Panda 4x4 problem

Vse v zvezi z offroadom
6cylinder
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:22 am

OdgovorNapisal/-a 6cylinder » Po Apr 12, 2010 9:40 pm

Hvala fantje.

Bom videl kakšno kazen mi bo Rafter naložil za moj popizditis,
pa ga bom probal nafehtat nazaj za stripija.

Če pa angelček in hudiček ne bosta migala na slikci, potem lahko tudi na šestih cilindrih ostanem. Vaše oslarije sem pa redno spremljal.

2Pokec- inštrukcije sem že po gsm-ju dal, nasljednjič dobi direkten 4 cevni izpuh

2Jereb- vem da še nisi pozabil na odsesavanje delavnice, boš lahko prišel mojega pogledat, ko bo gotov
glede ementalca- ne me v smeh spravljat, eden bi pa kar rostfrei elektrode kuril, sem se skoraj uscal od smeha.

Tukaj imate, če bi se radi smejali

http://www.youtube.com/watch?v=8NSaAMO- ... re=related

http://www.youtube.com/watch#!v=GbfmjaC ... re=related

http://www.youtube.com/watch#!v=rkhnGT4 ... re=related

Uporabniški avatar
Rafter
Upravnik
Prispevkov: 2028
Pridružen: To Feb 17, 2004 3:03 pm
Kraj: Southern District of Maribor
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Rafter » Po Apr 12, 2010 9:46 pm

6cylinder napisal/-a:Hvala fantje.

Bom videl kakšno kazen mi bo Rafter naložil za moj popizditis,
pa ga bom probal nafehtat nazaj za stripija.
Stripi je aktiven že lep čas, kakšne dva, tri mesece... ;) Jaz bi bil bolj vesel, daraje tega zaklenemo pa si spet:
Slika
The whole life sponsored by محمد بن راشد المكتوم

6cylinder
Prispevkov: 25
Pridružen: Po Mar 08, 2010 12:22 am

OdgovorNapisal/-a 6cylinder » Po Apr 12, 2010 9:52 pm

A prispevke lahko na stripija pripneš?

Kako bo pa z miganjem hudička.
Drugače bom dal sliko mojega Binča gor.

hihi

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Po Apr 12, 2010 10:05 pm

Hvala šef. :moli:

Sem se pokesal. :buta_z_glavo_ob_zid:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Po Apr 12, 2010 10:52 pm

Picpoki napisal/-a:Ja kar se švasanja ter kakšne pomoči tiče je stripi legenda. Je bilo kar dolgčas brez njega :lol:


Poročaj kako se bo obneslo to varjenje.

dons sm use uštimu in skup dau do konca, če nebo zdržal vsega čemur bo podvrženo pa itk zveste.

predne gume sm pa tut dons dubu še zadost dobre za vozt, tk da stripi, ni treba preveč iskat. Zj morm pa pando izkoristit dokler gre :lol:

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Po Apr 19, 2010 10:54 pm

Slika
evo in panda postaja tut 'nightproof'. moja deklca pravi d zgleda k žaba...

sj sm ze čitov dost o tem glede homolomo in polcajev, pa me sam še zanima, kok so u resnic zoprni, torej al je že kdo mogu dol jh šraufat oz je kazn dubu?

in še eno vprašanje: kolkr sm nek zaslediv jh mam loh gor ce so pokrite z pokrovčki. kok je tle resnice?

lp

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Po Apr 19, 2010 11:19 pm

Osebno bi dal ali manjše luči ali pa samo dve....Tole je res malo mimo...
Glede policajev.....hmmm. Jaz sem jih imel na strehi eno leto, se peljal mim dost kontrol pa noben ni kaj reku. Uporabljal pa sem jih izključno po terenu.

Uporabniški avatar
fire
Prispevkov: 158
Pridružen: Sr Jan 20, 2010 5:52 pm

OdgovorNapisal/-a fire » Po Apr 19, 2010 11:54 pm

Običajno ne komplicirajo,je pa problem,če naletiš na komplicatorja,ti zna napisati plačilni nalog. Pa veliko sreče in užitkov Lp

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » To Apr 20, 2010 12:51 am

hm, mrde bi res bols zgledal če bi 2 mel na maski oz na odbijač montirane, 2 pa gor.

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Pe Apr 23, 2010 4:01 pm

Toliko jih prestavi nazaj, da ne bodo po havbi svetile. :kadi_in_zgleda_kul:
Če ti svetijo na havbo, ne boš kaj dosti videl, slepile te bodo. :ah_seveda:
Inkasanti pa tako vedno kaj komplicirajo. :policija_prihaja:

A gus še drži :lol:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Pe Apr 23, 2010 10:29 pm

glede teh luči sm se zdej odloču da bom mel samo 1 par jih na avtu, pa še te bom prestavu spredi v ali pred masko. priznam da me mal plavi skrbijo, zadne cajte so se neki namnožil v teh krajih, pa se že od časov mopedov pa skuterjev ne razumemo najbols...
in ja, nenazadne mi pa še po havbi res nebo svetilo.

gus pa drži, zaenkrat. :twisted:

mislim da bom zj mogu nek voznikova vrata dobit in verjetno tut pragove... nekak so se mi začele kar neke take čudne lukne pojavlat po spodnjih delih avta. hmal bo taka panda k ementaler :lol: :lol:

lp, matevž

Uporabniški avatar
stripi
Prispevkov: 662
Pridružen: Če Mar 20, 2008 4:06 pm
Kraj: vukojebine

OdgovorNapisal/-a stripi » Pe Apr 23, 2010 10:35 pm

Olala, kot kaže bom imel kmalu biznis s teboj. :plese:
NEMOGOČE NAREDIM TAKOJ, NA ČUDEŽE JE POTREBNO MALCE POČAKATI

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Sr Maj 19, 2010 8:16 am

voila, sončni dnevi so spet in sm se spravu to rjavino drgnt in sm zaenkrat še vedno zelenc :D . zj pa mene neki stvari zanima (d nebom glih tople vode odkrivov)

1.) kako nj se lotim površinske rje na plehu, torej da se je že barva napihnila?
zaenkrat sem jaz z flexo pa dratšajbo pobrusil, nevem pa ne če nebi blo bolš da jz to pred kitanjem pobrusim do čistga pleha, tko kolkr je naprimer tuki http://www.shrani.si/?t/db/yOgRiD/img3859.jpg, al ni to nujno?
2.) kje bi jz lahko kakšen kos pleha kupil? ker bom probal en kos luknastega praga nadomestit.
3.) bo šlo z plamenskim varjenjem varit pleh na pragu? al ni to glih najbol pametna ideja

hvala :)

Uporabniški avatar
lisko
Prispevkov: 1645
Pridružen: Ne Jul 01, 2007 11:55 am

OdgovorNapisal/-a lisko » Sr Maj 19, 2010 4:33 pm

Pleha imaš v merkurjo na tone.....kake debeline hočeš.
Dejansko moraš obrusit do golega saj v nasprotnem primeru se ti rja pojavi spodaj in veselo rjavi naprej....
Plamenskega sam še nisem uporabil....sam imam najraje CO2 za švasanje tanke pločevine.

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Če Maj 20, 2010 8:41 am

aha. vzeto na znanje :wink:

Matjazzz
Prispevkov: 265
Pridružen: To Jan 22, 2008 6:36 pm
Kraj: LJ

OdgovorNapisal/-a Matjazzz » Če Maj 20, 2010 7:50 pm

Odvisno kolk velike luknje imaš? In če se pride z obeh strani do pleha ? da spucaš tud z notranje strani. Najbolše za zbrusit do pleha je da kupiš tamalo šajbo na keri so zlimani kosi šmirgl paperja k ena vetrnca ne vem pa kako se pravilno temu reče. Pazi pa da pred kitanjem s temeljno barvo pobarvaš najbolše dva sloja potem pa šele kit.
Pred kakšnim mesecem sm na plehu k je mev cca 1cm lukno zaflikav z kitom s steklenimi vlakni nabavu v mavrici pol kile pa še pocen je.

Pleh pa kokr je lisko reku.

Pa veselo na delo

lp

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Maj 20, 2010 8:44 pm

eh, kaj bi komplicirali......purpen zaštopa vse luknje, hkrati pa izolira...

če pa je veliko lukenj, gre veliko purpena, zato pa avto postane nepotopljiv :twisted:











:kaj_takega_pa_se_ne:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Če Maj 20, 2010 9:17 pm

:kaj_takega_pa_se_ne: @compadre
Slika

za prag sm se pa spomnu na purpen ja, ampak glede na stanje mislim da sm že prepozen s purpenom vsaj tam pod vratmi, saj tam pred kolesom bi še šlo zafilat. je pa povsod tko da z druge strani ni šans da prideš zdraven. najbl me matrajo voznikova vrata ko sm se dons spravu en vogal vrat narest. sm ga naredu kar iz kita (sm ga mal razredču z nitrotom) in mate (tista vlakna k se rabjo s poliestrom). nism hotu poliestra mešat k bi bla prevelika packarija.

drugače pa je pleh zj že usak dan mal lepši :P oz cela panada je že neprimerljivo lepša in bolša kolkr je bla ko sm jo prpelov. :wink:
Nazadnje spremenil golnar, dne Če Maj 20, 2010 9:27 pm, skupaj popravljeno 1 krat.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Maj 20, 2010 9:24 pm

ja, sej.......mal heca mora bit :wink:

drugače, odrežeš stari prag stran in ga zamenjaš z novim.....problem rešen
flikanje lukenj s plehom ni nič, ker ti bo za kakšen mesec ali dva na novo cvetel......zraven flike

če originalnega praga ni več za dobit, ka zakriviš iz milimeterske pločevine 8)

če pa je avto sam tako za po gmajni, za nekaj dni, ga pa lahko nafilaš s peno, za prevelike luknje pa naj te ne skrbi; jih predhodno zalepiš s samolepilnim trakom,
ko se pa pena strdi, odlepiš, malo pokitaš in prebarvaš....ali pa kar izoliraš

samo vedi, da kasneje pozabi na kakšno varjenje po pragih :lol:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Če Maj 20, 2010 9:35 pm

hmm, to sm že čitov tuki nekje ja, da ob varih zlo hitr zacveti. avto je pr men sicer res bl k ne sam za u gmajno, vendar se trudim da bi naredu čim lepš pa kvalitetno. kar se janezek nauči, janezek zna. torej, rad bi si znov avto lepo sam popedenat, in tale panda je kr fajn za vežbat se :lol:

drug prag se dobi ja, ampk če čist popravic povem mi pa ni vredn tok dnarja (mislim da je cca 70eur). zato bi najprej rd druge opcije probov, ker na koncu loh še zmeri komplet zamenam.


Popravil sem, ker je bilo prej nečitljivo.
R.

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Če Maj 20, 2010 9:38 pm

Šefe ga je dal za pando kar zapigat iz pleha.
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Maj 20, 2010 9:49 pm

golnar napisal/-a:hmm, to sm že čitov tuki nekje ja, da ob varih zlo hitr zacveti. avto je pr men sicer res bl k ne sam za u gmajno, vendar se trudim da bi naredu čim lepš pa kvalitetno. kar se janezek nauči, janezek zna. torej, rad bi si znov avto lepo sam popedenat, in tale panda je kr fajn za vežbat se :lol:

drug prag se dobi ja, ampk če čist popravic povem mi pa ni vredn tok dnarja (mislim da je cca 70eur). zato bi najprej rd druge opcije probov, ker na koncu loh še zmeri komplet zamenam.


problem je v tem, da stari pleh že po osnovi tanek, zdaj pa še tanjši zaradi kariesa.....potem še pregrevanje z varilnikom, s plamenskim pa sploh
tam, kjer se pločevina pregreje, zelo rada rjavi, bo celo rekel, da postane magnet za rjo

jaz bi ti svetoval, da variš s CO2 aparatom, in to samo punktiraš, ne pa cele švase vlečt
s plamenskim preveč segreješ materjal, je dražje varjenje, materjal se deformira, čas ga je povozil.....razen pri restavracijah, ko namesto kita punktirane zvare cinaš

pločevino pa kar idi kupit v neko železnino, mislim, da je trenutno tabla debeline 1mm, 1mx2m, težka 15,7kg, okoli 18€
pol table ne verjamem, da ti bi hoteli prodat, boš pa vsaj imel dosti za trening

škoda, ker si malo daleč od mene, bi lahko pri meni treniral, ker imam dostikrat švasarije po načinu "spašavaj"
:wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
golnar
Prispevkov: 148
Pridružen: Če Dec 24, 2009 12:14 pm
Kraj: Okolica Ivančne Gorice

OdgovorNapisal/-a golnar » Če Maj 20, 2010 10:14 pm

hehe, za 'pleh' si pa naštudiran :lol:

plamensko varjenje mi je pri roki, zato sem ga mel namen uporabit. bom zdaj raje poiskal nekoga z co2 in ga poprosil za uslugo

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Če Maj 20, 2010 10:21 pm

golnar napisal/-a:hehe, za 'pleh' si pa naštudiran :lol:


niti ne, dosti tega milimeterskega pleha kupujem.......poleg tega pa med tipkovnico in monitorjem, zraven digitrona počiva Kraut, odprt na strani 432-433.....to je alfa in omega vsega :wink: :mrgreen:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
AŁIEN
Prispevkov: 6653
Pridružen: To Maj 29, 2007 7:53 pm
Kraj: Samurailand
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a AŁIEN » Če Maj 20, 2010 11:30 pm

Ne vem kaj ga serjete z tole pando. Seveda lahko variš tudi avtogeno, z čim se je pa delalo ko vaca ni bilo. Res je pa da rad rjavi kot pravi compadre, vendar bo prej panda razpadla kot pa novi pragi.
Če ga pa že serješ šalabajzersko pol pusti pri miru, spucaj in z PU nalimaj rebrast alu gor pa bo boljše, najceneje in najhitreje. Pa še zgleda dobro poleg tega ima pa še kolikotoliko nosilnosti da se ti panda skup ne sesede. Kakorkoli se boš tole lotil flikat bo za en k...c. Ali vse porezat pa na novo narest ali pa ni nič. Pa brusi pa flikaj pa kitaj pa barvaj...čez en mesec ali dva je pa isti šmorn kot je bil.
Izmeri, naroči po pošti tak kos alu pločevine, nesi nekam zapigat, kupi PU za 5€, prilimaj, zacvingaj in pusti par ur da se posuši in nikoli ne boš več dol dobil. Vsaj v enem kosu ne.
Če ti je alu predrag naredi iz 1.5 mm pločevine po enakem postopku, le da moraš potem prebarvat. Uporabi body pa ti ni treba kitat robov, ker vse pokrije z dvema ali tremi sloji. Ta je pa tudi 5€.

Mater ga serjete :evil: :evil: če pelješ to enmu narest ti bo vzel max 100€-150€ pa vsaj veš da se ti avto ne bo na kakšnem kuclju prepognil kot denarnica.


Vrni se na “Offroad - splošno”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov