Uvoz predelanega vozila iz EU

Vse v zvezi z offroadom
Ippon
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 28, 2015 2:06 pm
Kraj: Prlekija

Uvoz predelanega vozila iz EU

OdgovorNapisal/-a Ippon » To Maj 12, 2015 1:14 pm

Pozdravljeni,
Ker so mi zelo ušeč terenska vozila se zanimam za nakup kakšnega rabljenega terenca predvsem v slabše ohrenjenem stanju (pleh, notranjost) edino motor in pogoni morejo biti ok.

Ok preidem k bistvu, iskal sem na forumu glede uvoza vozil iz Eu in najšel precej tem jih prebrskal in prebral, ampak nikjer nisem našelnič ažurnega glede:

- Uvoz vozila iz eu ki je bilo predelano in voženo v neki državi, ampak če bi šel tako vozilo predelovat pri nas nebi naredil homologacije, torej kako je z uvozom in homologacijo-posledično registracijo prinas. Recimo gledal sem Lado nivo ki ima vgrajeni dizilski motor od vw kako bi bilo z čem podobnim (lada je samo primer)

Se opravičujem če sem kje kaj spregledal, čeje tako lahko admin izbriše to temo in me napoti tja kji bi moral o tem spraševati. lp

Uporabniški avatar
gregor
Moderator
Prispevkov: 3299
Pridružen: Sr Maj 21, 2003 8:33 am
Kraj: Žalec
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a gregor » To Maj 12, 2015 1:27 pm

Kar je v EU, vsaj za nemčijo velja, se načeloma prepiše v našo homologacijo, kolikor je meni znano.
Toyota iz nemčije, predelana v kamper, z dvižno streho, dvignjena, večje gume, offroad odbijač, priklop itd... ob homologaciji(pravzaprav identifikaciji) v slo so se vse predelave iz nemškega briefa preprisale v naš papir.
Ne vem pa, če je kaj drugače, če bi hotel npr iz katerih kasnejših članic, npr hrvaške kaj privlečt. Vprašaj na tehničnih, kjer delajo identifikacijo vozil iz uvoza.
Niva 240D l. 93, OM616 motor, Kobra 215R15, ZF servo, rock crawler TC
2x Patrol Y61 2.8TD
Naprodaj veliko rabljenih delov za Lado in nekaj tudi za Patrola

Ippon
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 28, 2015 2:06 pm
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a Ippon » To Maj 12, 2015 2:04 pm

Gregor hvala za hiter in koristen odgovor :D Če boš se vozil kaj po prlekiji ti lahko pokažem par gozdnih poti in povabin na kak rdeči Špricer ali pa kar čisto :D
OK torej na tehničnega poklicat, imaš mogoče kakega v mislih kam bi bilo fino poklicat da nebom brezveze okrog jim gnjavil :)

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » To Maj 12, 2015 8:33 pm

Pokliči na Avto Krka - enota Maribor:
Ptujska cesta 190, 2000 Maribor
tel: (02) 300 84 00
Meni so pred uvozom avta lepo svetovali kaj smem in kaj ne.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Ippon
Prispevkov: 3
Pridružen: To Apr 28, 2015 2:06 pm
Kraj: Prlekija

OdgovorNapisal/-a Ippon » To Maj 12, 2015 9:48 pm

Miran super hvala :)
Bom poklical in videl kaj bodo mi rekli:)
Hvala za informacije :)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 13, 2015 12:11 am

Ippon napisal/-a:OK torej na tehničnega poklicat, imaš mogoče kakega v mislih kam bi bilo fino poklicat da nebom brezveze okrog jim gnjavil :)

Tehnični nima s tem nobene veze. Kamorkoli kličeš, vsak ti bo povedal po svoje..........
Dva meseca sem se nategoval z njimi zaradi raličnih dimenzij gum zadaj in spredaj, in zrcalnih stekel (kar je pri nas prepovedano). No na koncu, po pošiljanju u 3PM in grožnji z sodiščem so pa rekli "naj ti bo, ker si ravno ti"
Dejstvo je, da , karkoli prineseš iz EU, je merodajno(ker smo mi eni navadni hlapci) in morajo, hočeš ali nočeš, prepisati. Seveda pa si naši kljukci še vedno razlagajo po svoje in mislijo, da boga za jajca držijo.
Pojma nimajo.............zelo radi pa igrajo male bogove in jebejo folk v glavo.
Boli mene qurac, kaj je v Sloveniji prepovedano, če imam kartonček v katerem so nemci vpisali vse do zadnjega vijaka. Lako mi ga naši birokrati sam popušijo!
Okoli davkov pa sploh. To zna pa še klošar kaj povedat, ki se je moral par let tožarit, da je po nekaj letih dokazl birokratom, da nimajo pojma.
Glede tega je tale naša preljuba Slovenija totalen poden!
To da smo hlapčki EU še zastopim, da smo pa hlapčki našim birokratom, pa ne bom nikoli..........

Uporabniški avatar
navigator
Prispevkov: 412
Pridružen: Pe Feb 27, 2004 9:30 am
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a navigator » Sr Maj 13, 2015 7:15 am

Moja izkušnja (avto pripeljan iz Nemčije) je taka, da so pri homologaciji dobesedno prepisali vse kar je bilo napisano kot dodatna oprema vozila v kupoprodajni pogodbi in briefu o predelavi.

Na tehničnem sicer vprašajo, če so predelave homologirane ... to pa je tudi vse, ker je seznam na homokartončku res dolg in se jim najbrž ne da preverjati vsega ...

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » So Jul 11, 2015 9:17 pm

Bom kar tukaj vprašal. Kako je z uvozom vozila iz Hrvaške. Kakšne so omejitve, zahteve. Govori se o uvozu terenskega vozila :lol:


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov