Legendarni terenec napordaj...

rangi
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Nov 07, 2007 9:37 am

Legendarni terenec napordaj...

OdgovorNapisal/-a rangi » Po Mar 29, 2010 12:47 pm


Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Po Mar 29, 2010 3:39 pm

tale se pa že lep čas prodaja :wink:
Zakaj pa :?: :?: :?:
Slika

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » Po Mar 29, 2010 5:32 pm

KJE PA JE KAKŠEN ROBUSTNEŽ TO JE BOLJ DRUŽINSKI AVTO ZA NA VIKEND :kaj_takega_pa_se_ne:

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » Po Mar 29, 2010 8:24 pm

Sem že mislil da je kia naprodaj :lol:
Land Rovers are like women:
They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.
ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

rangi
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Nov 07, 2007 9:37 am

OdgovorNapisal/-a rangi » To Mar 30, 2010 12:37 pm

Lep pozdrav offroaderji...
Range Classic je v Sloveniji dokaj nepoznan avto, kolikor mi je znano se po naših cestah vozi le še nekaj primerkov tega legendarnega terenca...
Res je, prodaja se že nekaj časa, z vmesnimi prekinitvami, ker sem avto pač rabil za potepanja po Evropi, pa tudi mudi se mi ne s prodajo, zato nisem drastično spuščal cene in pristajal na slabe ponudbe... Resnih interesentov je bilo malo (tapravega pa se ne), ljudje se pac raje uzrejo za kakšnim v Sloveniji bolj znanim terencem...
Lastnik sem slaba 4 leta, avto je v tem času temeljito obnovljen, to zimo je pa bila opravljena še generalka na motorju, tako da je zdaj odlicen...
Avto prodajam zaradi nakupa hitrejšega storja, potovalana hitrost je nizka, po avtocesti vozim med 100 in 120, pa tudi pospeški so bolj na easy...
Al1975, kot verjetno veš, je tud g. Cukrov prodajal avto kar nekaj časa, pa tudi drugi redki primerki se prodajajo kr dolgo...
Medo-1, če se ne spoznas na tehniko pa se prosim vzdrži butastih komentarjev, zasnova avta je zelo robustna, podvozje je enako defenderjevemu, notranjost je pa druga zgodba...
Avto se je bil v prodaji od leta 1970 do 1993, skoraj popolnoma enak, le z izboljšavami v notranjosti, malenkostno spremembo maske in par drugih malenkosti in drugačnimi motorji...
Je pa avto res klasika, zmagal je na prvem Dakarju, se odlično odrezal na Camel Trophy tekmovanijih, v muzeju Louvre je razstavljen kot umetniško delo...
Upam da ne dolgovezim, moj namen je bil, da nevedneže malenkost podučim o tem stroju....
Še dva filmčka za skeptike...
http://www.youtube.com/watch?v=c-iZo3HY0-g
http://www.youtube.com/watch?v=uRVcz7pTD-w&feature=related
:twisted:

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Mar 30, 2010 2:36 pm

Lej, razumem tvoj entuziazem sam cena je glede na ponudbo in povpraševanje previsoka kar tudi sam ugotavljaš. Tale se je pred parimi mesci prodal za dva jurja pa je tipi topi in zagotovo v veliko boljši formi kot tvoj:
http://forum.landrover-klub.si/viewtopi ... ange+rover

Videl na lastne oči in je zrihtan u nulo, a ma u nulo! Preber si na forumu kaj vse je možakar naredu in kok časa in ljubezni je vložil vanga.

Prodajal ga je dolgo časa in na koncu pristal na res mizerno ceno. Če mene vprašaš ga je dobesedno šenku. Sam, takle mamo. Ljudje še kako gledajo na dinarce.

Je pa res da je tvoj dizel kar prinese ekonomijo, ki je še kako pomemben faktor. Želim ti srečno prodajo! :D :D

p.s. Pa da ne boš mislu da nimam podobne izkušnje. Terranota sem kupu za 7.5 jurjev in ga leto pa pol kasneje, komi prodal za 4 jurje. Jebiga, avto je zguba! Še dobr da sem ga za tok prodal, ker zdej po pol leta so ti letniki še jurja in pol cenejši.

Uporabniški avatar
air_man
Prispevkov: 145
Pridružen: Ne Jun 15, 2008 12:36 am

OdgovorNapisal/-a air_man » To Mar 30, 2010 3:55 pm

Ne vem kako lahko razglabljate o ceni, če je avto res obnovljen in v takem stanju kot piše je še veliko pod ceno...

Malo računajte koliko truda je potrebnega za prenovo/obnovo, seštejte material in porabljen čas... ????

rangi
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Nov 07, 2007 9:37 am

OdgovorNapisal/-a rangi » To Mar 30, 2010 4:05 pm

Dimen spet mešaš hruške in jabolka... Težko je primerjat dva avtomobila popolnoma različnih letnikov, motorjev, predelav, ohranjenosti... Tudi sam sem večkrat videl ta avto, katerega mi kažeš kot primerjavo, prebral in slišal sem tudi, kako je bilo z obnovitvijo. Avto je 7 let starejši, z bencinskim 3.5 motorjem, kateri ima porabo cca 18L, bistveno višjo registracijo kratkim redukorjem - posebaj primeren na off road... Kar se pa ohranjenosti tiče, se mi ne zdi fer, da podajaš takšne ugotovitve, glede na to, da mojega avta še videl nisi...
A se ti ne zdi čudno, da bi nekdo zrihtal avto do popolnosti, potem ga pa šenkal?
Meni se pač ne mudi, pripravljen sem tudi spustiti ceno, vendar ga šenkat ne mislim...
Lp

Zajček
Prispevkov: 907
Pridružen: Če Feb 08, 2007 7:23 am
Kraj: notranjska

OdgovorNapisal/-a Zajček » To Mar 30, 2010 5:37 pm

to rangi:

bi te mogoče zanimala menjava za drugo legendo? In sicer za pajero l. 1986 v zelo dobri kondiciji! :shock:

Uporabniški avatar
maticV
Prispevkov: 175
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 9:47 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a maticV » To Mar 30, 2010 7:08 pm

Pod termin obnovljen si jaz predstavljam takšno obnovo: http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showD ... geNumber=4

A je bil avto tako obnovljen?

Uporabniški avatar
maticV
Prispevkov: 175
Pridružen: Sr Okt 01, 2008 9:47 pm
Kraj: Maribor

OdgovorNapisal/-a maticV » To Mar 30, 2010 7:15 pm

to DIMEN:
Kar se pa unga RRja tiče, pa je bil v zelo klavrnem stanju, sem ga šel gledat. Zadnji del šasije je mel take luknje da si lahko roko skoz dal. Sam je povedal, da nebi upal prikolice vlečt. Prav tako sprednji stebriček, je bil perev pa z lepilnim trakom dol zaliman, pa zadaj nekaj.....

Uporabniški avatar
Picpoki
Prispevkov: 2103
Pridružen: Če Jan 01, 2009 6:52 pm
Kraj: Bloke

OdgovorNapisal/-a Picpoki » To Mar 30, 2010 8:27 pm

Bo že kdo pogruntal da je neka cena oz. ponudba za avto čisto relativna od kupca?

Za mojega defa marsikdo nebi dal 500€, kakšen entuziast pa 5x več.
Kontra mogoče z kakšnim starim Jeepom.


Tudi če sam osebno(kot entuziast :D ) primerjam oba RR-ja bi se težko odločil za katerega bi več dal. Vsak je po svoje nekaj vreden...
Koliko bo dobil pa prodajalec pa bomo izvedeli čez čas ko bo prodan.

LP
Dejc
Land Rovers are like women:

They leak when you don't want them to, moan on long journey's, embarrass you in front of friends and peers, and consume more money than you ever expected once you've commit yourself to one.

ONE LIFE, LIVE IT/antikrist team

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » To Mar 30, 2010 8:41 pm

Zame je starejši pa še v8 veliko več vreden od novejšega dizla, na splošno kot model ne govorim o dotičnih modelih, seveda igra veliko vlogo tudi ohranjenost. Ne drži pa da je za bencinarja dražja cestnina in zavarovanje, saj je ta že starodobnik. Pa tudi s takim avtom verjetno nihče ne misli delat veliko km, tako da tudi par litrov več porabe ne bi smelo biti problem. Pa tudi dakarja sigurno ni zmagal dizel, če že govorimo o legendah

Uporabniški avatar
Dimen
Prispevkov: 1136
Pridružen: Sr Mar 23, 2005 10:12 am

OdgovorNapisal/-a Dimen » To Mar 30, 2010 9:25 pm

No sej. Najbolj neumno je, da ga prodajaš, ker ti ga v resnici sploh ni treba. Polno takih avtov se prodaja na avto.netu k ga u bistvu sploh ne rabjo prodat, pa bi, če bi se pojavil "pacient" z denarjem - pa kdo ga ne bi. Jst ti zdele takoj vse svoje imetje prodam za ceno k ti jo jst postavim. A štekaš point?

K če bi tko vsi razmišlal pol bi lahk vsi vse prodajal, mal tko k se nam itak ne mudi, pa če taprav pride in se skešira pa prodam. In pol držite cene in smetite avto.net k se vam itak ne mudi resno prodat. Skratka, najprej razmisl a bi ga sploh prodal, ker k se boš odloču pol bo tut elastičnost pri ceni večja.

No sej, podobno je blo s cenami nepremičnin v Ljubljani. Zdej pa firme crkujejo in končno tudi nižajo cene da poplačajo kredite. "Pacientov" je vedno manj.

Sicer pa: Time will tell!

Uporabniški avatar
medo-1
Prispevkov: 713
Pridružen: To Mar 23, 2010 3:11 pm
Kraj: NA PREŽI

OdgovorNapisal/-a medo-1 » To Mar 30, 2010 9:54 pm

:stisk_roke: mal sm te zakuru rangi nesmeš se jezit avto je res taprav ga ma en jager pr ns pa se kr hudo vozi po vlakah... :skace_od_srece:

rangi
Prispevkov: 19
Pridružen: Sr Nov 07, 2007 9:37 am

OdgovorNapisal/-a rangi » To Mar 30, 2010 10:58 pm

Zanimiva debata... Skoraj vsak ima po svoje prav...
Avto seveda ni bil obnovljen kot jeep (res huda obnova, temu primerna tudi cena), je pa kr dobro postiman...
Pravim, da se mi ne mudi z prodajo, prodal pa bi ga vseeno. Tud ceno bom kaj spustil, ce ne bo slo.
Matej, avto je bil prvi na Dakarju celo dvakrat, na prvem in na tretjem... :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dakar_Rally
Lep pozdrav

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Sr Mar 31, 2010 4:00 am

To Rangi.
Z svojim uprašrašanjem nisem mislil, da bi bilo z rage-om kar koli narobe in si si zadevo čisto narobe zinterpretiral. Zgolj vprašanje in pospeševanje prodaje ker pač vem, da se že dlje časa prodaja.
Ravno tega rage-a sem si ogledoval pred nakupom Def-a. Range rover je itak klasika, drugače se od Defa kar precej razlikuje
(sama medosna razdelja je že ena od večjih sprememb: Def-90 ima medosno 90ich, 110 pa 110inch medtem ko jo ima rage-100 inch)
Range ima karoserijo oz školko iz enega kosa metem ko je def sestavljen kot puzle. Pa še bi lahko našteval.
Kolikor sem uspel zvedeti kar se tiče RR clasic-ov imajo probleme z zapiranjem zadnjih vrat, in z gnitjem pri blatnikih.
No debata naj se kar nadaljuje ker se z tem pospešuje tudi prodaja in sigurno se bo našel kak navdušenec nad njim.

LP
Al1975

BTW
Mark Evans v 4X4 is Born iz RR clasica 3,8 V8 naredi DEFA :D

(če bi imel kaj viška € bi ga pa kupil jaz) ::jokam:
Slika

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Sr Mar 31, 2010 6:32 am

rangi napisal/-a:Zanimiva debata... Skoraj vsak ima po svoje prav...
Avto seveda ni bil obnovljen kot jeep (res huda obnova, temu primerna tudi cena), je pa kr dobro postiman...
Pravim, da se mi ne mudi z prodajo, prodal pa bi ga vseeno. Tud ceno bom kaj spustil, ce ne bo slo.
Matej, avto je bil prvi na Dakarju celo dvakrat, na prvem in na tretjem... :wink:
http://en.wikipedia.org/wiki/Dakar_Rally
Lep pozdrav
nočem povedat da je zmagal bencinar in ne dizel. Se pravi da je bencinar legenda. Dizel je samo podoben legendi. :-)

Uporabniški avatar
Matej
Prispevkov: 1928
Pridružen: To Mar 22, 2005 10:28 am
Kraj: Pliskowca
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Matej » Sr Mar 31, 2010 7:35 am

Dimen napisal/-a:No sej. Najbolj neumno je, da ga prodajaš, ker ti ga v resnici sploh ni treba. Polno takih avtov se prodaja na avto.netu k ga u bistvu sploh ne rabjo prodat, pa bi, če bi se pojavil "pacient" z denarjem - pa kdo ga ne bi. Jst ti zdele takoj vse svoje imetje prodam za ceno k ti jo jst postavim. A štekaš point?

K če bi tko vsi razmišlal pol bi lahk vsi vse prodajal, mal tko k se nam itak ne mudi, pa če taprav pride in se skešira pa prodam. In pol držite cene in smetite avto.net k se vam itak ne mudi resno prodat. Skratka, najprej razmisl a bi ga sploh prodal, ker k se boš odloču pol bo tut elastičnost pri ceni večja.

No sej, podobno je blo s cenami nepremičnin v Ljubljani. Zdej pa firme crkujejo in končno tudi nižajo cene da poplačajo kredite. "Pacientov" je vedno manj.

Sicer pa: Time will tell!


ta primerjava je pa malo lovska :shock:

Uporabniški avatar
Tinček
Prispevkov: 499
Pridružen: To Jul 17, 2007 10:52 pm
Kraj: ajdovščina
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Tinček » Sr Mar 31, 2010 10:16 pm

Pa smo spet tam!! Komentiranje oglasa, pa čeprav nobeden od vas ni niti potencialni kupec. Kogar avto zanima kot predmet nakupa naj se oglasi prodajalcu. Jutri boste morda v vlogi prodajalca in boste vsi nosove držali, če vam bo kdo povedal resnico o vašem ljubljenčku. Zakaj nekomu zbijati ceno, če se ne zanimaš za nakup. Vsak svojo robo ceni po svoje, če jo po takšni ceni proda je seveda njegova stvar.
Pa lep večer še naprej!

Aceleratus incredibus
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr Feb 21, 2007 9:41 pm
Kraj: Škofja Loka

OdgovorNapisal/-a Aceleratus incredibus » Če Apr 01, 2010 8:10 am

Al1975 napisal/-a:BTW
Mark Evans v 4X4 is Born iz RR clasica 3,8 V8 naredi DEFA :D


Hej mister, tazgale rangeja pa sploh še ni bilo. Predvidevam da si tipkal na številčnici pa si eno tipko previsoko skočil. Motor je bil 3,5l, 3,8, NE obstaja!

Saso
Prispevkov: 102
Pridružen: Sr Mar 10, 2004 1:21 pm

OdgovorNapisal/-a Saso » Če Apr 01, 2010 11:07 am

Pozdravljeni,

Tudi sam sem prav ta avto lani gledal in bi težko rekel da je v celoti obnovljen. Slike sicer ne kažejo tega, vendar so za urediti tako določene stvari v notranjosti, kot tudi zunanjosti.

Mehansko pa je zgledal OK in tudi vozil se je normalno.

Da bi se naredilo odličnega Classica, bi bilo še kar nekaj vložiti zato je po mojem mnenju cena previsoka.

Rangi predlagam, da ga še malo doteraš, počakaš 5 let pa bo vreden veliko več.

Uporabniški avatar
Al1975
Prispevkov: 405
Pridružen: Ne Apr 05, 2009 5:15 am
Kraj: Bevke down town
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Al1975 » Pe Apr 02, 2010 5:31 am

Aceleratus incredibus napisal/-a:
Al1975 napisal/-a:BTW
Mark Evans v 4X4 is Born iz RR clasica 3,8 V8 naredi DEFA :D


Hej mister, tazgale rangeja pa sploh še ni bilo. Predvidevam da si tipkal na številčnici pa si eno tipko previsoko skočil. Motor je bil 3,5l, 3,8, NE obstaja!


Hvala za popravek :oops:
Slika


Vrni se na “Offroad tržnica”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 183 gostov