Poti po Sloveniji

Vse v zvezi z offroadom
badb0y
Prispevkov: 17
Pridružen: To Apr 08, 2014 9:14 am

Poti po Sloveniji

OdgovorNapisal/-a badb0y » Pe Maj 16, 2014 8:28 pm

Pozdravljeni

Zanimajo me malo izletniške poti po Sloveniji. Nikjer ni nič pametnega na to temo napisanega. Meni npr je všeč pot iz MB areh pesek kope in po dravski dolini nazaj v MB.. Zanima me npr ali se da z avtom priti npr na urslo goro, Peco...kako je kaj na gorenskem...

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Pe Maj 16, 2014 8:56 pm

Tukajle je polno poti iz celega sveta.
Povezava na slovenske poti:
http://www.wikiloc.com/wikiloc/find.do? ... q=Slovenia
Seveda je ta spletna stran vredna le toliko, kolikor ljudje gor naložijo.
LP
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » Pe Maj 16, 2014 10:29 pm

Na Urško je rampa.
Na Peco pa kolikor se spomnem tudi ne prideš daleč, če se držiš znaka o prepovedi vožnje.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Uporabniški avatar
BIZON 4x4
Prispevkov: 141
Pridružen: Po Avg 08, 2011 2:10 am
Kraj: Lendava-Velenje
Kontakt:

MANGARTSKO SEDLO

OdgovorNapisal/-a BIZON 4x4 » Pe Maj 16, 2014 11:27 pm

Mangart je 2679 metrov visoka gora v Julijskih Alpah. Je četrti najvišji vrh. Leži na meji z Italijo in zato privabi mnoge pohodnike z obeh strani meja. Do ceste za Mangartsko sedlo lahko pridemo z več smeri: iz smeri Rabeljskega jezera (Trbiža), iz smeri Trente (Vršiča) ali iz smeri Bovca. Odcep za cesto na Mangartsko sedlo se nahaja v bližini novega viadukta, ki se nahaja na poti med mejnim prehodom Predel in Logom pod Mangartom. Stara vojaška cesta nas pripelje na Mangartsko sedlo, ki se nahaja na višini 2055 metrov in je tudi izhodišče za vzpon na Mangart. Cesta je ponekod strma, ovinkasta in na nekaterih delih malo bolj izpostavljena. Peljemo se skozi več predorov. Vožnja po njej je neponovljivo doživetje. Na poti se lahko ustavimo na več počivališčih. Zgrajena je bila leta 1938. Prevoz po njej je potrebno plačati. Med vožnjo se nam ponujajo čudoviti razgledi na bližnjo in daljno okolico. Cesta je privlačen cilj za motoriste in kolesarje. Je najlepša gorska cesta v Sloveniji. Na Mangartski planini se v poletnem času pasejo ovce, pozimi pa postane raj za ljubitelje sankanja.

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » Pe Maj 16, 2014 11:59 pm

Že vse lepo in prav, ampak jst sem imel precej dela z turisti, ki so kmali zapeljali v graben, ker so gledal mene, ne pa ceste...ker le ta je ponekod izjemno ozka, srečati se ne da povsod. Zato me še toliko bolj čudi dejstvo, da niti ni prometnih nesreč... Za nazaj, se mi je oddahnilo, ker sem imel priliko spustiti osebni avto pred mano, da mi je "odpiral" pot.
Skratka...lepa a stresna :lol:
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
Zoran67
Prispevkov: 1003
Pridružen: So Mar 01, 2008 10:35 am
Kraj: Tolminske višave

OdgovorNapisal/-a Zoran67 » So Maj 17, 2014 6:45 am

Stresna je za tistega, ki bi te srečal na poti Zadlaz Čadrg ali iz Zatolmina na Mrzel Vrh...tam bi pri speljevanju kak prišlek skuril kako sklopko..ne pa na Mangart :lol:
prihodnost pripada tistim, ki verjamejo v lepoto svojih sanj

Uporabniški avatar
BIZON 4x4
Prispevkov: 141
Pridružen: Po Avg 08, 2011 2:10 am
Kraj: Lendava-Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BIZON 4x4 » So Maj 17, 2014 9:56 am

pismo mate za komentirat
Človek je pač napisal če je kje kakšna pot ki je zanimiva za oči in dušo
če je kje kakšna tudi lepa pa da je vsaj približno dovoljeno pa se napiše z besedami: tudi tukaj xy je lepa cesta) ne pa kontriranje

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Prispevkov: 1422
Pridružen: Pe Jul 17, 2009 7:30 am
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Maj 17, 2014 11:50 am

Dej, Andrej, dihej... :lol:

Sej nismo nič slabega komentiral...menda te ne motita zdej 2 komentarja izven konteksta(oz. zdej že 4), če sem zmotil pa komu notranji mir, se mu pa globoko opravičujem 8)
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)


www.Adventure-Overland.si

Uporabniški avatar
BIZON 4x4
Prispevkov: 141
Pridružen: Po Avg 08, 2011 2:10 am
Kraj: Lendava-Velenje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a BIZON 4x4 » So Maj 17, 2014 1:14 pm

ma ni panike uroš pa zoran ne zastopitnarobe
jaz dam gor koordinate od poti po slo sam pol bi spet mel kake položnce od okolske
je pa teh poti za cca en mesec se furat po slo

če ma gdo za dobit staro specialko od jna maš pa vse napisan tut kok so ceste široke pa strme pa kaj se vidi za orientacio

badb0y
Prispevkov: 17
Pridružen: To Apr 08, 2014 9:14 am

OdgovorNapisal/-a badb0y » So Maj 17, 2014 3:07 pm

Za Urslo je zanimljivo da imajo na strani napisano dostop z avtom :)

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Maj 17, 2014 5:22 pm

Jaz sem zadnjič uspel izbrskati na google app store topo mape od sovjetske vojske ??? (ali so res ali ne, ne me držati za besedo??)

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.atlogis.sovietmaps.free

Imaš seveda plačljivo in zastonjsko različico, izgleda prepričljivo.
Še predenj sem uspel zadevo preizkusiti, pa so mi uspešno ukradli telefon :(

Če mene vprašaš, bi zadeva verjetno izgledala bolje na kakšni tablici, sicer pa so tudi google mapsi postali uporabna zadeva - poklikaš si gps koordinate in jih vneseš lahko v navaden GPS sprejemnik oz. program ala Igo8, nato pa "piči".

Na voljo je tudi aplikacija off line google maps, s katerim si na napravo shraniš manjša področja zemljevidov od strička googla, potem pa te aplikacija s pomočjo gps sprejemnika vodi lahko.
(mislim, da je tole)https://play.google.com/store/apps/details?id=com.beholder.offlinemaps

Na voljo imaš tudi Viewranger GPS, kjer imaš lahko tudi Slovenijo 1 : 25 000. Sicer so mape za kupit, ampak moje mnenje je, da če dela dobro, sem pripravljen tudi plačati.
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.augmentra.viewranger.android

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » So Maj 17, 2014 6:20 pm

Jaz sem si že pred kar nekaj leti kar po svoje, brez GPS-a izbral pot okoli Slovenije. Vzel sem star Atlas Slovenije in prevozil kolikor blizu meja naše lepe Slovenije. To mi je bil dopust, porabil se malo več kot en teden časa in neškončno užival v lepotah deželice. Nikjer nobenih problemov, tudi v krajih, ki so bili po karti že čez mejo. Upam, da bom podvig lahko še kdaj ponovil :D
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » So Maj 17, 2014 6:48 pm

To je dobra ideja :) , jo bom poizkusil tudi jaz uresničiti.
Zadnjič sem kar s pomočjo atlasa Slovenije starejše izdaje(in žive različice gospe iz GPS -a Pazi to, ono, ipd. :) ) uspešno navigiral po primorskih kolovozih!

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » So Maj 17, 2014 8:36 pm

2 Fonza: to je prava ideja, brez aparatov, le papir in nič drugega!
In zadevo se da izvesti dokaj ofroudarsko: izbereš kolovoze (črna črta) in/ali poti čimbližje meji. Super zadeva!
Ali pa čimbližje diagonali ali kakterikoli namišljeni liniji.
Kjer je volja je pot!
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

jjernej
Prispevkov: 49
Pridružen: Ne Okt 28, 2007 12:40 pm

OdgovorNapisal/-a jjernej » Ne Maj 18, 2014 10:30 am

se strinjam miram ampak kdo pa se ve kaj je to busola in azimut? kaksna triangulacija je najbrz ze znanstvena fantastika.

vsi samo se po tablicah drkajo, k baterije zmanjka pa mami kje si.

Uporabniški avatar
fonza
Prispevkov: 504
Pridružen: Ne Dec 18, 2005 6:48 pm
Kraj: N 46.08662;E 015.04915

OdgovorNapisal/-a fonza » Ne Maj 18, 2014 1:12 pm

Poti po Sloveniji je ogromno. Ene so dovoljene, ene prepovedane, prevozne pa so s terenskim vozilom vse 8)
Nekje v skladišču moje zgodovine se nahaja, posneto na VHS kaseti oddaja revije Avto magazin in tedanjega novinarja Martina Česenj-a o prečenju Slovenije po edinem vzporedniku pri nas +45. Seveda so se od takrat stvari precej spremenile. Morda se bodo starejši člani Foruma te oddaje spomnili. Zanimiv potep po Sloveniji, vam pa prepuščam prosto pot domišlji :veselo_za_volanom:
LP Franci
Wine,Women&LandRovers*Not necessarly in that order

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Ne Maj 18, 2014 9:55 pm

jjernej napisal/-a:se strinjam miram ampak kdo pa se ve kaj je to busola in azimut? kaksna triangulacija je najbrz ze znanstvena fantastika.

vsi samo se po tablicah drkajo, k baterije zmanjka pa mami kje si.


:stisk_roke: :aplavz:

Ko gredo na kavo ali pir, vsak gleda v svoj telefon in se niti ne zaveda da je kdo ob njem..... Ko se vozijo avtom vask gleda telefon, navigacijo, tablice....
Če greš brez te navlake, se ustaviš na kavo in se pogovarjaš z ljudmi. Če ne veš za smer se ustaviš, pogledaš čudovito pokrajino okoli sebe, vprašaš ljudi.... Včasih je bilo vse drugače, bolj preprosto, bolj človeško......

Uporabniški avatar
Dardaj
Prispevkov: 505
Pridružen: Pe Jan 17, 2014 6:03 pm
Kraj: Visoko
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Ne Maj 18, 2014 10:37 pm

Lahko rečem samo to :)

Slika

Uporabniški avatar
roli12
Prispevkov: 44
Pridružen: Če Nov 10, 2011 9:22 am
Kraj: sevnica

OdgovorNapisal/-a roli12 » Če Maj 22, 2014 7:11 am

Zanimive poti so tudi po notranjski, goteniškem hribovju in po kočevskem rogu. Dejstvo pa je, da če ne znaš brati zemljevidov se z lahkorto voziš v krogih. Saj GPS ni niti približno popoven in ima vrisane poti ki so ali zarasle ali pa popolnoma zgrešene. Na Nanos se da tudi lepo priti iz večih smeri, najbolj zanimiva smer pa mi je iz Predjame, od koder greš po stari kamniti poti še iz časa rimljanov, z vključno širino poti. Mislim pa da brez motorke bo kar težka sedaj priti tam čez. Je pa tudi nekaj lepih in zanimivih poti tudi na Kum in Trdinov vrh.

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Maj 22, 2014 7:15 am

roli12 napisal/-a: ...Je pa tudi nekaj lepih in zanimivih poti tudi na Kum...

Pa ko gor prideš, se v domu na vrhu ustavi na štrudel, ki je odličen.
Pred EUR sem bil SIT!

pero.nope
Prispevkov: 28
Pridružen: Ne Okt 05, 2014 6:57 pm

OdgovorNapisal/-a pero.nope » So Nov 01, 2014 9:14 am

Pozdravljeni, en nasvet, kočevski gozdovi so supr destinacija, kočevski rog, stoja. Požgane kočevske vasi v kočevskem rogu, veliko stvari je za ogledat.. pa lep pozdrav

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » So Nov 01, 2014 9:53 am

pero.nope napisal/-a:Pozdravljeni, en nasvet, kočevski gozdovi so supr destinacija, kočevski rog, stoja. Požgane kočevske vasi v kočevskem rogu, veliko stvari je za ogledat.. pa lep pozdrav



Ja so zanimive.
Samo začet moraš v Laščah. Od tam greš na na Toplo reber, od tople rebri greš proti Komolcu. Od tam greš proti Starem logu, ampak pred njim se obrneš levo in greš proti Podstenicam. Od tukaj imaš pa neskončno poti in cest. Lahko greš proti Čermošnjicam mimo baze 20, Od tam greš lahko proti Črnomlju,....

Jaz, če se grem tja vozit ponavadi ne pridem izpod 90km vožnje po makadamskih cestah.

Skoraj vse te ceste so prevozne s Subaru Foresterjem.
Pred EUR sem bil SIT!


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov