K: Radar detektor

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

K: Radar detektor

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 9:00 am

torej kupim radar detektor, enega ali dva, nov ali rabljen, za neko normalno, razumno ceno 8)
v poštev prideta predvsem modela od Cobre XRS 9950 in XRS 9940, V1pa dvomim, da se dobi pri nas kar tako :?

ponudbe lahko tukaj ali pm :nazdravljamo:
And on the 8th day God created Land Rover

trco
Prispevkov: 482
Pridružen: Ne Jan 25, 2004 6:15 pm
Kraj: LJUBLJANA
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a trco » Ne Mar 29, 2009 7:01 pm

kolega je letos ko so šli smučat v arabo koštal detektor pri italjanskih carabinjerjih 700€

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 7:04 pm

jaz jih rabim za slo, ker samo pri nas postavljajo tako svinjsko zahrbtne pasti..... :twisted:

v tujini si pa itak bolj pozoren in se držiš večalimanj predpisov...... :wink:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Huligan
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe Mar 21, 2008 11:40 am
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Huligan » Ne Mar 29, 2009 7:55 pm

sej v zakonu pise da je prepovedano imeti naprave ki motijo radar,torej nabavis napravo(detektor) ki ga zaznava in ne moti radarja. ceprov ce je kak bol :a_se_ti_je_odpeljalo: :policija_prihaja: mu pa pojasnis da je to pac navigacija ali podobna naprava. mogoce pa rata :vdam_se:
BOLJŠ IZ ŠIHTA SKREGAN KOT ZMATRAN.

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Mar 29, 2009 8:05 pm

Zdravo!

Moj fotr ima neki radar detektor, ki nič ne moti radarja mu pa samo začne piskat ko zazna radar. Ga je že kar parkrat rešil. Kupil ga je nekje po netu, cena pa mislim da je bila okrog 100 eur. Modela pa ne vem lahko pa ga vprašam kateri je.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 8:06 pm

yep, pri nas naj ne bi bil prepovedan RD, vkolikor le-ta ne moti meritve :wink:
sej mi tudi ni cilj motiti, rad pa bi, da me opozarja, kdaj merijo in kdaj ne 8)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 8:09 pm

Matej T napisal/-a:Zdravo!

Moj fotr ima neki radar detektor, ki nič ne moti radarja mu pa samo začne piskat ko zazna radar. Ga je že kar parkrat rešil. Kupil ga je nekje po netu, cena pa mislim da je bila okrog 100 eur. Modela pa ne vem lahko pa ga vprašam kateri je.


ajde, prosim lepo, mogoče če bi dal "za degustacijo" (na probo) za kakšen dan (položim kavcijo, ni problem), da ne bom kupoval mačka v žaklju, ker je na trgu pri nas kar dosti modelov, ki so iz ZDA, kjer so drugačni radarji kot pri nas, sej že nekako delujejo, samo ne lovijo prav vse 8)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
sharky1987
Prispevkov: 231
Pridružen: Pe Dec 19, 2008 2:12 pm
Kraj: Ob morju N45°32'12.47" E13°43'35.81"

OdgovorNapisal/-a sharky1987 » Ne Mar 29, 2009 8:31 pm

Pa take radarje kot so na tem linku mislite da bi ujeli?

http://fr.evilox.com/pps/radar-invisible
Za napake se vam opravičujem.

http://www.youtube.com/sharky11987

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 8:34 pm

sharky1987 napisal/-a:Pa take radarje kot so na tem linku mislite da bi ujeli?

http://fr.evilox.com/pps/radar-invisible


je samo vprašanje časa, ko bodo naši tudi take imel........ :twisted:

za take reči bo država definitivno imela denar, za to , kar bi res bilo potrebno pa....... :?
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Mar 29, 2009 8:54 pm

Detektor je Multi Fusion. Kje na netu ga je kupil ne ve točno je pa bil prodajalec nekje iz Maribora in je imel več variant tudi Cobro. Cena je bila 85 eur. Zazna pa vse radarje ki imajo opcijo slikanja. Izjema je le ročni radar, če imaš previsoko hitrost (okoli80-90km/h) pa je mala verjetnost da ga zazna,ker ko policaj pritisne na radarju začetek meritve takrat ga detektor zazna to pa je ponavadi prepozno. Piska pa ti tudi ko greš mimo trgovin in bencinskih črpalk, kjer imajo avtomatska vrata na IR senzor. Pravi, da če bi še enkrat kupoval bi kupil detektor v rangu nekje okrog 200 eur. Na probo ga pa na žalost nebi dal. Mogoče ti lahko še Huligan kaj pove o tem, ker mislim, da ima njegov kolega in sovaščan istega.

Uporabniški avatar
sharky1987
Prispevkov: 231
Pridružen: Pe Dec 19, 2008 2:12 pm
Kraj: Ob morju N45°32'12.47" E13°43'35.81"

OdgovorNapisal/-a sharky1987 » Ne Mar 29, 2009 8:58 pm

Saj tako je povsot za bedarije država ima denar!
Kot za te radarje ki so jih nabavli!

ODSLEJ PREVIDNO ČEZ CESTNINSKE POSTAJE,
ČE ŽELITE IMETI ŠE NAPREJ POLNE ŽEPE.



Pozor! Prihaja novi radar, ki bo prihodnji teden začel meriti hitrost vozil pred cestninskimi postajami:

Slika

Takole naj bi bil videti novi radar ob cestnih zaporah:
Slika

Najprej bodo namestili najnovejše pridobitve na cestninski postaji Torovo:
Slika

Novi radarji so praktični in mobilni:
Slika

Policist med poskusnim snemanjem:
Slika

Posnetek kršitelja:
Slika
obvestilo o prekršku in nalog za plačilo prejmete po pošti.

Srečno pot na cesti.
Za napake se vam opravičujem.



http://www.youtube.com/sharky11987

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Mar 29, 2009 9:25 pm

Matej T napisal/-a:Detektor je Multi Fusion. Kje na netu ga je kupil ne ve točno je pa bil prodajalec nekje iz Maribora in je imel več variant tudi Cobro. Cena je bila 85 eur. Zazna pa vse radarje ki imajo opcijo slikanja. Izjema je le ročni radar, če imaš previsoko hitrost (okoli80-90km/h) pa je mala verjetnost da ga zazna,ker ko policaj pritisne na radarju začetek meritve takrat ga detektor zazna to pa je ponavadi prepozno. Piska pa ti tudi ko greš mimo trgovin in bencinskih črpalk, kjer imajo avtomatska vrata na IR senzor. Pravi, da če bi še enkrat kupoval bi kupil detektor v rangu nekje okrog 200 eur. Na probo ga pa na žalost nebi dal. Mogoče ti lahko še Huligan kaj pove o tem, ker mislim, da ima njegov kolega in sovaščan istega.


Multi Fusion......nikdar slišal za to....no-ja, sej jih je ogromno zunaj


sharky1987 napisal/-a:Saj tako je povsot za bedarije država ima denar!
Kot za te radarje ki so jih nabavli!

ODSLEJ PREVIDNO ČEZ CESTNINSKE POSTAJE,
ČE ŽELITE IMETI ŠE NAPREJ POLNE ŽEPE.



Pozor! Prihaja novi radar, ki bo prihodnji teden začel meriti hitrost vozil pred cestninskimi postajami...
...obvestilo o prekršku in nalog za plačilo prejmete po pošti.

Srečno pot na cesti.


hmm, tek kant bo čedalje več, kaj češ.......to, kar se dogaja pri nas, se nikjer na svetu ne dogaja :twisted:

aja, žepe še nikoli nisem imel polne..........vsaj z denarjem ne :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

yimmy
Prispevkov: 95
Pridružen: So Nov 01, 2008 10:30 am
Kraj: N 45°34.467` E 14°12.513`

OdgovorNapisal/-a yimmy » Ne Mar 29, 2009 10:11 pm

glede mačka v žaklu sam informativno.....
pred leti je moj fotr nabavu tudi eni varjanto detektorja radarjev,
ampak stvar je delala na tem principu, da je zaznala frekvenco "voki tokijev" in po mestu je zgledalo to tako, da če so bli policaji v sosedni ulci tako da je piskalo več ali manj skozi in pol sam gledaš kje so in pulš tisto škatlco iz armaturke in jo hitiš skrivat......
just............ drive good

deyvi
Prispevkov: 126
Pridružen: Po Mar 12, 2007 7:59 pm

OdgovorNapisal/-a deyvi » Po Mar 30, 2009 8:04 pm

Po mojih info jim je te radarje nabavil DARS
Je treba zej vinjete podražit

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Po Mar 30, 2009 8:08 pm

tudi jaz sem to slišal, da jih je kupil DARS, in jih da v najem policiji :twisted:

vninjete: ok, ......podražitev le-teh in za toliko: SVINJARIJA :!: :!: .......razen, da potem odpravijo cestni sklad, katerega plačujemo ob registraciji, vendar dvomim, da se bo to zgodilo :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
tjordan1
Prispevkov: 279
Pridružen: Sr Okt 03, 2007 7:52 pm
Kraj: kostanjevica na krki

OdgovorNapisal/-a tjordan1 » Po Mar 30, 2009 11:11 pm

compadre napisal/-a:
Matej T napisal/-a:Detektor je Multi Fusion. Kje na netu ga je kupil ne ve točno je pa bil prodajalec nekje iz Maribora in je imel več variant tudi Cobro. Cena je bila 85 eur. Zazna pa vse radarje ki imajo opcijo slikanja. Izjema je le ročni radar, če imaš previsoko hitrost (okoli80-90km/h) pa je mala verjetnost da ga zazna,ker ko policaj pritisne na radarju začetek meritve takrat ga detektor zazna to pa je ponavadi prepozno. Piska pa ti tudi ko greš mimo trgovin in bencinskih črpalk, kjer imajo avtomatska vrata na IR senzor. Pravi, da če bi še enkrat kupoval bi kupil detektor v rangu nekje okrog 200 eur. Na probo ga pa na žalost nebi dal. Mogoče ti lahko še Huligan kaj pove o tem, ker mislim, da ima njegov kolega in sovaščan istega.


Multi Fusion......nikdar slišal za to....no-ja, sej jih je ogromno zunaj


sharky1987 napisal/-a:Saj tako je povsot za bedarije država ima denar!
Kot za te radarje ki so jih nabavli!

ODSLEJ PREVIDNO ČEZ CESTNINSKE POSTAJE,
ČE ŽELITE IMETI ŠE NAPREJ POLNE ŽEPE.



Pozor! Prihaja novi radar, ki bo prihodnji teden začel meriti hitrost vozil pred cestninskimi postajami...
...obvestilo o prekršku in nalog za plačilo prejmete po pošti.

Srečno pot na cesti.


hmm, tek kant bo čedalje več, kaj češ.......to, kar se dogaja pri nas, se nikjer na svetu ne dogaja :twisted:

aja, žepe še nikoli nisem imel polne..........vsaj z denarjem ne :twisted:
no js imam takega in me je lahko rečem že velikokrat rešil,v avstriji nemčiji in pri nas,je pa ta v avstriji prepovedan.zazna pa vse,razen na pištole,si lahko včasih prepozen,ker ga zazna ko policist pritisne in sproži signal

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » So Okt 03, 2009 10:28 pm

Compadre kateri radar detektor imaš ti? Pa dela OK.? Jest sem si nakopal kazen za 250 eur zdaj pa moram nekaj ukrenit, ker so na vsakem drugem vogalu te škatle pa te slikajo. Banda šalabajzerska.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Okt 04, 2009 10:17 am

Matej T napisal/-a:Compadre kateri radar detektor imaš ti? Pa dela OK.? Jest sem si nakopal kazen za 250 eur zdaj pa moram nekaj ukrenit, ker so na vsakem drugem vogalu te škatle pa te slikajo. Banda šalabajzerska.


imam Cobra XRS9930
http://www.cobra.com/index.cfm?fuseacti ... uct_ID=269
dela mi ok, še vedno nimam nobene kazenske točke, niti nisem fasal kazni 8)
glede aparata je pa tko; model je 2008, zazna večino radarjev, vse pa ne :!: :!:
recimo, policija je letos dobila nove laserje (že pozabil, kako se jim reče) in smo s policaji prav preizkušal ta detektor in novi laser.....točno v njega je meril, pa ga ta ni zaznal......
drugače, škatle zazna vse, pri belem Cliotu z črnimi odbijači se pa zna zgoditi, da ga boš prej ti opazil, kot radar detektor, ker ima zelo šibek signal in ozek snop......vsaj tako mi je bilo razloženo, ko sem vprašal milicajce glede tega :twisted:

kar se tiče lažnih alarmov, jih je, tako, kot pri vsakem......prednost tega aparata pa je, da ima barvni lcd zaslon, in ti napiše, kateri radar je zaznal in kako močan signal je, v skali od 1 do 5, tako, veš, če je 1 al 2, je najverjetneje kakšna vrata, repetitor od mobitela ali kak drug lažni alarm......če pa dobesedno popizdi in ti pokaže 4 ali 5, je pa sigurno nekje radar :wink:
poleg tega te še zvočno opozarja (vsaka vrsta radarja ima svoj zvok) in še glasovno z besedo (v andleščini)....

v tem aparatu je dodatni gadžet še kompas (sicer ga ne uporabljam), voltmeter (meni koristen) in izhod za slušalke ali ext zvočnik

če je mene rešil pred kakšno kaznijo ali ni, ne morem rečt, tako, kot drugi , ki se hvalijo, dejstvo pa je definitivno, da do zdaj še na radar nisem naletel z nedovoljeno hitrostjo, z radar detektorjem ali brez......res pa je, da ko ga imaš, se malce več upaš na cesti, si malo bolj pozoren, in ko se ga navadiš, sploh kaj je lažni alarm in kaj tapravi alarm, se ga težko odvadiš 8)

pa ne pusti se zavesti od raznih prodajalcev na Bolhi, kajti tam folk kupuje detektorje na Ebay.com iz ZDA, ki jih dobijo za smešne cene, in potem hočejo tukaj pri nas zaslužiti mastne pare.....
recimo v ZDA plača 80$ za aparat, potem ga pa ponuja tukaj na Bolhi za 250€, in navaja, da odkriva vse vrste radarjev, vključno za Provido, kar je debela laž
nobeden radardetektor ne odkriva provido

modeli iz/za USA pa delujejo na čisto drugih frekvencah, katerih v EU ne uporabljajo :!:

priporočam ti, da malo (ali veliko) prej pogooglaš, kateri modeli so za EU, katere frekvence uporablja naša Milicija, in kakšen imaš budžet oziroma, koliko si pripravljen odšteti za detektor 8)
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Okt 04, 2009 11:51 am

Ja gledam nekaj takega http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3159169

Komentarje imaš take in drugačne tako da ne vem kaj bi naredil.
Kaj misliš o tej kobri?

Men se gre bol za stacionarne radarje pa te škatle. Laser me niti ne moti ker približno vem kje se največkrat postavijo pa še ponavadi kdo blenda ko haltajo.

Pa kaj takega http://www.avto.net/_OPREMA/ad.asp?ID=3159214

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Okt 04, 2009 12:00 pm

ta je bil že lani zunaj, glej malo stran od Cobre....
sem ti pa napisal, da ne verjami vse, kar napišejo!!
pozanimaj se za frekvence pri nas!
potem hodi v lov na detektor!
pa vedi, nobeden detektor ti ne daje 100% zaščito!

za primer v slo:
Multanovo 6F (focus kangoo), 34.3 GHz (oz. Ka Band)
Multanova 6FM (Ka-34.3 GHz)
Gatso 24 (focus Kangoo), med 10 Ghz in 40 GHz
Gatso (K-24.125GHz)
Ramet AD-9 (stacionarni radarji v skatlah), 34.3 GHz (oz. Ka Band)
Ramet AD9T , Ka-34.3GHz.
Multa Radar-C (K-24.100GHz)

X in POP pri nas ni, Provide ne zazna, ker je način meritve drugačen
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
Matej T
Prispevkov: 1776
Pridružen: Ne Mar 22, 2009 1:23 pm
Kraj: Kostanjevica na Krki

OdgovorNapisal/-a Matej T » Ne Okt 04, 2009 12:20 pm

Hvala ti.

Bom se mal pregledal pa nekaj nabavil.

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Okt 04, 2009 12:25 pm

vglavnem, Multi Fusion ne kupuj, smo sprobaval enega zraven drugega, pa ko sem svojega vklopil, je ta fusija kar popizdila.....pri meni na ograji doma :twisted:
And on the 8th day God created Land Rover

Uporabniški avatar
miran
Prispevkov: 4375
Pridružen: To Okt 05, 2004 11:48 pm
Kraj: GOCAN
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a miran » Ne Okt 04, 2009 6:19 pm

compadre napisal/-a:.......to, kar se dogaja pri nas, se nikjer na svetu ne dogaja :twisted:
.....

No, no, malo se ohladi.... pa menda ne misliš, da so vse te radarje in detektorje za njih le zaradi Slovenije razvili??

Imaš pa po svoje prav: takih oslarij, kot jih šoferji delajo pri nas po cestah, ne delajo nikjer drugje (v civiliziranih deželah seveda). Povsod drugod imajo policaji nekaj avtoritete in se jih vsi bojijo (tudi mi, ko tam vozimo). Naše policaje pa žal marsikdo namesto pljuvalnika uporablja :(

Kar se radarjev in detektorjev tiče: v Italiji imajo na avtocestah postavljenih polno radarjev (bolje merilcev hitrosti, saj ne delujejo po principu radarja), ki jih noben detektor ne zazna, saj so fotocelice. Še zlasti v tunelih na avtocesti proti Rimu iz Padove jih je polno - če jih budni vozniki niso že polomili :wink:

L :stari_pridiga: P Miran
dokler ne pridem nazaj še nisem šel

Uporabniški avatar
compadre
Prispevkov: 3175
Pridružen: Sr Okt 10, 2007 12:19 pm
Kraj: 45.895913, 15.654165

OdgovorNapisal/-a compadre » Ne Okt 04, 2009 6:29 pm

sej, mislim pa, da se v Italiji RDji sploh ne smejo uporabljat, pravtako ne v Avstriji in na Hrvaškem :?
And on the 8th day God created Land Rover

Vito_
Prispevkov: 997
Pridružen: Po Feb 21, 2005 12:14 pm

OdgovorNapisal/-a Vito_ » Ne Okt 04, 2009 6:50 pm

Ja ... radarji so zgolj pri nas ... :lol:

Letos sem se vozil po Skandinaviji. Toliko jih nisem še nikjer videl. Vmes pa policaji z ročnimi pištolcami. Ampak se kar lepo voziš - 80 izven naselja ... sicer boljalimanj teoretično, saj je cel kup tabel z 60.


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov