Moja Frontera 2.2

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 19, 2010 11:48 am

Pozabil sem še omeniti mojo iskušnjo z bodočimi inžinirji in inžinirji. Za izračune pa risbe v avtokadu so dobri medtem ko jim je funkcionalnost španska vas, da estetike sploh ne omenjam.
Sori, toda ko gledam tvoje slike se dogaja točno ista zgodba. Grdo in popolnoma zgrešeno, poleg tega pa precej več dela kot če bi takoj naredil tako kot je prav. Pa tudi dražje bo na koncu.
Eno je izračun in risba, funkcionalnost pa nekaj povsem drugega.

pubec
Prispevkov: 101
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 12:55 pm

OdgovorNapisal/-a pubec » Sr Maj 19, 2010 11:55 am

AŁIEN napisal/-a:...ali si ti sploh razmišljal o tem kako si si zajebal vstopni kot avtomobila z takim načinom montaže vitla?? Zelo, ni treba računat, se vidi že po sliki :wink:
Lp

Vstopni kot se ni spremenil!!! Še vedno lahko vstopa v avto pod enakim kotom kot prej 8)

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 19, 2010 12:11 pm

ja ja še en bodoči inžinir, a ti sploh veš kaj je vstopni kot bučko??
Z rumeno je označen vstopni kot brez vitla z rdečo pa z vitlom. Še trdiš da se ni spremenil?
Na sliki niti ne zgleda tako hudo vendar je na terenu dejansko ogromen.

Slika

pubec
Prispevkov: 101
Pridružen: Sr Jan 23, 2008 12:55 pm

OdgovorNapisal/-a pubec » Sr Maj 19, 2010 12:15 pm

Izgleda da nisem pravega smeška uporabil. Bi bil ta boljši? :lol:
Vem kaj je vstopni kot,samo sem hotel malo na hec obrnit...

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 19, 2010 12:19 pm

Napake: kje se bo zlomilo je označeno z zeleno. Računaj kar češ vendar tole ne more zdržati. Huda napaka je označena z rdečo. Osnovna plošča se nikoli ne vari na sredini in križem kražem ker jo zvije. Tvoj vitel bo glasen in bo postajal vse glasnejši in glasnejši in boš kmalu rabil novo zavoro ali celo boben. Osnovna plošča mora biti RAVNA. Po tolikoih varih upam stavit da ni niti približno ravna.
Z modro je pa označeno kje bi moral vitel še povezati če hočeš preprečiti da ne pride do loma tam kjer je označeno z zeleno.

Slika

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Sr Maj 19, 2010 12:23 pm

pubec napisal/-a:Izgleda da nisem pravega smeška uporabil. Bi bil ta boljši? :lol:
Vem kaj je vstopni kot,samo sem hotel malo na hec obrnit...


No ja, mogoče se bo pa bodoči inžinir iz tega heca kaj naučil :wink: :lol:
Pismo, bi me skor kap....sem si mislil, pa ne še en stručko na forumi :lol:

Vzeto na znanje :wink: bučka vzamem nazaj 8)

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Sr Maj 19, 2010 9:50 pm

Bodoči inžiner ni boga za jajca povleku, da je to naredu. Vaja dela mojstra, mojstr pa vajo.

Vstopni kot je vsekakor slabši, zvari so res pokrivil plato, zvari bodo tutu najbrž počl na mestu kjer si označu z zeleno.
Tvoje slabe izkušnje z inžinirji ne pomenijo da so vsi inžinerji slabi. Vsekakor praksa in izkušnje naredijo svoje. Najbrž bi mi ti naredu velik boljši nosilec, vendar bi mi rezu odbijač. Lepše bi bilo? Ne vem mogoče sam ko dam jez ta železje v kufr ostanejo le spodnje cevi.

Ko bo film posnet pa sporoč.

Mimogrede bučko sem odrezu pa zavariv v taprav položaj. Mojstr reku da se ne da pogret pa prekrivit.

Lep Pozdrav :roll:

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 20, 2010 10:06 am

Matjazzz napisal/-a:Tvoje slabe izkušnje z inžinirji ne pomenijo da so vsi inžinerji slabi. Vsekakor praksa in izkušnje naredijo svoje. Najbrž bi mi ti naredu velik boljši nosilec, vendar bi mi rezu odbijač. Lepše bi bilo? Ne vem mogoče sam ko dam jez ta železje v kufr ostanejo le spodnje cevi.

:


Na srečo nimam osebno iskušenj, razen da sem videl :wink: in to kar sem videl je :evil: (tole tvoje je super napram tistemu) Seveda pa to ne pomeni da vse mečem v en koš. Daleč od tega. Point je v tem da samo teoretično znanje ni dovolj za take stvari. Na ta način lahko projektirajo kvečjemu nadstrešek za avto, ki pač stoji pri miru.
Pameten in razumen človek, ne glede na izobrazbo si bo pa prej pogledal kako to delajo drugi in se potem odločil za sebi najprimernejši ali všečen način in naredil tako. Ne nujno enako vendar ima vsaj neko osnovo.
Ne vem pa zakaj si ti tako proti vgradnji vitla v ali za odbijač :shock: Enostavno poleg tega pa še lepo.
No pa še okoli tvojik spodnjih cevi. Ko boš samo malo nekam zadel z tisto cevjo vitla ne boš več spravil gor, in to boš ugotovil ravno takrat ko ga boš rabil. Poleg tega bodo pa tiste tvoje cevi spodaj vedno polne blata in druge svinjarije in boš spet imel probleme z montažo. In tretja stvar, vedno boš prenašal teški vitel okoli avta ter prikljaplal kable gor in dol. To da se ti bo umazan vitel valjal po avtu pa itak nima veze.
Mogoče se marsikomu zdim čuden, samo res ne vidim smisla tega početja.
No ja, sto ljudi sto čudi, vsak ima svoj prav.

Tiste tvoje nosilce pa le pojačaj. Takole nekako, iz glave brez izračunov upam stavit, da bodo precej močnejši.

Slika

Aceleratus incredibus
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr Feb 21, 2007 9:41 pm
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Aceleratus incredibus » Če Maj 20, 2010 11:55 am

Pa mogoče še en komentar!

Vitel recimo v 50% potrebuješ takrat, ko je res jeba in takrat boš težko nosil 50 kilsko klado okrog avta po blatu. Da ne boš padu in si stegenenic zdrobil. :?
Tudi precej neprikladno je, da ostaneš v kakšnem dreku in bodo nosilci nedostopni......

Moje mnenje :!:

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Če Maj 20, 2010 7:26 pm

Glede preračunov je ponavadi problem ker se mnogokrat pozabi upoštevat vseh sil oz. obremenitev oz. se kasneje neko stvar uporablja za drugačne namene.
Skratka te tadalše cevi so pohištvene 40x40 od znotraj sem dav dva L profila30x30, tako da sta v obliki cevi (to pa zato ker nisem dobil cevi 33mm dva L profila sem pa malo pobrusu in sta lepo notr pasala). Do zgornje plate je pa pohištvena cev 40 z ene strani ojačana z plato 5mm v trikotnik kot se vidi na sliki z notranje strani pa z L profilom 50. Zavarjeno s co2 in kjer je bil pa prešvoh sem pa elektro. Namen mam pustit tako kot je, ker bi moral držat tok da prej vitel ustav.
Moment je še vedno največji tam kjer pride cev v cev tako da bi ob ojačanju še vedno pokrivil manjše cevi kjer pridejo iz večje cevi ven oz že malo v notranjosti, do česar naj ne bi sploh prišlo.

Vitel se bo montiral gor recimo 1x na mesec in to le pred uporabo na terenu, če ga ne bom zmonteru pred ''potrebo'' bom pa j...l ježa. :wink: morm pa še zvagat kok bo teže bo pa nekje 40 do 50 kil.

stihl
Prispevkov: 116
Pridružen: Ne Maj 03, 2009 2:45 pm

OdgovorNapisal/-a stihl » Če Maj 20, 2010 8:26 pm

Živjo!O mašina kaj maš ti dela!Sam to me zanima,kje spiš,da te nihče ne ukrade???Ne,k tole je pa že too much,mislm svašta ej.lp stihl
Stihl je zakon!!

Uporabniški avatar
marjan
Prispevkov: 1133
Pridružen: Ne Sep 11, 2005 12:43 pm

OdgovorNapisal/-a marjan » Pe Maj 21, 2010 2:53 am

Matjazzz napisal/-a:Glede preračunov je ponavadi problem ker se mnogokrat pozabi upoštevat vseh sil oz. obremenitev oz. se kasneje neko stvar uporablja za drugačne namene.
Skratka te tadalše cevi so pohištvene 40x40 od znotraj sem dav dva L profila30x30, tako da sta v obliki cevi (to pa zato ker nisem dobil cevi 33mm dva L profila sem pa malo pobrusu in sta lepo notr pasala). Do zgornje plate je pa pohištvena cev 40 z ene strani ojačana z plato 5mm v trikotnik kot se vidi na sliki z notranje strani pa z L profilom 50. Zavarjeno s co2 in kjer je bil pa prešvoh sem pa elektro. Namen mam pustit tako kot je, ker bi moral držat tok da prej vitel ustav.
Moment je še vedno največji tam kjer pride cev v cev tako da bi ob ojačanju še vedno pokrivil manjše cevi kjer pridejo iz večje cevi ven oz že malo v notranjosti, do česar naj ne bi sploh prišlo.

Vitel se bo montiral gor recimo 1x na mesec in to le pred uporabo na terenu, če ga ne bom zmonteru pred ''potrebo'' bom pa j...l ježa. :wink: morm pa še zvagat kok bo teže bo pa nekje 40 do 50 kil.

sodeč po sliki in pisanju bi rekel da sodiva v približno enak starostni razred,glede na to da si iz ljubljane,bi mi prav prišel kak nasvet,glede izračuna sil,ipd zadev,ko smo ugradili čisto xy motor v moj avto,tako da WELCOME....
da ti še povem iz prve roke,vidim da ne poslušaš nobenega nič,ne upoštevaš,zakwa pol k*** tle sprašuješ in moriš folk, doktor ALIEN ti je povedal kako in kaj...ti pa po svoje...ko sem ga spraševal je imel vedno prav in tko sem naredil,bilo je ok,ti pa kar levo desno in po svoje motoviliš.
teoretiki teoretiki....
btw: če bi zate izvedli amerikanci,..verjemi bi naj**al :lol: :lol: :lol:

pa brez zamere,povem svoje mnenje

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Pe Maj 21, 2010 8:37 am

Matjazzz napisal/-a:Glede preračunov je ponavadi problem ker se mnogokrat pozabi upoštevat vseh sil oz. obremenitev.


Ne samo pozabi, mnogokrat se ne ve kaj se bo dogajalo ali kaj se dogaja.
Kaj se bo zgodilo tz tvojim vitlom ko ti bo avto "ušel" ti ne veš ker očitno še nisi tega videl.
Avto pri vitlanju "uide" ko se recimo vitlaš in ti avto prehiti vitel potem pa naenkrat izgubi oprijem in pade nazaj, ker pa pletenica zaradi počasnosti vitla še ni navita pride do nenadnega sunka. V tem primeru bo tale tvoj nosilec zlomilo kot bobi palčko. V najboljšem primeru ga bo samo deformiralo, vendar ga bo 100%.
In drugo kar tudi nisi predvidel, prej ali slej se bo treba bočno vitlat, si si zračunal bočne sile?? Po nosilcu sodeč si računal samo na vitlanje naravnost naprej.... vitlanja navzgor niti ne bom omenjal, takrat se bo vsa sila koncentrirala tam na koncu cevi kjer je vtaknjeno noter v nosilec na avtu. Ne mi reči da bo to pohištvena cev 3x3 zdržala. :shock:

Matjazzz napisal/-a:če ga ne bom zmonteru pred ''potrebo'' bom pa j...l ježa. .


:lol: :lol: no tale je pa dobra, dobro si me nasmejal. :lol: končno nekaj dobrega v tej temi :wink: o nujnosti montaže vitla pred potrebo pa prvič slišim :lol:

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Pe Maj 21, 2010 8:57 am

Se bom še jaz priklopil ker tole je pa vse skupaj 2much.
Pohišvene cevi :shock: :?:
Ti res očitno nisi še nikoli uporabljal vitla in ga boš očitno namontiral samo zato da boš lahko rekel da ga imaš.
Nosilec pa ti jaz lahko naredim iz lepenke in papirja pa bo zdržal ravno toliko kot bo tole tvoje čudo.
Ti pa dam en nasvet zapelji svojo lepo frontiero pred kak prepad pa jo kar porini čez rob ker očitno ti ni pomoči.
Tukaj smo sami pametni ljudje ki ti nobeden ne more svetovat :!: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Slika

Aceleratus incredibus
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr Feb 21, 2007 9:41 pm
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Aceleratus incredibus » Pe Maj 21, 2010 9:20 am

Še en nasvet. Ne montiraj vitla na začetku terenske vožnje, ker se boš lahko velikokrat prav zaradi njega kje zataknu, glede na to, da si si tako pokvaril vstopni kot. Pa še dodatno se pokvari zaradi dodatne obremenitve. Predvidevam da imaš originalne fedre, ki so že sami po sebi posedeni in dodatnih 50kg ne prenašajo več prav dobro.

Lp

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Pe Maj 21, 2010 9:43 am

hihi, če nič drugega, vsaj imamo kost, katero lahko glodamo :kaj_takega_pa_se_ne:
And on the 8th day God created Land Rover

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Pe Maj 21, 2010 9:55 am

Matjazzzz ... ne se sekirat ... to je generacijski problem ...
... starejši opčani rabimo kosti za glodat ...

... brez kalkulacij ni nič!

Slika

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Pe Maj 21, 2010 10:25 am

Vito_ napisal/-a:Matjazzzz ... ne se sekirat ... to je generacijski problem ...
... starejši opčani rabimo kosti za glodat ...


Sploh če ustanemo na levo nogo :lol:
Slika

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Maj 24, 2010 12:23 am

Moram malo bencina priliti na prijetno zabavo.
Vsi smo mu povedali svoje mišljenje in strokovne nasvete.

Najbolje bo, če vitel montira na zadnji konec avta.
Vsaj iz sranja se bo lahko ven potegnil. Boljša polovica si ne bo umazala čeveljčkov. Pohvalil se bo lahko, da se je vitlal.

Res ne razumete, da so dipl.ing.strojništva največje face, oni vse vedo.
Lahko jih naštejem s priimki in imeni, kateri me sprašujejo,če bo konstrukcija zdržala, kateri profil ali nosilec naj vzamejo.

Najboljše bo, da sam diplomira iz svojega vitla.
Takrat bo ugotovil, kako se uporablja formule za izračun statike, momenta, torzije itd,itd,itd.

Starejša generacija inženirjev je uporabljala risalne deske, današnji pa računalnike. Nobeden od njih pa nima prakse.
Ni problem v inženirjih, ampak v šolstvu.
Praksa in življenske izkušnje ga bodo kalile.
Do takrat bodo pa samo TITULE, katere lahko proda na BOVŠJAKU.

Najbolj so ing. jezni na prodajalke v Metalki, ko jih vprašajo 8.8 ali 10.8 trdnostni razred.
Njihov odgovor- daj mi čimcenejše, kaj si baba pametna, saj sem inženir.

Oprosti Matjazz.
Toliko nasvetov z naše strani, ter toliko arogance in cinizma s tvoje, me je pripeljalo do tega, da sem ti napisal tole.
Čez veliko let, če bom še živ, se boš spomnil mojih besed in mi dal prav.

Do takrat bo pa še veliko Save preteklo.
Kaj boš s Frontero in vitlom, mi pa dol visi.

Pa veliko sreče pri ustvarjanju.
Zdaj si grem pa Frutek odpret.
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Maj 24, 2010 12:35 am

stripi napisal/-a:Zdaj si grem pa Frutek odpret.
Stari, danes pa tebi teče. Jezik in Frutek. :wink: :lol: :lol:
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Maj 24, 2010 12:42 am

Hvala šef.
Sem prišel malo pogledat. :oops:

Po Frutku me vsaj glava ne boli zjutraj :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Po Maj 24, 2010 1:26 am

stripi napisal/-a:
Po Frutku me vsaj glava ne boli zjutraj :lol:


Zato pa delaš slovnične napake...obrni six pa še enkrat napiši :wink:
Drugače pa sedi pet, samo malo preostro, sploh tisto o prodajalkah v Metalki in trdoti....haloooooo
Pr kraj hod, mrbit te bo še pamet srečala :lol:

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Sr Jun 02, 2010 6:34 pm

AŁIEN napisal/-a:
stripi napisal/-a:
Po Frutku me vsaj glava ne boli zjutraj :lol:


Zato pa delaš slovnične napake...obrni six pa še enkrat napiši :wink:
Drugače pa sedi pet, samo malo preostro, sploh tisto o prodajalkah v Metalki in trdoti....haloooooo
Pr kraj hod, mrbit te bo še pamet srečala :lol:


Če bom obrnil six, bom spet v Banovcih.
Škoda šefa RAFTERJA, ki je prav fejst desc, da se bo spet jezil name.
Ga bom raje na piknik povabil, da se malo odkupim za prejšnje kikse.
Glede Metalke, vprašaj prodajalke, pa ti naj same povedo zgodbice, ki jih doživijo z inženirji.
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Sr Jun 02, 2010 10:48 pm

2 Stripi: Očitno te tile inženirji močno žulijo.
A imaš tasta (taščo, ženo...) inženirja?
:twisted:
Miran, dipl. inž.
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Jun 03, 2010 4:00 am

miran napisal/-a:2 Stripi: Očitno te tile inženirji močno žulijo.
A imaš tasta (taščo, ženo...) inženirja?
:twisted:
Miran, dipl. inž.


Ma to bi bilo vse vredi........ fotr je inžinir :wink: in stripi ni zadovoljen z svojo konstrukcijo :lol: oziroma z tem kar je ata skonstruiral.....
Očitno je ata stripi hodil v Metalko :idea:


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 14 gostov