgornji nesreči, kjer piše da sta bila udeležena dva osebna avta in ne terenski in osebni kot bi moralo pisati ...

Več kot dvajset let vozim tako BMW-je, kot tudi terence in z drugimi vozniki praviloma nimam težav. 8)
Je pa drugo dejstvo, da dobiš močno staro petico (ali trojko) danes že za drobiž, tako da si jo lahko privošči vsak mulec, ki nima pojma o vožnji, niti o vzdrževanju takšnega vozila.

Žal je tako. Seveda vidim pa več debilov v drugih znamkah, ki se včasih poskušajo zaganjati za mano, od mulcev v "spuščenih" cliotih, ibizah, do malo starejših v insigniah, passatih, golfih tdi in podobno ... Vmes je tudi kakšen nadobudni čapac z zglancano petico, priznam ... :wink: :twisted:

Pa še nekaj. Nekatere boli, če jih kdo prehiti in je zato že avtomatsko norec vsak ki pelje po magistralki hitreje kot vrtoglavih 60km/h, ali na AC več kot 100km po prehitevalcu. Če se z đipom cijazim 80 me ne moti ko gre kdo mimo, prav tako nimam problemov, če me na AC kdo prehiti, ko se vozim z BMW-ji ... Moti me ko skoraj nihče ne daje smernikov ...
Me pa raspizdi, ko se mi kreteni lepijo za avto v naselju kjer vozim 50km/h ... takšen primer sem imel včeraj, ko sta mi mulca v polotu v naselju vozila za ritjo. Seveda ju nato na magistralki ko sem potegnil ni bilo nikjer več. No, če bi bil z đipom bi me verjetno prehitela. 8)

Za konec: vozniška kultura pri nas je na psu ... in nobeno zviševanje kazni tega ne bo popravilo. Kot pravi star jugoslovanski pregovor: "oče seljak iz sela, al neče selo iz seljaka" ... :evil:

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Sr Jul 24, 2013 11:42 pm

Enkrat pred leti smo delali neko neuradno raziskavo/zbirko informacij o udeleženih znamkah vozilih v ID. Takrat je (več kot prepričljivo) zmagal BMW (črne barve), drugi je bil Folxwagen (začuda bele barve). Tako, da ne govorim na pamet :wink: .
Drugače pa imam tudi sam v lasti BMW-ja...modrega.....in ne oldtimerja :twisted:

lp, andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
pajk
Prispevkov: 686
Pridružen: To Jun 30, 2009 10:58 am
Kraj: Šk. loka

OdgovorNapisal/-a pajk » Pe Jul 26, 2013 12:53 pm

zanimiv razplet nesreče ker imam občutek da je v crash testih tisti bmw5 veliko varnejši od tvojega starega nissana. se motim?

ali imaš slučajno homologiran bullbar? ali je kdo od modrih povprašal po tem?

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » Pe Jul 26, 2013 5:18 pm

pajk napisal/-a:zanimiv razplet nesreče ker imam občutek da je v crash testih tisti bmw5 veliko varnejši od tvojega starega nissana. se motim?

ali imaš slučajno homologiran bullbar? ali je kdo od modrih povprašal po tem?


Prav imaš, izgleda da je pathfinderja v bistvu le oplazil, nato ga je nato odbilo v pločnik, posledično pa je dobesedno poletel na streho.
Če bi priletel bočno direktno v nissana bi bil izid za našega soforumaša tragičen. ::masuje:

Bullbar je verjetno homologiran.

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Jul 26, 2013 7:18 pm

Meni nekaj stvari ni jasnih... Sicer o nesreči vem samo od frendov, ker sem v sredo ponoči prišel z dopusta, a vseeno... Baje je bil krivec voznik BMWja, ki se je zaletel v osebno vozilo, v katerem sta bila voznik in sopotnica huje poškodovana.

Tak da me zanima, ali je tisto na slikah (srebrn avto na strehi) BMW, ali je to isto tudi vozilo povzročitelja, če je res da je povzročitelj vozil s napačnimi tablicami in brez izpita ter nabit?

Ker sem slišal da so se nato še v UKC stepli in bi naj prijatelji poškodovane dvojice zlomli nos povzročitelju?

Ful nejasnosti. :wink:
Nazadnje spremenil Rafter, dne Pe Jul 26, 2013 11:14 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Matus
Prispevkov: 20
Pridružen: Pe Apr 12, 2013 8:01 pm
Kraj: Pohorje

OdgovorNapisal/-a Matus » Pe Jul 26, 2013 10:36 pm

Tisti srebrni bmw je bil povzročitelj, brez registracije z kr nekimi tablicami. Nissan je pri zeleni zavijal levo, bmw pa skozi rdečo v njega.

V bmwju sta bila voznik in sopotnica v nissanu samo voznik.
Glede pretepa pa, kje za boga ste to slišali? Sem bil z voznikom nissana v UKCju, in se noben od naju se ni pretepal z nikomer. Voznika bmw- ja sploh nisva vidla nikjer tam, samo svojce ki se niti opravičli niso za to kaj je naredil... tak da me res zanima od kod vam te informacije????
Mogoče so prijatelji sopotnice bmw-ja, ki jo je voznik bmwja skoraj ubil, se zapletli v pretep z kom, samo ko sem jaz bil v UKc-ju ni bilo nobenega pretepa!

L.p

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Pe Jul 26, 2013 10:44 pm

Če si na FB: https://www.facebook.com/jernejdemsar/p ... 8572429124

Obenem se tudi opravičujem, ker sem komaj zdaj videl, da se je debata nadaljevalal in da je že kolega Bartolo razložil situacijo. Širim neresnice.

Se opravičujem še 1x. :oops:

Jebiga, dopust je bil res dopust. :wink:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov