Nov predlog sprememb zakona o ohranjanju narave

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

Nov predlog sprememb zakona o ohranjanju narave

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 27, 2014 1:35 pm

Tole sem ravnokar dobil v nabiralnik:

Spoštovani,
kot eno od organizacij, ki je želela biti vključena v pripravo nove pravne ureditve vožnje v naravnem okolju, vas obveščamo, da je Ministrstvo za kmetijstvo in okolje pripravilo spremembe zakona o ohranjanju narave.

Gradivo (predlog sprememb) je v javni razpravi na spletni strani: http://www.mko.gov.si/si/delovna_podroc ... _omejitve/

Rok za pripombe je 25. februar 2014.

To je prilika, da se izkažemo - no ja...
Vzemite si čas, preberite in napište primerne pripombe. Če se jih ne bo posredovalo v imenu ORZS ali posameznih klubov, jih magari lahko objavimo tudi tukaj, pa jih bomo na koncu zbrali in poslali.
LP Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Po Jan 27, 2014 4:14 pm

Ups ... rok oddaje pripomb je popravljen na 24. februar.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Jan 27, 2014 4:29 pm

...če prav vidim, je to bila do sedaj več ali manj skupina različnih eko zanesenjakov- ala ministrstvo za okolje ITD....OBVEZNO je treba zraven pripeljati tudi ministrstvo za gospodarski razvoj, pod njihovo domeno spada tudi TURIZEM...treba je zbrat ekipo in še enkrat pregledat vse skupej....dejstvo je, da je tej skupini en in edini cilj spravit samo in le striktno na asfaltne površine vse, kar ne hodi peš!!! ogromno je nekih manipulacij s podatki itd, kjer smo vseh vrst offroaderji krivi celo za POVEČAN POGIN ŽIVALI NA DOLOČENIH OBMOČJIH!!!! in že ko odprem tale link, mi naredi slabo, saj najprej zagledam neke karikature, ki nas prikazujejo na najbolj objesten način! in to ne kar nekje, ampak na SPLETNI STRANI MINISTRSTVA!!!!! torej se gre tukaj iz VSEH smeri za popolno zavajanje potrošnikov (in celo na nek način tudi žaljitev vseh nas, ki nam narava ni poznana le zaradi copat in pušk)! torej: prva zadeva, ki je tukaj potrebna je definitivno TAKOJ organizirat sestanek...sicer je to bilo organizirano že iz strani endurašev, pa žal na sestanek potem ni bilo nobenega iz naše strani...sam sem bil žal v tujini...

klemen vitara
Prispevkov: 4
Pridružen: Če Feb 28, 2013 5:35 pm

OdgovorNapisal/-a klemen vitara » Po Jan 27, 2014 5:11 pm

se popolnoma strinjam da se naredi sestanek offroaderjev in ministrstva

Uporabniški avatar
tomop
Prispevkov: 134
Pridružen: Pe Mar 19, 2010 2:20 pm

OdgovorNapisal/-a tomop » Po Jan 27, 2014 11:20 pm

Spet klasičen slovenski zakon.
Najprej povedati kaj se nesme, potem določiti nadzornike, in nakoncu še koliko kaj stane.
Najbolj pri tem osnutku me moti neenakopravnost uporabnikov 'javega dobrega', kar naravno okolje je.
Zakaj se lahko lovec, ki gre streljat medveda, vozi neomejeno, ornitolog, ki gre slikat uharico pa mora iti peš?
Če prav zastopim: če kupim ribiško karto lahko Cerkniško jezero razorjem po dolgem in počez, pa mi nihšče nič ne more (pa ni to moj namen) če pa se gremo z otroki samo kopat pa reskiram zaplembo vozila???????

Moje razmišljanje gre v tej smeri:
1. Uvedba dovolinic (vinjet) za vožnjo v naravnem okolju za motorna vozila ki niso delovni stroji (50-100€ letno, ki bi jih plačal pri registraciji)
2. Uvedba 'minimalnega tehničnega pregleda' (varnostna oprema, ispušni plini in nivo hrupa) za neregistrirana vozila (cross motorje, motorne sani...) za pridobitev 'vinjete'.
3. Razdelitev ozemlja Slovenije na 3-5 con glede na ranljivost naravnega okolja (kaj je v določeni coni dovoljeno in kaj ni), pri čemer se v najmanj zaščiteni coni z dovoljenjem lokalne skupnosti in lastnikov parcel dovoli organiziranje zborov, tekem in promocijskih voženj.
4. Uvedba 'turistične tedenske vinjete' (za Italjanske ribiče, Francoske jagre in Austriske enduriste....)
5. Definirati pravila obnašanja in sankcionirati vandalizem
6. Izjeme bi bile dovoljene samo za določen čas in za določen projekte.
7. V pojem naravno okolje vključiti vse neasvaltirane cete razen glavnih makedamskih prometnic.........

Če bi se prodalo 10.000 letnih vinjet in 1.000 turističnih vinjet pa pobralo par kazni od prekrškarjev pa se lahko pogovarjamo o mijonih v proračunu, to pa je tudi en argument.

Uprašanje je ali gre moje razmišljanje v pravo smer?
Prosim za komentarje.

Lp, Tomo

bular
Prispevkov: 760
Pridružen: To Okt 26, 2010 1:26 pm
Kraj: bula

OdgovorNapisal/-a bular » To Jan 28, 2014 12:00 am

lepo povedano :aplavz: vendar se mi zdi da pri nas tem šalabajzerjem niti na kraj pameti ne pride da bi to obravnavali, pa čeprav bi bila velika korist od tega-naša država je vedno bolj antigospodarska :twisted:
nissan tractor 3.3sdt

creative
Prispevkov: 51
Pridružen: Ne Okt 14, 2007 8:58 am
Kraj: CERKNICA

OdgovorNapisal/-a creative » To Jan 28, 2014 7:01 am

Tomop, malo si pomešal jabolka in hruške. Ker sem iz okolice Cerkniškega jezera vem, da so tudi že sedaj nekateri ribiči plačali kazen.

Izjeme:
-pri opravljanju lovskočuvajske in ribiškočuvajske službe;
Na celotno območje prideta dva lovska čuvaja in en ribiški, ki preprečujejo morebiten krivolov.
-gospodarjenju z gozdovi, divjadjo in ribami
Izjema pri ribičih je za reševanje rib, pri lovcih pa oskrbovanje krmišč z krmo.
Če boš kupil karto za lovljenje rib na Cerkniškem jezeru, se ravno tako ne boš smel voziti po jezeru.
Do konfliktov z kmeti in ostalimi naravovarstveniki nebi prihajalo, če bi se mi ki imamo terenska vozila vozili po vlakah in ne kot se nekateri BISERI vozijo po travnikih in jih v celoti razorjejo.
Kot vedno in povsod, zaradi nekaj pametnjakovičev najebemo vsi.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 28, 2014 12:34 pm

Vse skupaj je prepozno, ker so v druge zakone hinavsko in potiho spravili take stvari noter, da je konec. Boljše prideš skozi če voziš po avtocesti v napačno smer, kot da te dobijo nekje izven ceste. Ostane samo še boj za poligone ali offroad parke.........to pa spet ne bo šlo skozi zaradi drugih zakonov, tako da kvečjemu kakšna deponija. Bananistan..........

Uporabniški avatar
Veper
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Maj 02, 2011 2:35 pm
Kraj: Pri Brezah

OdgovorNapisal/-a Veper » To Jan 28, 2014 1:03 pm

Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Jan 28, 2014 1:51 pm

Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:


res je prepozno... Bananistan.

:oops:

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Jan 28, 2014 2:27 pm

Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:


creative napisal/-a:.....
Kot vedno in povsod, zaradi nekaj pametnjakovičev najebemo vsi.


Monty Python se nadaljuje! Tudi na našem forumu!
:cry:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » To Jan 28, 2014 3:38 pm

se strinjam z tomop, bilo bi dobro da bi v tej temi pričeli nadgrajevat njegov predlog z pozitivnimi predlogi in komentarji, ker sem mnenja, da bi tako lahko vsaj kje s čem nastopili in ne gledat na stvari kaj se vse ne more. Druga stran je pač svoje predlagala . Dajmo še mi . :?:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 28, 2014 3:53 pm

Kaj boš pa naredil če niti kolesarji ne morejo nič. Oni so se sicer organizirali in jih je veliko več, tako da bodo kakšno malenkost zase še dosegli. Misliš da kdo šmirgla naše mnenje od odgovornih........ja pa jade.
http://m.delo.si/novice/slovenija/prepo ... sizem.html

http://sobotainfo.com/novica/lokalno/vo ... vrov/42316

http://www.motosport.si/voznja-v-naravn ... ek-zakona/

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » To Jan 28, 2014 4:03 pm

Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:

Zelo se motiš če tako misliš, jaz pa dvomim da si čuvaj. Če bi bil tega niti pod razno ne bi javno napisal.
Kar se tiče same vožnje tiče je pa zakon enak za vse. Tvoja značka velja samo za tvoj revir in določene izjeme veljajo samo in izključno za čas opravljanja čuvajske službe. Če misliš, da se z značko lahko voziš kjer te volja in da si varen me pokliči na vožnjo, da te poslikam in prijavim po 27 točki 1. ostavka 79 člena ZoG pa boš videl da se boš od takrat še svoje sence bal, če se boš vozil kjer te volja.
Toliko časa bodo srali da bomo vsi začeli z fotoaparati in kamerami hodit po gozdovih in sistematično prijavljat vse po vrsti. Ko boste kaznovani po zakonih, ki ste jih vi izsilili boste pa jok in stok kakšna krivica da se vam godi..

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » To Jan 28, 2014 5:22 pm

No potolčte se med seboj pa bo mir!
Je že kdo predlagal da se npr, Poček uporablja za off road poligon? Oziroma vsaj kakšen delček. Glede na velikost naše države je lahko dostopen za skoraj pol Slovenije, še en poligon pa se uredi nekje bolj vzhodno. Poček je že itak na pol degradirano območje.
To, da bodo, oziorma je že prepovedano, se vozit izven cest bo obveljalo pa če se mi razpočimo. Ker vodilni šalabajzarji v državi vedo, da je to lahko zaslužen denar za državni proračun skozi prekrške. Vedno bo dovolj takih ki zakon kršijo.
Namesto da se energijo vlaga v to bitko z mlini na veter, bi bilo bolje dat več veljave težnji po uspotstavitvi poligonov.

In pa, zgoraj je nekdo napisal, da se po travniku dela škoda in se rajši vozimo po vlakah.
Dober gospodar, oziroma gozdar po končanem delu, na vlaki za seboj zopet naredi kanale, da se hudourniška voda odteka. In potem pride en nadobuden off roader ter mu te kanale uniči in ob prvem dežju odnese pol vlake.
Ne se hecat s takimi, no!

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » To Jan 28, 2014 6:42 pm

za vinjete bi hitro zrastla cena v tej državi. In seveda bi morale potem biti tudi za pešce (sej bojo kmalu se mi zdi) saj vsak uživa po svoje in mora za to plačati
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
pjeb
Prispevkov: 192
Pridružen: Sr Jun 29, 2011 1:53 pm
Kraj: Hočko-Pohorje

OdgovorNapisal/-a pjeb » To Jan 28, 2014 8:09 pm

Na celem pohorju poznam samo enga ko gre v šumo pa z motko naredi odtoke da mu voda vsega ne odnese ! in še on vozi suzuki vitaro obuto v kajmance :P :P :P heheh

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Jan 28, 2014 8:43 pm

AŁIEN napisal/-a:
Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:

Zelo se motiš če tako misliš, jaz pa dvomim da si čuvaj. Če bi bil tega niti pod razno ne bi javno napisal.
Kar se tiče same vožnje tiče je pa zakon enak za vse. Tvoja značka velja samo za tvoj revir in določene izjeme veljajo samo in izključno za čas opravljanja čuvajske službe. Če misliš, da se z značko lahko voziš kjer te volja in da si varen me pokliči na vožnjo, da te poslikam in prijavim po 27 točki 1. ostavka 79 člena ZoG pa boš videl da se boš od takrat še svoje sence bal, če se boš vozil kjer te volja.
Toliko časa bodo srali da bomo vsi začeli z fotoaparati in kamerami hodit po gozdovih in sistematično prijavljat vse po vrsti. Ko boste kaznovani po zakonih, ki ste jih vi izsilili boste pa jok in stok kakšna krivica da se vam godi..
veper je lovski cuvaj to jaz vem 100% pa tudi videl sem ze ene parkrat kako je bla usrana lada pred vasko gostilno hehe car dvomim pa da se upa njega kdo slikat in poslat inspekciji ker poznam tudi kasne so njegove pesti.
Najbolša je pečenka iz hoste!!!
če je pa iz svinjaka pa tud uredu!!!

Uporabniški avatar
Veper
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Maj 02, 2011 2:35 pm
Kraj: Pri Brezah

OdgovorNapisal/-a Veper » To Jan 28, 2014 8:47 pm

AŁIEN napisal/-a:
Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:

Zelo se motiš če tako misliš, jaz pa dvomim da si čuvaj. Če bi bil tega niti pod razno ne bi javno napisal.
Kar se tiče same vožnje tiče je pa zakon enak za vse. Tvoja značka velja samo za tvoj revir in določene izjeme veljajo samo in izključno za čas opravljanja čuvajske službe. Če misliš, da se z značko lahko voziš kjer te volja in da si varen me pokliči na vožnjo, da te poslikam in prijavim po 27 točki 1. ostavka 79 člena ZoG pa boš videl da se boš od takrat še svoje sence bal, če se boš vozil kjer te volja.
Toliko časa bodo srali da bomo vsi začeli z fotoaparati in kamerami hodit po gozdovih in sistematično prijavljat vse po vrsti. Ko boste kaznovani po zakonih, ki ste jih vi izsilili boste pa jok in stok kakšna krivica da se vam godi..
Alien kar pridi pa me poslikaj pol bomo pa videli do kje bo prsu tvoj fotoapart hehe. .sploh pa ne vem kaj je tukaj javno???
Nazadnje spremenil Veper, dne To Jan 28, 2014 8:54 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
Veper
Prispevkov: 52
Pridružen: Po Maj 02, 2011 2:35 pm
Kraj: Pri Brezah

OdgovorNapisal/-a Veper » To Jan 28, 2014 8:49 pm

medo-1 napisal/-a:
AŁIEN napisal/-a:
Veper napisal/-a:Se dobro da sem lovski cuvaj in se ne obremenjujem z takimi malenkostmi.
Dva zaklja koruze imam vedno v svoji nivi pa uno lepo znacko taka mal zelena pa zlate barve' tako da inspektorjev iz gozdne se ne bojim ma nobenga se ne bojim moja lada bo vedno blatna po strehi :twisted: :?:

Zelo se motiš če tako misliš, jaz pa dvomim da si čuvaj. Če bi bil tega niti pod razno ne bi javno napisal.
Kar se tiče same vožnje tiče je pa zakon enak za vse. Tvoja značka velja samo za tvoj revir in določene izjeme veljajo samo in izključno za čas opravljanja čuvajske službe. Če misliš, da se z značko lahko voziš kjer te volja in da si varen me pokliči na vožnjo, da te poslikam in prijavim po 27 točki 1. ostavka 79 člena ZoG pa boš videl da se boš od takrat še svoje sence bal, če se boš vozil kjer te volja.
Toliko časa bodo srali da bomo vsi začeli z fotoaparati in kamerami hodit po gozdovih in sistematično prijavljat vse po vrsti. Ko boste kaznovani po zakonih, ki ste jih vi izsilili boste pa jok in stok kakšna krivica da se vam godi..
veper je lovski cuvaj to jaz vem 100% pa tudi videl sem ze ene parkrat kako je bla usrana lada pred vasko gostilno hehe car dvomim pa da se upa njega kdo slikat in poslat inspekciji ker poznam tudi kasne so njegove pesti.
no ni ti treba vsega razlagat...

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » To Jan 28, 2014 10:58 pm

:roll:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Jan 29, 2014 8:06 am

Veper, tudi ti s svojo značko si za državo samo številka, samo tega se očitno še ne zavedaš. Če hočejo, te po dolgem in počez nategnejo kolikor jim paše.

Poanta vsega je, da si zmišljujejo najbolj neumne zakone, ki trenutno za državo niso pomembni (razen za pobiranje kazni od ljudi in za metanje kosti ljudem, da se bodo spet skregal med seboj), ker s tem zakrivajo svojo nesposobnost kako ustvarit nekaj delovnih mest in kako rešit gospodarstvo, ki je v totalnem kolapsu.

Najbrž ste to že vsi opazili, da je vsak dan vsaj ena kost za ljudstvo, ki se potem ukvarja s tisto bedarijo in ne vpraša, kdaj bomo pa kaj novega naredili, kdaj se bomo postavili na noge.

Pomoje bo treba na ulice, pa ne rožic talat, ampak ...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jan 29, 2014 9:45 am

Dajte, ljube duše, vsaj v tej temi se pomirite in bodite konkretni!
Če mi je že ona gospa iz delovne skupine poslala vabilo za podajo pripomb na predloge, dajmo kaj konkretnega skupaj spraviti! Prosim! Vem, da jih zelo verjetno ne bodo upoštevali, a če se bomo samo tule med seboj važnjačili in napihovali, jih zanesljivo ne bodo.
Tisti, ki se bolj spoznate na vlake, stezice, poti, ceste in ne vem kaj je še v gozdovih in na travnikih in na neobdelanih kaj jaz vem kako se jim reče površinah -> povejte, kje mislite, da bi se pa mi vseeno lahko legalno vozili? Kako se pa konkretno reče tistim špuram, ki jih za seboj pustijo gozdarji s svojimi mašnami, po teh pa res mislim, da ne bi naredili škode, če bi se mi vozili po njih.
Še kje?
Dajte, sodelujte.
HVALA!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Jan 29, 2014 10:24 am

https://www.facebook.com/zdruzenjeterenskihvoznikov



VESELA NOVICA: po kar dolgem pogovoru z gospo, na MKO odgovorno za novi zakon, smo se dogovorili da smo tudi mi, kot predstavniki motoristov vabljeni na sestanek - odprto mizo, kjer se bomo pogovorili o problematiki! Sestanek bo sklican v roku 14 dni.

Bravo MI! Sedaj se moramo tudi sami ponovno dobiti in napisati dokument, katerga lahko predstavimo! Stvari niso tako črne kot izgledajo na prvi pogled!
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
Korando
Prispevkov: 351
Pridružen: Če Feb 24, 2005 11:09 am
Kraj: Trebnje

OdgovorNapisal/-a Korando » Sr Jan 29, 2014 10:39 am

Iz osnutka predloga spremembe zakona izhaja:

»24.a člen
(prepoved vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon v naravnem okolju)

(1) Izven območij naselij, javnih cest in nekategoriziranih cest, ki se uporabljajo za javni cestni promet, v skladu s predpisi, ki urejajo ceste, območij, ki so s prostorskimi akti, določena kot površine za rekreacijo in šport, in ki vključujejo rabo za namene vožnje z vozili na motorni ali drug lasten pogon (v nadaljnjem besedilu: vozila na motorni pogon) in s kolesi, v skladu s predpisi o načrtovanju prostora ter objektov in omrežij gospodarske javne infrastrukture in območij rudarskih operacij, ki so določena v skladu s predpisi o načrtovanju prostora in o rudarstvu (v nadaljnjem besedilu: naravno okolje), je prepovedano voziti, ustaviti, parkirati ali organizirati vožnje z vozili na motorni pogon. Vozila na motorni pogon so vsa motorna vozila, kolesa s pomožnim motorjem in druga prevozna sredstva, ki omogočajo gibanje, hitrejše od hoje pešca, z močjo lastnega motorja.

(6) V zavarovanih območjih in na gozdnih cestah je prepovedana uporaba vozil na motorni pogon za testne, športne, tekmovalne in reklamne vožnje ter njim podobne oblike uporabe.

24. b člen
(vožnja v gozdnem prostoru)
(1) Ne glede na določbo prvega odstavka prejšnjega člena je v gozdnem prostoru na gozdnih cestah dovoljeno voziti, ustaviti, parkirati in voziti se v skupini z vozili na motorni pogon, razen z vozili na gosenicah.

24. c člen
(evidenca in označitev)
Vozila na motorni pogon, ki niso registrirana v skladu s predpisi o motornih vozilih, ker niso namenjena vožnji po cestah (motorne sani, štirikolesniki, motokros.. in druga), morajo biti vpisana v evidenco vozil na motorni pogon in vidno označena. Za vpis v evidenco in označitev se smiselno uporabljajo predpisi, ki urejajo registracijo in označitev motornih vozil. Za vpis v evidenco so pristojni upravni organi, določeni s predpisi, ki urejajo registracijo in označitev motornih vozil.


Torej če povzamem, z registriranimi motornimi vozili se lahko vozimo po vseh cestah, tudi gozdnih poteh brez omejitev.

Težava, ki jo vidim, je organizacija srečanj in tekmovanj, kjer bi se lahko uporabljalo vozila, ki niso registrirana. Nikjer ne piše, da je takšno srečanje ali tekmovanje sploh možno organizirati ter kdo lahko izda dovoljenje. To je prva točka, kar bi po moje morali zahtevati.

Iz tega sledi zahteva o določitvi območij, kjer bi bilo možno za njih dobiti dovoljenja ter kdo izda takšno dovoljenje.

Nadalje vidim kot problem uvajanje nekih tablic za neregistrirana motorna vozila. To zna bit pokop za offroad tekmovanja v slo na splošno. Zahtevati bi morali, da se na organiziranih srečanjih in tekmovanjih ter poligonih lahko uporabljajo neregistrirana motorna vozila.

Nadalje je potrebno zahtevati vse, kar je napisano za kolesarje.
24.d člen
(vožnja s kolesi v gozdnem prostoru)
(1) Ne glede na določbo prvega odstavka prejšnjega člena je v gozdnem prostoru dovoljeno voziti, ustaviti ter organizirati vožnje in tekmovanja s kolesi, vendar le na gozdnih cestah.
(2) V gozdnem prostoru je dovoljeno voziti in ustaviti s kolesi tudi na označenih gozdnih vlakah in drugih označenih poteh na območjih, določenih v prostorskem delu gozdnogospodarskega in lovskega upravljavskega načrta območja.
(3) Poti iz prejšnjega odstavka in pogoje njihove rabe sporazumno določijo in v skladu s predpisi o gozdnih prometnicah označijo lastniki, Zavod za gozdove Slovenije in lokalna skupnost.
(4) Izven gozdnega prostora je dovoljena vožnja, ustavitev ter organiziranje voženj in tekmovanj s kolesom tudi po nekategoriziranih cestah.


Pa verjetno še kaj...


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov