PUCH GE280

vasja
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jun 18, 2015 10:03 am

PUCH GE280

OdgovorNapisal/-a vasja » To Jun 23, 2015 11:22 am

Pozdravljeni,

Prodam PUCH 280 GE letnik 1989, prevoženih cca. 90000 km v zelo dobrem stanju. Motor je 2750 cc bencin z 110 kW.
Ker sem pri prodaji le posrednik me tudi zanima cena, ki je primerna za tako vozilo? Cene, ki jih najdem na mobile.de pa sem vzel za orjentacijo.
Avtomobil je bil vožen le "turistično". Nima pa nobene "RJAVINE". Vsi mehaniki ki so ga do sedaj servisirali so samo gledali da je kot nov. Vzrok je v tem da je bil avto vozen le po cesti in je bil vedno garažiran.

V kolikor imate kakšen nasvet kako omenjeno vozilo prodati bom vesel kakšnega koli nasveta. V kolikor pa vas zanima sem dosegljiv.

HVALA in Lep pozdrav,
Vasja

Uporabniški avatar
Bizzy
Prispevkov: 754
Pridružen: Sr Sep 03, 2003 10:19 am
Kraj: Litija
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Bizzy » To Jun 23, 2015 3:00 pm

Pozdravljen,

glede na to, da sprašuješ o realni (prodajni) in ne sentimentalni vrednosti avtomobila, je odgovor zelo enostaven. Vreden je zelo malo. Gre za 25 let star bencinsko gnani terenec. Ponudba teh vozil v obliki ex. policijskih oz. vojaških vozil je velika. Konkurentje premorejo švohnejši bencinski motor, ki je prijaznejši za vzdrževanje, registracijo in porabo, nekaj med njimi je tudi dizelskih različic. Kakorkoli obrneš stanje avtomobila, je avtomobil vreden med 5 in 6.000€, pa še za to se bo potrebno kar potruditi. Menim, da je tvoja predlagana cena http://www.avto.net/_AVTO/oglas.asp?ID=9835387&show=1&avto=Puch%20G%20280%20GE naravnost smešna in skregana z realnostjo.

LP Bizzy
I tried being normal once..... I didn't like it!

vasja
Prispevkov: 2
Pridružen: Če Jun 18, 2015 10:03 am

OdgovorNapisal/-a vasja » To Jun 23, 2015 4:27 pm

Bizzy hvala za komentar.

Kot sem že povedal sem kot referenco vzel mobile.de, kjer so me cene pošteno zmedle in sem tudi sam nisem "upal" napisati kaj takega v oglas vendar nisem našel opcije cena po dogovoru. Sam pošteno ne vem kaj prodajam. Videl sem tudi da jih je vojska in policija prodajala za tako vsoto kot si sam povedal mislim pa da se stanje avtomobila z omenjenimi ne more primerjati.

Še enkrat hvala in lep pozdrav,

LP Vasja

Uporabniški avatar
ferrarist
Moderator
Prispevkov: 1488
Pridružen: To Jun 10, 2003 8:49 pm
Kraj: okolica ajdovščine

OdgovorNapisal/-a ferrarist » To Jun 23, 2015 4:49 pm

Ja, se ne bi mogel bolj strinjati z bizzyjem...s temi G-classi je isto k z nepremičninami....cene dobesedno astronomske, hkrati pa jok da se ne da nič prodat...zame osebno je 25 let star terenec z dvema šperama (ali mogoče še to ne) vreden 4k€, naj bo +2k zato ker je odlično ohranjen in še 1k zato, k ma na maski tista jajca od trikrake zvezde. Nič bolj ni vzdržljiv kot npr. Landcruiser ali Patrol...ravno tako kot vsemu drugemu se da tudi G-ju uničit pogone (homokinetika!!!). Tako da....tale cena je dobesedno........brez komentarja.

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » Sr Jun 24, 2015 12:06 am

Realno je vreden dva do max tri jurje. Za tok bi šel. Več bo dal sam entuzijast!

Uporabniški avatar
kloshar
Prispevkov: 1171
Pridružen: So Feb 18, 2006 12:35 pm

OdgovorNapisal/-a kloshar » Sr Jun 24, 2015 4:27 pm

Dimen napisal/-a:Realno je vreden dva do max tri jurje. Za tok bi šel. Več bo dal sam entuzijast!


No, no, se mi zdi Bizzy-jeva ocena vrednosti kar realna, tole je pa res premalo. Za tri jurje ga pa še jaz kupim, pa nisem ljubitelj G-jev. Po moje se bo za 6k€ hitro našel kupec, za kakih 8-10 pa bi bilo treba čakati pravega zanesenjaka. Vsaka stvar pa ima svojega kupca (tudi Borisova jota ga je dobila), le čakat ga je treba....
Slika

nejko*
Prispevkov: 302
Pridružen: Pe Avg 17, 2007 11:00 pm

OdgovorNapisal/-a nejko* » Če Jun 25, 2015 8:38 am

mislim, da so časi za takšne nakupe žal mimo

robinzon
Prispevkov: 1323
Pridružen: Ne Jun 07, 2009 4:05 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a robinzon » Če Jun 25, 2015 2:59 pm

Če že sprašuješ kako prodati tak avto.... Na avtonetu gledamo večinoma le še avte z normalno porabo in poceni registracijo, tam ga bodo videli kvečjemu kaki romuni, ki ti ga bodo ukradli. V Sloveniji boš težko našel kupca za tak avto, ker so ti časi mimo.
Ponudi ga na tujih oglasnih portalih, EU ima 200 milijonov ljudi, ni vrag da ni nekdo tako nor na G in ga bo kupil. Seveda, če boš zastavil normalno ceno.....


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 52 gostov