Nano tehnologija - zaščita za električne sklope in naprave

Vse v zvezi z offroadom
rozakid
Prispevkov: 49
Pridružen: To Okt 06, 2009 2:23 pm
Kraj: nekje tam

Nano tehnologija - zaščita za električne sklope in naprave

OdgovorNapisal/-a rozakid » Če Jan 28, 2010 1:21 pm

Zanimiva stvar:

nano tech

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

Re: Nano tehnologija - zaščita za električne sklope in napra

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Jan 28, 2010 6:38 pm

rozakid napisal/-a:Zanimiva stvar:

nano tech


A si se zmotu pri linku, ker meni piše, da to ni več na razpolago. Daj malo poglej in daj pravi link, ker me zanima.
Mogoče se kdo od forumskih članov pri svojem delu, hobiju-bolj težko, čemerkoli..., srečuje z nano tehnologijo in na kakšen način?
Moje izkušnje (če se to lahko tako imenuje):
Recimo, da pred dvema letoma so začeli "spravljati v življenje" tudi v avtomobilski industriji nano lake, za avtomobile, jaz sem se s tem srečal, pač ker tudi nano lak je potrebno popravit in morajo proizvajalci brusnih sredstev narediti brusno sredstvo, ki bo lahko to pobrusilo. No "keč" nano laka je da je odporen na praske (saj veste, ko ti foušija potegne s ključem čez cel bok, na tvojem novem avtu), nano lak naj bi bil tako odporen, da naj bi bilo to nemogoče, za nanolak popravljat, pa so razvili brusne diske z diamantnim nanosom, običajni namreč z AlO in SiC nanosom so ob nanolaku povsem neuporabni. Takrat so govorili, da bodo s tem pionirsko začeli barvati novega A8, pa BMW7, pa ne vem točno če je kaj na tem-mogoče ve kdo drug?
Zakaj se pišem v stilu "naj bi", zato ker je to samo teorija in v praksi nič od tega nisem videl zares, tako da ne vem kako se ta lak v resnici obnese. No zares sem vedel le diamantne brusne diske.
Mogoče bi bil pri terencih nano lak še najbolj umesen, saj bi preprečeval razne praske od vejevja-mislim na cestne terence, ne na roll/bull bare in blatnike pri vozilih za hard :D
Še kdo drug kakšna izkušnja?

LP


Aja, pa upravnik bi to temo lahko postavil pod razno... al pa nej ostane, ampak čez 3 leta ko jo bom iskal bom iskal sigurno pod razno.
TUDI NA FB>>>KLIK

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Če Jan 28, 2010 7:28 pm

za nano lak ne vem ,vem pa za nano nanos pri poliranju in nanaša se tudi na stekla.....to dela kolega kateri se ukvarja z poliranjem....fajn zadeva ker do 80km/h ne rabiš brisalcev ker voda tolk beži (drsi)
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777

Uporabniški avatar
Sven
Prispevkov: 1092
Pridružen: To Maj 17, 2005 11:30 pm
Kraj: wajdušna
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Sven » Če Jan 28, 2010 7:41 pm

TRCO1 napisal/-a:za nano lak ne vem ,vem pa za nano nanos pri poliranju in nanaša se tudi na stekla.....to dela kolega kateri se ukvarja z poliranjem....fajn zadeva ker do 80km/h ne rabiš brisalcev ker voda tolk beži (drsi)

A to je trajno al je potrebno obnavljat?
TUDI NA FB>>>KLIK

TRCO1
Prispevkov: 784
Pridružen: Sr Apr 15, 2009 12:16 pm
Kraj: Ljubljana

OdgovorNapisal/-a TRCO1 » Če Jan 28, 2010 8:35 pm

Sven napisal/-a:
TRCO1 napisal/-a:za nano lak ne vem ,vem pa za nano nanos pri poliranju in nanaša se tudi na stekla.....to dela kolega kateri se ukvarja z poliranjem....fajn zadeva ker do 80km/h ne rabiš brisalcev ker voda tolk beži (drsi)

A to je trajno al je potrebno obnavljat?


vse je menda odvisno koliko je dežja,zaradi izpiranja njegove redne stranke pa menda to delajo nekje na pol leta...mi pa naš dirkalnik enkrat na leto vmes pa samo peremo.....
AVTOVLEKA 051 800 777 I have the body of a God. But it sucks cause it´s Buddha AVTOVLEKA 051 800 777


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 22 gostov