tankovski poligon na Vrhniki

Vse v zvezi z offroadom
KZJ 90

tankovski poligon na Vrhniki

OdgovorNapisal/-a KZJ 90 » Sr Jun 02, 2004 2:23 pm

Pozdravljeni,

mene pa zanima, kako je z tankovskim poligonom na Vrhniki. Enkrat sem se že vozil tam v sklopu testiran z toyoto Adrio, vendar je bilo to organizirano. Zanima me če kdo ve ali se smeš tam voziti tudi sam, kot recimo na Počku ali je Vrhnika bolj nadzorovano vadbišče in je gibanje po njem bolj omejeno.

LP Jure

kir
Prispevkov: 8
Pridružen: Sr Nov 30, 2005 2:38 pm

OdgovorNapisal/-a kir » Ne Dec 18, 2005 9:55 pm

ne vem kaksna je pravnoformalna ureditev na tankovskem poligonu, sem pa lani tam vozil pinca, se ni nihce pritozil. danes sem bil z enduro tam, sem videl, da ocitno vozijo/kolesnice/.

kir

SMRC
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 12:52 pm
Kraj: VRHNIKA

OdgovorNapisal/-a SMRC » Ne Feb 05, 2006 11:03 am

Vojska sama nic ne nadzira samega poligona, včasih se igrajo po obronkih in kopljejo stoječe i ležeče ( :lol: ) drugače pa se po njem vozi vse mogoče.
ZAČETNIK

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Feb 05, 2006 6:42 pm

Kje se ta poligon nagaja? Vem, da je nekje na Vrhnki sam kje natančno pa ne vem.

SMRC
Prispevkov: 47
Pridružen: Če Feb 02, 2006 12:52 pm
Kraj: VRHNIKA

OdgovorNapisal/-a SMRC » Ne Feb 05, 2006 9:36 pm

Najlaže ga boš našel če se z Vrhnike odpelješ proti Stari Vrhniki ( iz Vrhnike po tabli proti Horjulu ). Na desni strani boš opazil večjo industrijsko cono ( trgovine, lokali...). Za cono zavij levo ( tudi tabla Stara Vrhnika ) in se pelji ob železni ograji vojašnice. Takoj za ograjo zavije širok makedam na levo. Po njem po cca 500m prispeš do poligona :lol: kateri se nahaja na tvoji levi strani. Levo z makadama v hrib pelje več poti, prav tako je na vrhu grička več luštnih :wink: klančkov.
ZAČETNIK

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Ne Feb 05, 2006 10:05 pm

Hvala! :D

Borut 13
Prispevkov: 6
Pridružen: Sr Dec 07, 2005 11:52 am

OdgovorNapisal/-a Borut 13 » To Feb 07, 2006 10:52 am

Tankovski poligon na Vrhniki je privatna last. Vojska je lastnica. Nikjer ni nobenega dovoljenja uporbe tega zemljišča za širšo javnost, oziroma vožnja na lastno odgovornost ali kaj podobnega. Se pravi uradno naj se tam nebi vozili. Se pa sam vozim po poligonu skoraj vsak dan in še nikoli mi ni nihče nič rekel. Nekajkrat sem naletel ravno na vojaško vajo, takrta sem se raje peljal mimo. Tudi ko sem imel avto do pragov v blatu in se je mimo pripeljal vojaški avto mi ni nihče nič rekel.
Edino težavo na poligonu sem imel z policijo, pa še to nič resnega. Ljudje hodijo mimo na sprehode in jih je motil ropot avtomobila in prah ki sem ga dvigoval.
Teren je pa ta-prav za testirat razne terence (od toyote RAV4 do Defenderja). Lukenj, blata, vode in skal je na pretek!!! :veselo_za_volanom:
See you at the beach in DAKAR!

Uporabniški avatar
x5x
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 08, 2009 12:59 pm

OdgovorNapisal/-a x5x » Sr Nov 11, 2009 8:28 am

Da malo obnovim temo oz vprašanje.. Kako je sedaj tam? se še da malo zapeljat .

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Sr Nov 11, 2009 8:59 am

Nazadnej smo se vozili tam kak teden nazaj, pa ni bilo nobenih problemov.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Sr Nov 11, 2009 10:17 am

Ravno včeraj veliko vode malo manj blata skratka žur! :D
Slika

Uporabniški avatar
Fogl
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne Mar 23, 2008 9:07 pm
Kraj: ljubljana črnuče

OdgovorNapisal/-a Fogl » Sr Nov 11, 2009 6:17 pm

glede teh vojaških poligonou in vožnje po njem..

od kolegice oče me je lepega dne napadel (neka živina v vojski lj)
češ kaj se vozim tam! ko me bojo sestrelil da me nebo mogel z "dreka" ven potegnat! ker bo prepozno!

še sedaj nevem ali je misliu resno ali je bilo samo ustrahovanje...

(kje je mene našel ker še v žiuljenju nism biu tam) :P

kaj pa vem? treba počakat da bo neka pizdarija potem bomo vedeli koliko je ura :twisted:

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Sr Nov 11, 2009 7:18 pm

Ti oficirji naše vojske so itak vsi mal :a_se_ti_je_odpeljalo:. No vsaj tiste , ki jih jaz poznam. Red in disciplina tudi doma.

Vadišče in moje mnenje: VADIŠČE JE OD NAS VSEH IN NE OD K..... ali A...., L....... itd.., s ČIGAVIM DENARJEM JE BILO LE KUPLJENO??
Je pa res, da bi bila prava štala če bi vsak počel vse kar po svoje. Vsak problem ima tudi rešitev, tako bi lahko mirne volje uporabljali vadišče tudi ljubitelji OR po nekem "družinskem" sporazumu med člani OR in MORS. Marsikateri kmet ali gozdar bi bil prikrajšan za nepotrebno jezo ali morebitno "škodo", ki mu nastane.

Fogl: Take izpade ima lahko samo tip, ki mu je vojska pri srcu bol kot družina in prijatelji. Zaradi zelene barve se mu pričnejo kisat možgani. S čim bi te le sestrelili?

Smo pa ljudje različni, nekaterih stvari se lotimo neprimerno, kasneje tudi obžalujemo.
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Sr Nov 11, 2009 7:28 pm

> S čim bi te le sestrelili?
Pa iz sestreljevalnikom, valja :roll: a si ti vojsko prespal? :lol:
(sem dorisal ene par smajlijev, da ne bo pomote)
Nazadnje spremenil Vito_, dne Sr Nov 11, 2009 8:13 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
pinzi
Prispevkov: 192
Pridružen: Ne Nov 02, 2008 12:24 am
Kraj: Hagau

OdgovorNapisal/-a pinzi » Sr Nov 11, 2009 7:33 pm

Vito_ napisal/-a:> S čim bi te le sestrelili?
Pa iz sestreljevalnikom, valja :roll: a si ti vojsko prespal?




Vito, se opravičujem sam nimam pojma kaj je "sestreljevalnik" :shock:. Te moderne tehnike namreč ne poznam. Svojo dolžnost do domovine sem opravljal v bivši SFRJ.
Trdo delo ni še nikogar ubilo....toda zakaj tvegati!!!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Sr Nov 11, 2009 7:33 pm

ma kaki, tam sploh ne streljajo.....vsaj na poligonu za kasarno ne, tudi gori v šumi ne.....
če pa že, so to le maneverski patruni

na prave strelske vaje hodijo na Bloško polico alo Poček :wink:

bil tam v vojski, 2ga generacija :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4370
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 11, 2009 8:27 pm

pinzi napisal/-a:....
bi bila prava štala če bi vsak počel vse kar po svoje. Vsak problem ima tudi rešitev, tako bi lahko mirne volje uporabljali vadišče tudi ljubitelji OR po nekem "družinskem" sporazumu med člani OR in MORS. Marsikateri kmet ali gozdar bi bil prikrajšan za nepotrebno jezo ali morebitno "škodo", ki mu nastane
.....


Voda na moj mlin :roll: :roll:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Nov 11, 2009 9:11 pm

miran napisal/-a:
pinzi napisal/-a:....
bi bila prava štala če bi vsak počel vse kar po svoje. Vsak problem ima tudi rešitev, tako bi lahko mirne volje uporabljali vadišče tudi ljubitelji OR po nekem "družinskem" sporazumu med člani OR in MORS. Marsikateri kmet ali gozdar bi bil prikrajšan za nepotrebno jezo ali morebitno "škodo", ki mu nastane
.....


Voda na moj mlin :roll: :roll:
Miran



PODPIŠEM,GRAVIRAM,TIPKAM U KLEŠEM KAR ČETE......

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Če Nov 12, 2009 10:03 am

Ravno danes sem bil tam po svojem odhodu sem se ustavil na benciski črpalki kjer so fantje SV točili gorivo. Prvo kar je bilo mi je poveljnik (nekdo z zletimi našitki) rekel lepo umazan avto ter, da mu še čisto malo fali. Povprašal me je tudi kej sem ga tako lepo posvinjal. Odgovor je itak znan. Njegov odgovor kar ne vidiš ne boli in naj se vozm dokler mi nihče nič ne reče. Je pa res, če se bo pričelo množično preganjanje po poligonu ga bodo kaj hitro zaprli. Kar pa se tiče naše preljube policije in poligona imajo pa tako ali tako tam tudi oni usposabljanja.

Lep dan vsem ogroženim vrstam! [off road-arejem]
Slika

Uporabniški avatar
x5x
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 08, 2009 12:59 pm

OdgovorNapisal/-a x5x » Po Nov 16, 2009 7:27 pm

Evo bil včeraj tam. Mi je fajn oz zanimiv ker ni pretežek oz. se da peljat tudi če nisi prav posebno vešč...
Kar se pa tiče uporabe. Smo bili tam z enim domačinom in je rekel da bolj poredko pridejo oz. ponavadi vezisti. Bi bilo pa fajn da bi bil tak poligon kje v sloveniji(lahko da je samo nevem) kjer bi se lepo zapeljal ter preizkusil znanje ter zmožnosti avtomobila nadzorovano.
Kar se tiče komplikacij vojske sem pa malo razmišljal: glede na to da so terenska vozila vpisovali kot rezerve(nevem če jih še) nebi bilo nič narobe če bi tak poligon odprli za lastnike terenskih vozil(ki so vpisani) vsaj med vikendom ko predvidevam da nimajo vaj.

Uporabniški avatar
msenjur
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jan 19, 2009 8:39 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a msenjur » To Nov 17, 2009 12:14 pm

hja... če se bo začela komercialna (množična) uporaba bojo prej ali slej naredili rampe. Sploh, če se bo zgodila kakšna huda neumnost, bo itak panika...

drugač je pa res zanimiv poligon. majhen, ampak ima vse kar imajo veliki!

btw; a uno lužo tm v gozdu na levi je že komu ratalo prevozit? mi smo se enkrat matral, pa ni nobenemu ratal... je pa seveda odvisno od vremena...

Uporabniški avatar
x5x
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 08, 2009 12:59 pm

OdgovorNapisal/-a x5x » To Nov 17, 2009 1:44 pm

to misliš tisto ko prideš notri na levo? za njo je en velk klanc??

kar se pa uporabe tiče se pa strinjam če nebo kakih pizd.. potem nebo problemov.

Uporabniški avatar
msenjur
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jan 19, 2009 8:39 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a msenjur » To Nov 17, 2009 1:46 pm

ja... po tem klancu prideš na uno večjo cesto, k gre od vrha do dna une dolince...

Uporabniški avatar
x5x
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 08, 2009 12:59 pm

OdgovorNapisal/-a x5x » To Nov 17, 2009 2:30 pm

Dol sem šel gor pa ne(sem rabil pomoč da sem ven prišel) tako da se potem nisem zafrkaval :)

Uporabniški avatar
msenjur
Prispevkov: 17
Pridružen: Po Jan 19, 2009 8:39 pm
Kraj: Vrhnika

OdgovorNapisal/-a msenjur » To Nov 17, 2009 2:36 pm

kako misliš dol? a v smeri dol čez lužo?

Uporabniški avatar
x5x
Prispevkov: 28
Pridružen: To Sep 08, 2009 12:59 pm

OdgovorNapisal/-a x5x » To Nov 17, 2009 5:24 pm

iz zgornje strani dol :) ter čez lužo.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov