grand vitara

Vse v zvezi z offroadom
Uporabniški avatar
primorska
Prispevkov: 215
Pridružen: So Jan 30, 2010 3:12 pm
Kraj: ajdovščina

grand vitara

OdgovorNapisal/-a primorska » Ne Jan 31, 2010 9:26 am

Lep pozdrav vsem prisotnim
Sem nov na forumu. Sem ljubitelj terenskih vozil. Z njimi se vozim od 1992. To so bili službeni terenci, sedaj pa dobro leto svojega. Med službenimi so bili PUCH 230 GE, 300D in Mercedes 270CDI, Pajero 3500, Nisan patrol, Feroza, Niva in še kakšen.
Kot svojega sem si kupil najprej rabljenega Galloperja 2500TD z vso možno opremo. Ko sem uredil začetni problem - visko sklopka na ventilatorju sem bil kar zadovoljen z njim. Nato sem v blatu ugotovil, da ne vklopi prednjih koles in sem obtičal v blatu čeprav ga je bilo toliko, da ni bilo omembe vredno, motila me je tudi zračnost krmilnega mehanizma. Vsega mi je bilo dovolj, zato sem ga kmalu prodal. Kupil sem drugega in sicer Grand vitaro 1,6 letnik 2000, ker druge ni bilo za razpoložljiv denar možno dobiti. To vozilo sedaj deluje kot je treba. Ko vklopim prednji pogon vem, da me ne bo razočarala.
Pri vitari me moti lle eno in sicer čeprav je od Galloperja lažja za približno 600kg ima večjo porabo. Po svoje je sicer razumljivo ker je bencinski motor vendar tako velike porabe nisem pričakoval. Ta namreč običajno doseže 15l/100km. Vozim umirjeno kolikor se le da, nikoli ne silim motor v visoke vrtljaje. Res pa je, da je večina kratkih relacij tja do 4km. Nekaj je tudi voženj v nižjih prestavah vendar ne po kakšnem hudem terenu - le po kolovozu in še to po ravnini.
Ob tem sprašujem lastnike vitar z motorjem 1,6 bencin kakšne izkušnje imajo s svojo vitaro. Za odgovor se vam zahvaljujem[code][/code]

skipper
Prispevkov: 24
Pridružen: Pe Okt 16, 2009 8:16 pm

OdgovorNapisal/-a skipper » To Feb 02, 2010 9:00 pm

Suzuki sidekick (vitara), 1.6 16V, bencinar, poraba 10,5 po mestu, 8,5 relacija, vožnja normalna...ne pretiravam s šparanjem.

Sumim, da je pr tebi nekaj narobe.

lp


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov