Cestnine 2014

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » To Dec 03, 2013 1:02 pm

Zakon pravi (verjetno so se malo zafrknili) 1,30 m NAD prvo osjo. Ne OD TAL, ampak NAD prvo osjo. To pomeni, da velikost gum/koles ne vpliva!
Ne vem pa, kako so te famozne Trafice/Vivarote dobili v to 220 evrski razred, saj ti po mojem te mere ne presegajo. Še moj Riml (IVECO Daily) (brez body lifta) komaj presega to mero.
Miran


Ko odpovesta slovenščina in logika, uradnik podeli starim izrazom nov pomen :a_se_ti_je_odpeljalo:

"2. člen
(pojmi)
(1) Izrazi, uporabljeni v tej uredbi, imajo naslednji pomen:
.....
7. »višina vozila nad prvo osjo« je razdalja med podlago in najvišjo točko vozila v ravnini, ki poteka pravokotno skozi simetralo osi prednjih koles;"

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Dec 03, 2013 3:02 pm

greenhorn napisal/-a:
Ko odpovesta slovenščina in logika, uradnik podeli starim izrazom nov pomen :a_se_ti_je_odpeljalo:



Žal tako je, pol se pa sprašujemo zakaj toliko zakonov, podzakonov, dopolnil, amandmajev.............
Miran bo itak vedno našel svojo razlago, tako kot pri zatemnjevanju stekel........kaj je bočno steklo he he.......
Tako si tudi sedaj nekateri razlagajo, da zakon velja samo in izključno za tiste, ki so na spisku. NE, na spisku so samo tisti, ki so uradno izmerjeni.
Če še vedno ne zastopite, poglejte na kakšen avstrijski ali nemški forum, tam je to tako enostavno razloženo, da ne morš verjet.
Kako definiran je zakon dovolj pove že to, da mora imeti avto ob izvajanju meritve (nad prvo osjo in ne od prve osi gor kot pravi miran) tudi točno določen tlak v gumah, nič manj nič več. Prva os nima nobene veze z višino, določa le točko kjer se meritev višine opravlja. Torej to pomeni le to da Miran ne bo meril pod ogledalom ali nad smernikom ampak točno po sredini prve osi. Od tal seveda..........

SustaMi
Prispevkov: 27
Pridružen: Pe Jul 27, 2012 7:47 am
Kraj: Ljubljansko barje

OdgovorNapisal/-a SustaMi » To Dec 03, 2013 3:20 pm

kingroad napisal/-a:Terenco so v 2A, tako da lahko meri tudi 2m nad prvo osjo. Tako kot bivalniki. Meni meri 3,2m :D


Da se ne bos cudil, ko bodo drugo leto uvedli B3 vinjeto za vozila nad 2,50 nad prvo osjo za 330€

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Dec 03, 2013 5:08 pm

greenhorn napisal/-a:...
"2. člen
(pojmi)
(1) Izrazi, uporabljeni v tej uredbi, imajo naslednji pomen:
.....
7. »višina vozila nad prvo osjo« je razdalja med podlago in najvišjo točko vozila v ravnini, ki poteka pravokotno skozi simetralo osi prednjih koles;"

Če je tako določeno v dodatni obrazložitvi, potem pač je tako.
Če bi bilo povsem jasno že v besedilu, pa dodatne obrazložitve ne bi bilo treba.
Mislite si kar hočete, a po slovensko je "nad nečem" le "nad" tem in "ne pod in nad" tem. Po uradniško je pa očitno lahko tudi drugače.
Pa še to bi povedal: menim, da so vinjete oz. sploh dodatno plačevanje avtocest za vozila s slovensko registracijo nepoštene. Če bi bile avtoceste privatne in bi jih gradili z drugim in ne našim denarjem, potem bi bila cestnina za avtoceste tudi za SLO registracije upravičena. A dokler mi plačujemo vse pufe za AC, pa to ni prav! Saj tako že ob registraciji plačujemo cestno takso.
Prav pa je, da tujci tudi kaj plačajo za uporabo naših cest.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Dec 03, 2013 9:37 pm

miran napisal/-a:Pa še to bi povedal: menim, da so vinjete oz. sploh dodatno plačevanje avtocest za vozila s slovensko registracijo nepoštene. Če bi bile avtoceste privatne in bi jih gradili z drugim in ne našim denarjem, potem bi bila cestnina za avtoceste tudi za SLO registracije upravičena. A dokler mi plačujemo vse pufe za AC, pa to ni prav! Saj tako že ob registraciji plačujemo cestno takso.
Prav pa je, da tujci tudi kaj plačajo za uporabo naših cest.
Miran


Drži kot pribito. Da ne omenjamo, da so nekajkrat preplačane. Pa še marsikaj drugega zraven matkurjo...........

Uporabniški avatar
TIŠLER
Prispevkov: 251
Pridružen: Ne Maj 13, 2012 12:25 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TIŠLER » Sr Dec 04, 2013 8:43 am

Na začetku uvedbe vinjet so me prepričevali (DARS IN COMPANY), da je to za naše dobro:km in km novih varnih povezav, boljše storitve itd,itd...
Takrat še nisem vedel, da s tem ko potujem po naših avtocestah ,posledično delam škodo Darsu, zakaj, ker se vozim PREPOCENI :evil: In je prišla podražitev...
Vozil sem se naprej in Dars je spet ugotovil, da mu še vedno pridelujem izgubo.In tako do danes, verjamem, da se pri tem ne bo ustavil,prej se bom sam, sem ugotovil, da se je marsikaj spremenilo na stari cesti, kjer si je vredno ogledati okolico :wink:
J..ba je le za dnevne migrante, tisti od daleč itak nimajo izbire :cry:
Aja, pa ta podražitev ne bo rešila DARSA, s tem še glavnice ne bodo poplačali, kje so še obresti...Ostali se pa borimo za drobtinice z mize...

Pozdrav

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Dec 05, 2013 10:27 am

"V skladu z zakonom o meroslovju je treba merjenja, ki so podlaga za izvajanje postopkov pred upravnimi organi, izvajati s pomočjo overjenih meril," so nam povedali na uradu za meroslovje. "

Tale velumna Darsova kletka baje ni homologirana oziroma overjena merilna naprava....

http://www.siol.net/avtomoto/novice/201 ... ikati.aspx


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov