Nissan King Cab (MD21) & TerranoI (WD21)

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

Nissan King Cab (MD21) & TerranoI (WD21)

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Jan 02, 2009 3:46 pm

Hey vsem........
Pred kratkim sem si nabavil Nissan KingCab, 2.5D, l.93 :skace_od_srece:
zdaj me pa zanima razlika med terranotom in kingcabom, mislim da je isto (razen motorja in kesona).........
ker kingcabov ni prav veliko, ali lahko dele iščem od terranota? - zavore, vzmeti, razni deli podvozja, menjalnik......itd.......
ali motor 2.7td paše na ta menjalnik od 2.5d?

googlanje me pelje samo v zmedo, tu na forumu pa iskanje tudi pelje samo v rubrike prodam/kupim :twisted:

zanima me tudi, če bi kdo imel kakšen workshop manual in kakšen delujoči fast.....sej ne prosim zastonj, samo to , kar se "kupi" na netu ne deluje prav nič :twisted:

prosim za čimvečji odziv in vnaprej se zahvaljujem za odgovore, nasvete in info :nazdravljamo:
Nazadnje spremenil compadre, dne Po Mar 02, 2009 9:05 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

VIME
Prispevkov: 46
Pridružen: Pe Okt 31, 2008 1:52 am
Kraj: med korosko in trento

OdgovorNapisal/-a VIME » So Jan 03, 2009 2:55 pm


Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jan 03, 2009 5:03 pm

Žal nam je, toda za znamko NISSAN - ...........


nix, njet, nada......za novejše se najde, za terrano I, pick up in king cab pa čisto nič

hvala, vsaj potrudil si se, od stotih si prvi, ki je vsaj odgovoril :wink:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » So Jan 03, 2009 9:05 pm

Zdravo,

zdaj me pa zanima razlika med terranotom in kingcabom, mislim da je isto (razen motorja in kesona).........
ker kingcabov ni prav veliko, ali lahko dele iščem od terranota? - zavore, vzmeti, razni deli podvozja, menjalnik......itd.......


Nissan MD21 oziroma Nissan Pickup (Kingcab je oznaka 1,5 kabine) in Nissan WD21 oziroma Nissan Pathfinder/Terrano I si delita isto platformo, kar v praksi pomeni, da sta prednja dela identična (karoserijsko in mehansko), zadaj pa gre za razliko tako v obliki karoserije (keson/ trda streha) in načinu vzmetenja (listnate vzmeti pri WD21 in spiralne vzmeti pri MD21, oboje na togi premi). Koncept avtomobila izhaja iz enostavne logike- če imamo uspešen SUV (prvi SUV na svetu naj bi bil Nissan Pathfinder), naredimo iz njega uspešnega pickup-a. Podobno strategijo so ubrali pri Toyoti Hilux in 4 Runnerju, kjer so pri prvi seriji 4 Runnerja pustili celo keson, ki so ga nagradili z hardtop-om. Malce sem že pozabil kako je z menjalnikoma pri Pickupu in Pathfinderju- nekaj mi je ostalo v spominu, da so zaradi podhranjenega motorja pri Kingcabu skrajšana prestavna razmerja v menjalniku- nisem pa povsem prepričan. Načeloma pa sta menjalnika zamenljiva pri vseh modelih s štiricilindrskem motorjem.

ali motor 2.7td paše na ta menjalnik od 2.5d?


Teoretično da. Praktično pa vem, da motor 2.7d paše na menjalnik od 2.7td. Sumim, da gre pri tebi že za novejši 2.5tdi motor, tako, da bi bilo treba malce škiliti pod avto, da bi lahko z gotovostjo trdil.

Zanimiv link do zgodovine avtomobila in nekaj uporabnih slik:
http://www.off-road.com/trucks4x4/article/articleDetail.jsp?id=193975

In še nekaj, kar pade iz guglna:
http://en.wikipedia.org/wiki/Nissan_Pathfinder

Če te zanima še kaj, ti lahko prodam original Haynes-ov priročnik, ki pa žal pokriva samo avtomobile z bencinskimi motorji, po športni ceni (kaj pa vem.... 10€?)
Slika

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jan 03, 2009 9:22 pm

uf, končno vsaj nekaj......zelo ti hvala :wink:
pri meni so zadaj listnate vzmeti, tako da predvidevam da ima Terrano (WD21) spiralne, ok.......kako je s kardanom, je deljen in ima sredinski ležaj?
motor imam navaden saug diesel, 2.5d, 55kW

haynesa imam nekaj, samo je od bencinarja, pa še samo podatki o motorju, o karoseriji pa čisto nič.......

