Pohorje: past za kolesarje in motoriste

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
Tono
Prispevkov: 74
Pridružen: Ne Okt 12, 2008 2:56 pm
Kraj: Ptuj

Pohorje: past za kolesarje in motoriste

OdgovorNapisal/-a Tono » To Sep 01, 2009 11:18 pm

Pozdravljeni,

24ur.com v prispevku

http://24ur.com/novice/crna-kronika/foto-policisti-pregledujejo-teren.html

poroča, da je neznanec na Pohorju na dveh mestih med drevesi napel in prikril bodečo žico, ki naj bi predstavljala past za motoriste in kolesarje, ki vozijo po gozdu. Žica je bila baje napeta v višini vratu voznika.

Torej: pozor na takšne pasti!

Lp,

T
Moje vozilo: Steyr-Puch Pinzgauer 710M, l. 1976, ex. JLA

nomi
Prispevkov: 33
Pridružen: So Mar 28, 2009 8:34 pm
Kraj: Žirovnica

OdgovorNapisal/-a nomi » Sr Sep 02, 2009 7:01 am

Par let nazaj je bil tudi v naši okolici podoben primer, kjer je "nekdo" (ne vem ali so potem ugotovili kdo) napel žico čez pot.In se je dejansko nanjo ujel motokrosist, ki je na njegovo srečo imel sprednji prsni ščitnik...
Epiloga ne poznam.

Je bilo pa takrat dejansko noro, ker so se po vseh poteh podili frajerji s kros motorji, prihajali so celo vozniki (baje celo organizirano) iz Avstrije.

In mi lahko verjamete, ker sem doživel na lastni izkušnji, da zelo ni fajn, če si z nekajletnim otrokom na sprehodu in mimo tebe v klanec po melišču (kjer je vožnja z Uredbo absolutno prepovedana) pridivja ekipa 10 voznikov na kroslah in meče kamne (vsi veste, kakšna je velikost kamna na melišču) izpod njihovih zadnjih koles na vse strani... :twisted: .Pa je bil to samo en primer, doživel sem jih pa več ...

No, po tisti žici in par podrtih dreves, ki so jih lastniki gozdov podrli preko poti in vsaj delno blokirali prehod (niso bila podrta na tla, ampak nekje na višino okrog 1m, ko z motorjem ne moreš čez, spodaj pa tudi ne) se je stanje precej umirilo ... :D

Policija je pa seveda nemočna, ker potk je milijon in jih je enostavno, razen po slučaju, skoraj nemogoče ujet.Pa tudi če, mislim, da kazni niso prav visoke.Žal. ( tega ne vem, da me ne bo kdo napadal )
lp, G

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Sr Sep 02, 2009 9:08 am


Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Sr Sep 02, 2009 3:10 pm

Saj nobeden ne pravi, da je to dobro.
Je pa očitno nekomu prekipelo, tako ko je meni zadnjič, ko so me z otroci skoraj podrli kolesarji na markirani planinski poti v krajinskem parku.
Sam meni niti na pamet nebi prišlo kaj takega kot je žica.
Slika

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Sep 02, 2009 4:47 pm

marolt 4x4 napisal/-a:Saj nobeden ne pravi, da je to dobro.
Je pa očitno nekomu prekipelo, tako ko je meni zadnjič, ko so me z otroci skoraj podrli kolesarji na markirani planinski poti v krajinskem parku.
Sam meni niti na pamet nebi prišlo kaj takega kot je žica.


Da si z otroci in mimo tebe pridrvi kolesar bi mene tud dvignilo....recimo mimo nas poteka (dejansko 2 metra stran od hiše...podobno kot pri tebi) cesta, ki so jo nedavno asfaltirali v celoti ( ožbalt kapla) in od takrat dalje je tudi biciklistov ogromno.....me ne bi motlo če bi vozli lepo kulturno...mimo hiše je nepregleden ovinek in pa rahel klanec....in spust kolesarjev je včasih vratolomen....pol pa si predstavljal da otrok prileti direkt iz hiše na cesto.....motor še slišiš kolesarja pa ne....

P.S. Marolt kako kaže s cevjo za sklopko? Če se zmenima za valuto foruma? koliko in kdaj bi lahko priletel ker mi jeep zaseda prostor v garaži....drugi projekti :D

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Sr Sep 02, 2009 5:59 pm

Mislim, da ni izgovora za taka dejanja (žica,...) z tem je "inovator" pokazal da sodi v čas strica bedanca, ki je na zanko lovil srne in zajce.
Dvomim, da bodo takega junaka ujeli, ker je ponavadi tako, da tisti ko to naredi potem potegne rep med noge in se skrije.
V tisti puhli butici, pa mu na pamet ne pride, da je naredil isto kot bi postavil pehotno mino ali kaj podobno smrtno nevarnega in samo čaka, da komu odreže glavo...
Razumem jezo ljudi, ampak so tudi drugi načini za reševanje takih problemov...
LP
TUDI NA FB>>>KLIK

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Sr Sep 02, 2009 6:09 pm

Tole s žico je res mal butasto, primitivno, in bedasto.

Jaz sem v naši okolici raztrobil, da sem po gozdu zabil žeblje v korenine, (pa čeprav jih nisem), pa se je dirkanje po gozdu kmalu nehalo.

Če se bo kdaj spet začelo pa ne rečem....
Zabiješ cvek v korenino, odščipneš glavico...

Ampak tega tudi ne priporočam, ker lahko naleti nekdo, ki ni nič kriv, ter divjad, ki je pa še najmanj kriva, ko beži pred človeškimi bedaki.

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Sep 02, 2009 9:04 pm

robinzon napisal/-a:Tole s žico je res mal butasto, primitivno, in bedasto.

Jaz sem v naši okolici raztrobil, da sem po gozdu zabil žeblje v korenine, (pa čeprav jih nisem), pa se je dirkanje po gozdu kmalu nehalo.

Če se bo kdaj spet začelo pa ne rečem....
Zabiješ cvek v korenino, odščipneš glavico...

Ampak tega tudi ne priporočam, ker lahko naleti nekdo, ki ni nič kriv, ter divjad, ki je pa še najmanj kriva, ko beži pred človeškimi bedaki.


Če nardiš to nisi kaj dost bolši od tega , ki je potegnil žico.....mali otrok se sprehaja, se spotakne....in prileti z glavo točno na cvek.....

Vsekakor so taka dejanja obsojanja vredna....a zanima me kako storilca sploh ujet?

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Če Sep 03, 2009 7:18 am

storilca ujameš čist enostavno. Potegneš bodečo žico med dvemi drevesi in greš drugi dan gledat, pa te tam čaka :shock: :twisted:
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » Če Sep 03, 2009 12:51 pm

naj mi nekdo razloži zakaj je to dejanje obsojanja vredno. imamo državo, kjer za to zadolženi organi delujejo? so tisti, ki nažigajo po gozdovih uvidevni?... prosim za en sam argumentiran razlog. :oops:

p.s.: pol pa off roaderji plačujemo kazni za vožnjo v naravnem okolju (al karkoli pač). ja seveda, nas se da ujet.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Če Sep 03, 2009 1:53 pm

5x4 napisal/-a:naj mi nekdo razloži zakaj je to dejanje obsojanja vredno.


5x4 in robinzon!
Če vama ni jasn zakaj bodeče žice in cveki v koreninah niso PRAVI NAČIN pol vama nikdar ne bo. Tut če klele napišemo maljon argumentov.

Vajino pisanje je brez primere. Obema predlagam na vajino in naše zdravje obisk pri psihiatru.

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Sep 03, 2009 2:47 pm

Dimen napisal/-a:
5x4 napisal/-a:naj mi nekdo razloži zakaj je to dejanje obsojanja vredno.


5x4 in robinzon!
Če vama ni jasn zakaj bodeče žice in cveki v koreninah niso PRAVI NAČIN pol vama nikdar ne bo. Tut če klele napišemo maljon argumentov.

Vajino pisanje je brez primere. Obema predlagam na vajino in naše zdravje obisk pri psihiatru.


Zato ker zakona ne mormo jemat v svoje roke. Ker bi se potem vrnili v leta po vojni ko so komunajzerji vzeli stvari v svoje roke in so danes kosti posejane po celi Sloveniji.
Če jim narediš oviro naj bo taka, da se ne bodo mogli čez peljat, ne pa da ga bo treba po kosih spravljat ven oz gozda.
A je kaj bolj jasno?
Če vama ni jasno, bi vaju mogoče moral vzeti na kako reševalno akcijo, da v živo vidita kako zgledajo hude poškodbe.
Slika

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Če Sep 03, 2009 3:57 pm

There was a time I could see. And I have seen. Boys like these, younger than these, their arms torn out, their legs ripped off. But there isn't nothin' like the sight of an amputated spirit. There is no prosthetic for that.

-- Lt. Col. Frank Slade
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Če Sep 03, 2009 9:46 pm

pred leti je na tak način v soškem koncu motokrosistu dejansko odsekalo glavo...

Uporabniški avatar
GPW1942
Prispevkov: 421
Pridružen: Po Jan 02, 2006 7:52 pm
Kraj: Brezovica

OdgovorNapisal/-a GPW1942 » Če Sep 03, 2009 9:55 pm

Leta 1989 se je takega reševanja problemov poslužil tudi neznanec na Ljubljanskem barju (danes je tam zavetišče za živali Gmajnice). Med dvema topoloma je premišljeno napel tanko žico. Razumljivo, na živce smo mu šli mulci z cross prduljami in nični jebači z tomos avtomatiki.

Na mojo nesrečo sem prvi past odkril sam, na srečo ob vožnji stoje.
Verjemite, da ni niti malo prijetno, ko te pri 80km/h zaustavi napeta žica, kljub vsem ščitnikom.
Vse hematome sem pozdravil šele naslednjo pomlad :!: , če pa bi model takrat napel bodečo žico, verjetno tega posta sploh nebi pisal. Je bila pa pot takrat makedamska kolovozna in urejena ta javni promet!!

Verjamem pa, da je danes po vojni, osamosvojitvi, recesiji in tajkunizaciji kretenov še več kot pred 20 leti....

lp andrej
American Jeep-In War and Peace

Uporabniški avatar
zuki
Prispevkov: 660
Pridružen: Ne Apr 04, 2004 1:18 pm
Kraj: nova gorica
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a zuki » Če Sep 03, 2009 10:29 pm

Pri nas pa kolesarje streljamo,planincem nastavljamo pasti zato da se lahko z terenci vozmo po gozdovih.Policijo mamo pa itak podkupljeno(salam pa kak litr vina)Itak pa kolesarje bi blo treba pobit ker izdihajo prevec co2ja v zrak.
lp
lp zuki
Slika

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Če Sep 03, 2009 10:49 pm

JUST FULLS AND HORSES


Bog naj jim da, "pamet in zdravje", meni pa denar
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
5x4
Prispevkov: 989
Pridružen: Če Feb 09, 2006 12:18 am
Kraj: Slovenija

OdgovorNapisal/-a 5x4 » To Sep 08, 2009 9:30 am

tiho ne bom, ker moj odziv na odprto temo ni bil z namenom ščiti polagalca žic. sicer sem pričakoval več izlitega žolča, pa vendar ste se nekateri "iskazali". predvsem ne vem zakaj spadajo "rumene" novice na ta forum in rabijo celo svojo temo, ampak za to imamo upravnika...

po tolikem času uporabe foruma sem že ugotovil, da spuščanje v take debate ne pripelje nikamor in se vedno končajo z izražanjem nestrpnosti do drugače mislečih in vsiljevanjem svojega "prav", in žal se je ponovno izkazalo, da brez tehtnih argumentov.

Dimen, hvala, da si med vrsticami začutil mojo stisko, nisem vedel kako bi vprašal. koga priporočaš? okolica ljubljane če je možno. :wink: bi ti povedal še par stvari, vendar se mi zdiš v redu dečko pa bom tiho.
v kakšnih letih pa zdaj živimo marolt? ne streljamo se več s puškami, se pa zato pobijamo po cestah- žal vidim preveč skupnih imenovalcev. in ne boš verjel, reševalci na cestah vidijo še kaj hujšega kot ti v gorah. pa če lahko vprašam vigadu (in upravnik), a ti lahko pišeš v "nepravilni slovenščini"? zuki, hvala za idejo. ferrarist, verjetno se je vozil 40 na uro, po makadamski cesti in to skoraj neslišno (se opravičujem, če sem mu naredil krivico). stripi, kaj si hotu povedat?

ker si ne želim polemizirat o tej temi, (še posebej ne na tak način) na tej točki zaključujem s sodelovanjem. če bi mi pa še vedno kdo rad povedal, da sem kreten (ali podobno) pa mi lahko pošlje ZS, sam naj prej vsaj enkrat razmisli.

pa brez zamere, vsem. 8)

Uporabniški avatar
porocker
Prispevkov: 110
Pridružen: Pe Nov 21, 2008 9:33 am
Kraj: Postojna N 45°47.845' E 014°10.678'
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a porocker » Sr Sep 16, 2009 4:32 pm

dobro leto nazaj, sem na terencu uničil 3 skoraj nove gume, čez kakšen mesec pa 2 NOVE(jebemumater), na železnih kljukah ki so ble namontirane med korenike. 500€ škode ker gum se ni dalo več popravit!

...bilo je nekje na notranjskem!

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Sr Sep 16, 2009 4:55 pm

Ker sem zadnje čase precej na motorju, upam da se kaj takega ne pripeti u našem koncu. Mislim pa, da smo precej kulturni, vozimo se proč od stanovanjskih objektov, nedelje zjutro zaradi lovcev odpadejo, ko koga zagledamo se najraje umaknemo daleč proč, če pa ne gre lepo počasi brez gasa mimo. Se pa vedno najde kdo ki teži, pri takih se pa skoraj vedno ustavim in povem kšno frišno. :) Kaj hočeš, pač ilegalni hobiji, ki bodo z leti samo še na slabšem. :buta_z_glavo_ob_zid:


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov