Javni poziv ORZS

Vse v zvezi z offroadom

Za predsednika ORZS naj bo ...

Miran
51
85%
naj ostane kot je
2
3%
kdo tretji
7
12%
 
Skupaj glasov: 60

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Nov 03, 2009 10:27 pm

oprosti,nočem kaj narobe povedat, prisustvoval sem samo kakšno minutko, potem sem mogel it naprej...kar lahko za sigurno povem,je to,da so naredili en OGROMEN korak naprej...mislim,da nekaj takega:odpravili prepoved vožnje nevem že kje,rihta se nekaj v smislu tega,da boš naredil kot nek izpit in se lahko vozil kjerkoli boš hotel...torej,to je vse,kar vem,zato sem tudi tako naapisal...upam,da Aleš čimprej najde temo in točno pove kako in kaj...

LP

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 12:26 am

Mislim, da je prav, da si - lepo prosim s treznimi glavami - preberete tole
http://www.mop.gov.si/fileadmin/mop.gov ... f_road.pdf
Poglejte tudi, na čigavi strani je objavljeno in kdaj je bilo sestavljeno. In pod čigavim okriljem je bila zadeva sporočena na slovenski Olimp.

Pri pripravi novih aktov o vožnji v naravnem okolju med ostalimi sodelujejo tudi zveza slovenskih ljubiteljev planin, pa neka organizacija naravoljubcev s tujim imenom, pa celo uvozniki motornih sani, a mi frajerji se pojavljamo le na trubuni kot "skupina ustanovljena na pobudo nekaterih posameznikov pod okriljem ORZS".
V takih akcijah moramo nastopati kot ORZS in ne le pod njenim okriljem (bolj diplomatskega izraza za to, da nas ne "šmirglajo" pač nismo našli).
Zato sedaj, ko se bliža čas zaključkov sezone in skupščin pričakujem, da se organi ORZS, Konrad in vsi tisti, ki tam dvigujejo roke:
1. izjasnijo o tej problematiki,
2. da takoj pristopijo k izdelavi kodeksa našega obnašanja v naravnem okolju in ga čimprej pošljejo v obravnavo in sprejem vsemu članstvu
3. da poskrbijo za aktivno vključitev predstavnikov OR scene v pripravo novih predpisov s tega področja

Še letos! Časa ni več!

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 04, 2009 8:23 am

Miran glede na to da nisi v nobenem klubu in s tem niti v zvezi, ne moreš dosti govorit, kaj naj zveza dela in do kdaj, če pa bi res rad kaj spremenil sem pa tako par postov nazaj napisal kako lahko to spremeniš.
Zveza glede tega ni naredila nič v 5+ letih in tudi sedaj pričakovati da bo naredila do konec leta nekaj je čista utopija.
V Sloveniji lahko dosežejo na klubski in nevladni ravni nekaj samo ljudje, ki so po domače sitni do nezavesti, da dnevno in tedensko pošiljajo nekaj na pristojne inštitucije in potem vsak dan dvakrat po telefonu težijo, če so že kaj pogledali in ko se vsi skupaj naveličajo teh težakov jim na koncu pač odobrijo vvse živo, samo da nehajo težit in potem pač težijo komu drugemu za kakšno drugo stvar.
Zakona, ki bo premišljen in bo nekako dober za vse ne bo vlada naredila sama, ker preprosto nima ljudi za to, ampak bodo upoštevali predloge vseh upletenih, seveda tistih, ki sem jim sploh ljubi vpletat, upoštevali bodo pa največ od tistega, ki bo najbolj vstrajen in jim bo cele dneve težil.

Je pa problem OR v sloveniji že to da se teh bogih nekaj klubov ne more pogovarjat pod isto streho. Imamo 30 klubov, ki imajo po 2,7 člana in vse je skor skregano med seboj, tipična klubska zgodba slovencev. Miran, ti imaš veliko za povedat, kar je ok in tudi govoriš pametne stvari, ampak nisi pa niti v klubu in s tem niti v zvezi, kar pa ni OK. Verjetno zato, ker ti zveza nič ne nudi in je zaradi tega ne potrebuješ in prav zaradi takih mnenj posameznikov je tako v SLO OR kot je. Če bi vsi bili v klubih in vsi v ORZS, bi verjetno bil kdo drug predsednik in bi se delalo drugače kot se, tako pa tipično slovensko vsi nekaj jamramo in kritiziramo po forumih, in se smilimo sami sebi, v realnem svetu pa ne naredi nobeden nič.

Taki pač smo Slovenci, zato nam bodo pa vzeli istro, pa piran, koroško so nam že prej, delajo z nami vsi kot z drekom, ker smo kot narod pič...
Extremely anti diesel guy
It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 8:48 am

Filko, od kje tebi ideja, da nisem v nobenem klubu? :shock:
Če ORZS ne bi plačeval (posredno preko mojega kluba) letne članarine, ne bi imel nobene pravice od njih česarkoli zahtevati oz. pričakovati.
Če pa nekdo pobere denar, katerega delček je tudi iz mojega žepa, in če obljubi, za kaj bo ta denar tudi porabil, potem imam vso pravico zahtevati, da to tudi stori. A ti tvoj denar kar šenkuješ naokoli???
Ni kaj, gorenjska kri nikdar ne sfali...
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 04, 2009 8:58 am

Oprosti Miran, ne vem kje sem to pobral :roll:
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Nov 04, 2009 9:01 am

Kot sem ze rekel - Mirana za predsednika ...
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

RangeRover
Prispevkov: 727
Pridružen: Pe Dec 30, 2005 8:12 pm

OdgovorNapisal/-a RangeRover » Sr Nov 04, 2009 9:28 am

Vsa gonja pa se je verjetno začela zaradi --> glej video

http://www.youtube.com/watch?v=Fx543GH7 ... re=related .

Se morda kdo prepozna?

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Sr Nov 04, 2009 9:29 am

vigadu napisal/-a:Kot sem ze rekel - Mirana za predsednika ...


se strinjam

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 10:38 am

RangeRover napisal/-a:Vsa gonja pa se je verjetno začela zaradi --> glej video

http://www.youtube.com/watch?v=Fx543GH7 ... re=related .

Se morda kdo prepozna?

Ti si nor! (oprosti,ampak to mi je prišlo tako spontano na misel)
Sedaj si pa temu idijotu še veselje naredil, da si njegov link objavil.
Že tako smo ga takrat, ko ga je sam pripopal tu na forum, popljuvali z vseh strani.
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 10:42 am

vigadu napisal/-a:Kot sem ze rekel - Mirana za predsednika ...

:ne_ne_ne:
Jaz te gonje ne zganjam za to, da bi še sam prilezel k koritu. Raje sem vedno v (konstruktivni) opziciji. Je več koristi. Za vse.
A vseeno hvala :oops:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 04, 2009 11:08 am

Ja sej to je problem, ker nobeden noče tega prevzet in naredit spremembe. Tiste redke, ki so pa že meli voljo, se jih je pa že na štartu utišalo in dotolklo.
Pa ne bom spet odpiral starih ran, ki smo jih že tako velikokrat predebatirali, ampak tako pač je že od začetka in nič ne kaže na kakršenkoli spremembe, na žalost.
Tako da lepo se bomo piz... še naprej po forumih, stvar bo tekla pa po starem.
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 11:15 am

Filko, na to tvoje pisanje moram še malo odgovoriti:
Filko napisal/-a:...
Zveza glede tega ni naredila nič v 5+ letih in tudi sedaj pričakovati da bo naredila do konec leta nekaj je čista utopija.
V Sloveniji lahko dosežejo na klubski in nevladni ravni nekaj samo ljudje, ki so po domače sitni do nezavesti, da dnevno in tedensko pošiljajo nekaj na pristojne inštitucije in potem vsak dan dvakrat po telefonu težijo, če so že kaj pogledali in ko se vsi skupaj naveličajo teh težakov jim na koncu pač odobrijo vvse živo, samo da nehajo težit in potem pač težijo komu drugemu za kakšno drugo stvar.
...

Vem, ne nazadnje sem že doooolga leta poročen :wink:
....
Je pa problem OR v sloveniji že to da se teh bogih nekaj klubov ne more pogovarjat pod isto streho. Imamo 30 klubov, ki imajo po 2,7 člana in vse je skor skregano med seboj, tipična klubska zgodba slovencev. Miran, ti imaš veliko za povedat, kar je ok in tudi govoriš pametne stvari, ampak nisi pa niti v klubu in s tem niti v zvezi, kar pa ni OK. Verjetno zato, ker ti zveza nič ne nudi in je zaradi tega ne potrebuješ in prav zaradi takih mnenj posameznikov je tako v SLO OR kot je.
...

V klub sem se včlanil zaradi druženja z ljudmi, ki jim OR nakaj pomeni v življenju. In ker upam, da lahko z združenimi močmi našo strast (?) umestimo v vse okvire spoštovanja okolja.

...
Če bi vsi bili v klubih in vsi v ORZS, bi verjetno bil kdo drug predsednik in bi se delalo drugače kot se, tako pa tipično slovensko vsi nekaj jamramo in kritiziramo po forumih, in se smilimo sami sebi, v realnem svetu pa ne naredi nobeden nič...

Saj ni res! Naredimo, naredimo! Poglej koliko OR prireditev se zadnje čase spet organizira. A žal se zadeva pogosto zaustavi zaradi predpisov, ki so nam res neprijazni. Poglej, propadel je Boltez, pa Šavrini 4x4, pa še kaj.

Taki pač smo Slovenci, zato nam bodo pa vzeli istro, pa piran, koroško so nam že prej, delajo z nami vsi kot z drekom, ker smo kot narod pič...

In ti se s tem strinjaš??

Zdaj bom pa na to temo počasi zaključil.
Če sem (bom) kaj dosegel -> super, če ne..... svet se ne bo podrl.

Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Sr Nov 04, 2009 11:51 am

No Miran, glede na najine duele v preteklosti, si lahko mislis, da te ne predlagam zato, ker bi ti zelel kaj dobrega :twisted: (pri tem smeskotu si zamislite vso slovensko
skodozeljnost na kupu), ampak ker kljub vsemu menim, da si najbolj pravi, za
zagovarjanje "nase stvari" pred katerimkoli obcestvom.

Poleg tega imas vse kvalitete, ki jih je lepo povzel Filko (tu izjemoma brez slabe konotacije) za taksno funkcijo.
Tudi sam ves , da je to vse res in te prosim cisto resno, da ze enkrat sprejmes, kar ves da je za slovenski OR najbolje.

Nihce ne misli, da se rines k koritu.

Ce se ne verjames, da imas podporo, sem v ta namen dodal anketo. Pa naj se izkaze
volja ljudstva. Tebe pa prosim, da ce bo rezultat kazal v tvojo smer, da se enkrat premislis.
The price of freedom is responsibility, but it's a bargain, because freedom is priceless. ~ Hugh Downs

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Nov 04, 2009 12:01 pm

:oops: :oops: :moli:
Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Sr Nov 04, 2009 12:38 pm

Miran, s tem ko sem rekel da nobeden nič ne naredi ne mislim klubov, ki delajo tekme, ampak govorim o ljudeh, ki se "piz...." že nekaj let glede zveze na forumih, na vsaki tekmi in tudi drugod, ne naredi pa glede tega nobeden nič!
Problem tega je, da preprosto ni človeka, ki bi bil pripravljen to prevzet, ker za vodenje zveze je potrebno vsak kakšna ura ali več, pa ne mislim na takšno delovanje kot je sedaj, ampak takšno kot bi naj bilo. Se pravi da se je treba s tem ukvarjat skoraj profesionalno, ampak ker smo v sloveniji, seveda na svoje stroške in v svojem času :twisted:
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Nov 04, 2009 12:44 pm

Ja ja, Miran bo kar pravi za tole zahtevno nalogo! :D :D

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Sr Nov 04, 2009 1:00 pm

VIGADU, končno se enkrat strinjava =D

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Nov 04, 2009 1:14 pm

vigadu napisal/-a:Kot sem ze rekel - Mirana za predsednika ...


Tudi ti se sem in tja znebiš kakšne pametne, vigadu. Se moram strinjat :wink:

Moj glas gre v/na 13,6433E 45,4915N

Pa še najmanj pet jih, pa žal niso prijavljeni na forumu......imajo pa terence tako da je njihov glas tudi veljaven.

Lp

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Sr Nov 04, 2009 9:37 pm

Enkrat sem že napisal zakaj sodelujem na forumu in da nisem član nobenega OR kluba, ampak še vedno mi ni jasno, zakaj se na forumu ne objavi imen članov upravnega odbora ORZS? Saj, verjetno nima nihče namena teh ljudi linčati, ampak bi bilo zanimivo od njih izvedeti, zakaj so tako nedelavni in jih mogoče zamenjati. Sam sicer ne poznam ljudi, ki bi bili primerni za zamenjavo, ampak po prispevkih na forumu, imam občutek, da pa vendarle obstaja nekaj oseb, ki bi lahko kaj spremenile. Zato se pridružujem mnenju, da bi lahko bil eden izmed njih Miran.
Mogoče še eno neumno vprašanje: Lahko postaneš član ORZS brez da si včlanjen v katerikoli OR klub?
Pozdrav!
off road forever
http://4x4ajdovscina.com

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Nov 05, 2009 12:15 am

Tinček napisal/-a:Enkrat sem že napisal zakaj sodelujem na forumu in da nisem član nobenega OR kluba, ampak še vedno mi ni jasno, zakaj se na forumu ne objavi imen članov upravnega odbora ORZS?

Če ti kaj koristi... ;)
http://www.ii4system.net/offcpohorje/ORZS.htm

Tinček napisal/-a:Mogoče še eno neumno vprašanje: Lahko postaneš član ORZS brez da si včlanjen v katerikoli OR klub?
Pozdrav!
Skoraj zagotovo lahko!
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Filko
Prispevkov: 337
Pridružen: To Jan 06, 2004 7:58 am
Kraj: Nazarje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Filko » Če Nov 05, 2009 7:44 am

Ne moreš bit pri komunistih in zraven v upravnem odboru v vatikanu.
Zveza se je ustanovila kot zastopnik klubov, ki so v njo učlanjeni, če nisi v klubu ne moreš biti niti v zvezi, to je pa ja menda jasno.
Problem pri menjavi upravnega odbora zveze je v tem, da ima večino s tistimi klubi, ki so včlanjeni, očitno, če je vsakič ponovno odbor izvoljen.
Extremely anti diesel guy

It's better been judged by 12 then carried by 6.

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Če Nov 05, 2009 9:13 am

Filko: Ne moreš bit pri komunistih in zraven v upravnem odboru v vatikanu.

Pri nas bi bilo tudi to mogoče! :lol: :lol: :lol:
Hvala za odgovor.
LP
off road forever

http://4x4ajdovscina.com

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Če Nov 05, 2009 9:29 am

Filko, po ZDr se zveze društev onbašajo kot združenja in lahko v svoje članstvo sprejemajo tako društva kot tudi ostale pravne osebe (tudi pridobitne narave, recimo firme in zavode) in posameznike. Če to v statutu ni opredeljen, statut ni v skladu z zakonom.

Glede glasovalne pravice pa je ful odvisno (spet) od tega, kaj v statutu piše.

Lp, R.
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
Nebivedu
Prispevkov: 4342
Pridružen: Po Dec 15, 2003 9:21 am

OdgovorNapisal/-a Nebivedu » Če Nov 05, 2009 12:34 pm



Stran ne obstaja.
Pred EUR sem bil SIT!

Uporabniški avatar
mamut
Prispevkov: 1378
Pridružen: Sr Jun 11, 2003 12:52 am
Kraj: Mengeš - CRUISERLAND :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a mamut » Če Nov 05, 2009 12:41 pm

Lahko se še toliko jajcate z javnimi pozivi, zakonih o društvih, pravicah, dolžnostih, .... pa se ne bo nič spremenilo.

Dokler se ne bo našel nekdo, ki bo namesto kurčenja po forumu bil pripravljen kaj narediti za ta šport.

Če je ta oseba Miran ali pa kdo drug, naj pride z idejo programa na plan in stvar bo takoj bolj jasna.
Če bo ponudba vsebovala več kot trenutno nudi predsednik ORZS - Konrad bo takoj dobil mojo podoro, kot predstavnika ORC Mamut.
Lahko pa mu zagotovim, da tudi marsikaterega drugega kluba.
Ne bo potrebnega nikakršnega puča, verjamem, da bi se dalo vse zmenit s kulturnim dialogom in ustreznimi demokratičnimi postopki.

Kar nekaj nas je v "skupščini ORZS", katero mimogrede sestavljajo predsedniki oz. pooblaščenci vsakega kluba, kateri je član ORZS, ki se zavedamo, da takšno delovanje ni dobro in da naš šport zaradi tega močno stagnira že vrsto let. A dokler ni ljudi, kateri bi temu hobiju, kot je Filko dobro napisal, namenili "profi" pristop za "amatersko" nagrado nima smisla rušit Konrada oz. ORZSja, ker potem še tisto malo kar ORZS dela ne bo več.

Skratka na plan vsi tisti, kateri imate čas in voljo do dela za dobrobit slo4x4 scene, da se javijo (pa ne samo kandidati za predsednika - dela je dovolj za več ljudi) in da vidimo, kaj se da na stvari boljšega narediti.

Kot sem že omenil, se bom maximalno osebno potrudil, da bo vsak lahko dobil ustrezno mesto za delovanje v ORZS ali kako drugače.

lp
Mamut
www.mamut4x4.com ... največji izbor 4x4 opreme v Sloveniji.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 23 gostov