Nov predlog sprememb zakona o ohranjanju narave

Vse v zvezi z offroadom
moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Pe Feb 07, 2014 5:36 pm

Lepo, ne vem če sem kaj -nekaj spregledal, ne vidim prisotnosti predstavnika AMZS čeprav ????

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Feb 07, 2014 5:54 pm

moja.malenkost napisal/-a:Lepo, ne vem če sem kaj -nekaj spregledal, ne vidim prisotnosti predstavnika AMZS čeprav ????

... čeprav kaj?
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Pe Feb 07, 2014 5:57 pm

Sicer se tole dobro bere ampak glede vožnje z motornimi sanmi v zimskem času, v gozdovih, bi bil tisti ki to dovoli, skrajno neodgovoren.
Če koga zanima kako se počuti divjad ko beži v predirajočem zamrznjenem snegu, vljudno vabljen k meni. Namazal ga bom z medom, da ga medved slučajno ne zgreši, pa da junak vidi kako se bo počutil ko bo tekel skozi kot britev ostro skorjo leda.
Pa ni me treba spet napast, ker podpiram večino tega kar ste sklenili na sestanku. Vzemite kot konstruktivno kritiko ali pač kot vprašanje kakršno vam bodo zastavili na ministrstvu.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Feb 07, 2014 6:17 pm

Res ne paše sem, razen glede priprave na na prvi pogled neprijetno vprašanje.
Dovoliš ali ne, bom kopipejstol v primernejšo temo. :wink:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Pe Feb 07, 2014 7:36 pm

ja te sanke , zanimivo jih nimam, me ne zanimajo in ... ampak če hudiča kupiš mislim da se ne moreš peljat oz jih ne moreš niti premaknit iz dvorišča,

moja.malenkost
Prispevkov: 175
Pridružen: So Nov 08, 2008 7:54 am
Kraj: pesnica

OdgovorNapisal/-a moja.malenkost » Pe Feb 07, 2014 7:45 pm

... čeprav kaj?

so na prireditvah z mopedi ( enduro, mx sxcc...?) prisotni oz so prireditve od njih tudi odvisne in jim paše če cankne kakšen cekin iz teh panog.

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Pe Feb 07, 2014 8:07 pm

...tudi o tem je bilo na sestanku govora, vabljen je bil tudi Marolt (sicer kot offroadar in ne kot predstavnik AMZS), pa se mi je opravičil , ker ni uspel pridet...sicer pa pustimo odgovornim da poizkušajo narest kar je v njihovi moči, določene smernice se je na sestanku postavilo in teh se bodo najverjetneje tudi držali...zakaj amzs/aš2005 ja ali ne? Rad bi videl koliko od trenutnih udeležencev offroad dirk bi za naslednjo sezono sestavilo avto po FIA pravilih...torej, pasovi, sedeži in kletka, pa smo brez vsega ostalega na 3k€...

Uporabniški avatar
jeep corporation
Prispevkov: 1310
Pridružen: Sr Nov 02, 2005 8:19 pm
Kraj: Skopo
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a jeep corporation » So Feb 08, 2014 10:02 am

divjad? spet se sliši kod da je v slo več motornih sani kot pa osebnih avtomobilov, meni se bol smili žival ki jo ustreliš in njeno glavo obesiš ves ponosen na zid kod da ena od 1000 sreča enkrat v življenju in teče pred zvokom motornih sani v strahu 5 min. Ne vem če obstaja kakšna stvar na tem svetu ki nima vsaj kakšno slabo stvar zraven, zaradi tega še ne moremo gledat v luft!!!!!
E×E 4×4 (Offroad, Hot Rod, V8 engine)
+386 40 697 872; +386 40 798 615
www.4x4exe.net

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » So Feb 08, 2014 6:16 pm

Tudi sami imamo v veliki večini zelo spoštljiv odnos do narave in tudi sami ne želimo brez potrebe uničevati najlepših področij Slovenije.
Prav tako nas velika večina zelo spoštuje in z veseljem vidi v gozdovih in drugje tudi živali.

Želja vseh voznikov vseh vrst terenskih vozil je, da naj nam ta država kateri plačujemo nemajhne dajatve (pri nakupu, pri porabi goriva, pri cestnini, nenazadnje nekateri še pri vinjetah, ...) odstopi samo delček Slovenije, kjer so gozdovi najslabše kvalitete in nekatera že tako razvrednotena področja (peskokopi, "počki", mogoče trase daljnovodov, ...) za legalno uporabo vseh vrst motornih vozil.
Pod seveda obojestransko razumnimi pogoji.

S tem bi se doseglo, da se vseh preostalih "99%" lažje zaščiti, ker bi lahko zelo enostavno "99%" voznikov terenskih vozil preusmerili na ta področja kjer bi lahko uživali v svojem hobiju. Tudi vozniki motornih sani v najhujši zimi.

Vsaka takšna ureditev ima seveda + in -.
Zgoraj predlagana ureditev bi povzročila nekaj - tam živečim živalim, a bi imele vse možnosti, da se umaknejo na področja, kjer bi imela več +.
Seveda takšna uporaba teh področij povzroča nemir živalim. A ima po drugi strani lahko velike gospodarske koristi za lokalno gospodarstvo, turizem. Predvsem pa vseh "99%" drugje živečih živali bi imelo po preostalih področjih Slovenije željen mir in zimski počitek.

Skratka nikakor osti uperit proti samo eni skupini. Ne proti najbolj zelenim niti proti "krosistom" ali "sankačem".
Vso energijo je potrebno vložiti v dogovor smiselnega konsenza, da bi lahko dostojno sobivali oz. souporabljali okolje v katerem živimo vsi po vrsti pa naj imamo še tako različne nazore ali pa ventile za uživanje, sproščanje, ...
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » So Feb 08, 2014 9:49 pm

Planince je tudi končno pamet srečala:

Ob tem pa se zavzemamo, da bi država zakonsko uredila tudi pogoje za vzpostavitev namenskih
športnih poligonov za gorske kolesarje in različna motorna vozila, saj menimo, da bi se v primeru
zadostnega števila tovrstnih poligonov bistveno zmanjšala obremenitev naravnega okolja.
Predsednik PZS
Bojan Rotovnik

http://www.hribi.net/novica/izjava_pred ... vnika/1102

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Ne Feb 09, 2014 7:40 am

Fajn.
Če še lovci ter naravovarstveniki začnejo tako razmišljat...
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Po Feb 10, 2014 9:50 am

gregor napisal/-a:Če še lovci ter naravovarstveniki začnejo tako razmišljat...


Boš jutraj obrnil "povšter" in šel v službo.

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Feb 10, 2014 11:23 am

Ja prav res........

CP:

Najbolj jasni so v Društvu za opazovanje in preučevanje ptic Slovenije (DOPPS) in v Kmetijsko-gozdarski zbornici Slovenije. Ornitolog Tomaž Jančar iz DOPPS meni, da je gorsko kolesarstvo v zakonu rešeno ustrezno. »Razumljivo je, da zakon omejuje vožnjo z gorskimi kolesi čez drn in strn po travnikih in gozdovih. Treba je razumeti, da so to praviloma zemljišča v zasebni lasti, kjer posredno že zdaj kolesarjenje ni dovoljeno. V Sloveniji imamo res pravico do prostega dostopa na zasebna gozdna in kmetijska zemljišča, a pod pogojem, da se ne dela škoda. Gorsko kolo pa poškoduje travno rušo in gozdna tla.

CP:

Tudi v Kmetijsko-gozdarski zbornici Slovenije podpirajo vladna prizadevanja za zakonsko ureditev voženj v naravnem okolju. »Ob vse večjih obremenitvah in dajatvah lastnikov zemljišč in gozdov ne moremo privoliti v prosto in nenadzorovano uporabo zemljišč, ne da bi pri tem upoštevali mnenja in pravice njihovih lastnikov,« pravijo v zbornici, ki jo vodi predsednik Cvetko Zupančič. Po izkušnjah lastnikov zemljišč in gozdov namreč lahko gorski kolesarji z vožnjo po neprimernem, razmočenem terenu oziroma po neutrjenih poteh in zunaj poti povzročijo škodo.



Če jih že kolo moti si lahko samo predstavljamo, kaj si šele mislijo o nas. Poleg tega govorijo v imenu lastnikov gozdov? Mene nihče nič ne vpraša niti se smem peljat po svoji lastnini še manj pa odločat o tem, kaj naj bi se tam lahko in kaj ne dogajalo. Zanimivo tudi da se tisti, ki naj bi se ukvarjali s tiči, vtikajo tudi tja, kamor naj se ne bi.....
Mene polhi na mojem podstrešju zelo motijo in delajo škodo. Zahtevam, da se jim z uredbo ali zakonom prepove bivanje na mojem podtrešju in plezanje po telefonskem kablu..........tako to zgleda, ko se vsak vtika povsod in ko so vsi strokovnjaki za vse.
Resnica pa je, da se večina lastnikov gozdov strinja, da bi se pod določenimi pogoji dalo zmenit. Pa se ne moremo, ker nam to zakon prepoveduje. Kaj je zdaj z privatno lastnino in demokracijo. Pod komunisti pa ni bil problem matkurjo.........nabijem jaz tako demokracijo, kjer ima vsak ornitolog več pravice odločati o moji lastnini kot jaz sam. Pol naj mi še davke plačuje!
Prav je, da se varuje naravno okolje, vendar ne na tak način!


Blišč in beda.........
http://www.marsky.si/205/spremembe-kot- ... zadnji-do/


Uporabniški avatar
greenhorn
Prispevkov: 98
Pridružen: Po Okt 22, 2012 9:17 am

OdgovorNapisal/-a greenhorn » Pe Feb 14, 2014 12:29 pm

SIcer iz leta 2009 in za motorne sani - ampak argumentirano, opremljeno s primeri .... pa nikogar, ki bi bil sposoben slišati in razumeti.

http://www.avto-magazin.si/novice/javni ... sloveniji/

jurem
Prispevkov: 23
Pridružen: Po Jul 21, 2008 6:53 pm

OdgovorNapisal/-a jurem » Pe Feb 14, 2014 5:32 pm

Glede na obseg z drevesi in grmovji zatrpanih gozdnih cest, ustreznim organom predlagam, da z odlokom vsaj v letu 2014 lastnikom terenskih vozil , dovolijo vožnjo po gozdnih cestah. Garantirano jih bo cez vikend prevoznih polovico. :lol:
Lp jure

SAVAGEAR
Prispevkov: 43
Pridružen: Pe Feb 07, 2014 8:40 pm
Kraj: Lendava

Nov zakon

OdgovorNapisal/-a SAVAGEAR » So Feb 15, 2014 10:09 pm

Ne vidim razloga da se nebi smel vozit po cesti čez Mursko šumo,konec koncev piše na začetku gozda vožnja po cesti na lastno odgovornost vse dol do sotočja če so to občinske ceste nismo pa mi krivi da niso vzdrževane in že včasih obraščene, tam so in obstajajo, so tudi zarisane v zemljevid.Glede tega zakona imam mnenje kot sem čital tukaj država spet hoče izsilit neke vinjete oz . denar od nas.
:bruha: :a_vi_mene_malo: ::jokam:

jaz30
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Nov 15, 2013 6:52 pm

OdgovorNapisal/-a jaz30 » Ne Feb 16, 2014 7:33 pm

Upam da nam bodo kaj prisluhnili :D

Uporabniški avatar
RIKO
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Okt 05, 2012 1:06 am
Kraj: lj

OdgovorNapisal/-a RIKO » Pe Mar 28, 2014 7:58 am

Neki podobnega pa bi blo!!!


Slika

jaz30
Prispevkov: 31
Pridružen: Pe Nov 15, 2013 6:52 pm

OdgovorNapisal/-a jaz30 » Pe Mar 28, 2014 6:45 pm

RIKO napisal/-a:Neki podobnega pa bi blo!!!


Slika



Nebi blo slabo:))

madmax
Prispevkov: 294
Pridružen: Sr Jan 14, 2009 11:14 pm

OdgovorNapisal/-a madmax » To Apr 22, 2014 5:50 pm

Je že kaj novega :?:


tkosto1
Prispevkov: 37
Pridružen: To Feb 28, 2006 8:19 pm
Kraj: Celje-okolica

OdgovorNapisal/-a tkosto1 » So Jan 17, 2015 11:46 pm

madmax napisal/-a:Je že kaj novega :?:



x2


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov