Prosim za nasvet

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

Prosim za nasvet

OdgovorNapisal/-a Sibirc » Če Apr 28, 2005 6:20 pm


Gost

odg

OdgovorNapisal/-a Gost » Ne Maj 01, 2005 1:02 pm

Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka TOYOTA... :pomiluje_ga:

Uporabniški avatar
Defender 110
Prispevkov: 184
Pridružen: Pe Feb 11, 2005 10:33 pm
Kraj: Ljubljana
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Defender 110 » Ne Maj 01, 2005 8:15 pm

Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka LAND ROVER :pomiluje_ga: ...
KLRS Ex Pathfinder & LR Enthusiast

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Maj 02, 2005 3:23 pm

Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka Lada Niva ... :pomiluje_ga:

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » Po Maj 02, 2005 3:36 pm

Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka SUZUKI SAMURAI ... :pomiluje_ga:

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » Po Maj 02, 2005 4:49 pm

Anonymous napisal/-a:Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka Lada Niva ... :pomiluje_ga:


X2 :twisted:

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » Po Maj 02, 2005 6:05 pm

Sibirc,

pridružujem se mnenju Defenderja 110 :oops: . Čisto slučajno imam na voljo Land Rover Freelander. Pa še iz Litije sem. 8)

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

Uporabniški avatar
vigadu
No. 1
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Maj 18, 2003 9:57 am

OdgovorNapisal/-a vigadu » Po Maj 02, 2005 8:58 pm

Kaj je zdaj to Bizzy? A pride z Freelanderjem zraven še zastonj lobotomija ? :roll:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Maj 02, 2005 9:08 pm

JA popolnoma se strinjam da je odvisno zakaj boš avto rabil. Če ga ne boš rabil, kupi land roverja, če ga boš rabil kupi toyoto ali nissana.
LP Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » Po Maj 02, 2005 9:47 pm

Sama pamet :!:
LP by Jereb

Gost

OdgovorNapisal/-a Gost » Po Maj 02, 2005 11:04 pm

Freelander je predrag zame. Vitarca se mi zdi idealna za moje potrebe, vikendovsko skakanje v gozd npr. .Malo škoda se mi zdi dajat več kot 2 mio, pol ga pa zarint v trnje pa veje. Mamo doma že toyoto rav4, sam je prevelka za moje poti, pa malo jo je škoda?

Uporabniški avatar
Sibirc
Prispevkov: 194
Pridružen: Po Apr 25, 2005 6:03 pm

OdgovorNapisal/-a Sibirc » Po Maj 02, 2005 11:10 pm

Zgornji post je moj :oops:

ps. Bizzy, parkrat sem te videl z teranotom pri Lapu. Iz japonske v anglijo :shock:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » Po Maj 02, 2005 11:36 pm

jereb napisal/-a:Sama pamet :!:

Dej zmisli si kaj svojega...že lep čas opažam da ste brez domišljije...
Sama pamet, o ti jeza, konc itd.... so moje....
God shave the queen...

Uporabniški avatar
slayer
Prispevkov: 2042
Pridružen: Pe Okt 31, 2003 1:01 pm

OdgovorNapisal/-a slayer » To Maj 03, 2005 12:25 am

ludwig napisal/-a:
jereb napisal/-a:Sama pamet :!:

Dej zmisli si kaj svojega...že lep čas opažam da ste brez domišljije...
Sama pamet, o ti jeza, konc itd.... so moje....


Dokler jih avtorsko ne zaščitiš... :shit_happens: :krc_v_roke:

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Maj 03, 2005 11:06 am

Doriiiiii, heeeeelp....prosim za supervisorjevo zaščito, imuniteto in avtorsko zaščito...:jako_jezen:
Ludwig
God shave the queen...

Uporabniški avatar
jereb
Prispevkov: 641
Pridružen: Pe Okt 10, 2003 11:11 pm
Kraj: Logatec

OdgovorNapisal/-a jereb » To Maj 03, 2005 10:32 pm

"ludwig" Če pametujete, ko nekdo prosi za nasvet in ne poveste nč novga in sam hvalte kar maste! A zdaj naj bi pa jaz nagruntal eno novo besedo za pametovanje. Bom za naslednjič najdu kakšno novo, mogoče celo po Toporišiču, da ne bo kdo imel užaljenega svojega ponosa. Žalostno bo, ko ne bo nobeden več nč vprašal, ker so odgovori itak jasni!
LP by Jereb

Uporabniški avatar
Ludwig
Prispevkov: 1118
Pridružen: So Jul 26, 2003 10:38 pm
Kraj: Moravče
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Ludwig » To Maj 03, 2005 11:44 pm

Ups, smola jereb....trenutno nimam niti enega nissana....
God shave the queen...

Matjaz

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Sr Maj 04, 2005 10:49 pm

Sibirc,

Kar se mojega poznavanja teh vikend skokov v gozd tiče (sprehod, gobe, kaj za pripeljat..) Vitarca ni slaba reč.

Prijateljeva žena jo ima in je zelo zadovoljna. Ko sem sam kupoval avtota sem ugotovil da ima ta tip vozila premajhen prtljažnik (z očetom furava kosilnice, gajbe krompirja in podobno..) tak da je zmagala Lada niva.
Vitarca je bila v ožjem izboru ne toliko zaradi terenskosti, temeč zato ker vsaj kolikor toliko kulturno "zgleda".
Glede na to da je oče že uničil sedež Lade nive sem sedaj samo vesel da nisem kupil kaj bolj "kulturnega".


Problem je, ker pri nas doma sestra ne vozi nobenega avta ki ne zgleda :)) No.. še sedaj hodi peš (Lada je grda, Katra je bila itaq, SAAB se ji pa zdi prevelik.. )..


Za Freelander pa je bil na nekaterih forumih (vsaj kar se letnika 99 tiče) ocenjen za precej nekvalitetno vozilo z visokim rizikom $ popravil Novejši letniki so se baje popravili, vendar bi znali to bolj komentirati kaki realni Landyi..

Glede stanja vitarc na linkih upam da ti bo kdo pomagal s strokovnejšim nasvetom (kolikor sem te zastopil si se za Vitaro že odločil, sedaj je problem samo še katero).

V kolikor pa je izbor še odprt ti pa predlagam naslednjo odločitveno drevo:
a) je nakup avtota zate čustveno doživetje in ti nudi notranje zadovoljstvo (primer moje sestre) .. potem kupi kar ti godi
b) če je nakup avta praktične narave sledi
b1) identifikacija materialno tehničnih sredstev in človeških objektov ki bodo tvoji sopotniki (definiraj količine, termine , teže, mere , oblike)
b2) na podagi b1) in katalogov izberi vozila ki sodijo v ožji krog
b3) za ožji krog zvohaj čimveč uporabnih informacij o kategorijah nabavnih cen
b4) za svoj proračun izberi starostni razred vozila
b5 )za starostni razred ugotovi okvirni letni strošek lastništva (fiksni stroški (registracije, gume) + variabilni (popravila in predelave) )
b6) verificiraj servisno mrežo in preveri roke dobavnih rokov za rezervne dele iz liste b5 in si okvirno izračunaj % razpoložjivosti vozila
b7) če si naredil vse to in nisi obupal ti je verjetno ostal samo še en avto ali dva
b8) še enkrat preveeri če pravzaprav nisi hotel samo točke a) in kupiti avta ki ti je všeč, ker sedaj so se ti že zagabili vsi po vrsti
b9) kupi avto po točki a) ozirama rezultatu ABC kvalifikaicje na listi B7)


Pri nas doma je kot rečeno zmagala Lada Niva (izvajal se je postopek B) ko jo pa imaš nekaj časa pa postaneš nanjo čustveno navezan in potem sledi :

Odvisno zakaj ga boš rabil. Zame je Lada niva Zakon :))
hecam se in ne zameri ker so se te "+jaz" malo privoščili na začetku :)))

Uporabniški avatar
marolt 4x4
Prispevkov: 2883
Pridružen: Sr Avg 06, 2003 8:16 am
Kraj: Mozirje
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a marolt 4x4 » Če Maj 05, 2005 9:21 am

Če se še nisi odločil, moj sosed prodaja Nissan Terano I .
Cena je 500.000 sit avto pa je izjemno dobro ohranjen. je pa 2,4 bencinar.
Bom probu še kakšne slikce gor dat.
Slika

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Če Maj 05, 2005 1:52 pm

Tale Matjazev prispevek pa mi je dal misliti.
Tako sistematsko se nisem lotil se nobenega nakupa, pa je slo za veliko vecje denarje. :aplavz:
Bom pa poskusil na tak nacin izbrati - naslednji avto se ne, ker bo premalo casa do nakupa - ampak tisti, ki pride v nacrt za leto 2008, pa bo zagotovo sel po novem vzorcu. :kaj_takega_pa_se_ne:
Malo sem se pohecal, Matjaz ne zameri, ampak ko kupujes rabljen avto so odlocitve ponavadi hitrejse, saj avtomobili, ki so "price-performance" hitro dobijo kupca.
LP

matjaz

OdgovorNapisal/-a matjaz » Če Maj 05, 2005 10:36 pm

Ahoj,

No metodo ti lahko sicer malo lepše formuliram ker sem ti jo napisal ad hock.. vendar obstaja tudi v lepše dokumentirani obliki vendar na drugo temo nabav..

sistem nabave je enak pa naj gre za zobno pasto, vozilo, hišo, letalo..

Kar se priložnosti tiče predlagam, da pogledaš gibanja tečaja kake delnice in boš ugotovil da v času 5 let pride do nekaj nihanj navzgor in navzdol. Posledično lahko sklepaš da so priložnosti obogatitve v vsakem trenutku, samo vidiš jih ne. Važno je da veš kaj sodi v tvoj cilnji nakup in takrat se znaš na trgu odločiti katera delnica je prava.

Tvoj odgovor kaže na naslednji sklep :
" čeprav ne vem kaj rabim, vem da sedajle kupujem najbolj primeren in najboljše ohranjen in najcenejši in .. .avto kar jih je zame"

To se mi zdi paradoks. Nekdo ki ne ve kaj rabi, ve da se je pravilno odločil. Glede na to bi rekel da se odločaš po sistemu moje sestre :)

Enako je z vozili. Dobra vozila so vedno na razpolago samo vidiš jih ne. Ta trenutek se ti na podlagi informacij s katerimi razpolagaš zdi recimo Vitara najboljši nakup kar jih je in se boš odločil. Čez čas si boš vzel čas in ugotovil da za svoje potrebe rabiš landija.
Če bo tvoja analiza pokazala, da si landija pravzaprav rabil že takrat ko si kupoval Vitaro si ustvaril $ izgubo. Pozoren bodi , da projekt nakupa vozila ne bo izpadel kot običajna praksa večine projektov ki se izvajajo v naslednjih fazah.

1. faza navdušenja
2. faza streznitve (ti počasi prehajaš v to fazo, glede na to da si se pozanimal za mnenja)
3. faza iskanja krivcev zaradi napačne odločitve
4. faza kaznovanja nedolžnih (otroc bodo 2mesca brez kina ker boš rabil $ za landija )

ker pa otroci zrastejo pazi da te ne počakajo z :z_kijem_v_roki:

:lol:
lep dan,
Matjaz

Matjaz

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Če Maj 05, 2005 10:38 pm

No zadnji odgovor se nanaša na komentar kolega Cyrus-a, čeprav sem malo po pomoti pisal kot odgovor kolegu ki je forum začel...

žal sem spregledal avtorja :oops:

Matjaz

OdgovorNapisal/-a Matjaz » Če Maj 05, 2005 11:00 pm

No se en komentar k metodi b)....

Metodo, ki jo uporabiš pri izvedbi nakupa ali kaki drugi aktivnosti je potrebno na hitro časovno in $ ovrednotiti.

Ker če stroški metode presegajo možno izgubo $ zaradi napačne odločitve je potrebno nakup zaupati 6 čutu ali metodi a) in tako stvar izvedeš v 10 sekundah in najbolj optimalno.

zoro

OdgovorNapisal/-a zoro » Če Maj 05, 2005 11:09 pm

Odvisno, zakaj boš avto rabil? Za mene je samo ena znamka NISSAN PATROL :pomiluje_ga:

Cyrus
Prispevkov: 233
Pridružen: To Okt 28, 2003 1:36 pm
Kraj: Postojna

OdgovorNapisal/-a Cyrus » Če Maj 05, 2005 11:57 pm

matjaz napisal/-a:Ahoj,


Kar se priložnosti tiče predlagam, da pogledaš gibanja tečaja kake delnice in boš ugotovil da v času 5 let pride do nekaj nihanj navzgor in navzdol. Posledično lahko sklepaš da so priložnosti obogatitve v vsakem trenutku, samo vidiš jih ne. Važno je da veš kaj sodi v tvoj cilnji nakup in takrat se znaš na trgu odločiti katera delnica je prava.

Pustiva vrednostne papirje, ti imajo drugacne zakonitosti kot nakup rabljenih avtomobilov.
Tvoj odgovor kaže na naslednji sklep :
" čeprav ne vem kaj rabim, vem da sedajle kupujem najbolj primeren in najboljše ohranjen in najcenejši in .. .avto kar jih je zame"

Sklep ne drzi.

To se mi zdi paradoks. Nekdo ki ne ve kaj rabi, ve da se je pravilno odločil. Glede na to bi rekel da se odločaš po sistemu moje sestre :)

Na osnovi katerih parametrov sklepas, da ne vem kaj rabim in potem menim, da sem se pravilno odlocil. Premisli malo, tole ne stoji!
Enako je z vozili. Dobra vozila so vedno na razpolago samo vidiš jih ne.

Ja ta je pa res bosa. Asociacija na Malega princa je upam da, samo navidezna.
Ta trenutek se ti na podlagi informacij s katerimi razpolagaš zdi recimo Vitara najboljši nakup kar jih je in se boš odločil. Čez čas si boš vzel čas in ugotovil da za svoje potrebe rabiš landija.
Če bo tvoja analiza pokazala, da si landija pravzaprav rabil že takrat ko si kupoval Vitaro si ustvaril $ izgubo. Pozoren bodi , da projekt nakupa vozila ne bo izpadel kot običajna praksa večine projektov ki se izvajajo v naslednjih fazah.

Tukaj pa koncujem, ker bi lahko razvnel custva lastnikov vitar in landijev, kar pa si ne zelim.
1. faza navdušenja
2. faza streznitve (ti počasi prehajaš v to fazo, glede na to da si se pozanimal za mnenja)
3. faza iskanja krivcev zaradi napačne odločitve
4. faza kaznovanja nedolžnih (otroc bodo 2mesca brez kina ker boš rabil $ za landija )

ker pa otroci zrastejo pazi da te ne počakajo z :z_kijem_v_roki:

:lol:
lep dan,
Matjaz


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 131 gostov