nov offroadu-rabim nasvet

Vse v zvezi z offroadom
Ažbe2008
Prispevkov: 1
Pridružen: Ne Dec 08, 2013 5:41 pm
Kraj: Rova

nov offroadu-rabim nasvet

OdgovorNapisal/-a Ažbe2008 » Po Dec 09, 2013 2:31 pm

Pozdravljeni. Kot dolgoletni tabornik, ki sem bil zaradi veselih trenutkov, ki pridejo v življensko obdobje, primoran, taborniški način življenja dati na stran, se odločam za nakup trpežnega terenca do cca 5.000 eur. Uporabljal bi ga za dnevne prevoze mojih treh 45kg+ pasjih mrcin iz vasi malce dlje v gozd, da smo sami in za vikend izlete z družino. S starimi taborniškimi prijatelji pa se navdušujemo za kakšne offroad izlete. Mamljivo se nam slišijo Karpati... z motorko znamo...
Kaj mi priporočate? Patrol 5 vrat 2,8? land cruiser?

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Po Dec 09, 2013 3:18 pm

Zdravo in pozdravljen na forumu.

Takoj na začetku, bi ti svetoval, da se ne zaletiš v prvega terenca, ker za ta tvoj proračunski budget, boš naletel na malo izbire.
Nissan ali Toyota, oboje je dobra izbira, pozoren poleg mehanike moraš biti tudi na stanje pločevine in šasije.
Za kakšno malo bolj resno pohajkovanje(omenjaš Karpate), boš potreboval vsak dobre terenske gume, pametna odločitev bi bila tudi nakup vitla(v kolikor avto z tem ne bo že opremljen - strošek dobrega jurčka).

Skratka, drži se načela, da kar je ponavadi v štartu poceni je na koncu drago oz. obratno :wink:

Srečno pri izbiri in nakupu!
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Sr Dec 18, 2013 8:20 am

joj za tolko dnarja pa je lahko veliiiika loterija, kot je kolega prej opisal. lahko za 3 jurje dobiš kaj ok , ker se ga je prejšnji lastnik naveličal in se ga želi losat ali pa za 10 en kup dreka ??? je pa tako če kupiš za 5 jurjov je že dobro, če znaš kaj sam pošraufat


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov