Povecanje moci pri Toyota LC 95 z 1KZ-TE motorjem

Debata o avtih za offroad, opremi, predelavah, ...
Uporabniški avatar
Dardaj
Kraj: Visoko
Kontakt:

Povecanje moci pri Toyota LC 95 z 1KZ-TE motorjem

OdgovorNapisal/-a Dardaj » Po Nov 09, 2020 3:56 pm

Pozdravljeni!

Imam Toyota Lc 95, l. 2000, z 3.0 1KZ-TE motorjem.
Iscem "Motor tunerja", mehanika, sepetalca motorjem, …… v glavnem nekoga, ki bi iz omenjenega motorja znal pametno iztisniti kaksnega konjica vec.
Preklical sem ze vec Chip Tunning firm, pa so vsi samo zmajali z glavo……
V glavnem, nekoga z znanjem :)

Hvala za info, lahko pod to temo naprej, da ostane za zanamce, lahko na zs, lahko tudi po telefonu: 031776914

:thank_you:

Uporabniški avatar
rx
Kraj: Texas

Re: Povecanje moci pri Toyota LC 95 z 1KZ-TE motorjem

OdgovorNapisal/-a rx » Po Nov 09, 2020 7:19 pm

Ervin - 031811172

Ima znanje, valarje in voljo.
Don Felipe > Google :D

Uporabniški avatar
primorska
Kraj: ajdovščina

OdgovorNapisal/-a primorska » Pe Nov 20, 2020 10:25 pm

Pred nedavnim sem gledal na TV oddajo o tistih dveh, ki preprodajata rabljene avte. Eden je nabavnik in išče primerne avtomobile, drugi je mehanik, ki popravlja napake na teh avtih. V enem primeru je rekel, da mora tudi povečati moč motorja. Bil je turbo dizel, malo starejši letnik. Kako mu je povečal moč? Nabavil je večji hladilnik zraka. Montiral ga je za masko vozila. Bolj ohlajen zrak ima večjo gostoto in posledično vstopi v cilinder več zraka. Če sem si dobro zapomnil, je pričakoval za okrog 15 KM večjo moč. Če je prostor, velja poizkusiti.
Pozdrav!

Uporabniški avatar
Dr.Patrol
Kraj: Lej jo, našo Baško Grapo!! :)
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a Dr.Patrol » So Nov 21, 2020 11:16 am

Kolikor vem 1KZ-TE že ima serijsko intecooler.

Enostaven odgovor tvojemu vprašanju, Dardaj bi bil, da zamenjaj avto... S seriskimi komponentami na avtu, pač ne moreš pričakovati konjenice, ki bi jo občutil.
Lahko daš večji IC, ampak ne boš med vožnjo opazil bistvene razlike. Vse ostalo poseganje bo tudi stalo veliko denarja. Ne poznam tvojega motorja, ampak nasplošno velja, večja moč = več zraka in goriva. Se pravi, menjati turbino za večjo, zamenjat tlačni del črpalke in injektorje...
VSe to te bo stalo veliko denarja, poleg tega pa ne veš, ali bodo ostali elementi v motorju zdržali večje tlake...

Zato bi bil moj odgovor...za vrednost predelave, raje natankaj gorivo in se pejdi peljat... konec koncev imaš terenec in ne športni avto. Pripeljal te bo povsod, le malo bolj počasi...
ex.Popaj. Preimenovan s strani upravnika na podlagi zaslug skupnosti in predlog skupnosti. ;)

www.Adventure-Overland.si
Slika

Uporabniški avatar
vrecha
Kraj: Ausrd
Kontakt:

OdgovorNapisal/-a vrecha » So Nov 21, 2020 10:12 pm

Če mi spomin še kolikor toliko služi, 1KZ-TE nima interkoolerja.
Definitivno pa se spomnim, da motor v 95ki deluje precej "vroče" ter da ne mara nobenega priganjanja. 95ke so z naših cest izginjale predvsem zaradi počenih glav motorjev. Za dolgo in zadovoljujoče sodelovanje mašinerije priporočam, da prvo namontiraš kvaliteten EGT meter ter potem primerno prilagodiš stil vožnje. Kolikor poznam tvoje preference, ti ne bo všeč, kar boš ugotovil. Nekaj o moji 95ki sem pred enajstimi leti napisal tukaj.
I'm just a soul who's intentions are good, oh Lord, please don't let me be misunderstood ...
damjan.vrencur.info

Vrni se na “Avtomobili in oprema”

Kdo je na strani

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 5 gostov