če ima tvoj Haynes še o karoseriji, ga kupim takoj :wink:

FAST imam tudi, samo ga nikako ne morem zagnati, neki ~.ocx ga *ebe :evil:

drugače, na avtu bo tu in tam kaj za porihtat, večina mehanske malenkosti 8)

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » So Jan 03, 2009 10:17 pm

Zdravo,

kot sem že omenil sem že malo "out" iz Nissanov, lahko ti pa mogoče pomagam z naslednjim namigom. Pathfinder/Terrano I in Terrano II sta kar se šasije, motorja, menjalnika in podvozja tiče identična avtomobila. Pri Terranu II so malce šparali na materialu in na teži, tako da je na primer "špurštanga" na Terranu II votla cev, medtem ko je na Terranu I polna palica. Razlike so torej le v detajlih. Ne spominjam pa se več, ali je imel Pathfinder, ki sem ga imel uležajen kardan ali ne.

Če ti kaj pomaga- kolega prodaja Terrano II letnik okoli 2001 po delih. Avto ima zariban motor. Njegova telefonska številka je 041 551 834, ime mu je Damjan. Nahaja se v okolici Litije. Če ti ni predaleč je najbolje da ga pokličeš in greš pogledat, kaj ti bi prišlo prav. Po navadi tudi nima zlatarskih cen. Lahko mu tudi omeniš, da sem te jaz poslal.

Če boš že v naših koncih pa me lahko pokličeš in bova rekla kakšno gospodarsko na temo Haynesa.

LP Bizzy
041 391 601
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » So Jan 03, 2009 10:37 pm

hvala ti :wink:
po linkih, katerih si mi posredoval, sem prišel do zaključka, da zadnji premi se razlikujeta ne samo po vzmeteh, ampak tudi po zavorah in vsem okoli kar je gor.....sta čisto različna, tako, da recimo zavore bi moral iskati prav od MD21

prednji konc pa je isti, tudi pri meni na torziji
po tecdoc-u sredinski ležaj edino MD21, za WD21 ni podatka, oziroma ga ni
tako da dvomim, da bi wd serija imela vležajen kardan.......no, vprašati pa ni greh (ali se prepogniti pod kakšnega Terrano-ta ) :lol:

ali je v tvojem haynesu tudi podvozje?

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Ne Jan 04, 2009 11:13 am

Zdravo,

v mojem Haynesu je naslednje:

Publisher Comments:
With a Haynes manual, you can do it yourself…from simple maintenance to basic repairs. Haynes writes every book based on a complete teardown of the vehicle. We learn the best ways to do a job and that makes it quicker, easier and cheaper for you. Our books have clear instructions and plenty of photographs that show each step. Whether you’re a beginner or a pro, you can save big with Haynes! • Step-by-step procedures • Easy-to-follow photos • Complete troubleshooting section • Valuable short cuts • Color spark plug diagnosis Complete coverage for your Nissan/Datsun Pick-up & Pathfinder for 1980 thru 1997 covering 2WD &4WD models with gasoline engines Pick-up (1980 thru 1997) Pathfinder (1987 thru 1995): • Routine Maintenance • Tune-up procedures • Engine repair • Cooling and heating • Air Conditioning • Fuel and exhaust • Emissions control • Ignition • Brakes • Suspension and steering • Electrical systems • Wiring diagrams
Synopsis:
Total Car Care is the most complete, step-by-step automotive repair manual you'll ever use. All repair procedures are supported by detailed specifications, exploded views, and photographs. From the simplest repair procedure to the most complex, trust Chilton's Total Car Care to give you everything you need to do the job. Save time and money by doing it yourself, with the confidence only a Chilton Repair Manual can provide.
Synopsis:
All 2WD and 4WD models with a gas engine. Bolt by bolt, and shot by shot, Haynes tears down brand new cars to build a step-by-step procedure for maintaining and troubleshooting your vehicle. Its manuals cover routine maintenance; tune-up procedures; engine repair; cooling and heating; air conditioning; fuel and exhaust; emissions control; ignition; brakes; suspension and steering; electrical systems and wiring diagrams.


Oziroma tole:
This repair manual covers Nissan & Datsun Pick-up trucks 1980-1997, and Nissan Pathfinder 1987-1995. Note:This manual does not include diesel engine information.

Table of Contents

Introduction: Vehicle identification numbers; Buying parts; Maintenance techniques; more. Tune-up and routine maintenance; Engine and overhaul procedures; Cooling, heating and air-conditioning systems; Fuel and exhaust systems; Engine electrical systems; Emissions control systems; Transmission; Transfer case, Clutch and driveaxles; Brakes; Suspension and steering systems; Body; Chassis electrical system; Wiring diagrams.

Haynes truck and SUV repair manuals can save you money on repair and maintenance bills. Step-by-step procedures and detailed illustrations guide you through every job, from routine maintenance and troubleshooting, all the way to complete teardown & rebuild.



LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 11:26 am

ok, za začetek, da se spoznam z avtom (da ne bom samo ležal pod njem ingruntal) bo dovolj :wink:

če ti pot do pošte ne bi bila odveč, ti pošljem naslov po ps, lahko pošlješ po povzetju, krijem tudi stroške ptt :wink:

zaenkrat nimam planov poti v tvoje kraje, ko pa bom imel, te pa definitivno pokličem, pa kakšno rečeva ob :nazdravljamo:

če kdo še ve kaj in ima kašne informacije, naj ga ne bo sram, naj kar tu napiše :wink:

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 7:47 pm

No tole zadevco od Pick up-a je imel foter pri bajti kakšnih pet let.
Zadeva je delovala odlično tako da tudi nismo imeli kakšnih izkušenj z iskanjem delov.
Veš kaj mi povej? Si ga mogoče kupil v Metliki?

LP Dejan
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 7:53 pm

Picpoki napisal/-a:No tole zadevco od Pick up-a je imel foter pri bajti kakšnih pet let.
Zadeva je delovala odlično tako da tudi nismo imeli kakšnih izkušenj z iskanjem delov.
Veš kaj mi povej? Si ga mogoče kupil v Metliki?

LP Dejan


yep :wink:

Slika

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 8:00 pm

pa še malo več slikic:

Slika

Slika

Slika

pred leti sem imel tudi tole:
Slika

Slika

za tega mi pa je posebej žal.......
Slika

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 8:45 pm

Ah solit se pejd!
Nisem ga utegnil it pogledat pa čeprav se je prodajal kar nekaj časa.
Sem tudi opazil kdaj je izginil iz oglasov. Mi je bil tako všeč da sem si obljubil da če prodam svojega citroena in če bo z tem nissanom vse OK ga kupim :D

Edino kar mu očitam je pomankanje turbine... 80KM je malenkost premalo za 1500kg težak avto.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 9:10 pm

ja, se je prodajal kar nekaj časa, sej to je avto, katerega ne kupi vsak, pa še ceno je kar držal.....no, jaz sem ga nekaj zglihal, plačal in odpeljal, zraven sem pa dobil še set litih platišč z gumami (za poleti) :wink:

itak bo treba na avtu tu in tam kaj porihtat, sam ni nič drastičnega

avto je težak 1780kg in ima 75KM (55kW)

poleti se je še eden prodajal, z istim motorjem in malo bolj gnil (so se rožice vidle že na slikah), bil pa je rdeče barve......žal se kontakta ne spomnem več, mogoče pa imam shranjeno sliko nekje na compu (bi ga potem po tablicah lahko najdel ) :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 10:53 pm

No ravno gnil ni bil...
Za poštimat so bili edino zadnji blatniki kateri so bili napihnjeni zaradi rje.
Drugače je bil to avto mojega fotra. Zadeva je imela toliko kilometrov kot tvoj(230k km) in je delovala čudovito. Je pa imel še doma narejene pragove, lok z daljinkami in pokrov kesona.
Mi ga je kar žal...
Na koncu je šel za isto ceno kot se je cenil tvoj.

LP Dejan
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 10:57 pm

H..... M.....?
celjska tablica, rdeče barve, prodajal se je za 2.5k€, registracija na koncu, nekje septembra.......sem že najdu slike :wink:



Ime sem izbrisal.

R., upravnik
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 10:58 pm

Njet.
Potem pa ni bil isti.
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 11:01 pm

Slika

Slika

Slika
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 11:04 pm

ah to sploh ni podobno ničemur.
Počakaj moment da najdem našega
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 11:06 pm

ajde :)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 11:16 pm

Slika
Slika

Žal druge slike nimam.
Stric Marolt bi pa mogoče prepoznal ta belega :D
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 11:21 pm

aha, niso to isti.....zakaj ste ga pa prodali?
škoda

sej ta od horvata tud ni tko slab ko zgleda, vbistvu nobeden ni perfekten :wink:

lahko ti posredujem tel.št., če hočeš :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 11:25 pm

V bistvu se ga je verjetno znebil samo zato ker se ga je naveličal in ker mu je falilo kakšnih 50 konj.
No saj je šlo tudi z prikolico in naloženo tono ali več. Samo je šlo rrrreeeeessss ppppooooččččaaaasssssiiiiii....
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Jan 04, 2009 11:28 pm

len pa je res, ja.....ebiga
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Ne Jan 04, 2009 11:39 pm

Ah sedaj ko si mi speljal tega se pa morem odločiti med terranotom 2.4 benz ali 2.7d :lol:
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov